Mùj lékař

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Cub
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mùj lékař

Příspěvekod Cub » 08 úno 2007, 17:28

jak tak čtu ty hrùzostrašné příběhy ze setkání s druhem lidí zvaným lékaři, napadlo mě, že tu dám kontakty na doktory, u kterých jsem byl sám. Přijde mi, že zmínky o doktorech jsou roztahané všude po foru, tak si zkuste dát práci napsat to sem, abysme tím pomohli těm, kteří se nechtějí svěřit do rukou nějakých "odborníkù".
Nejspíš jsem měl na doktory štěstí. Alespoò podle toho co jsem si tu někdy přečetl.

První doktor byl Michal Kolář, dříve v Praze Hloubětíně, nyní pùsobí v Roudnici nad Labem...tady je adresa z netu: http://www.ordinace.cz/ordinace/vo/desi ... p?id=10764


A v současnosti je to paní doktorka Naděžda Machková, Praha - Holešovice centrum ISCARE. http://www.iscare.cz/
Oba jsou hodní a vždycky mi všechno vysvětlili a poslechli si i mùj názor (na to co se se mnou děje, co jíst, že chci omezit léky atd...). Oba se chovají profesionálně.

Neberte to jako reklamu, protože nebýt mé UC, tak mě doktoři ve svých ordinacích nevidí. Snad to někomu pomùže v rozhodování komu se svěřit do rukou.

To jsou moje zkušenosti za kterými si stojím, ale pokud máte někdo jiné, poopravte mě!

Ještě snad jednu věc. Doktoři jsou jenom lidi a podle mých zkušeností NEVěDÍ VŠECHNO. 8)
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 08 úno 2007, 23:04

díky za reference, sama jsem prošla rukama 4 gastroentrologú-pry odborníkú, ale až ten 4. mi určil MC, ti před ním mě léčili na dráždivý tračník a na celikii-bezlepkovou dietu....díky za kontakty
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 12 úno 2007, 10:08

Já mám dobrou zkušenost s doktorem Hrubantem z Gastra ve VFN na Karlově náměstí v Praze a protože teï bydlím v Plzni, tak chodím k doktorce Koželuhové do fakultní nemocnice na Lochotíně. Oba jsou super odborně i lidsky!!
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 12 bře 2007, 17:20

Jen bych ráda přispěla svou troškou do mlýna a souhlasila s tím, co tady zaznělo v prvním příspěvku - léčila jsem se u nejmenovaných "lékařú" a být u nich nadále, tak už tady asi nejsem. Crohna mi našli poměrně brzy, leč mi nenasadili žádné léky na akutní stav (brala jsem jen Pentasu - z dnešního pohledu směšnou dávku - 1000 mg denně), neabsolvovala jsem žádnou léčbu, jen mi bylo paní doktorkou doporučeno, abych už nehubla. JAK, to mi zapomněla sdělit. :-)
Noo..došlo to tak daleko, že mě v akutním stádiu odvážela záchranka do nemocnice a do dneška vděčím tomu, když se u mojí postele domlouvali, do jaké nemocnice mě odvezou. Učinili totiž z mého pohledu to nejlepší rozhodnutí.
Abych to neprodlužovala - léčím se v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského (dříve Nemocnice Pod Petřínem) a múžu říct, že personál v téhle nemocnici jsou lidi opravdu na pravém místě. Jak sestry, tak lékaři. Zažila jsem už dost nemocnic, ale takový starostlivý a milý přístup nikde! Vděčím jim za svúj život - jak už interně a potažmo panu primáři Dosedělovi, tak i chirurgii pod vedením pana primáře Sequense. Měla jsem to ohromné štěstí, že jsem se dostala do rukou těchto odborníkú a múžu říct, že už 1,5 roku nevím, co to je zvracení, bolest břicha atd. atd. Jediný problém je asi v neustálé únavě, ale s tim se asi už budu muset smířit. :-))
Noo..a taky řešim opačný problém, co naprostá většina z vás - po operaci se totiž múj stav zlepšil natolik, že jsem přibrala všech 27 kilo, co jsem shodila, z čehož jako správná ženská nemam radost. :-)) Nu, ale pak přijdou dny, kdy si říkam "vem to čert, hlavně že jsem relativně zdravá".
Ale to jsem se rozkecala asi trošku jinak.. Pokud někdo fakt nejste se svými doktory spokojení, nezústávejte u nich a pokud se vám povede dostat Pod Petřín, je to už poloviční výhra nad nemocí. Ne nadarmo tahle nemocnice vyhrála anketu o nejlepší nemocnici v české republice. Nejsem púvodem z Prahy, pouze tady studuji, ale jsem odhodlaná po škole Pod Petřín těch 140 km na kontroly dojíždět.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 15 bře 2007, 08:50

