Imuran vs. malo bilych krvinek

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Imuran vs. malo bilych krvinek

Příspěvekod chasi » 17 bře 2008, 16:20

Vic nez pet letu si "uzivam" Imuranu. Posledni rok a pul jsem "jel" na 125 mg denne. Od cca cervence mi klesa pocet bilych krvinek. V unoru jsem mel 3 (ma byt 4-10 prislusnych jednotek), lekar mi vysadil na tyden Imuran, po dalsim odberu (4,1) jsem dostal 50 mg. Ted jezdim kazdych 14 dni na odbery. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

Zatim ucinky nizsi davky Imuranu nepocituju, tak doufam, ze to tak vydrzi dyl;) Akorat pri uplnym vysazeni mi bylo obden blbe:(
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 18 bře 2008, 13:48

chasi, přece já mám zkušenost :-) měla jsem 175mg na něco přes 50kg váhy a krvninky mi klesly i na 1,9 (a vidíš, furt jsem tu). jinak myslim, že vysazení na týden nemůže pomoct, mě se to začlo vracet do normálu asi po 6-8 týdnech bez Imuranu. na náběry jsem chodila každej týden a hrozila mi i hospitalizace na onkologii, kde by mi je "napíchali".
PS: chtělo by to nějakej sraz, já teď třeba řešim slinivku :-(
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 18 bře 2008, 17:18

Vidis, na tebe bych zapomnel :) Ja uz po tydnu bez Imuranu mel 4,1 krvinek. Takze mi to pomohlo. Ale je porad spodni hranice:( Za 14 dni tam jedu znova, tak snad to bude lepsi. A Imuranu se nechci vzdavat, drzi me v pohode.

PS Ja budu v Plzni pristi tyden od utery do ctvrtka, tak pokud mas cas a chut, tak ja jsem pro sraz:) Pokecame, postezujeme, atd...

Zatim se mej pekne a slinivka at nezlobi!
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 07 čer 2008, 14:11

ahoj,
no ja mam tuhle zkusenost cerstve, na 125mg Imuranu jsem 4 roky a ted po operaci MC jsem sla na standardni odber krve u obvodacky a ta mi rika - mas jen 2,1 bilych krvinek (to uz je taky teda dost malo..), taxi zajdi do nemocnice. Sla jsem tam asi po tydnu vcera a doktorka me straslive sprdla, ze jsem se uplne zblaznila, ze ted uz muzu mit akutni zivot ohrozujici leukopenii a tak, dost me vydesila, nastesti pri tom vcerejsim kontrolnim odberu hodnota 2,3. Takze mi to taky okamzite vysadili a budu ted litat porad na kontrolni odbery, uvidi se co dal , zrejme mi take snizi davku :-)
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 09 čer 2008, 12:03

Tak dnes uz jen 2,0 , pricemz neutrofyly, ktere maji byt 2-7, mam jen 0,9 ... doktorka se tvarila dost hrozne, okamzite si me tam chtela nechat, nakonec souhlasila, ze tam denne budu ambulantne dochazet na odbery. Ale pokud me pry zacne skrabat v krku nebo dostanu teplotu, mam si sbalit kufry a ihned hospitalizace.. Nevite nekdo jaxe to resi? Kdyz ty bily krvinky proste nestoupaj? Dnes mi rekla, ze bych mohla umrit i na chripku, velmi povzbuzujici!
Diky veronika
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 10 čer 2008, 07:47

Mne lekar nabizel dve moznosti:
1. operaci a vysazeni Imuranu.
2. Remicade, bez operace a Imuranu.

Ted jezdim na odbery jen jednou za mesic, jsem na minimalni dolni hranici. Beru 50mg, misto 125 mg.

Si me vydesila s tim krkem, ted me treba zrovna boli :o)

Mne lekar rikal, ze musim prijet, kdyz mi vyskocej teploty, apod. natolik, ze to nebude beznou chripkou... Tak za 14 dni uvidim, jak ty moje vysledky budou vypadat.

Kazdopadne preju hodne bilych krvinek, par ti jich posilam po netu ;o)
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 12 čer 2008, 10:29

Diky moc za krvinky :-) ale asi nedorazily :-( zatim nic nepomaha, imuran uz mam vysazeny tyden, kazdej den litam na odbery a zatim se to vubec nespravilo, furt mi hrozi hospitalizaci, ze takto pry nemuzu litat po svete :-/
Operaci mam za sebou v dubnu, tak tohle reseni doufam nehrozi :-) No docela me desi, co tu pise crohnacka, ze do normalu az po 6-8 tydnech, to uz by si me tam urcite nechali, asi bych jim utekla nebo co :-)
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 12 čer 2008, 15:10

jéje, po dlouhý době se sem mrknu a tady to tak frčí... škoda, že špatným směrem :-(
to werunka - fakt existuje nějakej preparát, kterým se dají do těla bílý krvninky nahnat. Jméno nevim, neb jsem se k němu naštěstí nedostala. Známej měl po chemoterapii (měl jako že už je zdráv! ťuk ťuk) a píchali mu to doma. Zkus se na to optat, nemůžeš přece žít v tom, že se to jednoho dne "samo" vyřeší!
No a základní rada je - nenechte se vyděsit :-)
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 12 čer 2008, 15:17

To v zadnym pripade neziju v tom, ze se to spravi samo, to si myslim nikdo z nas nemysli. V nemocnici mi teda dali jen pyridoxin, vit. B6 tomu pry vyrazne pomaha. Ale muj "alternativni" doktor, co me vysekal uz ze kde ceho mi taky dal nejaky pichani, picham to ted do svalu, slibil, ze do 3tydnu by to melo byt dobre, tak snad..
Kazdopadne diky moc za radu i podporu :-)
veverka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veverka » 16 čer 2008, 09:48

taky jsem mela imuran a zral mi krvinky,tak jsem ho musela okamzite vysadit,od te doby nemam,pokracovala jsem na prednisonu a po operaci uz mam jen mutaflor a pentasu.Imuran pry mit nemuzu!
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 09 srp 2008, 17:47

At je videt toto tema :o)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 hostů