Pouch

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
igor_pouch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pouch

Příspěvekod igor_pouch » 09 čer 2002, 18:37

Ahoj přátelé kolitici a crohni! Chtěl bych se zeptat, zda tady má někdo z vás POUCH? Já jej mám zatím velmi krátce a rách bych si o tom s někým popovídal. Hlavně o zkušennost se "zajížděním" pouche.

pouch
igor_pouch
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod igor_pouch » 08 zář 2002, 13:03

Přátelé kolitici a crohni! To není možné, by z vás milých trpících nebyl někdo po operaci a neměl vytvořen pouch! Ze svého špitálního okolí znám sice pouze jednoho člověka, ale tento server má přece celorepublikový záběr. Ozvěte se!
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 09 zář 2002, 16:19

Co je to pouch teda nevim, kdopak mi to řekne?
matejb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod matejb » 06 led 2003, 16:10

Zdravím vás priatelia.
Volam sa Mato a som na tomto serveri prvý krát.
Zijem na Slovensku.
Rád by som si s niekym pokecal na tému pouch.
Mám ho už 1 rok, ale v podstate vobec neviem ako sa mám správať, akú dietu držať a podobne.
Takže, ak máte niekdo pouch už dlhšie a nebodaj sa vám aj darí, odpíšte mi prosím.


Ahojte. Mato.

yahman@pobox.sk
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 13 led 2003, 08:59

Lidičky, Pol se ptal co je to pouch a nikdo mu neodpověděl :-( Odpoví tedy někdo mě? Já to taky nevím. Co je to???

Ivča
tsv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tsv » 13 led 2003, 12:59

Když zkusíte vyhledávač (třeba http://www.google.com/search?q=pouch+cr ... &hl=cs&lr= tak vyleze spousta odkazů. Tam se dá asi najít odpověď. Protože neumím anglicky tak jsem se k ničemu rozumnému nedobral. Z textů "odhaduju" že se jedná o rezervoár pro stolici, který se vytvoří z ilea jako náhrada za odebraný konečník a tlusté střevo. Vzpomínám si že něco takového mi doktor popisoval tako to co mi udělají při operaci kterou úspěšně už víc jak 2 roky odkládám (k plné spokojenosti).

Jsem jen nemocný laik - pokud to někdo pochopí lépe tak dejte vědět. ;) Ale Igor je myslím ten pravý kdo by nám to mohl osvětlit včetně zkušeností. Pokud je to to co si myslím tak by mě to rozhodně zajímalo, protože mě to asi taky čeká :(
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 14 led 2003, 08:11

Tome, díky. No, já mám M. Crohn tlustého střeva a konečníku a zatím se to léčí "ja se dá", o operaci se doktor vyjádřli, že se mu zatím zdá neadekvátní. Takže mě asi něco podobného možná taky čeká... (doufám, že mě to mine).
Asi by se k tomu měl opravdu vyjádřit nějaký "expert". Naše představy jsou asi hodně zkreslené :-)
Takže: "Igore, pokud jsi ne NETu, ozvi se!"

Ivča
matejb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod matejb » 09 dub 2003, 10:39

Ahojte.

Poucht : z anglickeho vak.
Je to vytvorenie ileorektalnej anastomozy - cize spojenie terminalnej - koncovej casti - tenkeho creva s analnym otvorom, pricom sa na koci t. creva urobi akysi zahyb v tvare pismena J ( alebo S alebo W). Tento vak prebera funkciu konecnika - cize tvori rezervoar.

Vytvorenie pouchu po totalnej kolektomii (odobrati celeho hrubeho creva) je v sucastnosti aktualne len pre ulceroznu kolitidu. U Crohnovej chorobe sa zatial takato operacia neodporuca.
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 06 kvě 2008, 21:45

Trošku starší téma, ale nechtěl sem zakládat nové, když je o té samé věci, tak snad ste muj příspěvek nepřehlédli:)


Jelikož moje ulcerózní kolitida nereaguje na žádnou léčbu a ne a ne se hodit do klidu, doktor mi doporučil odstranění tlustého střeva. Mám teď nějaký čas na rozmyšlenou, tak bych ho nerad promarnil. Tuším, že případné odstranění by bylo pro mě asi nejlepší variantou. Největší problémy mam s neustálými průjmy, unavou, nedostatkem živin, špatnou krví, s nekonečným bojem o každé deko... Nejradši bych si to střevo ale nechal, vubec se mi na žádnou operaci nechce:/ Všechno to má nějak moc rychlej průběh...

Tak a teď k věci. Byl bych rád, kdyby ste mi napsali něco o pouchi. Nějaké ty základní věci už mi řekl doktor a něco sem si nastudoval sám. Jde mi hlavně o Vaše subjektivní pocity. Jak se s tim žije, jestli máte nějaké potíže, jestli a jak Vám to pomohlo, jestli a v čem Vás to omezuje,... Zajímáme prostě všechno ve spojitosti s ním a s Vaším zdravím.

Budu rád za každou odpověď.

Vašek

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů