Imuran

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Imuran

Příspěvekod Alča » 07 srp 2008, 21:09

Přeju všem hezkej večír. Někde na těchto stránkách sem se dočetla o vás, kteří sme dlouhodobě užívali Imuran a teď z toho máte problémy s bílýma krvinkama (snížená imunita). Už to téma nemůžu najít tak zakládám nové:-) A chtěla bych se zeptat, co ve vašem případě znamenalo to DLOUHODOBÝ užívání... Nějak se s ním nemůžu sžít a přemílám furt znovu co by kdyby. Předem dík za info
Tony
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tony » 07 srp 2008, 21:40

Zdravim, já beru imuran asi 5 let a zatím mi to žádný problémy nedělá, nýní jsem po operaci a zvažují, že mi ho vysadí, ale zatím mi to moc nedoporučují, že by se mohl zánět brzo zase vrátit.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 09 srp 2008, 17:45

To jsem byl asi ja - v archivu toto tema je.

Na Imuranu jsem vice nez 6 let. Naposledy jsem bral 125 mg denne, pak mi zacaly problemy s bilyma krvninkama. Pak jsem bral jen 50mg/denne.

Ted v srpnu se dostavaly horecky 39 st., nizka hladina krvinek (opet pod dolni hranici), CRP 80.

Okamzite mi vysadili Imuran, dali antibiotika Ciphin na zvladnuti horecek. Ted v srpnu se podrobim rtg a zacnu dostavat biologickou lecbu.

S Imuranem jsem skoncil, coz je asi skoda, protoze na me tech celych sest let pusobil dobre.
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 10 srp 2008, 11:47

Chasi děkuju za odp:-) Já z toho prášku mám právě docela strach:-( Na biologické už sem někdy od jara (v srpnu půjdu na 4. kapačku) ale doktor mi Imuran nechává (75mg), což mě celkem vytáčí.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 10 srp 2008, 12:59

Chasi děkuju za odp:-) Já z toho prášku mám právě docela strach:-( Na biologické už sem někdy od jara (v srpnu půjdu na 4. kapačku) ale doktor mi Imuran nechává (75mg), což mě celkem vytáčí.

Ja bych strach nemel. Kdyz ti zacnou problemy, tak ti ho vysadej :) To bych nejak moc neresil. I kdyz je jasny, ze cim min leku, tim lip.
Btw, ja mam zase strach z biologicky lecby. Navic, od zari nastupuju do novy prace a budu jezit kazdou chvili nekam na kapacku.
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 10 srp 2008, 13:55

No ono je mi to docela dost nepříjemný když sem takovej antichemickej člověk:-D Jinak ta biologická mě právě nadchla hned. Už jen z toho důvodu že nemá vedlejší účinky. Ne že by tě to potají někde zevnitř žralo jako prášky. Jediný co se může objevit je alergická reakce a ta se pozná den po podání a když nic tak ti to nic nedělá jen pomáhá. Akorát negativum určitě je že za pár let (jak u koho ale to je jako u prášků a jiných věcí) to na lidi už třeba nepůsobí a na to pak eště nic dalšího nevynalezli tak snad do té doby než to bude záležitost naší většiny už něco bude:-) Jo a ty kapajdy nejsou zas tak často. Ty první sou od sebe 14 dní pak tam pojedeš za 4 týdny a pak už jen jednou za 2 měsíce což není nejhorší. Zvlášť když to má pomoct:-)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 10 srp 2008, 16:34

Diky za info. Jeste mi rekni, zda se po infuzi muze dalsi den normalne do prace, kdyz muze nastat den pote alergicka reakce.
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 10 srp 2008, 20:50

Já si myslím že normálně může. Nikdo mě na nic neupozorňoval. Jen si musis tu reakci sleovat ale byva to v mensine pripadu a treba u me nastesti nenastala:-) Jen hned po te infuzi ma clovek vetsinou nizkej tlak takze ma chvili lezet ale aj to se resi spis jen v akutnich pripadech.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 11 srp 2008, 08:52

Ja vim, ze mi rikali neco o tom, ze se tam asi dve hodiny lezi na infuzi a potom jeste dve hodiny na pozorovani. Na usteckym gastru se lezi i po kolonoskopii na dospavacim pokoji a ja jim tenkrat chtel uteci hned "po".

Kazdopadne diky za info o Remicade.

Asi bych se nemel obavat, ale byt spis rad, ze do me chce pojistovna (resp. stat) narvat tolik penez za lecbu :o)
vip73
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vip73 » 07 říj 2008, 15:30

zdravím,mám crohna 2roky.....největší sranda je,že jsem 11 let po transplantaci ledvin tudíž imunosupress mám nasazenou jako takovo.Prednison mi už odrovnává kosti,ale ty mi odrovnával i bez diagnostiky crohna tak nabíhám na novou léčbu ATB-IPLOX+AVRAZOR.Prý to se mnou asi pěkně zamává

vip73
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 28 říj 2008, 19:01

Ahoj všichni,

já beru Imuran taky už pár let, ale zatím jsem neměla žádné problémy s krvinkami...
Ale na druhou stranu - dřív jsem netrpěla na časté chřipky a s Imuranem ji mám každou chvíli...čím to asi bude...
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 31 říj 2008, 14:31

Ahoj všichni. S Imuranem mám taky svoje zkušenosti. Crohna sem dostala v docela nízkým věku (14) takže se doktoři báli mi nasadit hned kortikoidy a silnější prášky. No a k Imuranu sem se tím pádem dostala až v 19. Začla sem po něm mít pěkně hnusný a častý chřipky jak už tady někdo psal:-) Většinou sem s tou chřipajznou ležela tak 4 týdny a z toho se 14 dní nemohla ani hýbat pže sem měla v háji klouby-to se mi nikdy předtím nestávalo.Doktor souhlasil že to může být kvůli Imuranu a tak sme aspoň snížili dávku...
asdfg
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod asdfg » 18 lis 2008, 09:57

kdyby někdo chtěl tak můžu věnovat 5 nenačatých balení Imuranu 25mg :)
(musel jsem ho přestat brát chvíli po tom co jsem nafasoval novou várku...)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů