Vysoká škola?

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vysoká škola?

Příspěvekod Alèa » 22 srp 2007, 14:31

Lidičky něco mě napadlo... Nevím sice estli mi pomùžete ale zkusím to:-) Sem teï ve třeáku (sice ho eště nemám uzavřenej ale to se musi nějak zvladnout =) ) no a tím pádem je přede mnou maturita a hlavně výběr vysoké školy... Já sem v tomhle ale naprosto ztracená:-( NEvím totiž co si mùžu a nemùžu dovolit. Mám jen tak trošičku v představách zaměření. Ale nemám představu o tom jaký mám možnosti a hlavně o tom co se po mně kde bude vyžadovat a estli to se svým crohnem mám šanci zvládnout. NEchci na vysoké škole nechat přespříliš svých životních sil který se mi eště určitě budou hodit... Musím myslet i na ti co z které školy budu moct dělat-abych to fyzicky zvládala. No prostě su dokonale zmatená:-) Tak vás prosím-určitě je tady někdo kdo už tuhle situaci musel řešit. NEbo kdo se s Crohnem setkal až v dospělosti a teï už ví co by třeba udělal jinak... Tak ás všechny móóóc prosím o vaše rady! Předem děkuju.
Karels
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Karels » 18 zář 2007, 21:11

ahoj Alčo,

zrovna příští pondělí nastupuju opět na vysokou školu - obor latinská filologie a pedagogický směr.

Před třemi roky jsem to zkoušel s čínštinou a latinou, ale fakticky to bylo moc těžký - nejenom kvúli zdraví jsem to nezvládl. (mám UC)

Co ti doporučuju - většinou je studium dvouoborové - vyber si jeden hlavní obor, jeden, který budeš trochu flákat... :)

Ono se to zvládnou dá (sice s odřenýma ušima) ale dá. Lepší je to říct vyučujícím, že máš takové a takové problémy (častěji docházíš na záchod) Nevím, co tě zajímá konkrétně za studium.

Pro zasmání - studoval jsem čínštinu (fakticky těžký). Učitel se mě ptal, tak mi kolego řekněte - "mám se dobře." Já v duchu nadával, že mi v tu chvíli dvakrát dobře nebylo.

Ještě upozornění, na vysoké škole trvá vyučovací hodina hodinu a púl....

Jinak se ptej... rád zodpovím...
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 19 zář 2007, 18:24

Podle me studium vetsinou dvouoborove rozhodne neni - typicky ekonomie, medicina, pravo, techniky, apod. Dva obory jsou na nekterych fildach a na pajdaku.

Ja jsem uz v poslednim rocniku VS a zadne velke zhorseni me nepotkalo. Jeden rok jsem zacal k t pravum delat jeste ekonomku a po cca 9ti mesicich prisly problemy - pistele, abcesy. Nikdo mi nerekl, jestli to bylo proto, ze jsem delal dve VS; je ale fakt, ze jsem potom ekonomku prerusil a planuju se tam vratit za rok (pracovat a dodelat dva roky FEKu).

Az budes na skole, tak ji hlavne nesmim moc resit, protoze zdravi je prednejsi, ale urcite se v pohode da zvladnout.
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 22 zář 2007, 08:22

Presne tak - dvouoborovy jsou hlavne pajdy a humanitni. Mne se na vejsce crohn objevil.. Kazdopadne rozhodnuti jit na vejsku nelituju. At uz jsem za to zaplatila zdravim ci nikoliv..proste, ze bych mohla mit crohna z tech stresu pri zkouskovym, si nepripoustim. Z cehoz, Alco, plyne: neboj se toho a jdi do toho! On se ti ten titul bude do zivota hodit.. :-)
thrueman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod thrueman » 23 zář 2007, 08:40

Alco STRES obecne zhorsuje prubeh CR a existuje i jista korelace mezi vyskytem CR a UC mezi VS studenty. Cili zalezi predevsim na vasi psychice a odolnosti vuci zatezi.
Lidičky něco mě napadlo... Nevím sice estli mi pomúžete ale zkusím to:-) Sem teï ve třeáku (sice ho eště nemám uzavřenej ale to se musi nějak zvladnout =) ) no a tím pádem je přede mnou maturita a hlavně výběr vysoké školy... Já sem v tomhle ale naprosto ztracená:-( NEvím totiž co si múžu a nemúžu dovolit. Mám jen tak trošičku v představách zaměření. Ale nemám představu o tom jaký mám možnosti a hlavně o tom co se po mně kde bude vyžadovat a estli to se svým crohnem mám šanci zvládnout. NEchci na vysoké škole nechat přespříliš svých životních sil který se mi eště určitě budou hodit... Musím myslet i na ti co z které školy budu moct dělat-abych to fyzicky zvládala. No prostě su dokonale zmatená:-) Tak vás prosím-určitě je tady někdo kdo už tuhle situaci musel řešit. NEbo kdo se s Crohnem setkal až v dospělosti a teï už ví co by třeba udělal jinak... Tak ás všechny móóóc prosím o vaše rady! Předem děkuju.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 24 zář 2007, 11:12

Ahoj,
úspěšně jsem prolezla do druháku na farmacii v Brně, sil mě to sice stálo dost, téměř celý loňský rok relaps, ale dalo se to zvládnout i tak...

Technická: farmacii si rozhodně nevybírej, jestli nemáš už teï vřelý vztah k chemii, biologii a fyzice...
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 27 zář 2007, 11:19

Děkuju vám všem moc za příspěvky:-) Na vysokou školu se určitě chystám. AspoN¡něco zkusit. Problém je spíš v tom že eště nemám moc jasno:-) Chtěla bych kombinaci jazykú a asi matiky. Ale na fildě studovat určitě nechci a vyplývá mi z toho pak už jen ekonomka. Musím se eště porozhlídnout a zorientovat. SPíš mě zajímalo jak to zvládáte/zvládli jste vy a podle čeho jste se rozhodovali na kterou školu pújdetem. Přece jen je crohn trošku překážka a nemúžu si dovolit všecko. Tak by mě zajímalo třeba jaký povolání je zvládnutelný v našem případě:-)
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 27 zář 2007, 17:14

Alčo, Já úspěšně dokončila prvák na medicíně a múj zdravotní stav se během roku spíš zlepšoval. Rozhodně žádný relaps. Samozřejmě je to taky tím, že múj MC je v té lehčí formě. Ale myslím si, když se nebudeš stresovat a domluvíš si třeba individuál, není to problém. Zlom vaz!
Karels
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Karels » 28 zář 2007, 06:33

Děcka,

tak jsem na škole, legrace - máme mít v prváku za zimní semestr 30 kreditú a já mám už teï napsaných 46... :)

Chci se vás zeptat, jestli jste to, že jste nemocní, nějak řešili na studijním oddělení - prostě jste jim to řekli. Protože tady na UP (Universita Palackého) jsou na seminářích dovolené tak maximálně 2 absence...

Jinak mi paní doktorka mírně poopravila léčba (3 krát 2 bunedofalk a 3 krát 2 pentazu) + reasec polovinu - reasec mi hodně pomáhá...

Karels
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 01 říj 2007, 12:07

Taky zalezi, jakej pristup skola k individualu ma. U nas treba spociva individual v tom, ze nam rocnik rozlozi do dvou let. Coz je docela k nicemu. :-( ..ale mne to nastesti postacilo - ctvrt roku jsem se valela v nemocnici, ctvrt roku doma, pak jsem si dala semestr volnej (protoze jsem ho mela hotovej) a nastoupila jsem plynule do dalsiho semestru..
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 01 říj 2007, 16:32

No jak na to tak koukám univerzální rada asi neexistuje co:-) Asi bude lepší se zorientovat pak na určité výšce kterou si eště musím vybrat. Přístup bude asi všude jinej. Ale z toho co sem slyšela tak se prej "nezajímá" co vám je nebo není. Není tam prej moc osobní kontakt zkoušky se domlouvají přes net a pobodně. Což mi přišlo celkem drsný. Pže přece jen kdybych na výšce došla do fáze kdy opravdu nebudumoct ani na hodiny ani na zkoušky měl by někdo vědět že se nevymlouvám ne...
dzejna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod dzejna » 08 říj 2007, 10:03

