Kafe, cigarety, alkohol, THC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
JirkaS
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod JirkaS » 18 kvě 2004, 15:16

Ahoj. Já mám Crohna zjištěného teprve 3/4 roku, a nějak jsem na alkohol (tedy víno) ani neměl pomyšlení.
Bohužel mě to dost omezovalo, máme totiž vinný sklep, a když jsem potřeboval lahvovat, tak jsem ani nemohl ochutnat, zda je to víno dobré...
Po operaci, když se mi konečně ulevilo, tak jsem začal mít roupy, ale počkal jsem na svolení od doktora. Nyní mám od gastráka povolené červené v rozumné míře. Dokonce jsem ze začátku měl pocit, že mi pomáhá stavět průjem, asi tím jak jsem měl radost, že se vracím k normálu.
A to bude také možná pro nás to důležité. Pokud se budu nějakého pokrmu či pití bát, tak si vsugeruji, že mi bude špatně, a také bude.
Když jsem byl na jaře na lyžích v Alpách, tak jsem doktorovi volal, co když mě tam něco chytne, jak to zastavit, a doporučil mi, že je lepší nic nechytnout, než to pak řešit. Jako prevenci před následky různých italských jídel mi doporučil malinkého panáčka nějakého čistého tvrdého před jídlem, že to prý rozdráždí žaludeční kyseliny a ty pak rychleji tráví. Ale jak jsem se na ty hory a lyžování těšil, tak jsem si nějak vsugeroval, že to bude dobré, a ani jednou jsem ten návod nemusel použít.
Takže nyní si sem-tam to víno dám, ale nepřeháním to, tak 1 večer za týden, někdy ani to ne. Pivo nepiju, protože mi nikdy nechutnalo, takže většinou piju jen vodu. Ta bohužel leze do peněz, protože v restauracích bez bublinek mívají akorát tak Evian... Jirka
ghiv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ghiv » 11 lis 2004, 15:53

Alkohol v jakekoliv forme a mnozstvi pro me znamena nekolik hodin silne bolesti(samozrejme potom az opadne prvotni opojeni) Takze se mu vyhybam jak cert krizi, naposledy sem mel jedno pivo asi pred rokem a dodnes si to pamatuju.

Logicka substituce alkoholu je THC. Vzhledem ke svym ucinkum je na Crohna vyborna. V nekterych statech USA kde je legalni marihuana je THC at uz ve forme jointu nebo tablet predepisovano pacientum s Crohnem. Uz aby i u nas legalizovali. Jinak jedinou nevyhodou THC je zhorsena pamet a stavy ospalosti a mimo. Proto doporucuju kourit spis hasis. Na zhorsenou pamet doporucuju uzivat volne prodejne smartdrugz napr. DMAE nebo Piracetam.

Kava. Sice naprosto uzasna, zvlast kdyz clovek vic huli, ale na Crohna ma imho negativni vliv. Kavu nepiju pokud "nemusim" a radsi rozpustnou.
pankarel
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pankarel » 27 lis 2004, 15:38

jest se ma vsecko chlapi a devcata | http://www.pamir.unas.cz - Pamír Vše Pro Vaše ZdraVí
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 04 pro 2004, 17:52

Prosím Vás, nevíte někdo, jestli může lékař v rámci léčby tlustého střeva předepsat nějaké přípravky obsahující nikotin? Kouřím už cca dva roky a opravdu se mi zánět zlepši, když chci přestat kouřit, okamžitě začnu krvácet a mám bolesti. Nikotinové náplasti jsou dost nákladné, stojí asi 450 kč a je tam jen 7 ks, teď chci zkusit žvýkačky, dám vědět, H.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 03 led 2005, 15:13

Ahoj vsem!
Predem preju kazdymu z vas vsecicko nejlepsi do novyho roku, pro nas hlavne to zdravi ;)
No a jaxte dopadli na silvestrovskych oslavach s alkoholem? Ja sem strasne dlouho abstinovala, hodne sem se bala, co by to se mnou udelalo... no a letos (teda vlastne loni:) byla na silvestra tak skvela nalada, ze sem par sklenickam neodolala. Porad mi vrtalo hlavou, jak to asi dopadne, paxem na to ale uplne prestala myslet a svete div se, rano sem se vzbudila a NIC! Vubec nic mi nebylo! :D No rozhodne to nebudu pokouset casteji, mohla to byt nahoda, ale sem rada, ze sem si to tak perfektne uzila a Crohn me nechal na pokoji!
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 05 led 2005, 10:20

zajimalo by me jake bolesti mate po poziti nejake potraviny. Bolest se da vyjadrit mnoha zpusoby.Ja jsem zadne asi nikdy nemela, jen kdyz jsem ho mela aktivni, tak nez jsem sla na zachod.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 06 led 2005, 17:40

ted jsem se docetal ze koureni zpusobuje 2,1 x navrat akutnoho stavu c.ch. u kuraku nez u nekuraku.Tak ze koureni je ze statistiky spaten, ale pokud nekdo kouri je blbost prestat
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 11 led 2005, 15:05

Ahoj. Abych pravdu řekla, tak jsem kouřila už před zjištěním crohna, ale pak jsem asi půl roku nekouřila a začala jsem znovu kouřit. Neřekla bych, že mi kouření crohna zhoršuje. Jsem už asi půl roku v "klidu" a kouření mi nijak nevadí. Je fakt, že nekouřím moc. Ale znám pár crohnařů, kteří kouří a jsou na tom podobně jako já. Jedné kamožce dokonce doktorka řekla, že by rozhodně neměla přestávat, že by to byl pro organismus šok a mohl by se jí crohn zhoršit. Tak nevím. Zde asi platí "co lékař, to jiný názor". Měj se hezky. Pa
tundika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tundika » 20 led 2005, 17:53

caute,
ja mam 36 rokov, fajcim od 18 a s vynimkou ked som cakala moje 2 deti tak fajcim stale. Som fanaticky a notoricky fajciar. Ked ma dooperovali na crohna, tak na druhy den som sa aj s infuziou vytrepala na balkon a uz som fajcila. Moj muz mi hovori ze aj do rakvy mi prida kartony cigariet, aby som ho nechodila po smrti strasit a pytat cigarety. Ja viem ze fajcenie velmi skodi zdraviu, ale ja keby som nemohla, tak som taka nervozna ze zosaliem, a niekde som sa docitala, ze crohn vznika aj nasledkom dlhodobych stresov, tak co sa budem stresovat aj kvoli nefajceniu. Ale podla mna ked lekar povie ze prestat fajcit je bolbost a nedoporucuje to, tak je blbec lekar, alebo si to ten dotycny vymyslel, aby sa necitil trapne pred ostatnymi ze neviem prestat fajcit a este mu to aj lekar zakazal (myslim prestat). To ako ked jedna tehotna fajciarka (blba) povie ze lekarka mi zakazala prestat aby plod nedostal nahly sok!
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 07 úno 2005, 13:58

Ahoj, ja mam crohna uz 3 roky a zatim jsem doposud nepila alkohol.
Vy nekdo pijete, co a jak casto?a pri jakych lecich?

diky za odpo.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 07 úno 2005, 18:42

to Mirka: Ja mam crohna 4roky a alkohol piju - teda jen jednou za cas (ja nevim treba jednou za mesic), a jen malinko. 2deci vina nebo jedno pifko. Prehnala sem to jen jednou, ale ani se mi nic zavaznyho nestalo, nechci to ale pokouset. Myslim ze i tohle je jako vsecko strasne individualni...
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 08 úno 2005, 10:40

Já mám crohna od 2001. Kromě hodně tvrdýho alkoholu snesu všechno. Ale to neznamená, že jsem neustále v lihu.
:)
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 10 úno 2005, 10:23

Zatím jsem zkoušel jen víno a to je v pohodě. I když včera jsem to trošku přehnal (půl litru) a to už střeva začínala protestovat.
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 24 úno 2005, 18:37

Ahoj, mam UC a vcera jsem to s alkoholem trochu prehnala. Vypila jsem 4 sangrie a 1 tequilu. Vecer jsem pak skoncila s hlavou v mise a rano, kdyz jsem sla do skoly, tak jsem omdlela. Coz se mi jeste nikdy nestalo. Docela me to vyplasilo - takze uz zadne prehaneni a s alkoholem je na dlouhou dobu konec.
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 24 úno 2005, 20:42

Ahoj, mam UC a vcera jsem to s alkoholem trochu prehnala. Vypila jsem 4 sangrie a 1 tequilu. Vecer jsem pak skoncila s hlavou v mise a rano, kdyz jsem sla do skoly, tak jsem omdlela. Coz se mi jeste nikdy nestalo. Docela me to vyplasilo - takze uz zadne prehaneni a s alkoholem je na dlouhou dobu konec.
To si říkám pokaždé :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů