laparoskopická operace

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

laparoskopická operace

Příspěvekod monag » 26 srp 2011, 07:19

ahoj všem, prosím Vás, byl jste někdo laparoskopicky operován na crohna (stenóza=zúžené střevo a píštěl na tenkém střevě)v Praze zda laparoskopicky dělají v plné nebo částečné narkóze? Jak dlouho jste leželi v nemocnici a jak jste byli spokojení a kde? a jak dlouho poté jste zůstali v remisi (klidovém období)?Zda jste mohli po operaci vysadit všechny léky nebo zda vám nechali helicid a pentázu? děkuji všem za odpovědi
Jiri81
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jiri81 » 26 srp 2011, 16:21

RE: monaq

Ahoj, o laparoskopických operacích jsme tady již diskutovali asi tak před rokem.

Jsem už roka a čtvrt po poměrně rozsáhlé operaci, která se povedla odoperovat právě laparoskopicky, ale sehnat v Praze chirurga bylo nemožné vzhledem k rozsahu postižení tlustého střeva a žaludku. Z CT vyšetření bylo jasné, že celé tlusté střevo musí pryč a část žaludku taky. Na takový výkon si troufne snad jediný chirurg v ČR i dle odborné lékařské veřejnosti a tím je prim. Vraný. Bohužel je mimo Prahu, ale určitě stojí za zvážení. V mém případě to bylo subtotální kolektomie, klínovitá resekce žaludku a ileorektální anastomóza. Naštěstí bez stomie. Prostě precizné provedená operace na jeden zátach.

Jinak po operaci je to u každého pacienta jiný. V mém případě to bylo cca. 5 dní na JIP s tím, že druhý až třetí už jsem byl schopen po odpojení od přístrojů jít pomalu na záchod a do koupelny. Další čtyři dni to bylo na standardním pokoji a devátý den po operaci jsem už startoval auto a jel sám cca. 100 km domů do Prahy.

Celkově shrnuto laparoskopickou operaci z vlastní zkušenosti ano, ale ne vždy je možná. Ono vždy záleží, jak to vypadá v dutině břišní a to se dá spolehlivě zjistit jen jejím přímým prozkoumáním kamerou. I můj operatér prohlásil, že si myslí, že to půjde, ale na 100% to bude vědět až po začátku operace, kdy nafoukne břicho vzduchem pronikne do dutiny kamerou.

Laparoskopické operace dutiny břišní se provádějí jenom v plné narkóze a potom několik dní na JIP. Celková doba hospitalizace při normálním průbéhu je cca 8 – 10 dní.

Pooperační stav se může měnit každým okamžikem, protože CN zatím vyléčit nejde. Někdy je líp, někdy hůř. V mém případě se do konečníku po půlroce od operace vrátil zánět a dodnes jsem byl léčen Imuranem. Situace se nelepší, ale co je nejdůležitější ani nehorší a můj gastroenterolog po vzájemné dohodě rozhodl o biologické léčbě – naštěstí jenom formou injekcí. Jinak bez tlustého střeva se dá normálně žít, vůbec to člověk nepozná, klidně si můžu dát i segedínský guláš a nic se neděje.

Takže přeji hodně štěstí.
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 27 srp 2011, 10:21

Jirko, děkuji Ti moc za odpověď. U mě se jedná dle vyšetřeních zatím cca o 25 cm tenkého střeva na přechodu do tlustého, kde mám stenózu. Žaludek a tlusté střevo mám zatím dobré.
Prosím Tě, byl by jsi tak hodný a mohl mi dát kontakt na p.primáře Vraného a z jaké nemocnice je? děkuji a držím palce
viva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod viva » 13 zář 2011, 14:05

ahoj,
neviem, ci je dotaz este aktualny, ja som bola laparoskopicky operovana v VFN na Karlaku, domov som sla 8.den po operacii, v plnej narkoze (myslim ze sa to v ciastocnej ani nerobi). Spokojnost plna aj co sa tyka lekarov, fyzioterapeutiek a sestier. lekarov sestry. Operoval ma Dr. Ulrych.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti