Příprava na koloskopii

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 03 zář 2006, 18:32

Je to tak jak Rybka píše,tak to doporučujou v tom letáčku co dostáváš s papírem co podepisuješ.Já mám ale vlastní recept,je drastický ale nemusíš pít tolik tý hnusoty.Kolono sem měl 10.8 ve čtvrtek,v pondělí večer poslední tuhý jídlo,úterý ráno bujon a pak už jen nutridrinky,ve středu nic jen pít a od čtyř hodin se vyprazdňovat.Při samotný kolono to tam pěkně klouzalo a za čtvrt hodiny sem měl po.Ale to jen můj recept ne oficiální.Chtěl sem ti jen popřát abys to fajn zvládla,přálas mi to taky pamatuješ?A právě s tím tričkem.Držím palce.

Jindra
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 04 zář 2006, 07:25

jo jo, díky za rady!!!!aspoń za tu dobu nepatrně zhubnu :) docela to potřebuju :) tentokrát nebude tričko, ale baťoh :) dneska si ho jdu vyhlídnout a v pátek po kolo pro něho zaběhnu :) juch juch...tak díky
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 04 zář 2006, 10:32

Nazdar lidi, nechci děsit nikoho, koho na poprvé čeká enteroklýza, ale pro mě to byl pokaždé tak negativní zážitek, že jsem si říkala, že nikdy víc. Hadičku jsem musela polykat (obávám se, že s nosem bych taky měla problém) a hrozně jsem se dávila, málem mě to přetrhlo. Problémy, (i když menší) jsem měla i později, když už byla hadička na svém místě a já ležela pod rentgenem. Po poslední enteroklýze jsem odcházela strašně psychicky rozhozená, byly tam hrozný prodlevy, doktorka odbíhala rentgenovat ještě někoho jinýho, byla mi zima. V Plzni místo enteroklýzy dělají magnetickou rezonanci, což je těžká pohoda. Samozřejmě, každý to snáší jinak, já jsem prostě háklivá na polykání hadičky a kolonoskopie je pro mě snesitelnější.
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 04 zář 2006, 15:16

Nazdar lidi, nechci děsit nikoho, koho na poprvé čeká enteroklýza, ale pro mě to byl pokaždé tak negativní zážitek, že jsem si říkala, že nikdy víc. Hadičku jsem musela polykat (obávám se, že s nosem bych taky měla problém) a hrozně jsem se dávila, málem mě to přetrhlo. Problémy, (i když menší) jsem měla i později, když už byla hadička na svém místě a já ležela pod rentgenem. Po poslední enteroklýze jsem odcházela strašně psychicky rozhozená, byly tam hrozný prodlevy, doktorka odbíhala rentgenovat ještě někoho jinýho, byla mi zima. V Plzni místo enteroklýzy dělají magnetickou rezonanci, což je těžká pohoda. Samozřejmě, každý to snáší jinak, já jsem prostě háklivá na polykání hadičky a kolonoskopie je pro mě snesitelnější.

Ahoj Peťko, neberu to osobně, každý názor dobrý. Už jsem se rozhodla, že do toho půjdu, takže hrrr na ně. V každém případě neočekávám, že by to bylo něco na co budu s úsměvem vzpomínat. Co se dá dělat. Jinak to dávení už mám natrénované. Třikrát jsem byla na gastroskopii, gastroskop je jako na kolono jen průměr asi jako prsteníček (můj -mám tenké prsty). Mimo to ho občas povytáhnou a zase zasunou takže balada: sem-tam, sem- tam, sem-tam :o(.Jak tady píšete u enteroklýzy je to nějaká hadička, tak předpokládám, že tenká. Doufám taky dle vysvělení, že jen zasunou a pustí do mě kontrast. No a po rentgenu ze mně ven. V každém případě to bude nová zkušenost. S magnetickou určitě počítat nemůžu, Plzeňská nemocnice je asi fakultní, tudíž má na to prachy :o).Díky za tvůj příspěvek a dám vědět, jak jsem to zvládla já. Hezký den, prý tu máme babí léto*
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 07 zář 2006, 16:54

ahojda spolutrpitelé :) tak do sebe právě tlkačim třetí litr fortransu...předtím sem to chlemtala s pepsinou, teď sem dala na čísi radu se sprite a teda můžu říct, že výtečný nápad. pepsinu nemůžu už ani cejtit, ale s tim sprite vůbec není poznat, že je v tom rozpuštěnej ten hnus :) tak pa pa a zítra v 11 a nějakou minutku na mě můžete myslet :)
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 07 zář 2006, 16:59

Držim palce (na chlemtání i na zítra), koukej napsat super zážitky pod vlivem drog;-)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 07 zář 2006, 17:09

Držim palce (na chlemtání i na zítra), koukej napsat super zážitky pod vlivem drog;-)

no neboj...náhodou se docela těšim na ten POVZNÁŠEjící pocit potm...a taky se konečně pořádně vyspim..no snad to dobře dopadne, zítra dám vědět :)
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 07 zář 2006, 17:18

Držim palce (na chlemtání i na zítra), koukej napsat super zážitky pod vlivem drog;-)

no neboj...náhodou se docela těšim na ten POVZNÁŠEjící pocit potm...a taky se konečně pořádně vyspim..no snad to dobře dopadne, zítra dám vědět :)
Taky držím palce a napiš jak vypadá baťoh-:)

Jindra
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 07 zář 2006, 20:52

Držim palce (na chlemtání i na zítra), koukej napsat super zážitky pod vlivem drog;-)

no neboj...náhodou se docela těšim na ten POVZNÁŠEjící pocit potm...a taky se konečně pořádně vyspim..no snad to dobře dopadne, zítra dám vědět :)
Jen se připojuji k holkám, vše zmákni, prospi se a pamatuj, že na Tebe myslíme. Protože tak ,,trošku" všichni víme o čem mluvíme :o) Hezké zítřejší odpoledne a super odměnu.*
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 08 zář 2006, 14:30

tak mám kolono za sebou...no docela v pohodě, akorát teda sem nebyla tak grogy jak minule...trochu na mě šetřili s dolsinem :) takže to občas bolelo, ale žádná hrůza no ale zato na mě nešetřili tim vzduchem co ho tlačej do střeva...se divim, že sem jim z toho stolu neuletěla :) neměla sem k tomu daleko... :)
každopádně výsledek je nic moc, ale čekala sem to radši horší, takže teď můžu bejt ráda, že to je jak to je.. :) už nemám kolitidu I. stupně, ale III. a už to neni 20 cm střeva. ale 35...no zatim se to bude řešit nějakýma jinýma lékama a pak se uvidí, takže dobrý. jak to neni na operaci, tak super :))) no jinak pan primář byl dnes ve velice dobrém rozmaru, splkli sme si - asi taky proto, že sem po té narkóze dycky ukecaná víc než obvykle :) ptal se mě, jestli jedu na kongres do prahy, byl překvapenej, že o něm vím a měl radost,že sem tak informovaná...no a prý tam bude mít taky jednu přednášku... no jela bych hned, leč nevim, jak se tam dostat, páčto mě nikdo autem nezaveze...sama zatim řidičák nemám (ale už na něm pracuju...13. dělám zkoušky :( ) a vlakem do prahy se sama bojim, bo bych se tam jisto jistě někde ztratila...ale mrzí mě to, určitě byto pro mě bylo informačně výživné :)
pro baťoh jdu asi až v pondělí, ale už vim, jakej bude - teda nevim, rozmýšlím se mezi červeným a modrým a taky tam byl oranžovej...tak je asi rozpočítám.. :) dáky za podporu, fakt sem ráda, když to můžu takhle pořešit s lidma, který skoro neznám, ale vim, že vědí o co jde a když řeknou ať to dobře dopadne, není to takový to klišé, co řekne nezesvěcená osoba. takže fakt DÍííííííK a mějte se...
jo a keksičko, vůbec ses neozvala a mělas mít teď taky kolono, tak jaký???v pořádku???
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 08 zář 2006, 17:30

Fajn že už to máš za sebou a žes neulítla.Mě tam toho taky pustili dost ale povznášející pocit sem měl až po skončení,že už je to za mnou.Zatím se měj krásně.

Jindra
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 11 zář 2006, 13:11

Zdravím všechna sluníčka,co sem pravidelně docházejí.Chtěla bych se podělit o své zkušenosti pro Rybku,co se týče enteroklýzi nevím,zda jsi ji již neabsolvovala......
Nechci samozřejmě nějak strašit,ale enteroklýza je pro mne noční můra,je to strašné trápení lidí.Nebolí to,ale je to strašně nepříjemné a dlouhé!!!!!Pokud se lékař dostane včas tam kam má,tak se to dá,ale když bloudí hadičkou ve střevech je to nekonečné utrpení.Nejhorší je,že kdy ž už se tam dostanou,tak do Tebe potom stříkají strašná kvanta kontrastní látky,pak Tě jdou zrentgenovat,ale tu hadičku máš stále zavedenou.Vždy mám pocit,že se jim tam udusím.Doufám,že Ty budeš mít kladnější názor na toto vyšetření.Přeji mnoho fyzických i duševních sil.
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 11 zář 2006, 13:33

Ahoj vsichni!!Jen bych chtěla něco k enteroklýze: pokud bych mela srovnat koloskopii, gastroskopii a enteroklýzu, tak enteroklýza byla pro mě nejpříjemnější, nejkratší, bezbolestná a nejsnesitelnější. Poté následuje gastroskopie(na te sem byla 3x), která už tak příjemná není, ale kromě nadavování atd. to bylo celkem snesitelné. Na posledním místě je koloskopie - to je pro mě noční můra - raděj bych šla stokrat na ty predesle dve nez na tohle. Uz jsem na tom byla letos dvakrat a v rijnu du potreti. Jen u tohoto vysetreni mam nepredstavitelnou bolest, ktera je naprosto silena....minule jsem na tom stole lezela hodinu a myslela jsem,ze umru...sestricku jsem kousla do ruky, jak me drzela, abych sebou nehazela....no strasny zazitky...takze ja osobne bych na enteroklyzu sla s radosti...ale vim,ze kazdy snasi ruzna vysetreni ruzne...nejlepsi by bylo,kdybychom na ta vysetreni nemuseli vubec, zejo....ale to je utopie :)
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 13 zář 2006, 11:19

tak mám kolono za sebou...no docela v pohodě, akorát teda sem nebyla tak grogy jak minule...trochu na mě šetřili s dolsinem :) takže to občas bolelo, ale žádná hrůza no ale zato na mě nešetřili tim vzduchem co ho tlačej do střeva...se divim, že sem jim z toho stolu neuletěla :) neměla sem k tomu daleko... :)
každopádně výsledek je nic moc, ale čekala sem to radši horší, takže teď můžu bejt ráda, že to je jak to je.. :) už nemám kolitidu I. stupně, ale III. a už to neni 20 cm střeva. ale 35...no zatim se to bude řešit nějakýma jinýma lékama a pak se uvidí, takže dobrý. jak to neni na operaci, tak super :))) no jinak pan primář byl dnes ve velice dobrém rozmaru, splkli sme si - asi taky proto, že sem po té narkóze dycky ukecaná víc než obvykle :) ptal se mě, jestli jedu na kongres do prahy, byl překvapenej, že o něm vím a měl radost,že sem tak informovaná...no a prý tam bude mít taky jednu přednášku... no jela bych hned, leč nevim, jak se tam dostat, páčto mě nikdo autem nezaveze...sama zatim řidičák nemám (ale už na něm pracuju...13. dělám zkoušky :( ) a vlakem do prahy se sama bojim, bo bych se tam jisto jistě někde ztratila...ale mrzí mě to, určitě byto pro mě bylo informačně výživné :)
pro baťoh jdu asi až v pondělí, ale už vim, jakej bude - teda nevim, rozmýšlím se mezi červeným a modrým a taky tam byl oranžovej...tak je asi rozpočítám.. :) dáky za podporu, fakt sem ráda, když to můžu takhle pořešit s lidma, který skoro neznám, ale vim, že vědí o co jde a když řeknou ať to dobře dopadne, není to takový to klišé, co řekne nezesvěcená osoba. takže fakt DÍííííííK a mějte se...
jo a keksičko, vůbec ses neozvala a mělas mít teď taky kolono, tak jaký???v pořádku???

ahoj všem, v pořádku jsem, jen jsem se ještě nestihla ozvat. Kolonoskopii jsem zvládla. Tu přípravu nenávidím, ta je ze všeho nejhorší. Sestřička byla moooc hodná a pan doktor taky. Oblbováky jsem sice měla, ale stejně to občas bolelo. Doktor se snažil dostat někam dál, ale mám úzké a dlouhé střevo, takže to nevyšlo a jak tlačili, tak to vždycky zabolelo. Ale není to nic, co bych nezvládla. Jakmile viděli, že to bolí, hned se stáhli. Mám zkrátka úžasného doktora:) A výsledek je ještě úžasnější. Jsem momentálně v remisi, snížili mi počet léků a teď se to musí jen hlídat.
PS: Na konferenci jedu, tak se snad s někým z Vás uvidím.
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 13 zář 2006, 17:55

Jooo Crohna...prd! Ja mam pekne vyvedenou kolitidu!!! ;) Ale nevadi. Mockrat dekuju a doufam, ze Crohn je lepsi kamarad nez ta moje svinka.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů