Afty

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Afty

Příspěvekod Mirka » 13 lis 2003, 07:40

Ahoj licicky,
co vy a afty? ja tedy na ne trpim silene.
Zaclo mi to u matury, kdy jsem byla psychicky KO. To se mi tahlo od dubna do konce roku, pak v lednu mi zjistili crohna. Ted mam afty obcas, ale ted uz od nedele mam nateklou horni ppatro dasni., prechazi mi to na jazyk a nevim jak se toho zbavit. Jak to tady pisu dochazi mi, ze to mam zase z ppsych-v patek se totiz rozhodne, jestli budu od noveho roku jeste pracovat.

A jak jste na tom vy? Neznate neco, co ty afty rychle zahoji? maste z lekarny-pr. fialova ci bila vodicka nepomahaji
anticrohn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod anticrohn » 13 lis 2003, 10:37

Ahoj licicky,
co vy a afty? ja tedy na ne trpim silene.
Zaclo mi to u matury, kdy jsem byla psychicky KO. To se mi tahlo od dubna do konce roku, pak v lednu mi zjistili crohna. Ted mam afty obcas, ale ted uz od nedele mam nateklou horni ppatro dasni., prechazi mi to na jazyk a nevim jak se toho zbavit. Jak to tady pisu dochazi mi, ze to mam zase z ppsych-v patek se totiz rozhodne, jestli budu od noveho roku jeste pracovat.

A jak jste na tom vy? Neznate neco, co ty afty rychle zahoji? maste z lekarny-pr. fialova ci bila vodicka nepomahaji

afty, to je neštěstí ... trpím tím šíleně ... jsou to krátery jako po výbuchu...zkoušel jsem už úplně všechno ... tinktury z lékarny jsou středověk, kdy to akorát při aplikaci šíleně pálí a vůbec to nepomůže, akorát to spálí sliznici okolo a ta se pak ještě dýl hojí ... když je aft na rtu, v noci krásně vyschne a pekelně pálí, nepomáhají žádný panadoly na bolest, aft musí být pořád namazanej ... takže doporučuju permanentně jej mazat jelenním lojem, ten ho zmastí a zmírní bolest ... jinak je to hrozně složitý ... afty jsou z nedostatku bílých krvinek ... tomu se dá bránit zvýšenou dávkou vitaminu b ... ten ale střevo špatně vstřebává ... takže je lepší použít milgammu (béčka v injekcích) ... po deseti injekcích se to zlepšuje ... jinak aft je záležitost i kvasinek v těle ... je třeba zabránit tomu, aby si člověk sahal špinavou rukou do pusy :( ... tuším, že to nikdo nedělá, ale možný je všechno...každopádně, doporučuju milgammu...aspoň deset inejkcí ...
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 13 lis 2003, 17:05

me taky vzdycky pomohly injekce B12, v kombinaci se zelezem a kyselinou listovou
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 15 lis 2003, 10:45

Mívám docela často plnou pusu aft a pomáhá mi na to naládovat se jabkama nebo citrusama, ale to už je risk.
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 16 lis 2003, 10:15

Ja nemivam zrovna afty, ale delaji se mi v puse taky casto zanety - je to tam rude, pali to a boli...kolikrat nemuzu ani poradne jist. Mne na to pomaha cesnek (syrovy) - sice to pali jak cert, ale kdyz to vydrzite, tak se uspech dostavi...

Jitule
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 03 pro 2003, 13:51

znam jen jeden lek a to je byt PSYCHICKY O.K.
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 04 pro 2003, 20:14

Afty trpím docela často, spolehlivě mi na to zabere pyridoxin 1x1x1. Stačí to takto brát 14dní a je po aftech. Ale pokud na to trpíš hodně, tak to ber pravidelně 1x0x1. Střevám to neublíží. Doporučila mi to doktorka a u mě to zabírá. Za zkoušku nic nedáš. Je fakt, že to nehradí pojišťovna, ale stojí to kolem 10 - 15kč. Uvidíš.
Šárka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Šárka » 15 pro 2003, 18:58

Ted uz se mi afty moc nedělaji,ale než mi prišli na Crohna,měla jsem jich po celé puse kolem padesati a nemohla jsem ani jist a strašně to bolelo.Nepomáhalo nic,až když mi v nemocnici nasadili léky,vše zmizelo a teď je to v pohodě. Spíš pořád trpím taky těma infekcema, zrudne mi celej krk,je uplně krvavý a nemužu jíst ani pít,to je pak drámo.Většinou trvá tak 14 dní než to samo odezní.
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 15 pro 2003, 20:12

Jo,tohle peklo jsem si zazila tenhle tyden.Myslela jsem,ze si jidlo asi zacnu mlet,protoze za normalniho stavu potravy to bylo strasne-celou pusu,krk a snad i zaludek v jednom ohni...Horor.Ale pak to nastesti preslo.Chci se zeptat-kdyz to reknu svemu lekari,posle me na gastroskopii?????
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 28 pro 2003, 19:41

Zřejmě tě na gastro pošle, ale je to individuální, záleží na lékaři. Záleží také na tom, jak často to máš. Ale myslím si, že bys to lékaři říct měla.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů