resekcia vs. strikturoplastika vs. dilatacia

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
viva
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

resekcia vs. strikturoplastika vs. dilatacia

Příspěvekod viva » 05 čer 2010, 14:06

Mate niekto nejake poznatky o tom podla coho sa vybera ktorym z uvedenych sposobov sa riesi stenoza? Nic sa mi nepodarilo najst okrem toho ze endoskopickou dilataciou sa daju riesit len pomerne kratke stenozy, co je teda aj moj pripad, ale mne navrhuju resekciu. Nejake osobne skusenosti?
Katty
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katty » 13 čer 2010, 10:13

Ahoj, taky mám již poměrně značnou stenozu, takže jsem se o to trošku poslední dobou zajímala. Ne každá metoda je vhodná pro každou část střeva a ne každá stenéza je stejná. Dilatace se většinou používá u relativně pružných a nekalcifikovaných stenoz, kde není vysoká pravděpodobnost protržení stenozy při "nafukování". Strikturoplastika se podle mě používá celkem málokdy a je vhodná jenom pro některé části tenkého střeva, většinou se používá u pacientů s opakovaným zákrokem a tam kde se doktoři snaží zachovat co nejvíce střeva. No a resekce je podle mě nejčastěji používaná.

Mě doktor doporučil nejdříve dilataci a pak popř. resekci. Doufám, že k tomu nedojde :). Mám naštestí stenózu v "dobrém místě", kde rochazí střevem ještě tekutá strava, takže komplikace skoro nejsou.

Držím palce. :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti