švédské kapky - konečník

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
vitek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

švédské kapky - konečník

Příspěvekod vitek » 10 říj 2008, 21:48

Rád bych se podělil o zkušenost se švédskými kapkami pro zlepšení stavu konečníku, který je postižen Crohnem. Bez čípků (PENTASA) se běžně objevovala krev ve stolici, s čípky se situace zlepšila. Další velké zlepšení nastalo po 2 týdnech, kdy jsem k čípku dávkoval 1 ml švédských kapek zvenčí přímo do prostoru konečníku. Přestal se vyskytovat hnis a přešlo nucení na toaletu. Cena této léčby je asi 250 Kč/rok. Dávkování kapek přes ústa nepomáhalo, evidentně se nedostanou až na konec střeva. Zajímalo by mě, zda lze uzdravení přičítat kapkám, či se jednalo o jiný efekt. Může někdo doložit/vyzkoušet ?
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 28 říj 2008, 18:54

Ahoj Vítku,

já taky hodně věřím švédským kapkám, užívám je na všechno možné, co se týká zánětů ( např. v ústech, nebo na kůži, atd. ) a mám s nimi velice dobré zkušenosti, takže si myslím, že i tobě pomohy po aplikaci do konečníku.
Já bych to taky ráda vyzkoušela, jen jsem se k tomu ještě nedostala a taky si nejdřív chci pořídit nějaký střevní irigátor ( který bude mít tak 100-200 ml obsah), abych ty kapky nejdřív naředila.
Určitě bych neriskovala a neaplikovala kapky do konečníku neředěné, protože jsou hodně silné a obsahují alkohol - to podle mě může časem způsobit víc škody než užitku - popálení už tak nemocné sliznice střeva.
Taky by nebylo určitě špatné zkusit odvar z canabisu, který by se dával taky do konečníku...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů