Vedlejší projevy Crohnovy choroby a UC !?

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 02 zář 2002, 09:52

Re: Zolo
Od te doby co vím že mám Crohna, tak si dávám více věcí do souvislosti, crohn celkově žere více živin a látek v těle, mám stavy kdy mám tzv. ekzém někdy do krve a pomáhají mi jen kortikoidy. Zhoršený zrak nebo třeba únava, problémy se zády to vše jsou jedny z následků podle mě, nedostatku těchto živin,minerálů , vitamínů atd. Tělo potřebuje více energie zrovna v období kdy pro člověka jídlo není zrovna potěšení. Když jsem byl s crohnem na operaci a pak jsem měl období kdy jsem se snažil dostat do normálu bral jsem dost vitamínu, železa atd.. připadalo mi, že todle byla doba kdy jsem měl nejméně vedlejších projevů. S odbourávání prášku se, ale u mě začal vracet i ekzem, a jiné.
K otázce operovat či neoperovat, bych jen řekl, operovat při neprůchodnosti střev či při hrozbě protržení střeva to ANO ale dokud to člověk nějak zvládá a dejme tomu enormně neztrácí váhu, netráví život jako jezevec, pak bych s operací nepospíchal.
Mějte se zdravě P.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 02 zář 2002, 10:12

Andreo, hlavu vzhůru, určitě bude líp! Jógu určitě cvičit můžeš, já to dělám už 12 let a pomáhá mi to hlavně psychicky. Na bolesti zad mám vyzkoušené brišní tance, pomáhá to i na "ženské problémy". Zkoušela si na to své "nafouknuté" bříško upravit jídelníček? Já mám vypozorováno, že mi tyto potíže způsobují některé konktrétní potraviny.
A dcerce to zkus vysvětlit, ve čtyřech letech už děti ledacos chápou a někdy bývají až nadmíru vnímavé a vstřícné. Mám také čtyřletou dceru a jsem s ní navíc sama. Crohn mě potkal v těhotenství, takže dcera se s ním potýká, i když zprostředkovaně, celý život. Když mívám bolesti, tak se to samozřejmě snažím před ní "zamaskovat", ale vždy se to nedá. Zpočátku, když mě tak viděla a já třeba i brečela bolestí (i to se stává), tak plakala taky. Teď už se s tím asi trochu vyrovnala a ptá se jestli je mi už dobře a ví, že maminka nemůže jíst všechno, protože má bolavé bříško. Největší problém je zatím miminko, po kterém bezmezně touží :o) Ví, že jsem nemocná, takže miminko zatím mít nemůžeme, ale stejně ji to hrozně mrzí. Doufám, že to přejde s věkem a bude chtít příště radši nové kolo :o) ) )
Měj se krásně, Ivča.
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 02 zář 2002, 10:55

Andreo, hlavu vzhůru, určitě bude líp! Jógu určitě cvičit můžeš, já to dělám už 12 let a pomáhá mi to hlavně psychicky. Na bolesti zad mám vyzkoušené brišní tance, pomáhá to i na "ženské problémy". Zkoušela si na to své "nafouknuté" bříško upravit jídelníček? Já mám vypozorováno, že mi tyto potíže způsobují některé konktrétní potraviny.
A dcerce to zkus vysvětlit, ve čtyřech letech už děti ledacos chápou a někdy bývají až nadmíru vnímavé a vstřícné. Mám také čtyřletou dceru a jsem s ní navíc sama. Crohn mě potkal v těhotenství, takže dcera se s ním potýká, i když zprostředkovaně, celý život. Když mívám bolesti, tak se to samozřejmě snažím před ní "zamaskovat", ale vždy se to nedá. Zpočátku, když mě tak viděla a já třeba i brečela bolestí (i to se stává), tak plakala taky. Teď už se s tím asi trochu vyrovnala a ptá se jestli je mi už dobře a ví, že maminka nemůže jíst všechno, protože má bolavé bříško. Největší problém je zatím miminko, po kterém bezmezně touží :o) Ví, že jsem nemocná, takže miminko zatím mít nemůžeme, ale stejně ji to hrozně mrzí. Doufám, že to přejde s věkem a bude chtít příště radši nové kolo :o) ) )
Měj se krásně, Ivča.
Naštěstí teď žádné extra problémy nemám. Přesto jsem na sobě vypozoroval, že se trochu více potím. Je pravda, že jsem začal brát jiné léky (Salofalk) a doktorovi jsem to zapoměl sdělit. Máte s tímto lékem nebo zvýšenou potivostí nějaké podobné zkušenosti?
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 02 zář 2002, 11:47

Naštěstí teď žádné extra problémy nemám. Přesto jsem na sobě vypozoroval, že se trochu více potím. Je pravda, že jsem začal brát jiné léky (Salofalk) a doktorovi jsem to zapoměl sdělit. Máte s tímto lékem nebo zvýšenou potivostí nějaké podobné zkušenosti?


[/quote]


Já beru Salofalk trvale už asi rok a jediný problém, který mi to dělá je bolení žaludku. Pentasa ale byla horší,ta mi vadila víc. Pravda je, že mám asi nějaký citlivý žaludek, protože mi pomalu vadí i Paralen. Jo ještě k tomu Salofalku.....řekl ti doktor, že máš hodně pít, protože se to svinstvo rádo usazuje v ledvinách a mohl bys mít ledvinové kaménky? Ivča
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 02 zář 2002, 11:48

Naštěstí teď žádné extra problémy nemám. Přesto jsem na sobě vypozoroval, že se trochu více potím. Je pravda, že jsem začal brát jiné léky (Salofalk) a doktorovi jsem to zapoměl sdělit. Máte s tímto lékem nebo zvýšenou potivostí nějaké podobné zkušenosti?


[/quote]


Já beru Salofalk trvale už asi rok a jediný problém, který mi to dělá je bolení žaludku. Pentasa ale byla horší,ta mi vadila víc. Pravda je, že mám asi nějaký citlivý žaludek, protože mi pomalu vadí i Paralen. Jo ještě k tomu Salofalku.....řekl ti doktor, že máš hodně pít, protože se to svinstvo rádo usazuje v ledvinách a mohl bys mít ledvinové kaménky? Ivča
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 02 zář 2002, 12:08

Já beru Salofalk trvale už asi rok a jediný problém, který mi to dělá je bolení žaludku. Pentasa ale byla horší,ta mi vadila víc. Pravda je, že mám asi nějaký citlivý žaludek, protože mi pomalu vadí i Paralen. Jo ještě k tomu Salofalku.....řekl ti doktor, že máš hodně pít, protože se to svinstvo rádo usazuje v ledvinách a mohl bys mít ledvinové kaménky? Ivča

No já beru ten Salofalk asi měsíc a půl a zatím vše až na to relativně větší pocení je OK. Pentasa mi nevadila vůbec. Akorát, když jsem si nemohl dát svou dávku dvakrát po sobě např. jsem jel do Ostravy do školy a zapoměl jsem si léky (bral jsem 1-0-1), tak jsem někde v žaludku cítil takovou stabilní "bolest/tlak", ale bylo to opravdu velmi málo. Jinak pitný režim se snažím dodržovat velmi poctivě, ale o těch kaméncích mi doktor neřek :o . Asi nevypadám na to, že málo piju. 8)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 hostů