No tak sem se taky rozhodla podelit se o sveho doktora...takze pro vsechny z Olomouce a okoli..nedam dopustit na samotneho pana primare konecneho. ackoli ze zacatku sem s nim nesouhlasila a nadavala sem, tak ted mi doslo, ze chyba byla nejspis ve me. na druhou stranu jsem u jineho dokrota nebyla, takze nemuzu soudit, jesi treba nejsou jeste lepsi. ne ze by muj stav byl naprosto ok, ale ted uz asi pul rtoku mam klid..no je to hlavne kortikoidama, ktere sme prestala brat pred 14-ti dny, takze se teprve ukaze, jak moc jsem a nejsem v pohode. kazdopadne konecny je v pohode chlap, verim mu, coz je asi púodstatne a da se s nim na vsem domlluvit. sleduje nejnovejsoi deni okolo novych leku na UC a MC a jako jeden z mala zna i neco malo v prirodnich leku..nebo aspon tech mene chemickych, coz je docela dobre. takze tak no.. 8)
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 23 srp 2007, 14:03

Taky musím chválit, vždy už to dneska je pomalu něco nevídaného. Všude jen co kdo udělal špatně.

Tak tedy: Já už chodím pár let k MUDr. Vyhnálkovi v nemocnici Pardubice a múžu jen chválit. Naprosto super. A to si se mnou nejdřív užili, když jsem vyhrožoval reverzem, jen co pronesli slovo gastroskopie :D
Máa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Máa » 30 srp 2007, 09:31

Ráda si pročítám toto fórum. Už jsem měla také pár špatných zkušeností s lékaři, a proto jsem se také jednou zapojila do diskuse. Mohu vřele doporučit paní doktorku Voldřichovou z FN Lochotín v Plzni. Zrovna včera jsem byla u ní na kontrole, ochotně mi zodpoví a vysvětlí všechny mé dotazy. Nastavila mi léčbu, která mě už drží v klidu delší dobu.Musím za ní dojíždět daleko, ale vyplatí se to.
Jirka1974
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jirka1974 » 30 srp 2007, 13:02

MUDr. Simonová, Brno, Sv. Anna - chodím k ní celejch těch 18 let a bez chybičky.
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 03 zář 2007, 22:01

MUDr. Simonová ještě ordinuje? Já myslela, že už je v dúchodu. Taky jsem k ní před 23 lety chodila, byla celkem dobrá, ale taky mě zklamala, když jsem tam přišla, že je mi zle a oni mě poslali domú, protože prý na mě není čas. Taky pamatuju MUDr. Münzovou, ta byla bezvadná. Teï chodím v Brně do Židenic k MUDr. Valouškové, ta mi přijde nejlepší v tom, že mi vše vysvětlí a odpoví na mé dotazy, na to jsem dřív nebyla zvyklá. Horší to má asi ona se mnou - jsem strašnej pacient!
Barbados
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Barbados » 04 zář 2007, 12:58

V PHE doporučujem MUDr. Hoskovca. Určite nedoporučujem ís do Motolskej nemocnice z ktorej ma viac krát "vyfakovali" s tým že mám akútnu gastroenteritídu (na kolono ma posla nechceli atï atï!). A nakoniec to bol relaps ažkej UC, ku*vy...
Charly
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Charly » 05 zář 2007, 17:35

Zdravím všechny sestry a bratry v utrpení!
Já jsem po děsivé anabázi s budějovickými "pseudogastroenterology" měl štěstí a dostal se k panu profesorovi Dítětovi do FN Brno Bohunice. Celkový přístup a odborná erudice se nedá srovnat s ničím, co jsem dosud zažil. Také se nakonec dopracoval k diagnóze (MC). Tady mě kurýrovali na všechno možné - od gastritidy přes dráždivý tračník atd.atd. nakonec to vyřešila kapsuloskopie (nález zánětú v terminálním ileu) a potvrdila biopsie. Myslím, že je nejlepší svěřit se hned do rukou některému ze špičkových odborníkú. Kdybych byl Pražák, budu se asi snažit dostat přímou cestou k prof. Lukášovi apod. Přeju všem jen to nejnejnej, aby jejich stav stabilizoval! Váš Charly
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 27 zář 2007, 16:53

Já musím ve FN Plzeň pochválit Dr. Balihara. Je velice mladý, ale zároveň zodpovědný a když si není úplně jistý, zkonzultuje i přede mnou problém s kolegy. Všechno mi vysvětlí, poradí, a když jsem přišla s návrhem jakési přírodní léčby, kterou neznal, neváhal okamžitě mrknout na internet a přečíst si o tom vše dostupné.
Haasan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Haasan » 30 zář 2007, 15:32

Jsem z Ostravy Zatím chodím do Vítkovické nem. k Dr.Klimentovy patří do teamu prim.Urbana,nemám s nim vysloveně špatnou skušenost ale někdy mi připada že trochu tápe a když jsem byl na letošní IBD konferenci v Praze a slyšel jsem mluvit Dr. Lukaše a ostatní nabyl jsem dojmu že nejsem zcela na tom pravém místě co se týka doktoru.Každy pacient chce přirozeně pro sebe to nejlepší tak vas ostatní Ostraváky prosím podělte se se svíma skušenostma s péčí v Ostravě
darkelph
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod darkelph » 22 pro 2007, 16:57

Ahoj lidi, jsem z Ostravy a právě ležím ve Fakultní nemocnici po akutním vzplanutí MC. Chodím k Dr. Hrabovskému, který je tady považovaný za největšího odborníka na MC, ale momentálně uvažuju o změně doktora. Nic proti němu nemám, ale podle až moc spoléhá na chemikálie a taky jsem dost naštvaný, protože už týden jsem na peptisorbu a mám pocit, že z toho zcvoknu :x
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 23 pro 2007, 08:50

Krásnej předvánoční den vám všem přeju:-) Nedá mi to a musím na tyto příspěvky reagovat. Já sama totiž chodím do Prahy k dr Bortlíkovi. Na konferenci sem nebyla takže moc nevím co konkrétně se tam událo a jak se tito pražští doktoři prezentovali. Každopádně ale můj pocit je že je to uplně to stejný jako všude jinde... Všecko se řeší přes chemikálie. Musím se přiznat že na vlastní pěst zkouším pořád nový a nový věci který chemický nejsou a prášky na dlouhodobou léčbu neberu... Pan doktor o tom bohužel nevím pže sem nenabyla dojmu že by s něčím takovým souhlasil. Zkusila sme se ho hned na začátku zeptat eslti by mě nemohl hodit nějaké Dietní sestře pže sem tam eště nikdy nebyla a ráda bych to s někým probrala. On mi ale řekl že není potřeba že si se mnou o tom klidně promluví sám. Rozhor trval asi 3 minuty a co sem se dozvěděla mě šokovalo. Prý strava nemá na tuto naši chorobu žádný vliv. Že je jedno co s ním pže mi nic neuškodí ani nic nepomůže a v tomhle duchu atd. Nevím jaký názor na to máte vy ale já souhlasit opravdu nemůžu. Střeva nevnímají co člověk jí... No to je snad z nějakýho sci-fi ne? Nemám zájem udržovat se celej život na práškách podle situace zvyšovat nebo snižovat dávku. Opravdu ne. Mrzí mě že věci jako sou homeopatika (ty už neberu) nebo třeba zdravá výživa musím zkoušet sama a nemůžu to s nikým probrat. Přece jen bych za to byla moc ráda... Zrovna teď mám pocit že sem narazila na něco skvělýho. Není to žádnej zázrak. Jen bylinky a přírodní strava která mi už po týdnu dodala hrozně moc tolik potřebné energie.
Zrovna v červnu kdy už sem byla v centru ISCARE registrovaná sem se se svým crohnem rozjela. Jezdila sem sem a tam z Olmika do Prahy. Byla sem poprvé na kolonoskopii a taky sem dostala pěknou šlupu prášku Medrol na jehož vedlejší účinky a pomalý vysazování mě nikdo neupozornil a já půlku letních prázdnin strávila naprostým nicnevnímáním. Už to nechci nikdy zažít. Byl to děs. Ale hospitalizovaná sem nebyla ani jednou...
Tu nemocnici v Praze sem nejdřív s taťkou brali jako velkou výhru. Měla sem tam kvůli tomu městu (který mimochodem nemám vůbec ráda je na mě moc velký) jít dokonce aj na vejšku. Teď ale přemýšlím eslti nepřejít jinam... Takže vám možná uvolním místo a můžete posoudit sami.
Toť můj subjektivní názor.

A všem vám chci popřát krásné svátky plné klidu a míru a o stejný aj vašemu crohnovi:-)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host