Ahoj Alčo

Crohna jsem dostala asi ve druháku na vysoké (ekonomika) - ale určitě to nebylo ze školy :-D. Byla to dle mého názoru mírná forma. Zhoršilo se mi to a to v roce, kdy jsem měla dělat stánice - a dnes jsem inženýrkou, aniž bych musela studium prodlužovat. Pokud tě baví matematika a nechceš jen ekonomiku - zkus kombinace ekonomiky a matiky. Vysoká škola je v pohodě s tím, že pokud je ti zle tak do ní nemusíš - v nejhorším něco povinného se dá nahradit - věřím, že všude ti vyjdou vstříc. A pokud nechceš červený diplom, tak to zvládneš!! Držím moc palečky


No jak na to tak koukám univerzální rada asi neexistuje co:-) Asi bude lepší se zorientovat pak na určité výšce kterou si eště musím vybrat. Přístup bude asi všude jinej. Ale z toho co sem slyšela tak se prej "nezajímá" co vám je nebo není. Není tam prej moc osobní kontakt zkoušky se domlouvají přes net a pobodně. Což mi přišlo celkem drsný. Pže přece jen kdybych na výšce došla do fáze kdy opravdu nebudumoct ani na hodiny ani na zkoušky měl by někdo vědět že se nevymlouvám ne...


[/quote]
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 13 říj 2007, 16:19

No je prada že sem hróóózně toužila po červeným diplomu ale tak eště uvidíme:-DDD Jinak vám všem děkuju za rady. Teï mám před sebou učitelský noviny se všema školama a oborama tak du studovat a 1.11. to snad rozlousknu v Brně na Gaudeamu. Pak dám vědět:-) Budu asi obvolávat studijní oddělení abych se dozvěděla jak kde přistupují k indivuálu. A když to budou ignoranti tak jim to vytmavím:-D
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 22 říj 2007, 15:33

Ahoj, tak ja dostala v prvaku crohna a to hnedka ze zacatku a celych 5.5 roku jsem studovala s nim. Za tu dobu jsem byla 2x v nemocnici. No ze by crohn mel vliv na muj mozek se neda rici tak jsem skolu dostudovala s pomerne dobrym vysledkem. No a to jsem na prednasky chodila jen z 10%.
Setkala jsem se vsak i s holkou co mela jen ulcerozni kolitidu a nechala stredni skolu. Podle me to byl ale typ holky co se z toho stresovala, protoze celou dobu co byla v nemocnici tak porad jen lezela a to tam byla jen na kontrole. Tak to ja litala po vsech pokojich.
No hlavne clovek se musi naucit ovadat svuj stres. No a halvne myslet pozitivne. Proste si vzdycky predstavim ze kdyz se mi neco stalo spatneho, tak to vlastne je dobra vec a ze se z toho muzu ponaucit.
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 24 říj 2007, 14:46

Děkuju za příspěvek! Sem ráda když vidím lidi kterým se to povedlo:-) Já někam pújdu určitě. Jen musím pozjišovat kde se jim to bude líbit a kde ne. Těch 10% je celkem dobrý:-) Nevím estli mám správné informace ale slyšela sem aj o školách a fakultách na kterých by todle asi neprošlo=( Ce čt 1.11. jedu na Gaudeamus tak to musím omrknout. Každopádně školy se mi nechat nechce:-D Na jednu stranu ale chápu ty kteří na to hlavu moc nemají navíc se neumí vypořádat ani se samotným crohnem. Je to pak škoda. Ale sama doháním gympl už 5. rokem a musím říct že mi to dává zabrat. Když to člověk neslyší ve škole to učení pak zabere mnohem víc času. Všechny ty mezery a nedostatky se rok co rok kumulují. A vyčerpává to=( Už jen z toho dúvodu bych si chtěla vybrat školu na které už todle nebuud muset v takové míře prožívat znova.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů