potravni supplementy pri UC

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
vaklaf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

potravni supplementy pri UC

Příspěvekod vaklaf » 14 lis 2008, 16:14

Ahoj, chtel bych se s Vami podelit o par veci, co se mi v posledni dobe osvedcily. Mam levostrannou UC od roku 2003, ktera mi cca. 2x rocne relabovala.

Posledni dva roky se mi dari zazivani regulovat pomoci potravinovych doplnku, aniz bych musel zvysovat davky 5-asa (asacol, salofalk), o kortikoidech ani rec.

Beru v klidnejsich obdobich jenom 2 tablety Asacolu za den a k tomu 1 tabletu laktobacilu (Biopron, Probiofix, jsou i dalsi znacky)

a v obdobich kdy by byla tendence relabovat zvysim laktobacily na 2x denne a k tomu piju cca. 1l denne caje Lapacho (matto grosso), kterej se da koupit v kazdy vetsi prodejne s cajem. Asacoly beru porad jenom 2-3 za den.

Tahle metoda se mi bajecne osvedcila a s doktorem se vidame jednou za pul roku.

Tak preju hodne zdaru, a at Vam to taky tak funguje
wildness
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wildness » 28 led 2009, 10:17

Ahoj lidičky,

Jsem na tom podobně jako vaklaf. Mám UC asi 6 let.
Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti.
Kolitida se mi daří držet na uzdě dokonce i během těhotenství, kdy se můj stav zhoršil jsem to zvládla jen s Pentasou.

Užívám následující:

Pentasu dle potřeby většinou 2x2, 3x2+čípek když je špatně.

Mutaflor jeden ráno.

2x denně si dělám koktail z 1 banánu, 1 jogurtu může se přidat i další ovoce které dobře snášíte a taky dosladit trochou medu, tmavého cukru nebo fruktózou vše rozmixovat případně trochu doředit mlékem nebo sojovým mlékem. Tohle pití se mi velmi osvědčilo krásně mi upraví zažívání. V létě jsem si to samé dělala z borůvek, které jsem měla v mrazáku a kam se na jeho účinky hrabe pentasa 

Ráno do koktailu přidám dvě lžičky potravinového doplňku Lepicol.

Taky si dělám šťavy z čerstvého sezónního ovoce a zeleniny. Výborná je mrkvová nebo jablečná.

Z jídla vynechám všechny semínka a šlupky a další nerozpustnou vlákninu.
Ovoce a zeleninu většinou jím jen rozmixovanou v koktejlech nebo jako šťávu.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů