Operační řešení crohna

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Operační řešení crohna

Příspěvekod king11 » 17 pro 2003, 16:33

Je někdo,kdo absolvoval operaci,při níž bylo odstraněno zasažené střevo a po operaci se nemoc už dále neobjevovala?Nebo byl nějakým způsobem zcela vyléčen?
Fugas
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Fugas » 27 pro 2003, 18:22

No, nevím zda Ti pomohu, ale u mne byla odebrána část tlustého střeva (resekce dle Teramota). Znamená to, že vezmou určitou část (u mne celý konec, včetně zásobníku) a napojí ho přímo na svěrač. Mám po operaci 9 měsíců. Po prvním pooperačním vyšetření je vše v pořádku, ale regrese tohoto onemocnění je vysoce pravděpodobná. Znamená to, že se asi vrátí, ale může to bý za rok, měsíc, 10 let - kdo ví. Operace mohou být provedeny několika způsoby, tento můj sice (prozatím) odstranil problémy, ale zase frekvence stolic je hodně vysoká. To se snad má upravit do 12 měsíců po operaci, ale je to na nervy. Myslím, že operace, která by zcela vylečila CN je prozatím v budoucnu. U UC je operativní zákrok naopak velice úspěšný.
Tonda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tonda » 02 led 2004, 00:23

Bohužel, ale neznám nikoho kdo by řekl, že se po resekci střeva CN nevrátí. Sám jsem před pěti lety absolvoval první operaci kdy mi bylo odebráno 70cm tenkého střeva, to bylo kvůli stenózy. V létě 02 mi vzali kousek tlestého, pro změnu píštěle a provedli na přechodnou dobu kolostomii. Teď na podzim mi stomii museli přešít, protože se mi v okolí stomie objevil absces. Udělala se tam píštěl. Teď jsem v pohodě a nemám žádné problémy. Užívám jen pentasu a čekám kdy se doktoři rozhodnou mi stomii zašít. Doufám že potom toho nebudu litovat, byly doby kdy jsem musel i 15x denně na záchod. Už nechci zažívat stavy kdy jsem například čekal v obchodě u pokladny a myslel jsem, že se po.....
danka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod danka » 03 led 2004, 16:52

Ahoj, jsem více jak 5 let po operaci, při níž mi odebrali 40 cm tenkého a 10 cm tlustého střeva kvůli abscesům a píštělím mezi kličkami. Po roce jsem absolvovala reoperaci, kdy nějak opravili sešití střev a od té doby jsem v pořádku a bez léků. Do 3 měsící se mi upravil krevní obraz i další testy, dostala jsem se na svou původní váhu. Z léků beru pouzě Questran proti průjmům ( stolice jednou až dvakrát denně). Doufám, že je to už natrvalo!!! Ahoj Danka
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 12 led 2004, 16:59

Ahoj,
nevíte zhruba za jakou dobu jste šli na první operaci od zjištění diagnózy?
Prý je to do tří let většinou.

Dejvid
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 12 led 2004, 21:13

To se zatim drzim,4 rok a zádná operace.Ahoj
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 13 led 2004, 10:32

Nechci to zakřiknout, ale jsem již 6,5 let bez operace. Slyšela jsem taky něco o těch 3, nebo 4 letech, kdy je nutný operativní zákrok. Sama sebe ale přesvědčuji, že to není pravda a snad to vydržím bez operace ještě dlouho. Nesmí člověk na to myslet, jelikož se psychicky natolik zdeptá, že to uspíší. Alespoň tak to beru já.
Mějte se lépe.
Zuzka
beruška
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod beruška » 14 led 2004, 11:36

Je někdo,kdo absolvoval operaci,při níž bylo odstraněno zasažené střevo a po operaci se nemoc už dále neobjevovala?Nebo byl nějakým způsobem zcela vyléčen?

beruška
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod beruška » 14 led 2004, 12:56

Ahoj všichni,konečně se mi povedlo se sem dostat,já to totiž s tou mašinkou ještě moc neumím.Já sama Crohna nemám,má ho můj manžel,už 9 let.Byl na dvou operacích,nejdřív mu zavedli stomii s tím,že bude spíše trvalá.Po roce a půl mu ji odstranili-jeho stav se výrazně zlepšil, až nad očekávání lékařů.Teď má občas problémy,ale je to spíše tím,že nedodržuje příliš dietu,což mne moc netěší,protože mám o něj pořád strach.Všem,kdo touto nemocí trpíte držím moc palce a vlastně i Vašim nejbližším,protože je to někdy dost náročné.
Nada70
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Nada70 » 14 led 2004, 18:54

Ahoj,
nevíte zhruba za jakou dobu jste šli na první operaci od zjištění diagnózy?
Prý je to do tří let většinou.

Dejvid
Jájsem šla na operaci 3 měsíce po určení diagnozi.Crohna mám od roku 1999.
PB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod PB » 20 led 2004, 08:33

Dcera je rok po operaci crohna. Celý rok je bez problémů. V poslední době se ale stále bojí , že se vše vrátí, i když výsledky má v pořádku. Má někdo podobné zkušenosti?
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 22 led 2004, 18:41

Ahoj,
mne zjistili crohna asi v 11/2000 (priznaky predtim jsem mela ale min 1 rok). Kortikoidy nezabrali, tak jsem v 06/2001 sla na operaci, odstranili mi cast tenkeho a cast tlusteho streva. Urcite zalezi na lekari, jiny by me treba zkusil lecit jinymi leky. Po 1 roce se pri koloskopii nasel maly zanet v miste operace. Ale krevni vysledky byly normalni, jsou doted, takze jsem jen na pentase.
Priznam se, ze jsem taky neposlucha, prilis se nehlidam, co se tyka diety :oops:
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 12 úno 2004, 12:13

ctete :
http://www.blesk.cz/clanek39700.htm

Je to vůbec možné, t jako už bude zdravá? Vždyť říkali, že na to neumřeme. nebo je to spojjitost s tím, že to měla na více orgánech?
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 12 úno 2004, 19:34

Blesku už vůbec nic nevěřím,je to blbost.
Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 28 úno 2004, 19:54

Ahoj,
nevíte zhruba za jakou dobu jste šli na první operaci od zjištění diagnózy?
Prý je to do tří let většinou.

Dejvid
Já mám určenou diagnózu 7 let a asi tak dva apůl roku jim trvalo než vůbec byli schopni zjistit co mi je,ale musím ťukat na dřevo,že jsem na žádné operaci nebyla a doufám,že to tak bude i nadále.
Beby

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti