Klasicka lecba

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Klasicka lecba

Příspěvekod Linda » 28 bře 2001, 23:45

Ahoj vsichni. Lezela jsem v nemocnici sv. Karla Boromejskeho / Pod Petrinem a mohu tuto nemocnici vrele doporucit. Maji tam skveleho a velice lidskeho primare / Mudr. Josef Dosedel. Linda
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 29 bře 2001, 14:57

Nazdar Lindo,
to je první nemocnice o který slyším, že to je prý dobrý :-) Co Ti dělali? Nebo jenom na "utlumení". Nemáš nějaký nový poznatky jak to léčej. Já beru už x let Asacol a občas Prednison.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 29 bře 2001, 22:09

Byla jsem tam na optimalizaci lecby, koloskopie, kapacky, dietka... Nakonec jsem skoncila opet u Pentasy a nove u Entocortu. Je to plne hrazene, citim se lip. Doporucuji ti se informovat, jestli by ti ho nedali. Temer zadne vedlejsi ucinky nemam. 4.4. tam jdu na kontrolu, takze po dvoumesicnim brani muzu poreferovat, jak to zabralo. Moc se netesim na RTG vysetreni, ale snad to bude v pohode. Rozdil mezi Pentasou a Asacolem je v tom, ze Pentasa se uvolnuje postupne v celem tenkem streve + v tlustem a Asacol se soustreduje spis na tluste. Brala jsem totiz Asacol asi dva mesice, po optimalizaci mi ho opet zmenili na Pentasu. Co vim, tak zadne prevratne novinky v dohledu nekolika let se nechystaji. Aspon u nas ne. Trochu jsem si o tom precetla na zahranicnich serverech a z anglickych dokumentaci na internetu a je tam docela zajimava vedecka domnenka, ze Crohna krome ... ... zpusobuje nejaky paratuberkulozni virus(nebo tak nejak) a taky nejaky virus od lepry a zkouseji vyvinout vakcinu,ale ani v zahranici to nevypada na hranici 5-ti let dostupnosti / za predpokladu, ze se tato domnenka potvrdi. Taky si mysli, ze jsou dva druhy Crohna - proto ty dva ruzne viry s desivymi nazvy. Co je pravda, to vi snad jen panbu a mozna ani ten ne :o) Jinak o nicem novem a prevratnem nevim. Mozna zkusim kontaktovat nejakeho lecitele, jsem na vazkach. Kazdopadne jsem neprovozuschopna uz pul roku a byla bych rada, kdyby to uz skoncilo a ja aspon byla schopna pracovat a vydrzet to :o) Dala jsem si za cil zvladnout to do leta. Jak jsi na tom ty? Linda
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 30 bře 2001, 08:21

Ahoj,
špatně jsem se vyjádřil, občas Prednison bylo přehnané, bral jsem ho první rok a kousek, kdy jsem byl celou dobu doma a naštěstí se to zlepšilo a začal jsem zase chodit do práce. Od té doby jsem ho ještě měl jednou asi na 3 měsíce, ale to už je tak tři roky zpět. Podle mé doktorky (a jak doufám) mám Crohna "pouze" v tlustým střevě, tak proto asi ten Asacol. Pentazu jsem taky zkoušel, ale nedělala mi nějak dobře. Lečitele jsem zkoušel dvakrát. Poprvé mi myslím hodně pomohl. Nebudete možná věřit, ale poznal co mi je hned ve dveřích, což mě "dostalo" a začal jsem mu věřit. Podruhý (cca po dvou letech) už to bylo slabší, ale i tak to stálo za pokus. Držím Ti palce ať to dobře dopadne, nevím přesně jak na tom jseš a ani tomu tak nerozumím, ale podle mě je nejdůležitější být v pohodě a dodržovat životosprávu. Ze začátku přísnou, časem sama poznáš co Ti nedělá dobře. Já si taky na začátku myslel, že už do konce života budu jíst jenom suchej rohlík se šunkou, ale dneska si dám (když jsem v klidu) jídla, který snad ani nebudu jmenovat, aby se vám nesbíhaly sliny a co kdyby to četla moje doktorka? :-) Hlavně, ale žadný stresy, dělej co Tě baví a můžeš, choď ven s lidma s kterejma Ti je příjemě atd. Do léta je jěště spousta času, to určitě zvládneš!
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 05 dub 2001, 12:10

Ahojky, nemate nekdo zkusenost s korekci ridke stolice medikamentozni cestou? To jest, zadne svestky:-)
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 05 dub 2001, 16:10

Já jsem si na to naposledy vzal normální Endiaron, což pomohlo. Už si, ale nepamatuju jestli mi za to doktorka vynadala nebo mě pochválila. Tak to radši sám nezkoušej.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 09 dub 2001, 11:05

hmmm...endiarony, endiformy...to jsou vsechno dezinfekce a toho bych se vazne trochu bal. Pry existuji pripravky, ktere se skladaji z neceho jako nestravitelne rozspustne vlakniny a ty pak lehce a hlavne jemne zahustujou. Tak nevim asi spis invesuju do prenosneho wc.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 09 dub 2001, 19:24

Ahoj, dekuju Martinovi za moralni potvoru, moc mne to zahralo u srdicka. Paparazzo, ja jsem mela Smectu a Imodium. Smecta pomaha vic pozvolna, Imodium mi to bricho zaspuntovalo tak radne, ze jsem pak myslela, ze rupnu, jakou to tam udelalo chemickou reakci. Mozna to byla jenom prvni reakce, kdyz jsem si to vzala dalsi den , bylo to uz v pohode. Smecta mi navic ani nechutna, ale na druhou stranu je Smecta i pro miminka na prujem, takze je to minimalni chemie. Vlastne zadna, je to cisteny jil.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 10 dub 2001, 11:13

No bezvadny, to je najednou 'meduciny':-))) Jen se trochu bojim prave tech prvnich reakci. Aby to totiz nebyla reakce posledni. Mam totiz C. snenozujiciho typu a tam je to vzdy lehce risk...myslim. Ale kdyz to zvladnou mimca:-))) Diky moc.
Venuse
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Venuse » 17 dub 2001, 12:56

Ahojky všem :)
Protože asi jako většina z vás užívám velké množství léků a popravdě řečeno už mě ta chemie začíná štvát, zajímalo by mě zda-li někomu předepsali na Crohna lék Sandimmun. (předepsali mi ho teď nově) Dozvěděla jsem se totiž, že se používá na ulcerózní kolitidu, ale o Crohnovi nebyla nikde zmínka.... ???
A Lindě moc děkuji za zmínku o Entocortu, zkusím o tom poklábosit s doktorkou :) , protože na Prednisonu jsem od začátku léčby. (7 let)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 13 kvě 2001, 19:54

Na těchto stránkách jsem se dozvěděla o Entocortu a o jeho menších vedlejších účincích oproti prednisonu, který beru. Po dotazu u lékaře mi bylo sděleno, .."že není tak účinný jak prednison...". Z jiného lékařského zdroje jsem se však dozvěděla, že je Entocort drahý, takže jej lékaři mají omezeně předepisovat na interní pokyn zdr. pojišťoven... Jak mám potom lékaři důvěřovat?? A jak se laik dozví pravdu??????
Mates
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mates » 15 kvě 2001, 14:47

Srdečně zdravím.
Moje přítelkyně neužívá Entocort ale Budenofalk při porovnání obou léků jsme zjistili, že je to úplně totéž jen od jiné firmy. Po přechodu z Prednisonu (20mg) na Budenofalk (9mg) se dostavily bolesti v podbřišku v místě zánětu, ale po měsíci postupně přestávají. Větší problém je pálení žaludku, které taky ustupuje tak snad jednou zmizí úplně. V letáku radí baštit kapsle rozlousnuté. Tak uvidíme. Toť zatím vše po 6-ti týdnech léčby.
Čus Marčus.
miric
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod miric » 19 kvě 2001, 15:48

Na těchto stránkách jsem se dozvěděla o Entocortu a o jeho menších vedlejších účincích oproti prednisonu, který beru. Po dotazu u lékaře mi bylo sděleno, .."že není tak účinný jak prednison...". Z jiného lékařského zdroje jsem se však dozvěděla, že je Entocort drahý, takže jej lékaři mají omezeně předepisovat na interní pokyn zdr. pojišťoven... Jak mám potom lékaři důvěřovat?? A jak se laik dozví pravdu??????

Entokort stojí 1747 Kč na 1 týden(7 klyzmátek), otázka jestli je to hodně nebo málo? Myslím si, že ve srovnání se zdravím je ta cena velmi relativní. A jak dosáhnout toho, aby Ti ho lékař předepsal? Vezmi mu kafe, bomboniéru, nebo láhev koňaku, podle toho na co se cítíš, a uvidíš, že to zabere? Otázka morálky jde v porovnání s tvrzením, že nejde-li o zdraví jde o H....Píp, stranou. Já tomu říkám druhotné přerozdělování zisku. Ty si to nazvi jak chceš, hlavně pochop, že musíš dosáhnou cíle, a tím je uzdravení. Jen v tomto případě platí, že účel světí prostředky!
Zdraví tě MIREK
miric
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod miric » 19 kvě 2001, 16:15

Díky za příliv optimismu, jsou před námi i světlé zítřky? Žeby časem hrozil i takový segedínský guláš?
Čau MIREK
Ahoj,
špatně jsem se vyjádřil, občas Prednison bylo přehnané, bral jsem ho první rok a kousek, kdy jsem byl celou dobu doma a naštěstí se to zlepšilo a začal jsem zase chodit do práce. Od té doby jsem ho ještě měl jednou asi na 3 měsíce, ale to už je tak tři roky zpět. Podle mé doktorky (a jak doufám) mám Crohna "pouze" v tlustým střevě, tak proto asi ten Asacol. Pentazu jsem taky zkoušel, ale nedělala mi nějak dobře. Lečitele jsem zkoušel dvakrát. Poprvé mi myslím hodně pomohl. Nebudete možná věřit, ale poznal co mi je hned ve dveřích, což mě "dostalo" a začal jsem mu věřit. Podruhý (cca po dvou letech) už to bylo slabší, ale i tak to stálo za pokus. Držím Ti palce ať to dobře dopadne, nevím přesně jak na tom jseš a ani tomu tak nerozumím, ale podle mě je nejdůležitější být v pohodě a dodržovat životosprávu. Ze začátku přísnou, časem sama poznáš co Ti nedělá dobře. Já si taky na začátku myslel, že už do konce života budu jíst jenom suchej rohlík se šunkou, ale dneska si dám (když jsem v klidu) jídla, který snad ani nebudu jmenovat, aby se vám nesbíhaly sliny a co kdyby to četla moje doktorka? :-) Hlavně, ale žadný stresy, dělej co Tě baví a můžeš, choď ven s lidma s kterejma Ti je příjemě atd. Do léta je jěště spousta času, to určitě zvládneš!


jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 15 říj 2001, 01:03

Ahojky všem :)
Protože asi jako většina z vás užívám velké množství léků a popravdě řečeno už mě ta chemie začíná štvát, zajímalo by mě zda-li někomu předepsali na Crohna lék Sandimmun. (předepsali mi ho teď nově) Dozvěděla jsem se totiž, že se používá na ulcerózní kolitidu, ale o Crohnovi nebyla nikde zmínka.... ???
A Lindě moc děkuji za zmínku o Entocortu, zkusím o tom poklábosit s doktorkou :) , protože na Prednisonu jsem od začátku léčby. (7 let)

ahoj, dostala jsem se teprve teď na tyto stránky. Mám zkušenost s lékem Sandimmun. Brala jsem ho asi tři měsíce před rokem. Nasadili mně ho v nemocnici, protože mně už prednison nezabíral (ovšem beru ho stále, i když malé množství) Je to lék, který se užívá na potlačení imunity při transtplantacích. Zjistilo se, že má příznivé účinky i na naše střívka. Mně asi loni zachránil od operace. Je fakt, že je to docela dost drastický lék, ovšem každý ho snáší docela jinak. Někomu se rozhodil krevní obraz, někdo něměl vedlejší příznaky žádné. Pokud nezabírá prednison, je to další řada léků, která pomůže.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů