Operační řešení crohna

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 09 bře 2004, 20:35

Ahoj,
nevíte zhruba za jakou dobu jste šli na první operaci od zjištění diagnózy?
Prý je to do tří let většinou.

Dejvid
u mě si začali myslet že je to crohn(ale nebyli zakladni přiznaky)teprve v prosinci, ale potvrdili mi to tento pátek a operace mě čeká cca do 14 dnů, střevu ale nic neni, jen nechtěj aby se opakoval absces(10x10 cm cysticky utvar s litrem hnisu:/), neb strevo trosinku prosakuje...
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 26 bře 2004, 22:06

Z vašich psaní je poznat, že operace je u každého individ.
Já mám Crohna 2 roky a nic, musím zaklepat.

Dejvid
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 21 dub 2004, 11:56

jeeee, pomoc, ja na to jdu v pondeli...teda v pondeli nastupuju a v utery jdu na sal..je ta jizva velka?boli to pak moc?a co bolesti bricha a pprujmy?
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 21 dub 2004, 14:57

Jak to tu tak ctu, tak z toho mam cimdal vetsi hruzu.... Mam na Crohna zatim jen podezreni a perianalni pistel... Jak moc je takova operace strev narocna? Dela se to i laparoskopicky? Je pokazde nutny vyvod? Nic o tom nevim, tak budu rada za jakekoliv informace...
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 22 dub 2004, 20:51

[quote]
Jak to tu tak ctu, tak z toho mam cimdal vetsi hruzu.... Mam na Crohna zatim jen podezreni a perianalni pistel... Jak moc je takova operace strev narocna? Dela se to i laparoskopicky? Je pokazde nutny vyvod? Nic o tom nevim, tak budu rada za jakekoliv informace...


Ahojky, moc o tom nevim, aĺe laparoskopicky se to nedela...prej bude jizva zhruba od pupiku dolu:(ze zacatku mi tvrdili, ze operace je jen v nejnutnejsich pripadech a najednou hop a behem hodiny to zmenili...je to nevyzpytatelny...no, ja to vsechno zjistim a budu informovat primo z nemocnice... jinak jake mate kdo zkusenosti-?kdo vas operoval a tak?me bude operovat doc. Kostka...spolupracuje s dr. Lukasem, takze strach ani nemam, ,snad konecne prestanou ty bolesti:)))zatim
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 26 dub 2004, 10:16

Tak mam za sebou dneska enteroklyzu, no a potvrrdili mi Crohna, mam v nalezu napsano Crohn se stenosou term. ilea a pisteli... Neuzete mi to nekdo prelozit? Ceka mne rovnou operace, kdyz je tam ta pistel, nebo to vzdycky leci nejdriv lekama? Dekuju za jakekoliv tipy...
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 28 dub 2004, 10:31

Ahoj Evelino,crohna operují pouze,kdyby jsi byla v ohrožení života.Nasaděj ti prášky,který by měli zkrotit ten zánět.Záleží v jakym to máš rozsahu.Napiš co ti dali za prášky.Ahoj
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 28 dub 2004, 12:19

Ahoj, tak to jsi mne potesil, taky jsme slysela, ze operace je u Crohna az to posledni reseni, diky bohu... Dostala jsem zatim jen Pentasu a pry se uvidi, jak mi bude dal... na kontrolu jdu za dva tydny. Jen mne stve, ze mi doktor skoro nic nerika, pokusim se sehnat kontakt na nekoho, kdo se na Crohna specializuje, ale tady na zlinsku to bude asi problem. Tak zatim aspon sbiram informace tady a chci si koupit knizku od MUDr. Lukase, kde jsou nejake dietni zasady, to je pro mne asi nejvetsi probelm, zatim vubec nevim, co mi dela zle...

Tak jeste jednou dekuju za info...
Janca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janca » 28 dub 2004, 15:07

Ahojky Evelino, Crohn v terminalnim ileu se stenozou zamena, ze mas zanet ve spodni tretine tenkeho streva a v dusledku toho zanetu se strevo zuzilo. Pokud se Crohn operuje, je to bud proto, ze se zanet nedari zklidnit pomoci leku, dale pokud je stenoza, tedy zuzeni, tak velke ze by vznikla nepruchodnost strevni, a nebo se operuje prave kvuli pisteli v pripade, ze pistel komunikuje s nekterym vnitrnim organem nebo s jinymi strevnimi klickami.
Pentasa je v pohode, muze ti pomoct a u vetsiny lidi nema vedlejsi ucinky. Chce to hlavne psychickou pohodu a nestresovat se.
Drzim ti palce :-)
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 30 dub 2004, 13:43

ahojky, vubec neni pravda, ze nas operuji jen v ohrozeni zivota-taky mi tvrdili ze se to dela jen ve velmi akutnich pripadech...ja zadny akutni pripad nemela a od utery jsem po operaci:(dopujou me tu opiatovejma injekcema a jeste tak do pondeli budu o hladu, ted uz to jde, ale utery a streda mi bylo fakt spatne, furt na zvraceni a bolesti...jizva je celkem velka, dle meho nazoru, ale ostatni tvrdi ze je pekna, tak nevim...ale nebojte se toho:)))
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 01 kvě 2004, 16:35

Ahoj Eliz,já jsem měl ošklivě zůžený tenký střevo asi 30cm a o operaci nebylo ani slovo.Doktoři mi říkali,že to operují pouze v akutních případech.Nevím jestli záleží taky na doktorovi jak se rozhodne?Napiš mi něco více o té tvé operaci.Ahoj
danka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod danka » 02 kvě 2004, 16:52

Ahoj, u mě operací vše začalo, protože jsem měla sřevo v hrozném stavu. Nejdřív Crohna nepoznali, pak z toho byly píštělě s abscesy mezi kličkami. Ale po odoperování 60 cm zasaženého tenkého a tlustého střeva (ten přechod mezi) jsem v pohodě. Neboj se toho. Dana
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 04 kvě 2004, 05:56

King11:ahojky...tak...moje operace...oni furt tvrdili ze mi nic delat nebudou muset a najednou ze du...no, ale mohla jsem si to aspon o mesic oddalit kuli plesum a tak...mela jsem totiz nekdy v unoru cysticky utvar 10x10cm a v nem litr hnisu, kterej mi drenovali konecnikem a pac nechteli aby se to opakovalo, tak se rozhodli vzit mi ten postizeny spoj mezi tenkym a tlustym strevem.doktor mi to nakreslil a oni vlastne prisili to tenke strevo ke stene bricha ci co a to tluste na nej napojili shora, nebo aspon tak to vypadalo...uz dostavam jist, pomalu od bujonu, pres polivku, kasi a dal, musi se hrozne opatrne...to vis, novy strevo:)))ale ja doufam, ze ted uz nebudou obtize...stolice tim prosla, takze ok:)))zatim
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 04 kvě 2004, 07:55

Ahoj! Jak ti na to přišli? Co jsi měla za potíže? Myslím si,že přesvědčit o něčem doktora je někdy opravdu těžký.
Mají oblíbenou větu,že se stím musíme naučit žít. Někdy jsou to menší,úplně zbytečný a nepříjemný problémy.Ale tohle do toho určitě nespadá.

Hana
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 04 kvě 2004, 16:05

Já mám asi štěstí,že ten hnis mi odchází píštělí.Jednou za čas mě prohlidnou magnetickou rezonancí.Jak ti ho zjistili ten absces?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti