Dieta

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
sestra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sestra » 20 led 2005, 20:38

ahoj, UC mam asi tri mesice, takze jsem relativne novacek. Nejdriv jsem docela uzkostlive drzela nejakou dietu a pak jsem pomalu pridavala potraviny az jsem v podstate jedla vsechno. Kolem Silvestra se to ale ve me vsechno zacalo bourit a nejak me ty streva zacaly bolet vic. Ted ale i kdyz za cely den snim jen pytlik piskotu a k tomu piju caj, tak se to nechce uklidnit a porad me ty streva bolej. Poradte, jakou dietu drzite - co jite a nejite. Vim, ze je to dost individualni, ale musim od neceho zacit. Diky moc
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 21 led 2005, 00:15

Pro Anniku - moc zdravím, sice otázky byly adresovány Lauře, ale určitě se nebudeš zlobit, když odpovím a přidám svoje zkušenosti.
Už jsem Ti psala, že se u mě UC objevila ve dvanácti letech - je to hrozně citlivý věk, teď je mi 23 a už to zvládám líp:-)
Mnohokrát mi lékaři řekli, že ta krev tam bude pořád, že se s tím musím smířit. A opravdu tomu tak bylo, tak krev se objevila v každé stolici i v období tzv. klidu. Chodila jsem s tím do školy, později i do práce a ta krev mě sice deprimovala, ale šlo to. Zhoršení vypadalo tak, že se přidaly kruté bolesti a počet stolic za den se zvýšil. U mě ty intervaly zhoršování byly co půl roku.
Psychika je druhá věc, ale dost zásadní, protože ovlivňje průběh nemoci. Když jsem byla psychicky v pohodě a s lidma, kteří mi měli co dát, nevadila mi ani tak ta bolest, ale když jsem se začala uzavírat a moc jsem na to myslela, rozhodilo mě úplně všechno, každé píchnutí.
Vůbec by nebyl od věci dětský psycholog nebo nějaká kamarádka, která má podobné potíže. Mně vždycky motivovalo když jsem viděla lidi, kteří jsou třeba na vozíčku nebo jinak postižení a přesto mají obrovskou chuť do života.
Annika se z toho může dostat, je mnoho případů, kdy nemoc zmizela v období dospívání.
Moc zdravím.
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 21 led 2005, 01:49

Sydney,ty jsi zlatíčko, věřím,že máš pravdu a že to někomu zmizelo i když náš doktor striktně řekl, že je to diagnóza na celý život. Teď mi teprve došlo,že to máš od dětství,takže je ti určitě jasné,co Anika prožívá. S tou krví pořád jsi mi tedy nepotěšila,není to nebezpečné? Anika má pořád teplotu, pořád nad 37,4 a dokonce měla i 38,1. Bolí ji na prsou při dýchání, ne pořád, ale nárazově. mám pocit,že ji ta nemoc rozhodila kompletně celou. O dětském psychologovi již uvažuju, jen musím najít nějakého kvalitního. Měj se krásně, Lenka
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 22 led 2005, 00:22

Ahoj Leni, jsi moc hodná.
Ta krev je svinstvo, taky jsem přemýšlela, jestli je to nebezpečné, asi jo, já se spíš bojím budnoucnosti, mám strach co se stane až mi bude třeba 40 - ale to budu řešit pak. Navic je to strašně individuální.
Taky mi to rozhodilo celé tělo - hlavně na začátku, teď je důležité, jak se s tím to Anničino tělíčko vyrovná, je to velká rána, ale podle toho co jsi psala, je silná a určitě se s tím popere a vrátí se to do normy. Teploty jsem měla taky, právě hlavně na tom začátku. Měla jsem strach a nikomu jsem hrozně dlouho neřekla, že krvácím, udělala jsem chybu, kdybych to řekla hned, mohlo se to vyléčit.
Teď - po deseti letech mi střevo nekrvácí několik měsíců, takže mi svitla naděje, třeba to bude i tím Alveem.
Pozdravuj moc tu svoji holčičku a neboj, pořád doufám, že se někde objeví nějaký lék, který nám to usnadní.
ivankaa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ivankaa » 05 úno 2005, 00:47

Ahojky- pokud kdokoli z vás hledá,kde sehnat přípravek"Probioflora"- tak mám k dispozici za běžné prodejní ceny jakékoli množství k osobnímu odběru v Brně, dále lze poslat poštou.- 603 357 092 -- Ivan
Peťka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Peťka » 08 úno 2005, 17:03

Zdravím všechny, kteří mají problém s UC nebo MC. Musím na úvod říct, že jsem dle ankety "ten, který zná někoho s UC či MC". Máme dobrou kamarádku, která u nás byla přes půl roku s MC. Opravdu Vás všechny zdravím a v tomto slovesu snad nesu zdraví pro Vás...
Trochu se zabýváme s manželkou energiemi těla a tak jsme měli možnost nacítit i věci týkající se pozadí této nemoci. Určitě je to tzv. psychosomatická nemoc. Problémy vznikají na úrovni třetí a druhé čakry.
A jednoznačně je jistě "cílem" nemoci - pochopit a případně odpustit. Získat přirozenou sebedůvěru, uvědomit si, že Já Jsem. A jako jedinečná individualita mohu STRÁVIT naprosto všechno, protože všechno je od jednoho Tvůrce. A tím se dostat do souladu.
V této rubrice asi trochu odbočení od věci, ale přesto z hlediska priorit určitě podstatná věc.
Pokud jde o stravu, nechali jsme naši kamarádku posedět si u jedné paní alternativní doktorky na přístroji EAV, který je schopen vytestovat vhodnou a nevhodnou stravu. Vřele doporučuji všem, s tím, že v závislosti na aktuálním stádiu nemoci se tyto věci mění ale poskytnou Vám INDIVIDUÁLNÍ tabulku. K měření je třeba si do malých skleniček připravit vzorky jídla a připravit se na to, že to celé zabere asi 2 hod. a bude to i něco stát. Ale vše bude následně trochu jasnější. U naší kamarádky byly v kategorii "fuj" především maso, lepek a mléko a mléčné výrobky.
Z hlediska UNIVERZÁLNÍCH "léčivých" potravin vřele doporučuji jak na UC i MC chlorellu pyrenoidosu GW a k pití šťávu z listů Mladého ječmene. Už Hipokrates řekl onu zásadní větu - Potrava budiž tvým lékem, a tvůj lék tvou potravou. Vzhledem k faktu, že tato nemoc je energeticky velmi silnou strukturou a zároveň úroveň současných potravin je katastrofální (pesticidy, herbicidy, fungicidy, antibiotika, hormony, masokostní moučka, intenzivní způsoby hospodaření, zvěrstva potravinářského průmyslu, E-čka, chemická syntéza atd.) Je hledání čistých, energeticky živých potravin s plnou enzymatickou výbavou a probiotickým působením zcela zásadní věcí. A pro nemoc přímo trávicího traktu ještě několiknásobně důležitější.
Těžko říci, zda ona energetická živost a vysoká úroveň vibrací (dnes už měřitelných i vědou) je ta rozhodující věc. Možná zaujme spíše chlorofyl - přirozený všehoj. Nebo zásadotvroné působení. Či některé vzácné esenciální kyseliny. Možná enzymoterapie... Tohle je na větší prostor - nicméně poslední výzkum "zeleného" na lékařské fakultě Commonwealth University ve Virginii dokazuje během poměrně krátké doby více než 60% pokles příznaků těchto nemocí.
Kromě "vědecky" popsatelných účinků tam vnímáme něco jako posílení identity uživatele. I když následný průběh nemoci naší kamarádky (abcesy s následnými chirurgickými výkony) nebyl příjemný, přesto víme, že kdyby nebylo právě "zeleného", těžko by přežila takový tlak a bezmoc. Dnes má v rovnováze třetí čakru, druhou čakru - problém se přenesl ke kořenové čakře. Jestliže i mentálně "pořeší" potenciál, který tam je, jsme přesvědčeni, že její MC a související problémy budou konsolidovány. A jednoznačný dík mimo jiné určitě patří "zeleným potravinám". Mimochodem, při testování na EAV z desítek potravin a různých potravních doplňků renomovaných výrobců k údivu i paní doktorky nepřekonatelným vyšel Mladý ječmen GW.
A tak všem radím zkuste zelené.
Peťka

Petr
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 12 led 2006, 11:17

pane jo...a tohle tady, Admine, nechas? docetla jsem jen po prvni a druhe cakry...ja vim, kazdy ma pravo na svuj nazor:-) tak snad jen zbyva nez dotycnemu panovi poblahoprat, ze toho se svou manzelkou a nasich nemocech tolik "nacitili". taky jsem ted neco nacitila...a nebylo to nic pekneho :-D
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 12 led 2006, 13:19

Nedal by se ten příspěvek přeložit do češtiny? O těch testech snášenlivosti potravin jsem slyšel, ale ten zbytek mi připadá jako naprostá hovadina o ničem. Jinak pokud dotyčný toho o crohnu tolik nacítil, tak mu rád svého crohna přenechám, aby se do toho mohl vcítit ještě víc. Vážně mám nejradši lidi, kteří vzdáleně někdy zaslechli cosi o crohnu a hned jsou na něj odborníci. Takhle jsem se jednou dozvěděl, že crohn je způsobený vyzařováním mobilů.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 12 led 2006, 15:23

Zdar,
myslím, že jsem se svou UC relativně smířený, ale jsou dva druhy lidí, který mne zvedají ze židle, to pak ve mně bouchnou saze! A to:
1. Pozitivní usmívající se blbečkové, kteří říkají, že se určitě uzdravím, jen musím pozitivně myslet.
2. Experti s milionem rad (zejména dietetických), které zaručeně vedou k uzdravení. Nevyhýbám se ani alternativní léčbě, občas vypiju nějaký čaj (chutná mi to), ale na tyhle lidi žaludek (resp. střevo) nemám.
Peťka k nim bohužel patří.

Ahóój!



TRENER
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 12 led 2006, 16:05

Ahoj, tak pod tohle se rada podepisu,

E.


Zdar,
myslím, že jsem se svou UC relativně smířený, ale jsou dva druhy lidí, který mne zvedají ze židle, to pak ve mně bouchnou saze! A to:
1. Pozitivní usmívající se blbečkové, kteří říkají, že se určitě uzdravím, jen musím pozitivně myslet.
2. Experti s milionem rad (zejména dietetických), které zaručeně vedou k uzdravení. Nevyhýbám se ani alternativní léčbě, občas vypiju nějaký čaj (chutná mi to), ale na tyhle lidi žaludek (resp. střevo) nemám.
Peťka k nim bohužel patří.

Ahóój!



TRENER
[/quote]
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 16 led 2006, 07:42

promin promin promin, ja vim...jen mi ten chlapek hnul zluci...ve skutecnosti jsem za tohle forum neskutecne vdecna, takze podekuju aspon takhle malo a blbe, ale prece jen - diky moc za nej!
jinak mas pravdu, zdravi stoji za houby...zanet v celym tlustym streve:-(
takze kazdopadne drzim palce:-)
s crohnem i s forem - at to jde co nejlip!
pane jo...a tohle tady, Admine, nechas? docetla jsem jen po prvni a druhe cakry...ja vim, kazdy ma pravo na svuj nazor:-) tak snad jen zbyva nez dotycnemu panovi poblahoprat, ze toho se svou manzelkou a nasich nemocech tolik "nacitili". taky jsem ted neco nacitila...a nebylo to nic pekneho :-D

...mila Klarko, rad te jmenuji moderatorem tohoto diskusniho vlakna, se vsemi pravy a povinostmi:-)))). Co?;-) Ale vazne, pevne verim, a vychazim z toho, jak si to tu zije vlastnim zivotem, ze tady existuji nejake cistici a opravne mechanismy:-) ...jojo, jste to vy... Cenzuru tu jaksi z principu neuplatnuji, pokud nejsou prispevky v rozporu s pravidly fora, etiky, dobrymi mravy a...nazory nejvyssiho, tedy mne :D . Jinak, zdravi stoji za houby, antibiotika, medrol do svalu, remicade..ach jo...
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 22 led 2006, 17:41

ahoj Toumles
no jen aby jsi neskoncil na operacnim sale. Mnoho lidi uz tak dopadlo, kdy se najedlo zeleniny a pak meli takove bolesti- ze si doktori mysleli, ze maj slepaka a on to byl crohn.
No me sice zelenina nic nedela, protoze se mi strevo zatim nezuzilo a tak pri pruchodu potravy me to vubec neboli, ale drzim dietu jako prevenci, aby se mi taky nezatezovala streva zbytecne. Navic jim vitaminy, abych nebyla nemocna. Myslim, ze za 4 roky jsem mela jen chripku.
Zalezi jakou mas prave formu toho crohna- me rovnou rekli ze mam tu fistulujici. Muze byt i kombinovane. Proto me potrava nezpusobuje zadne bolesti i kdyz to mam v akutnim stavu. Naposledy jsem mela zasazene cele tluste strevo. Tak jsem spis mela prujem.

Jeste k delce traveni- hodne tezko se travi hovezi- zustava v zaludku az 8 hodin. Spise vadi nestravitelna vlaknina- kterou se strevo porad snazi ztravit a tak se porad namaha a namaha a tak se trou o sebe ty steny ktere jsou pri zanetu stlustele a to taky boli. PO zahojeni se strevo zjizvovati a trochu se zuzi a tim vznika problem pri pruchodu potravin strevem. Hodne se pak stane to ,ze strevo je nepruchodne- clovek porad zvraci a nechodi na zachod. No nechtejte to zazit- samozrejme ze nejdete hned pod kudlu- snazi se to rozehnat injekcema a kdyz uz to nepomuze tak pak nic jineho nezbejva.
Nechci tim strasit- jen se trochu snazim vysvetlit princip jak to tam chodi v tom streve- aspon co jsem zjistila od ruznych zdroju.
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 22 led 2006, 18:26

ahoj Toumles
no jen aby jsi neskoncil na operacnim sale. Mnoho lidi uz tak dopadlo, kdy se najedlo zeleniny a pak meli takove bolesti- ze si doktori mysleli, ze maj slepaka a on to byl crohn.
No me sice zelenina nic nedela, protoze se mi strevo zatim nezuzilo a tak pri pruchodu potravy me to vubec neboli, ale drzim dietu jako prevenci, aby se mi taky nezatezovala streva zbytecne. Navic jim vitaminy, abych nebyla nemocna. Myslim, ze za 4 roky jsem mela jen chripku.
Zalezi jakou mas prave formu toho crohna- me rovnou rekli ze mam tu fistulujici. Muze byt i kombinovane. Proto me potrava nezpusobuje zadne bolesti i kdyz to mam v akutnim stavu. Naposledy jsem mela zasazene cele tluste strevo. Tak jsem spis mela prujem.

Jeste k delce traveni- hodne tezko se travi hovezi- zustava v zaludku az 8 hodin. Spise vadi nestravitelna vlaknina- kterou se strevo porad snazi ztravit a tak se porad namaha a namaha a tak se trou o sebe ty steny ktere jsou pri zanetu stlustele a to taky boli. PO zahojeni se strevo zjizvovati a trochu se zuzi a tim vznika problem pri pruchodu potravin strevem. Hodne se pak stane to ,ze strevo je nepruchodne- clovek porad zvraci a nechodi na zachod. No nechtejte to zazit- samozrejme ze nejdete hned pod kudlu- snazi se to rozehnat injekcema a kdyz uz to nepomuze tak pak nic jineho nezbejva.
Nechci tim strasit- jen se trochu snazim vysvetlit princip jak to tam chodi v tom streve- aspon co jsem zjistila od ruznych zdroju.

Teda ty umíš zlepšit náladu :(
Nejhorší je, že máš pravdu.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 22 led 2006, 18:48

tak ja ji zvednu :)
jára
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jára » 20 úno 2006, 13:04

[quote]
ahoj, mám rok UC, poslední dva měsíce v akutní fázi. Doktor mi doporučil bezezbytkovou dietu (samozřejmě+prášky), ale ta dieta je mi krajně nesympatická. Mám ráda ovoce i zeleninu a spoustu dalších věcí, kterých se teda asi podle všeho budu muset vzdát:´( Někde jsem ale četla, že je to individuální, že každý snáší něco jiného. Nemohli byste mi poradit, jak to poznám? Ja za den sním věcí:) A za jak dlouho se tak můžou dostavit potíže po tom, co sním něco dráždivýho?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů