Resekce střeva

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
GabkaH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Resekce střeva

Příspěvekod GabkaH » 08 bře 2009, 09:28

Ahoj všem,

mám UC necelý rok, bohužel dost agresivní formu, která mi propukla v těhotenství. Díky lékařům a po dlouhém boji v nemocnicích máme zdravou holčičku, což je tam tom všem hodně pozitivní.
Kolitida se ovšem nevzdává. Bohužel jsou proti ní bezmocné všechny dostupné léky. Už jsem vyzkoušela léčbu kortikoidy (jsem stále na vysokých dávkách), biologická léčba bohužel po 3. infuzy přestala účinkovat, imunosupresivní léky se lékaři obávají u mne použít kvůli vysokému riziku vedlejších negativních účinků.. Lékaři mi doporučují totální resekci tlustého střeva s tím, že po nějakém čase by se tenké střevo dalo napojit na konečník. Je to pro mne šok, ještě jsem se nestačila ani smířit s tou nevyléčitelnou nemocí a už je tu konečné řešení, o kterém úplně nevím, jak ovlivní můj další život. Nevím, jestli mám ještě bojovat (jde to těžko, když odborný pohled mi žádnou naději nedává) nebo prostě rezignovat a smířit se, že v 35 letech mi vezmou tlusté střevo,budu mi vývod, a když budu mít štěstí a podaří se další operace, tak možná budu žít bez vývodu, ale s dalšími komplikacemi.
Chtěla jsem se zeptat Vás, kteří mate zkušenost se resekcí, vývodem, jak to ovlivňuje Váš život. Máte nějaké zdravotní komplikace? Můžete normálně pracovat v zaměstnání? Jak trávíte volný čas? Povedly se všechny ty operace bez komplikací? Je nutné dodržovat nějakou zvláštní dietu? Děkuju, že se se mnou podělíte o Vaše zkušenosti!
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 19 bře 2009, 15:11

Taky by me to zajimalo, jak se stim da zit? Ci vyvod bokem? nebo je lepsi kapsa z tenkyho streva?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů