dvojbalonová enteroskopie

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

dvojbalonová enteroskopie

Příspěvekod Hm13 » 03 zář 2008, 17:55

Helou tak jsem byl nominován k vyšetření tzv. dvojbalónovou enteroskopií. Už se nemůžu dočkat :) Nemáte někdo zkušenost s tímhle vyšetřením.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 07 zář 2008, 14:03

Tak držim palce. Já jedu do Hradce Králového.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 19 zář 2008, 23:03

Hm Crohn je prevít, ale jinak dík za info až budu mít po tak se ozvu.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 19 říj 2008, 18:01

Tak už mám po. Vyšetření proběhlo v pořádku, byli na mne hodný. Taky se endoskopem nedostali tam kam až chtěli. Bohužel prevít Crohn nezmizel.
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 25 lis 2008, 14:18

No, moje kzreslené informace jsou Ti k dispozici:-D
Na vyšetření tenkého střeva sem byla akorát na enteroklýze. To je něco jako gastroskopie-tzn. hadička ústy. Ale je to teda buď v narkóze (což sem já neměla) nebo aspoŇ s jakousi injekcí proti nadavování, pže to trvá sakra dýl než gastro. Musí se prostě prošťárat přes žaludek, dvanáctník nejlépe až k ileu-na konec tenkého střeva. No je to nalačno je to nepříjemný ale není to kolonoskopie, takže ani ty hnusný blivajzy se předtím pít nemusí:-)
A jinak biologickou sem měla teď necelej rok-Remicade-infuze. Ale jaksi to přestalo fungovat, takže nově přecházím na Humiru, která se podává co 14 dní injekcema. Je to to nejlepší, co nám v současné době moderní medicína může nabídnout. Účinek je v podstatě stejnej, jako u léků (snižování aktivity zánětu, snižování imunity, aby tělo tak nebojovalo samo se sebou), ale mělo by být bez vedlejších účinků, což je super. Jediné, co se může objevit, je alergická reakce, ale ta se podchytí přímo "v akci"-při aplikaci.
Tož toť můj příspěvek:-)
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 25 lis 2008, 15:20

No tak já jsem byla taky jen na obyčejné enteroklýze, ale žádnou injekci jsem nedostala, byl to jeden z méně příjemných zážitků, ani se jim nepodařilo dostat do tenkého střeva, takže to potom vytáhli a uděli jen rentgeny s tím, že jsem tu látku vypila, místo aby mi ji tam nacpali hadičkou. výsledek není ale takový jaký by byl s hadičkou.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 03 pro 2008, 16:48

K enteroklýze: byl jsem na ní asi 3 x a vždy bez injekce natož v narkóze.
pro Zdeňku: nepíšeš konkrétně na jaké vyšetření tenkého střeva jdeš, ale jestli se jedná o dvojbalónovou enteroskopii tak ta se provádí při analgosedaci není to klasická narkóza (nespinkáš). Laicky řečeno jsi při vědomí, ale taková oblblá. U mě vyšetření probíhalo v pohodě a nic jsem necítil což o koloskopii nemůžu říct.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 05 pro 2008, 18:10

kapslová endoskopie je taky jedna z možností, ale nesmíš mít stenózy. Za 15000,- bych na to nešel :D
Misak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Misak » 17 pro 2008, 22:20

já jsem byl na enteroklýze taky mockrát, dokonce se snažili před operací řešit můj stav stenoza 3mm řešit konzervativně tzv. enterální výživou pěknej hnus teda sem to měl víc jak měsíc jenže ta potrava přes to to bylo teda něco jen jsem to do sebe dostal hned to šlo ven a tak operace byla neodkladná! A teď jsem objednaný na červen na rektosonoskopii byly ste na tom někdo? je to stejné jako kolono? a dávaj nějakou injekci na oblbnutí? :) díky

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů