Příprava na koloskopii

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 21 srp 2006, 14:35

jo jinak,kači,mám pocit, že primář má poslední dobou nějaký dicný období..že by krize středního věku :) ???? protože na mě byl minule nepříjemnej jak hrom,na tebe teď a dneska sem byla si nechat napsat nějaký prášky, bo na kontrolu du za týden a došel mi salovalk i entrocort..tak sem tam šla, jesi mi to někdo napíše...bohužel sem na chodbě natrefila na primáře a on prej, že co tam dělám, že to takhle nejde, že se musim objednat, nepřipádá v úvahu by mi to napsal někdo jinej a bla bla bla a že když už sem teda to nechala na poslení chvíli, ať si počkám..nedočkala sem se, zkusim štěstí zítra...byla sem tam 2 hodiny a pak už sem neměla čas...no zvláštní je, že asi pžed 3/4 rokem mi to bez potíží předepsala jiná doktorka a občas dokonce i obvoďačka...tak nevim, mám z něj poslední dobou fakt divný pocit...
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 21 srp 2006, 14:46

Ahojte všichni,
jako přípravu na vyšetření jsem si po první zkušenosti s čímsi příšerně slanym (byly to 2 dl - rozdělit napůl ohřát a vypít jedno v poledne a druhý večer - v poledne jsem hodila šavli a večer málem taky....) řekla o něco jinýho a byl mi napsán "x-prep" - asi 150 ml sladkýho čokoládovýho hustýho mlíčka (musela jsem ale v lékárně uhradit 100,- Kč - nevím kolik je to dnes, protože už tři roky jsem na vyšetření namusela - ťuk ťuk). To se vypije a zapije min. 0,5 l tekutiny a pak se pije dál a dál a dál, čím víc tím líp.
Když jsem to chtěla poprvé, doktor trošíčku reptal, že po tom není příprava nic moc, ale že mám hodně pít a uvidí se. A taky se vidělo, byla jsem pochválena, ještě aby ne, pořád jsem chlemtala vodu a prý to bude tedy psát případně i jiným. Radši si připlatím, než se trápit tím humáčem!
Poprvé při vyšetření mi nabídli uklidňující injekci, ale nechtěla jsem a dalo se to vydržet i bez toho, tak si ani nyní nenechávám nic píchat, ale už se mě na to nikdo potom neptal. Je prostě důležité "poctivě vyfukovat" chichi.
Už jsem 4 roky v pohodě tak to snad ještě nějaký pátek vydrží a vám všem přeji "hodně zdravíčka".
Mějte se faj
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 30 srp 2006, 09:15

Ahoj moji milí. Tak příští týden jdu na kontrolní kolonoskopii. Jsem zvědavá, jak to snesu tentokrát a hlavně, jak to dopadne. Tak mi držte palce.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 30 srp 2006, 11:08

keksičko, přidávám se do klubu :) aspoň mám spolutrpitelku ´:)čeká mě to 8.9. čili příští pátek. primář se vytáhl a ukecala sem ho na uspání, tak snad si to už nerozmyslí. jinak sem opět nafasovala ten blivajz fortrans - a chtěli po mě za ten hnůj celých 30 kč!!!!! :) ale tentokrát budu chytřejší a fakt to naředim nejakým sladkým pitím,protože se nebudu trápit, když už mě budou trápit oni potom. takže tak no, kupodivu je mi to docela jedno, už sem s tím počítala, žemě požene na kolono, takže sem ráda, že sem si vymrčela aspoň tu analgosedaci...ale řekl, že prej sem rozmazlená, že před pár lety seto vůbec nedělalo...tak semějte palce a keksičko, fortransu zdar!!! :)
Vozanova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vozanova » 30 srp 2006, 16:13

keksičko, přidávám se do klubu :) aspoň mám spolutrpitelku ´:)čeká mě to 8.9. čili příští pátek. primář se vytáhl a ukecala sem ho na uspání, tak snad si to už nerozmyslí. jinak sem opět nafasovala ten blivajz fortrans - a chtěli po mě za ten hnůj celých 30 kč!!!!! :) ale tentokrát budu chytřejší a fakt to naředim nejakým sladkým pitím,protože se nebudu trápit, když už mě budou trápit oni potom. takže tak no, kupodivu je mi to docela jedno, už sem s tím počítala, žemě požene na kolono, takže sem ráda, že sem si vymrčela aspoň tu analgosedaci...ale řekl, že prej sem rozmazlená, že před pár lety seto vůbec nedělalo...tak semějte palce a keksičko, fortransu zdar!!! :)

ahojky holky, držím Vám palečky, áť už to máte za sebou a nebolí Vás to. Já jsem na tom byla minulý týden poprvé a nejdříve to na mě zkoušeli bez analgetizace. To jsem myslela že asi chcípnu bolesti, fakt se to nedalo vydržet, tak mi potom píchli injekci a už to bylo lepší. Raději ale budu 5x polykat hadičku než jedno kolono. Ahojky Věrka
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 30 srp 2006, 17:08

Ahoj všichni, nedávno jsem objevila tento server a jsem docela nadšená, kolik cenných informací tu je, ani jsem nestihla ještě všechno projít. Ale chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s "magnesium sulfuricum" při přípravě na koloskopii. Změnila jsem lékaře a ten mi po mém "brblání" na Fortrans nabídl tohle. Jsou to asi 3 deci, prý trochu hořká voda a že to funguje dobře. Jen si nejsem jistá, jestli stačí vypít pouze tohle, nebo to zalít ještě pár litry vody :-) Jestli to bude fungovat, budu šťastná jak blecha, protože příprava je pro mě dost noční můra. Mohl byste mi někdo poradit, pokud s tím máte zkušenost? Díky.
ptala sem se na tohle mojeho doktora, jsei mi to může napsat místo fortransu a on tvrdil, že prej už se to nedá sehnat ani předepsat :( tak sem zkusila to, co je jak čokoládový mlíčko a na to mi řekl, že klidně, jesi se mi chce doplácet a oběhat kvůli tomu půl města, žeprej je docela těžký to sehnat, tak sem zase na fortransu...už ho mám na stole a snažim se na to duševně připravit :) mám na to ještě týden :)
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 31 srp 2006, 09:50

Ahoj do Cech,
nevim jestli se to u nas (v Nemecku) jmenuje Fortrans, ale je to hnusne. Tady tomu dali stavu a ma to citronovo-zazvorovou prichut, takze v dobe pred koloskopii to ze me leze nejen spodem ale i horem. Slysela jsem tip: tady se to jmenuje Ahoj-Brause a je to neco jako sumak - v tom pry to neni citit. Nejlepsi pry je malinova prichut.
Jinak me udivuje, ze mate vsichni takovy strach z koloskopie. Ja jen podepisu, ze chci oblbovak a pokud tam budou polypy, at je rovnou odstipnou a tim to hasne. Pak prijde to nejhorsi: ta vodicka...a pak uz jen dostanu injekci a cau! Proberu se - je mi fajn a jdu domu. Nechavaji nas v te praxi dospat pekne pod dekou - pripoutane, abychom nevyvadeli.;) Clovek se trochu prospi a je to.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 31 srp 2006, 18:51

Ahoj do Cech,
nevim jestli se to u nas (v Nemecku) jmenuje Fortrans, ale je to hnusne. Tady tomu dali stavu a ma to citronovo-zazvorovou prichut, takze v dobe pred koloskopii to ze me leze nejen spodem ale i horem. Slysela jsem tip: tady se to jmenuje Ahoj-Brause a je to neco jako sumak - v tom pry to neni citit. Nejlepsi pry je malinova prichut.
Jinak me udivuje, ze mate vsichni takovy strach z koloskopie. Ja jen podepisu, ze chci oblbovak a pokud tam budou polypy, at je rovnou odstipnou a tim to hasne. Pak prijde to nejhorsi: ta vodicka...a pak uz jen dostanu injekci a cau! Proberu se - je mi fajn a jdu domu. Nechavaji nas v te praxi dospat pekne pod dekou - pripoutane, abychom nevyvadeli.;) Clovek se trochu prospi a je to.

Ahoj do Německa.Nemůžeš se divit že nás tady kolono straší.Čechy sou Čechy to víš.Tady není až tak docela automatický že dostaneš sedativa,někdy,jak sem to tady čet,si je musíš doslova vykopat.Není to ale všude,to ne.U některých doktorů stačí říct a injekci dostaneš bez problémů.Rád bych se ale na něco zeptal.Jde o fibroskopiii.Slyšel sem že v Americe existují tabletky,podobný např.Kreonu nebo Budenofalku,které mají na špičce takovou mikrokameru a když tabletu spolkneš doktor jen kouká na monitor jak to uvnitř tebe vypadá.Je něco takovýho v Německu?Jinak se měj krásně.

Jindra
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 01 zář 2006, 08:51

keksičko, přidávám se do klubu :) aspoň mám spolutrpitelku ´:)čeká mě to 8.9. čili příští pátek. primář se vytáhl a ukecala sem ho na uspání, tak snad si to už nerozmyslí. jinak sem opět nafasovala ten blivajz fortrans - a chtěli po mě za ten hnůj celých 30 kč!!!!! :) ale tentokrát budu chytřejší a fakt to naředim nejakým sladkým pitím,protože se nebudu trápit, když už mě budou trápit oni potom. takže tak no, kupodivu je mi to docela jedno, už sem s tím počítala, žemě požene na kolono, takže sem ráda, že sem si vymrčela aspoň tu analgosedaci...ale řekl, že prej sem rozmazlená, že před pár lety seto vůbec nedělalo...tak semějte palce a keksičko, fortransu zdar!!! :)

Ahoj Barunko, já naštěstí Fortrans už neužívám. Doktor mi píše lahvičku, ani nevím, jak se jmenuje. Vypiju 1 večer a jednu ráno. Má to asi 2 decy a je to příšerně slaný, ale můžeš k tomu pít jakékoliv tekutiny, takže abych to přežila, tak si to míchám se Spritem a rychle to do sebe hodim. Doktor mi automaticky dává sedativa (1 do ramene a 1 do žíly), pouze ten kdo odmítne je nedostane. Loni mi dělal kolonoskopii celkovou a snažil se dostat až do tenkého střeva, takže to občas bolelo, ale jak viděl, že mám křeče, tak se stáhnul. Je hrozně hodný a sestřičky také. Jak jsem oblblá, tak občas přihodím nějakou vtipnou poznámku, jakože to střevo, co je na monitoru, nemůže být moje:) ale jinak mi to ani nevadí, jen kdyby nebyla ta příprava.
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 01 zář 2006, 19:31

Ahoj Jindro, o tech tabletkach s mikro kamerou jsem sice slysela, ale normalne se nepouzivaji. Oni vzdycky neco nekde ukazou a my chudaci lidi si myslime, ze uz je to standard. Ani v Americe to urcite normalne nepouzivaji. Asi by to bylo celkem drahe jen tak vykadit kameru.;)
A propos - ty vodicka se jmenuje FLEET Phospho-soda. Je toho celkem 90 ml a kazdymu je po tom akorat blbe. Ja nevim, ze uz neni neco normalniho, co se da polykat.

Zdravim do Cech. At je strevo zdravy.
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 01 zář 2006, 22:20

Ahoj Jindro, o tech tabletkach s mikro kamerou jsem sice slysela, ale normalne se nepouzivaji. Oni vzdycky neco nekde ukazou a my chudaci lidi si myslime, ze uz je to standard. Ani v Americe to urcite normalne nepouzivaji. Asi by to bylo celkem drahe jen tak vykadit kameru.;)
A propos - ty vodicka se jmenuje FLEET Phospho-soda. Je toho celkem 90 ml a kazdymu je po tom akorat blbe. Ja nevim, ze uz neni neco normalniho, co se da polykat.

Zdravim do Cech. At je strevo zdravy.

Díky za odpověď.Asi máš pravdu,lidem to ukážou a to je asi tak všechno.Přeju při zdolávání crohnu hodně sil.

Jindra
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 02 zář 2006, 21:48

Ahoj všichni před či po kolonu. Musím říct, že pro mě bylo rozhodně lepší kolono než gastro. Na gastroskopii jsem byla 3x a to dávení je fakt děs. Vždycky se bojím, že mi vyletí oči z důlků :o). Kolona jsem se popravdě bála víc, ale připojuji se k těm, kteří píší, že nejhorší je příprava. Taky díky za super typ s tím Spritem. Pila jsem tu dobrotu jen tak a ráno jsem to málem neudržela. Byla jsem na kolonoskopii v Městské nemocnici v Ostravě a žádný problém. Popravdě jsem si vždy myslela, že jsem ,,háklivá" na svůj konečníček, ale skoro jsem ten vstup hadice necítila. Standard opravdu je analgosedativní injekce. Pokud s tím dělají cavyky, tak jsou to řezníci (klidně jim řekněte, že si to zaplatíte a zajdete se zeptat na svou pojišťovnu, jestli vám to proplatí). Toho se pravděpodobně leknou. Pojišťovna to hradí, nejde o nadstandrd. U mě bylo tedy kolono: příprava děsná - bujon mi nějak nelezl, takže jsem den před pila pouze tekutiny- byl hlad, pak ten hnus-poprvé to ještě šlo, pak jsem pila jako duha a bála se, že nebudu spát, ale celkem jsem si i pospala. Ráno jsem hnus málem zvrátila, ale stále jsem měla strach, že nebudu dosti vyčištěna, když nejde ven úplně čirá voda (již zde bylo vysvětleno). Sestřička fajn, hodná, na lékaře jsem ležící na stole v kalhotech s dírou na zadku, čekala 25 minut. Ale nestěžuji si. Se sestřičkou jsme pokecaly a nakonec jsem měla štěstí. Čekání mi vyneslo nejlepšího odborníka na kolonoskopie a vůbec (teda samo, že až po panu primáři) v téhle nemocnici. Injekci mi píchli pěkně do žilky.Vůbec jsem se neprosila. Myslela jsem, že budu mimo, ale hezky jsem se koukala a ptala, co to či ono je. Vždy se mi dostala odpověď. Bolelo to víc 2x, vždy mě lékař upozornil ať dýchám volně(nezadržovat dech), že to bude bolet. Na tlusťochovi jsou totiž dvě zatáčky a tam to prostě bolí, než se správně endoskop ,,ohne". Jak už bylo psáno, hlavně pěkně vypouštět plyny, snažte se uvolnit. Já mám na konci tlusťocha zúženou B.chlopeň, takže dál to nešlo (a to asi ani normáleně-snad jen o pár milimetrů). Našli se tam nějaké ulcerace a eroze (vřídky a trhliny).Po té analgosedaci by se tam mělo dvě hodinky poležet. Taky chtějí, aby měl člověk sebou doprovod. Manžel tam semnou seděl hezky v křesle, postýlka teploučká s polštářem a peřinou. Popravdě jsem si tam moc nepoležela. Byla jsem místo utlumená spíše nabuzená. Možná neodhadli kolik toho vydržím a dali mi toho méně??? Nevím, v každém případě jsme po 10 minutách vyrazili do města. Zařídili pár věcí a zašli do čínské resturace (to byla ta má odměna, že jsem byla statečná holka-chutnalo mi a nic mi z toho po tom půstu nebylo, ale měla jsem nudle s dušenou zeleninou a kuř. masem). Injekce na mě snad dolehla až doma. Pak jsem si hezky dvě hodiny pospala a bylo fajn.
Budu muset na enteroklýzu, už jsem díky naší soukmenokyni dostala odvahu, takže půjdu. A co vy byli jste na enteroklýze, a podrobnosti? Díky a omlouvám se, že jsem tak ukecaná*
Jindra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jindra » 02 zář 2006, 22:16

Ahoj všichni před či po kolonu. Musím říct, že pro mě bylo rozhodně lepší kolono než gastro. Na gastroskopii jsem byla 3x a to dávení je fakt děs. Vždycky se bojím, že mi vyletí oči z důlků :o). Kolona jsem se popravdě bála víc, ale připojuji se k těm, kteří píší, že nejhorší je příprava. Taky díky za super typ s tím Spritem. Pila jsem tu dobrotu jen tak a ráno jsem to málem neudržela. Byla jsem na kolonoskopii v Městské nemocnici v Ostravě a žádný problém. Popravdě jsem si vždy myslela, že jsem ,,háklivá" na svůj konečníček, ale skoro jsem ten vstup hadice necítila. Standard opravdu je analgosedativní injekce. Pokud s tím dělají cavyky, tak jsou to řezníci (klidně jim řekněte, že si to zaplatíte a zajdete se zeptat na svou pojišťovnu, jestli vám to proplatí). Toho se pravděpodobně leknou. Pojišťovna to hradí, nejde o nadstandrd. U mě bylo tedy kolono: příprava děsná - bujon mi nějak nelezl, takže jsem den před pila pouze tekutiny- byl hlad, pak ten hnus-poprvé to ještě šlo, pak jsem pila jako duha a bála se, že nebudu spát, ale celkem jsem si i pospala. Ráno jsem hnus málem zvrátila, ale stále jsem měla strach, že nebudu dosti vyčištěna, když nejde ven úplně čirá voda (již zde bylo vysvětleno). Sestřička fajn, hodná, na lékaře jsem ležící na stole v kalhotech s dírou na zadku, čekala 25 minut. Ale nestěžuji si. Se sestřičkou jsme pokecaly a nakonec jsem měla štěstí. Čekání mi vyneslo nejlepšího odborníka na kolonoskopie a vůbec (teda samo, že až po panu primáři) v téhle nemocnici. Injekci mi píchli pěkně do žilky.Vůbec jsem se neprosila. Myslela jsem, že budu mimo, ale hezky jsem se koukala a ptala, co to či ono je. Vždy se mi dostala odpověď. Bolelo to víc 2x, vždy mě lékař upozornil ať dýchám volně(nezadržovat dech), že to bude bolet. Na tlusťochovi jsou totiž dvě zatáčky a tam to prostě bolí, než se správně endoskop ,,ohne". Jak už bylo psáno, hlavně pěkně vypouštět plyny, snažte se uvolnit. Já mám na konci tlusťocha zúženou B.chlopeň, takže dál to nešlo (a to asi ani normáleně-snad jen o pár milimetrů). Našli se tam nějaké ulcerace a eroze (vřídky a trhliny).Po té analgosedaci by se tam mělo dvě hodinky poležet. Taky chtějí, aby měl člověk sebou doprovod. Manžel tam semnou seděl hezky v křesle, postýlka teploučká s polštářem a peřinou. Popravdě jsem si tam moc nepoležela. Byla jsem místo utlumená spíše nabuzená. Možná neodhadli kolik toho vydržím a dali mi toho méně??? Nevím, v každém případě jsme po 10 minutách vyrazili do města. Zařídili pár věcí a zašli do čínské resturace (to byla ta má odměna, že jsem byla statečná holka-chutnalo mi a nic mi z toho po tom půstu nebylo, ale měla jsem nudle s dušenou zeleninou a kuř. masem). Injekce na mě snad dolehla až doma. Pak jsem si hezky dvě hodiny pospala a bylo fajn.
Budu muset na enteroklýzu, už jsem díky naší soukmenokyni dostala odvahu, takže půjdu. A co vy byli jste na enteroklýze, a podrobnosti? Díky a omlouvám se, že jsem tak ukecaná*

Ahoj.Entero je vlastně rengenologické vyšetření střeva kontrastní látkou.Dělá se to tak že ta látka se do tebe dostává tenkou hadičkou kterou zavádí buď "pusou"nebo nosem.Já osobně vždycky dávám přednost skrz nos,je to pro mě přijatelnější.Když se hadička dostane do správného místa tedy do dvanácterníku,injekcí se tam stříkne ta kontrastní látka.Jednou se mi stalo že konec hadičky nemohl dostat do určenýho místa a tak mi udělal pasáž což je skoro stejný ale trvá to dýl.Přitom roztok piješ,chutná to jako nějaká sádra ale dá se to.Takže asi tak.Jestliže si prodělala kolono tak tohle je úplná brnkačka.Ta hadička je hodně tenká dá se to celkem fajn zvládnout.Tak z toho neměj můry,zvládneš to.Hodně štěstí.

Jindra
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 03 zář 2006, 15:05

děťata, asi budu za blázna, ale nějak si nemůžu vybavit, jak je to s přípravou na koloskopii - jakože mám tušení, že dva dny před pitím fortransu se může jen bezezbytková dieta že?????nebo se pletu?????
Rybka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rybka » 03 zář 2006, 18:07

[quote]
děťata, asi budu za blázna, ale nějak si nemůžu vybavit, jak je to s přípravou na koloskopii - jakože mám tušení, že dva dny před pitím fortransu se může jen bezezbytková dieta že?????nebo se pletu?????

Ahoj Barunko, byla jsem na tom jen jednou, ale měla jsem asi tři dny předem zakázaná ,,zrníčka" (kiwi, jahody apod.), pak dva dny před vyšetřením už jen lehká jídla, den před jsem už mohla maximálně bujon a nebo tekutiny. V pět hodin večer jsem vypila fosfátový roztok (nějak se to ředilo s vodou, asi jedna ku jedné, je toho jen 45ml) a pak jsem nic nesměla myslím, že dvě hodiny a poté pít jak duhá alespoň dva litry. Ráno hodinu před vyšetřením opět ta naředěná ,,dobrota" a to už sem pít neměla. Skleroza je hrozná věc. Snad jsem, alespoň trošku pomohla. Myslím, že je jedno co se pije (po čem následně běháš), ale dva dny před vyšetřením už opravdu jez jen bezezbytkovou stravu. Drž se a dej vědět že jsi to skvěle zvládla a máš nový tričko :o)*

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů