Doplatky a poplatky...

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Doplatky a poplatky...

Příspěvekod veronika » 20 úno 2008, 15:20

Ahoj vespolek,
letos poprvé jsem navštívila lékárnu a za Pentasu a Entocord zaplatila celkem 1202Kč :( Jenže, potvrzení pro ten limit 5000Kč jsem dostala pouze na 330Kč... Doplatek na krabičku Pentasy byl 100Kč - a do limitu se započítala 0. U Entocortu se započítala půlka doplatku...
Na stránkách jedné pojišťovny jsem našla napsáno, že "V řadě případů nastane situace, kdy existuje plně hrazený lék a do limitu se započítá 0 Kč." Tak tu teď marně přemýšlím, jaký plně hrazený lék existuje místo Pentasy??? Netušíte někdo? Místo Entocortu si dokážu představit, že dostanu jiný kortikoid, ale... Pentasu už beru jako takový "standardní" lék na MC...
Díky za radu/zkušenost.
Veronika
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 20 úno 2008, 21:23

forum/topic.asp?TOPIC_ID=567&FORUM_ID=5 ... 9%29%29%29

tady se to uz resilo, aspoc castecne. Je tam i adresa, kde lze ziskat info o tom, ktery lek muze byt nahrazen jinym. A nebo staci najit jinou lekarnu.

Mistni lekarna chce za Pentasu 300 Kc, v Plzni byla (v roce 2007) v jedne lekarne zadarmo.
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veronika » 21 úno 2008, 13:29

Děkuju. Na všeobecné diskusi jsem to nehledala :)
V téhle lékárně (pha, moráň) jsem platila 100Kč/krabička. Dlouhá léta tam bývala bez doplatku (a ještě dávali vitamíny navíc).
Stejně je neuvěřitelné, jak moc se ty doplatky liší (ale to my opravdu nějakou diskusí nevyřešíme :) )
Elizabeth
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Elizabeth » 03 dub 2008, 19:12

místo placené Pentasy je neplacený Salofalk. Účinná látka je tam stejná, ale vstřebávání v zažívacím traktu se trochu liší.Mě se osvědčilo vyzvedávat recepty v nemocničních lékárnách - mají totiž dotaci od státu a snaží se tím pádem stáhnout doplatky na léky pro chronicky nemocné. Já za Pentasu neplatila nic.
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 26 dub 2008, 08:12

Já teď druhým rokem beru Sulfasalazin a na ten se taky nedoplácí.
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 06 čer 2008, 09:53

ahojky,

já beru pentasu,za tu zatím nic neplatím,ale ted nějakou dobu budu brát Budenofalk.doktorka mi ho napsala asi před měsícem,to sem neplatila nic dneska se si ho byla znovu vyzvednout a platila sem přes dvě stovky:( Hlavně,že mi ho doktorka napsala proto,že se nedoplací,tak nevím
vip73
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vip73 » 06 čer 2008, 17:54

[quote]
ahojky,

já beru pentasu,za tu zatím nic neplatím,ale ted nějakou dobu budu brát Budenofalk.doktorka mi ho napsala asi před měsícem,to sem neplatila nic dneska se si ho byla znovu vyzvednout a platila sem přes dvě stovky:( Hlavně,že mi ho doktorka napsala proto,že se nedoplací,tak nevím


taky beru pentasu,kecal bych kolik doplácím,ale ten doplatek je podstatně vyšší než píšete...nějak přes 3 kila.Nepočítám imunossupressi po transplantaci ledvin.takže celkem měsíčně palba.
Četl jsem tu o KOLOSTOMII.....byl jsem z toho docela na měko,ale v této otázce jsem si udělal jasno.V životě jsem prošel hodně,ale tohle bych už asi nezvládnul..Nežehrám na osud či život,jen si myslím,že člověk má žít a bojovat do okamžiku,kdy to uzná za vhodné.Ajestli umřu za rok,dva či 15 to už neřeším.Možná trochu sobeckost,ale s manželkou v tom máme jasno už 12 let,když se s námi něco vážného stane tak těm ostatním nebudeme na"obtíž".Myslím,že je to fér dohoda....

vip73
gibina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod gibina » 16 čer 2008, 11:42

Zdravím vím že bych to nabízet neměla, ale mám doba 3 krabičky pentasy 500mg a 1 a půl krabičky imuranu 25mg použitelné do 11/09 tyto léky už přes rok neužívám a je mi líto je vrátit do lékárny, když je teď za ně doplatek. Brala jsem salofalk a teď to bude měsíc co neberu žádné léky.
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 16 čer 2008, 12:28

Zdravím vím že bych to nabízet neměla, ale mám doba 3 krabičky pentasy 500mg a 1 a půl krabičky imuranu 25mg použitelné do 11/09 tyto léky už přes rok neužívám a je mi líto je vrátit do lékárny, když je teď za ně doplatek. Brala jsem salofalk a teď to bude měsíc co neberu žádné léky.

ahojky,
co budeš chtít za ty Pentasy?A ta spotřeba je taky 09?To máš dobrý že nic nebereš,mě doktorka řekla,že budu užívat furt něco,že to prostě bez prášků nejde,ale asi záleží na doktorech.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 16 čer 2008, 15:54

Gibino, ja Pentasu poziram porad :( Jezdim na gastro do Usti, tak kdybys je mela vyhodit, tak ja se jich ujmu ;) Taky si jich davam 6 denne :) Do Usti jedu v tydnu, kolem 24/25/26. cervna
gibina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod gibina » 16 čer 2008, 18:43

Nic za ně nechci jsem z Ústí nad Labem. Ráda předám tomu kdo si je tu vyzvedne

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 105 hostů