Běžný zákrok

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Běžný zákrok

Příspěvekod venda » 25 dub 2008, 14:20

Nedávno, asi měsíc zpátky, sem byl víceméně donucen okolnostma nechat si voperovat intravenózní port. To je taková krabička která se voperuje pod kůži na hrudník a je spojená hadičkou s nějakou žílou, takže cokoliv se do tý krabičky vstříkne de okamžitě do krve.

V ten okamžik, vlastně i teď, to pro mě byla jediná možnost. V nemocnici už sem si něco odbyl, každou chvíli odběry a nedávno se k tomu přidali takřka katastrofální krevní výsledky, kvůli kterejm chodim pravidelně na infuze železa. Samozřejmě že toho je moc a žíly začali protestovat. Nejednou se stalo že mi sestřička napíchla žílu až na poněkolikáté v opravdu nestandartních místech (i na třeba na 5. pokus) a stejně v polovině infuze to ta žíla nevydržela.

Ale k věci:) Souhlasil sem teda s tim zavedením portu. Řikal sem si pohoda, dva dny a sem doma. Ale ejhle. U mě totiž nemuže probíhat nic standartním způsobem. Při hledání oné žíly v hrudníku mi omylem propíchli obal plíce, vniknul tam vzduch a porušil se podtlak kterýtam za normálních okolností je. (pneumotorax) Bomba řikám si. Odvezli mě na JIP, vrazily asi 12 cm do hrudníku hadišku a napojily na takový dvě sklenice co pořád bublaly a měly to odsát. No co vám budu povidat na mojí UC to nebyl zrovna balzám. Na obou stranách sem měl plno hadiček, musel sem ležet na zádech skoro bez hnutí. Ani jinak to nešlo, celej hrudník mě nesnesitelně bolel, protože sem odmítnul injekce proti bolesti. Ne že bych se bál injekcí, nebo naopak si chtěl hrát na drsnáka, ale kvuli mojí UK. Injekce sice zbaví člověka bolesti ale trochu ho i otupí a občas uspí a při mý potřebě jít na WC 10x denně sem nechtěl riskovat víc trapasů než by bylo zdrávo.

Týden na JIPu se blížil do finiše a už se kolem mě různě proslýchalo že by mi to mohli vyndat. Ráno přišel doktor, poslech si mě, ale strašně při tom koulel očima, tak sem si řek že všechno nebude asi v pořádku. A taky že nebylo. Následoval rentgen a v poledne přišel zase jinej s tim, že ten drén co tam mam se tlačí moc na plíci a tudíž nic neodsává a že mi vedle budou muset strčit ještě jeden. V tu chvíli se mi chtělo smát i brečet zároveň, nebyl sem schopnej cokoliv říct, podepsal sem mu to a nechal sem ho dělat svojí práci. Druhej pokus se už poved a po dalším týdnu na JIPu mě dali na normální pokoj a za 3 dny sem šel domu. Ikdyž sem měl prej zase špatný krevní testy, skoro na transfuzi, nechali mě. Ze dvou dnů se tak vyklubalo 15 a ještě k tomu na JIPu. Ale co, aspoň člověk pozná pořádně všechny sestřičky:)

Jistě se mezi váma najde plno těch co sou na tom stejně nebo ještě hůř. Chtěl sem se s váma jen podělit o muj zážitek, kterej mi vlastně nepřišel ani nijak nevšední ale bral sem ho jako kdybych to podstupoval denně. Někdy si tak opravdu připadám, poslední dobou vlastně pořád. S portem se mi žije dobře, už sem se zbavil většiny modřin po rukou. Přece jen je to lepší než když člověk přijde domu celej oblepenej a nemuže zvednout ani hrnek s čajem.

Tímto děkuji těm kteří dokázali přečíst tuhle hrůzu až do konce a všem přeju pevné zdraví :)
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 26 dub 2008, 08:47

Ahoj Vendo. Zatím se nezmůžu na nic jinýho než TY JO!! :-) No docela drsný.

Mně transfuze železa zatím jen čekají. A taky kapačka-biologická léčba. Takže tímdle sem si eště neprošla-jens mě trošku postrašil:-D Napadá mě k tomu ale jedna věc:
Minulej týden sem byla zas v rámci ročního výročí na kolono. Ne že bych to snášela nějak blbě ( když sem oblbnutá analgetikama vůbec si nestěžuju ), ale s tím roztokem, co se pije den předím, sem se prostě furt nedokázala srovnat. Dycky po nějaké době zapomenu na to, jak chutná, a říkám si, že to nemůže být tak hrozný. A že teď to zvládnu. Nastudovala sem na stránkách všecky rady o tom, s čím to smíchat. A tak sem míchala a pila. Po jednom hltu. Pak po 2. Když sem v sobě měla tři čtvrtě litru (z toho asi 700ml džusu a vody), zjistila sem, že to prostě nejde. Že se to vrací aj když dělám, že nic nepiju. A tak sem,ač nerada, zavolala tetě-zdravotní sestřičce. Ta nastoupila se sondou (mimochodem za ten rok sem zapomněla aj to, jak to zavádění šeredně bolí a je nepříjemný). A asi napětkrát sme to zkoušely-nosem aj pusou. Chrupavka v nose proražená. Místo hltanu poškrábanej hltan a hlasivky. Nadávala sem a brečela. Samozřejmě sem v rámci strkání žaludeční sondy pusou zvládla vyzvracet celýho toho tři čtvrtě litru, co sem do sebe předtím tak pracně dostávala. Až už nebylo co zvracet, sonda byla na místě. Šupla sem do ní zbytek fosfátovýho roztoku (teta si neodpustila ten vykulenej pohled, jakože kvůli té trošce-150ml-tady děláme takovou komedii, a když sem se jí zeptala, jak snášela sondu ona, tak z ní vylezlo, že ji nikdy neměla! To sou celí zdravotníci. Prej včelička že:-D ), šla sem si lehnout a modlila se, abych to už nevyzvracela. Nakonec se podařilo. Byla sem vzhůru do 1. Vstávala sem v 5. Následovala 4hodinová cesta nalačno do Prahy. A já musela vypadat jak blázen. Ale já se furt usmívala. Na celej svět. Pže mně to prostě přišlo nádherný, že už je to za mnou. Říkala sem si-ať mě píchají, kam chcou. Ať zkusí cokoli, nic to nebude proti včerejšku. To je pro mě prostě nepokořená meta a takový cavyky u pití toho hnusu budu dělat asi aj v 50 letech. A byla sem šťastná.
(Vím už asi, že příští rok nemá cenu ani zkoušet, estli bych to vypila. Asi nastoupí sonda hned. A aspoň nebudu mít co zvracet:-) )

Když se mě spolužáci SMSkou ptali, jak je, řekla sem jen-2 nejhorší dny v roce sou zas pro jednou za mnou a těším se do školy. Druhej den, přestože mě docela bolelo břicho a byla sem celá divná, sem vyrazila do "ústavt". Všichni byli v očekávání, jak budu smutná, nepříjemná a bůhvíco eště. A já se jen usmívala a dobře bavila. Na konci dne jim to nedalo a zeptali se, eslti sem fakt včera byla v nemocnici. Že to jako nechápou po tom, co sem psala. Že je mi tak fajn. No oni to možná pochopit moc nemohli. Ale vy chápete:-) Přesně jak píše Venda-nedá se to brát ani jinak než jako běžná součást každodenního života. A jakmile je jen trochu líp a pustí nás třeba z té JIPky, nezbývá než si užívat života. Toho, že svítí slunko. Že sou kolem nás lidi, kteří třeba trošku nechápou a nemůžou se do nás 100% vcítit, ale mají nás rádi a sou šťastní, že nám je docela fajn...

V podstatě ani nevím, co sem tímdle chtěla říct:-D Ale napadlo mě to po Vendovým příspěvku. Možná to vůbec nesouvisí:-D Ale tak sem se aspoň vykecala=))
Makrobio
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Makrobio » 27 dub 2008, 13:55

At uz to byl prispevek Tvuj, nebo vendy, uplne me mrazilo v zadech, kdyz jsem to cetl....zkouseli jste treba jen zauvazovat o nejake alternativni lecbe, ci zmene stravovani, me prijde, ze jsme akorat pokusny kralici a doktori zkousi, kolik lidi vydrzi, v 19 letech treba jeste jo, ale co bude za deset, dvacet let ? Rozkuchany, rozrezany, na kortikoidech, vopuchly...a nic z toho...proc to vlastne vsechno pisu ???
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 29 dub 2008, 21:30

Lidi,chce to si najit dobreho doktora.Ja jsem z Mostu a kdyz mi zjistili UC,chodil jsem asi týden k jednomu doktorovi,kterej mi nasadil prášky asacol,který mi hodně vadili a nedělali dobře a jemu to bylo uplně jedno,taky mu bylo jedno,že mam vysokou davku kortikoidu atd.Proto jsem změnil doktora a dojíždím až do prahy,je to nákladný,ale je mi přednější zdraví.Tento doktor jmenem Milan Lukáš je fakt dobrej.Kortikoidy jak asi vetsina z nas vi maji hodne vedlejsich ucinku (napříkald me zpusobily ani ne za měsíc zelený zákal při vysoké dávce) toho už se nezbavim.Nedelaj mi teda kortikoidy dobře proto budu chodit na bilologickou léčbu.Ted jsem podstoupil ruzna vysetreni,jestli jsem vhodný pro tu biologickou lecbu,ne kazdy je totiz pro ni vhodný,já naštěstí jo.Takže jen čekám na schůzku s doktorem.
Tento doktor je fakt dobrý všechno mi do detailu vysvětlí,na cokoliv se ho můžu zeptat a bez problemu mi odpoví,na vše mě upozorní co se týče prášků,doopravdy skvělý,má několik článků v novinách,byl v televizi.Doporučuju !!
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 30 dub 2008, 05:54

Tak to se sejdem oba v Praze v Iscare centru na biologické:-) Já chodím jen o dveře vedle-k dr. Bortlíkovi a právě sem dokončila všecky vyšetření a taky sem "vhodnej adept".
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 02 kvě 2008, 23:40

Rozhodně sem tady nechtěl nikoho strašit a tebe Alčo už vubec ne:) Já mam na kolonoskopii taky štěstí protože všechno vždycky proběhlo v pohodě a já si nic nepamatuju:D Co se týče toho "lahodnýho" nápoje, na něj sem si nějak tak zvyknul a vždycky do sebe kopnu ty 4 litry bez džusu nebo podobnýho dochucovadla. Sondu bych si do sebe už asi nikdy narvat nenechal, byl sem jednou na enteroklýze a ještě teď mi běhá mráz po zádech když si na to vzpomenu. To se radši desetkrát pozvracim při pití toho hnusu. Zatim to je naštěstí v pohodě.

Makrobio: Jj zkoušel. Pil sem nějaký čaje a ze začátku sem držel uplně tu nejšetrnější dietu co muže bejt nic z toho. Asi za dva měsíce sem trochu polevil, ale přece jen plno potravin a jídel sem pořád vynechával. No a teď před nedávnem, opět po pár měsících, sem začal jíst zase všechno, protože všechno to omezování a pití různejch čajů zůstalo bez efektu.

Funnyn: K prof. Lukášovi chodim cca. od konce listopadu 2007. Testama sem taky prošel (mimochodem projde jima většina) a docházim teda na tu biologickou léčbu. Zrovna ted v pondělí du na 5. infuzi, ale zatim to boužel nemá žádnej účinek. Byl sem už i na kontrolní koloskopii, ale tam taky žádná změna:/ Jediný co mi opravdu trochu pomohlo byly ty kortikoidy, ale jakmile se snížilo dávkování zase to šlo do háje. No a pak taky mam podezření že maj prsty v mý trombóze mozkovejch žilních splavů, což se mi přihodilo v říjnu.

Mno sem zvědavej co mi pan doktor poví v pondělí hezkýho:)
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 03 kvě 2008, 11:31

to Venda: A když máš tak dlouho ut biologickou tak už máš prášky vysazený nebo to do tebe pořád valijou? Já jedu teď v Po na 1. kapačku a zatím o tom nic nevím. Ale byla bych teda ráda kdyby nějaký výsledky vidět byly. To ty asi taky co:-/
Musím na tu kapačku jet nalačno nebo to je fuk?
Já sem kortikoidy právě nesnášela vůbec. Loňský prázky sem prožila na Medrolu a škoda mluvit. Skoro nic si z nich nepamatuju a byla sem úplně mimo-jako v jiným světě. Absolutně mi odbouraly reakce na cokoli-jako negativního tak i pozitivního. Nevnímala sem nic. Neuměla se smát ani brečet. Bylo to docela psycho. Doktor celkem koukal prej podobný vedlejší účinky mu nikdo nehlásil. Ale teď už víme že touto cestou to se mnou nejde.

A s tou enteroklýzou a kolono-to máme asi trošku opačný zážitky:-) Já snesu gastro a cokoli ale ten roztok prostě nee. Vím je to blbý když zatím nic lepšího nevymysleli a já vím že ho budu muset zas za rok nejpozději pít. Ale tu nechuť si v sobě-aspoň myslím- vědomě nebuduju. Dycky to zkouším ale prostě ne. Tak teď už vím že sonda je pro mě jistotka-už tady mám jednu rezervní ve skříni od tetičky aj se žanetou a za chvilku se snad aj "obsloužit" budu umět sama:-D :-D
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 03 kvě 2008, 13:29

Ala: Prášky beru pořád ale už jich mam míň. Ze začátku mi nechavál všechny prášky co sem bral a že jich nebylo málo. Ubírat sme začli až po 3 infuzi, ta má být taková zlomová, kdy se pozná jestli léčby zabírá nebo ne. Mě teda přidal ještě dvě infuze navíc:) Jinak nejaký prášky budeš brát vlastně pořád. Já už ted beru z gastro hlediska jen Salofalk a potom Enterol (má vylepšit střevní flóru) a pak něco proti průjmu.

Jinak ještě k tý biologický léčbě. Jak sem řikal tak nějak asi po třetí infuzi se pozná jestli by mohla byt učiná nebo ne. Někde sem vyčet že to pomáhá až v 80% (tim číslem si jistej nejsem, ale bude to někde kolem) případů. Je uplně jedno jestli budeš nalačno nebo ne. Hlavně si sebou vem dobrý žíly a taky něco na čtení nebo na poslouchání se hodí. Koukat dvě hodiny do stropu je celkem nuda:)
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 04 kvě 2008, 21:10

Tak jsem zvedavej jak na to biologickou budu reagovat ja,furt cekam az se mi z toho iscare ozvou zatim nic
Alča:psal jsem ti na icq,ale asi si se jeste neprihlasila,tak ti pisu sem.Das mi urcite vedet jaky to byl pocit atd pr ty prvni infuzi vid??Chci o tom vedet vse abych vedel,co me ceka :-)).Mej se a ozvi se kdyztak na icq
Jitka.Vojtkova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka.Vojtkova » 06 kvě 2008, 17:05

Ahoj všichni,

já jsem měla biologickou léčbu asi před 4 roky, protože se mi vytvořily píštěle.
Po pár týdnech a třech aplikacích se mi krásně zahojily, ale na Crohnovu nemoc jako takovou to asi moc vliv nemělo, protože o rok nebo dva později jsem musela na operaci ( vývod ), protože se nemoc zhoršila...
Říká se, že biolog. léčba má pozitivní vliv na Crohna i několik let.
Možná, kdybych měla víc aplikací, tak by to fungovalo líp - nedokážu posoudit...

Jinak při aplikacích jsem neměla žádné problémy, jen dost velké svědění celého těla, tak mi před tím dávali do žíly Dithiaden ( proti alergii ).
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 06 kvě 2008, 19:52

Tak co Alčo, jaký to bylo poprvý na infuzi? :) Nikde sem tam žádnou mladou holku neviděl... Možná sem tě přehlíd měl sem myšlenky uplně jinde.

Jinak jak říká Jitka, ani já sem na infuzích žádný "nevyžádaný" učinky nepocítil. Teda jednou sem usnul, ale to bylo z náročný cesty:) Rozhodně neni důvod se něčeho obávat.
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 08 kvě 2008, 12:34

Nemůžu souhlasit, ok, fakt mi to dostalo docela do remise, ale skorosmrt z anafylaktickýho šoku za to nestojí :-( Jenže na to se nedá připravit, takže užívejte, dokud to jde ;-)
Tak co Alčo, jaký to bylo poprvý na infuzi? :) Nikde sem tam žádnou mladou holku neviděl... Možná sem tě přehlíd měl sem myšlenky uplně jinde.

Jinak jak říká Jitka, ani já sem na infuzích žádný "nevyžádaný" učinky nepocítil. Teda jednou sem usnul, ale to bylo z náročný cesty:) Rozhodně neni důvod se něčeho obávat.

Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 10 kvě 2008, 11:20

Ahojte všichni:-) Poprvé na infuzi to bylo naprosto v pohodě. Teda, stejně jako Venda, sem byla po celodopoledním cestování mrtvá, a tak sem se snažila usnout. Ale to se mi nepodařilo, a tak sem to nakonec poslední hodinu prokecala s velmi příjemnou sestřičkou. Teda ty vlaky-řešíte to někdo místenkou nebo mám jen já tu smůlu, že ať jedu v kterejkoli den a kteroukoli denní dobu, tak stojím v uličce celou cestu?? Jak já to dělám:-D
Každopádně domů sem se dostala až v 8, takže den byl zas pryč. Podruhé se chystám o svaťáku, tak to bych se ráda dostala dom trochu dřív:-)
A jinak to nechci zakřiknout, ale myslím, že je mi docela fajn... Teda jako střevní potíže sou furt stejný (poslední rok sem žádný moc velký neměla), ale spíš cítím docela příliv energie. Nebo snad si to nenalhávám, ale mám pocit, že to intenzivní učení, který teď provozuju, bych normálně nevydržela. Teda otázku, eslti to dotáhnu eště do konce že.
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 10 kvě 2008, 20:31

Alčo,napsal bych ti to i na icq,ale ted sem tam moc nebyl.Tak ti to pisu sem.Preju ti hdone stesti,snad to bude i nadale v pohode !Ja jdu na prvni infuzi v pondeli.Taky dam vedet.Mejte se
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 12 kvě 2008, 22:49

A: Máš pravdu, ta sestřička je fajn. Sem rád, že se po tom cítíš líp:) Já se dostal domu taky pozdě, až kolem pátý. Ještě sem musel počkat na doktora než se nějak zbaví přívalu pacientů, takže sem strávil asi tři hodiny bloumáním po okolí... Jo a spoje neřešim vubec, mam to do Prahy 50 km:)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 22 hostů