Otoky

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Ája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Otoky

Příspěvekod Ája » 02 čer 2003, 13:38

Ahoj, zdravím všechny. Asi 2 roky mám zažívací potíže (a plno dalších...), podezření na crohnovu nemoc. Velice mně však trápí bolestivost a velké
otoky kloubů (hlavně kolena, kotníky,
někdy otoky celých nohou). Trápí někoho z vás stejné potíže, příp. jak je řešíte?

Předem děkuji za radu.
Moc vás všechny zdravím a přeji hodně, hodně zdraví.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 07 čer 2003, 13:31

Milá Ájo, to, co tady píšeš, může být podle toho, co vím, příznak nezaléčeného Crohna. Radím proto tlačit na lékaře, ať ti stanoví přesnou diagnozu, ono není na co čekat, je-li to Crohn, je třeba ho zaléčit a nasadit dietu. Ono někdy je s lékaři dost problém, takže musíš být tvrdá- jde přece o tebe a tady nemůžeš brát na nikoho ohledy. Napiš, jak jsi dopadla. Dana
monikamonika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monikamonika » 10 čer 2003, 21:51

Ahoj Ájo, když mi v roce 86 otekly nohy od kotníků dolů a já nemohla chodit, udělal tehdejší krajský revmatolog závěr - otoky neznámého původu a napsal mi ketazon. Otoky za 2 měsíce zmizely a protože jsem neměla jiné problémy zapoměla jsem na to. Za rok nato mi nohy otekly znovu, kotníky a voda v kolenou, ale já se dostala k mladé lékařce, která mě poslala na irigo.To už se mi ale ulc. colitis projevila v plné síle.Dělej se sebou pořádek, protože za zanedbání se tvrdě platí.Já se, kromě 2 těhotenství, 15 let trápila denodenníma bolestma a častou hospitalizací.Teď jsem po několika operacích zdravá, ale bez celého střeva.Něco za něco. Držím ti pěsti a pokud ti bude někdy nabídnuta operace, neváhej.Komplikace vzniklé po mnohaleté devastaci organismu chemií nestojí za to.
Ahoj

[/quote]
Ája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ája » 11 čer 2003, 11:00

Ahoj, zdravím všechny.
Děkuji za reakci na moji prosbu. Tím jste mi potvrdily, že jedním z příznaků Crohna jsou otoky. Moje lékařka se na to totiž tváří dosti rozpačitě. Jak jsem již psala, potíže mám 2 roky, které během této doby přibývají na intenzitě
(počáteční hubnutí o 10 kg, chudokrevnost, následovaly zažívací potíže, nadýmání, teploty, bolestivost kloubů, únava, nyní stále zvýšená teplota, bolestivost břicha, zejména v pravém podbřišku, bolestivost a otoky kloubů a samozřejmě neakceptovatelnost skoro žádného jídla). Nevím, už jsem z toho vážně nešťastná, neboť dle sdělení lékařky
mám všechny laboratorní výsledky OK,
takže mi prý nemůže pomoci a neví
co mi je (před rokem provedená kolonoskopie a enteroklýza byla v pořádku, na sono mi našli akorát
otoky střev). Zítra se rozhodne, zda mi provede znovu kolonoskopii nebo
zda mě pošle do Prahy do Revmatologikého ústavu.

Mějte se všechni pěkně a děkuji předem za příp. ohlasy.

Zdravím
Ája
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 12 čer 2003, 12:04

Ájo, poradit Ti nemuhu a neumím, ale přeji hodně zdaru.
Napíiš potom jak to pokračuje.

Dejvid
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 13 čer 2003, 21:37

Milá Ájo, to, co tady úpopisuješ, jsou ukázkové příznaky MC.Doporučuji ti podívat se na knihuCrohnova choroba, ulcerozní kolitida, je to z edice "dieta", nakladatelství P. Momčilová.V každém případě bych asi jela někam jinam, já jsem s dcerou jezdila do dětské nemocnice v Brně a nebyla jsem spokojená.teď jezdíme do Motola a jsem spokojená maximálně.Co se týče laboratorních testů- nejsem lékař, ale je dost divné, máš-li teploty a průjmy, že nemáš aspoň vyšší sedimku. Víš, když jsem jezdila s holkou po vyšetřweních v Brně, pořád mi říkali výsledky testů nějaké, pak jsem se dostala do Motola a výsledky provedené tam jsou dlouhodobě jiné, to, co mi říkali v Brně cca rok, se tam nikdy neobjevilo, jako by si spletli osoby.Příznaky tebou popisované jsou úplně stejné jako ty, co měla dcera. Budeš-li to chtít nějak blíž rozebrat, můžem se domluvit i na chat., ev. napiš.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 13 čer 2003, 22:34

Jo ještě jsem chtěla - co se týče operace, asi bych myslela že je rozdíl mezi MC a UC. MC se i po operaci může objevit znovu, takže operace, pokud není nutná, nic tak moc neřeší, spíš je to boj o zachování co možná nejdelšího střeva, neboť ono nám tráví a zásobuje nás potřebným. Když se zkrátí moc, musí se to odrazit na stravě.(stručně a zjednodušeně).
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 19 čer 2003, 15:51

Když máš krátké střevo (po resekci) dochází k menšímu využítí, vstřebání látek do krve.UC je většínou lokalizovana na oblast colon sigmoideum, tedy konec tlustého střeva. MC je nebezečnej, že může postih. místo přeskočit na jiné.

Dejvid
Ája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ája » 20 čer 2003, 11:52

Zdravím všechny!

Drahá Dano, děkuji Ti za nabídku chatu, v případě diagnózy Crohna ji moc ráda využiji. V současné době jsem však stále, podle lékařů, zdravá. První krevní testy byly opět v pořádku, na imunologii čekám...Bohužel mě asi čeká kolonoskopie.
Na otoky jsem dostala tablety, takže je to trochu lepší. Ještě bych se chtěla zeptat ohledně stravy. Skoro žádné jídlo nesnesu, nemohu ho strávit, mám hodně nafouklé břicho. Teplou stravu nemohu vůbec. Jsou nějaké potraviny vyloženě nevhodné?

Děkuji.
Moc zdravím
Ája


P.S.: Existuje nějaká jiná možnost přípravy na kolonoskopické vyšetření než je nápoj FORTRANS? Prosím, poraďte.
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dana » 27 čer 2003, 21:59

Pokud ti nedělá dobře strava, zkus pít aspoň Nutridrink. Mají ho v lékárnách v různých příchutích, dobrý je karamelový. V podstatě by to mělo nahradit jídlo. Co se týče nadýmání - jsou různě přípravky, např. kapky Sab Simplex, přípravek Lefax - ten je buď jako kapky nebo jako žvýkací tablety. Máš-li MC, je třeba nasadit bezezbytkovou dietu- představ si, že střevo je pokryté boláky, takže je to jak s kůží - když máš zdravoukůži, prospěje jí masáž např. lufou nebo kartáčem. Když máš na kůži hnisavý bolák nebo zanícené ložisko, tak si ho použitím lufy či kartáče jen rozedřeš a poškodíš a rozdráždíš. To samé co kartáč či lufa je pro poškozené střevo vláknina , ta ho dráždí. Dále tuky - tuky se tráví právě ve střevě, nadměrně ho zatěžují, takže mu nedělají dobře.Takže se stravou opatrně, najdeš však spoustu informací, které si však musíš ozkoušet individuálně - každému to tráví trochu jinak. Jen je mi divné, že to s tebou neřeší lékaři, máš-li problémy delší dobu, není to sranda a nelze to přejít.
Ája
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ája » 21 črc 2003, 07:42

Ahoj všichni,

tak příští pátek jdu na kolonoskopii, po domluvě s doktorkou to bude pod slabou narkózou. Tak to snad nebude tak hrozné. Ale i tak... Cítím se stále hůř a hůř. Šíleně mě bolí klouby, hlavně kolena a dokonce začínají i záda. Mám někdo stejné příznaky? O trávení ani nemluvím. A to jsem podle lékařů zdravá ???! Třeba se to po kolonoskopii vyjasní.
Jsem z toho všeho dost zničená, hlavně psychicky...už nevím jak na to...

Zdravím a přeji všem krásnou dovolenou.

Ája
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 22 črc 2003, 13:49

Ahoj, možná moc neporadím, ale za pokus to stojí, konec konců my musíme hledat stravu pomocí pokusů a omylů, i špatně smíchaná makrobiotika může spíš přitížit (jednorázově), mám tím na mysli zejména to nadýmání, o kterém mluvíš. Ale, za prvé, v žádném případě se nesmí jakékoli, a hlavně bíle, pečivo, chleba je přímo děs, ten panečku kvasí a nadýmá, jenže když je tak dobrý, že, a člověk je rychle nasycen. Ale příští den ráno, ouuhh. Doporučuji uvařit v papináku ryži natural, asi 50 minut na rozptyl. mřižce, nebo se dá rýže parboiled, obsahuje na rozdíl od bílé rýže aspoň nějaké živiny, a hlavní pro jakékoli jídlo, každé sousto 100 až 200 krát prožvýkat, než se polkne. Nene, nedělám si srandu, to je rada pro nás všechny, žvýkat, žvýkat a žvýkat. A žádné mléko. Nejsme krávy ani telata, vápník sice obsahuje, hodně, otázka ovšem zní: stráví ho lidský organismus ? Konec rad, vemte si z toho každý, co chcete, myslím to dobře, ale není to jednoduché. Jojo, to nadýmání. Mějte se a hodně zdraví všem.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 23 črc 2003, 21:18

Ahoj Ajo,
drzim Ti palce na tu kolonoskopii. Nic hezkeho, ale da se prezit.
K tem kloubum. Ja zacinam mit taky problemy s kolenama. Klouby mi krupaly odjakziva, ale ted to i boli. Obcas se musim vselijak pridrzovat abych vubec vstala z drepu. Ted jsem to rikala moji doktorce a nadsena z toho nebyla. Je to pry dusledek nemoci. (mam Crohna). Nedavno jsem snizila davku Entocortu ze 3-0-0 na 2-0-0 a celkem se to zhorsilo, takze uz jsem zase na 3 Ent.:( Kdyby se to nezlepsilo, tak mi zase hrozi imunosupresiva. Zada me boli taky, hlavne rano, v krizi. To kdyz se to zhorsi.
Preju hodne stesti!
Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů