Léčení antibiotiky učinnými proti mykobakteriím

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
milivoj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Léčení antibiotiky učinnými proti mykobakteriím

Příspěvekod milivoj » 10 črc 2008, 13:23

Ahoj všem.

Je mi 23 let a mám Morbus Crohn. Léčí mě kortikoidy (prednison) a pentázou. Bohužel moje snášenlivost těchto léků je hodně bídná a pokud jsem před začátkem léčení mohl poměrně normálně jíst (byť jen vybrané potraviny), nyní nemohu a cítím víceméně jakýkoliv průchod žaludkem a tenkým střevem.

Na internetu jsem objevil zprávu o léčení pomocí antibiotik účinnými proti mykobakteriím (konrétně kombinace léků clarithromycin, rifabutin a levofloxacil). Lékaři vycházejí z toho, že existuje spojitost mezi Mrobus Crohn u lidí a paratuberkulózou u zvířat. Paratuberkulózu vyvolává bakterie MAP (Mycobacterium avium paratuberculosis) a pokud jsem to tedy správně pochopil, je možné, že Morbus Crohn je způsobem stejnou bakterií.

Zatímco se vedou vášnivé diskuze o tom, jestli tomu tak opravdu je, lékaři v USA a Austrálii vydávají zprávy o dramatickém zlepšení průběhu choroby, dochází údajně k tak rozsáhlé regeneraci střevní sliznice, že se lékaři nebojí některé pacienty označit za "uzdravené". (což přesně nechápu, protože jde přeci o chronické onemocnění)

Proto by mne zajímalo, jestli o tom někdo něco víte, popř. váš lékař.
Předem díky.
milivoj
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod milivoj » 10 črc 2008, 13:40

Poměrně optimisticky zní text této stránky:

http://www.giacondalimited.com/pages/pr ... conda.html

Australští lékaři začali léčit Morbus Crohn lékem Myoconda, který je sloučením 3 antibiotik (rifabutin, clarithromycin a clofazimine). Jedná se o patentovanou kombinaci těchto antibiotik a vychází se přímo z tvrzení, že Morbus Crohn je způsoben infekcí.
Bohužel moje angličtina není nejlepší, takže nechám případné luštění textu na vás.
Přesto by mne zajímalo, jestli se s těmito metodami léčby Crohna mohu setkat i u nás.
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 11 črc 2008, 07:32

To by se hodilo jako dotaz na podzimní IBD konferenci, pokud si pamatuji, tak se tam o tom nikdy nemluvilo.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů