Operace při kolitidě

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dixie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Operace při kolitidě

Příspěvekod Dixie » 17 dub 2004, 11:19

Ahojky, mám takový problém :-)
Je mi 19 a lékaři mi zjistili ulcerozní kolitidu - totální tvar (tzn. celé tlusté střevo). Po vcelku neúspěšné léčbě Sandimunem Neoral (ani tady se nikdo nechytil), kterou na mě spíš zkoušeli jako na pokusném králíkovi (používá se spíš u jiných nemocí), mi navrhují jen operaci.
Jenže to pak budu chodit 8x denně pořád (takhle max. 5x při atacích)!!!
Jediný klad by mohl být, že se sníží/vysadí některé léky. Ovšem jiné možná přibydou.
Moc optimismu nemám, poradil by mi někdo, jak se rozhodnout? Jaké máte pooperační zkušenosti vy?
Díky moc za jakýkoli příspěvek!
Janca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janca » 18 dub 2004, 19:27

Pokud vim, tak Sandimmun - neboli cyklosporin A je imunosupresivum, ktere se pouziva v pripade, ze zanet neodpovida na standardni lecbu - tedy Asacol nebo Salofalc, glukokortikoidy a imunosupresiva typu Imuran. Kdyz nezabere ani cyklosporin, byva uz indikovana operace. Rozhodnout se pro operaci se musis sam... Samozrejme chodit 8x denne neni nic moc, ale na druhou stranu brat spoustu leku, ktery nejsou k tvymu telicku dvakrat setrny, kdyz tomu tak byt nemusi, je taky otazka. Navic sice ted chodis jen petkrat, ale probiha v tobe zanet a s tim se - alespon z me zkusenosti - moc aktivne zit neda :-( I z dlouhodobyho hlediska (jizveni streva, stenozy,...) je lepsi mit zanet pod kontrolou, resp. ho nemit.
Nevim, jestli ti to pomohlo... po operaci nejsem, takze nemuzu poradit. Chapu, ze je tezke se rozhodnout pro jedno i pro druhe, nevim co bych zvolila :-(
Kazdopadne ti drzim palce
Janca

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů