STAVY A LIECBA PO OPERACII - CROHN

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

STAVY A LIECBA PO OPERACII - CROHN

Příspěvekod mirecek » 05 srp 2007, 11:52

Ahojte.Pred mesiacom ma operovali a liečili 25 dní v nemocnici na crohna.Prepustili ma domov aj ked crohn este nieje uplne vylieceny.Myslite ze ma domace prostredie iny vplyv na liecbu aj psychiku?Dietu dodrziavam,beriem Pentasu a Modular ibd ale zatial nemam ziadne problemy.Uvitam vase odpovede ako ste to zvladali po operacii (bolesti,strava,pohyb,liecba).Dakujem :?:
Hanula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hanula » 16 srp 2007, 19:01

Ahoj ja jsem po operaci pul roku,byla jsem na ni v lednu,vzali mi 30 cm streva,po 10 dnech me pustili domu a brala jsem uz jen prednison asi tak do kvetna a davky jsme pomalu snizovali,ted uz neberu zatim nic a musim rict,ze se citim bajecne,jim uz celkem vsechno,obcas tedy dietu porad dodrzuju,ale tak nejak si pridavam a zatim to zvladam,mam cim dal vetsi pocit,ze je to opravdu tim jaky zije clovek zivot a rozhodne stres nam stoprocentne neprispiva.Obcas mam divny stavy,ale spis to prikladam tem hroznym zmenam pocasi,jake tu mame,citim dost casto presne misto,kde mi chybi bauhimska chlopen,ale jinak musim rict,ze je to skvely pocit.Normalne uz ted po pul roce zase sportuju a delam vsechno jako driv,jeste to teda neprehanim,ale vsechno se da v urcite mire.Myslim,ze domaci prostredi ma velky vliv na psychiku,preci jen je lepsi se valet doma nez v nemocnici ne?Takze preju hodne stesti a jen pozitivni myslenky,nesmis se tomu podavat,cim min na to myslim,tim je mi lepe a lepe a dokonce uz nemam tak hrozne stavy a bolesti bricha jako na lekach,uzivam si ted kazdeho dne kdy se citim bajecne...a preju to vsem
Ahojte.Pred mesiacom ma operovali a liečili 25 dní v nemocnici na crohna.Prepustili ma domov aj ked crohn este nieje uplne vylieceny.Myslite ze ma domace prostredie iny vplyv na liecbu aj psychiku?Dietu dodrziavam,beriem Pentasu a Modular ibd ale zatial nemam ziadne problemy.Uvitam vase odpovede ako ste to zvladali po operacii (bolesti,strava,pohyb,liecba).Dakujem :?:
thrueman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod thrueman » 01 zář 2007, 13:35

Ano STRES ma rozhodne vliv na prubeh CR ci UC, dokonce bych se nebal pouzit i slovo pricina techto nemoci. To co jsem zatim nastudoval a dal dohormady s projevem CR primo na me rika, ze zivotosprava, jidlo, stres, spanek resp. jeho nedostatek, to vse ma vliv na projev techto nemoci a to zcela fatalni. Pobyt v nemocnici je prome osobne krajne neprijemny a lze tedy hovorit o jiste forme stresu. Doma ve znamem prostredi to je vzdycky lepsi. Pokud to ovsem umoznuje zdravotni stav.

Pokud jste uz po zakruku, doporucuji zacit silne uvazovat o tom co jite, co delate a co z toho by mohlo byt pricinou vasich problemu. Jedine tak mate sanci na dlouhodobe zlepseni.
Ahojte.Pred mesiacom ma operovali a liečili 25 dní v nemocnici na crohna.Prepustili ma domov aj ked crohn este nieje uplne vylieceny.Myslite ze ma domace prostredie iny vplyv na liecbu aj psychiku?Dietu dodrziavam,beriem Pentasu a Modular ibd ale zatial nemam ziadne problemy.Uvitam vase odpovede ako ste to zvladali po operacii (bolesti,strava,pohyb,liecba).Dakujem :?:
mirecek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mirecek » 03 zář 2007, 10:21

Presne tak!Aj ja si myslim,ze stres je 70% z crohna.A s tou zivotospravou tak isto.Kazdy clovek inak znasa potraviny (mne napr.mliecne vyrobky nevadia)a to domace prostredie je 100x lepsie ako nemocnica.Po prepustení som sa dal dokopy za 14dni!!!Aj studovanie okolo MC nieje moc dobra vec-ziskat zakladne info a dost!Lebo čím viac človek číta o chorobe a liekoch tym sa viac stresuje.Myslim,ze MC nieje taka hrozna diagnoza sú určite aj horšie a s MC sa da ži úplne normálny a plnohodnotný život.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů