léky

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 14 zář 2006, 18:28

Ahoj Baru,ja beru medrol 5 tydnu a hodne mi pomohl. Ale minulej tyden se mi zacaly vracet potize, tak jen tise doufam, ze to nebude pokracovat. Beru 16mg/denne. Zacinala jsem na 40 mg. Trosku jsem pribrala,oblicej mam kulatejsi nez obvykle a objevilo se akne. No doufam, ze mi to co nejdriv vysadi...nemelo by se to brat dlouhodobe, to jsem se docetla v nejake chytre brozurce o glukokortikoidech. Zatim ahoj. Marťa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 14 zář 2006, 18:47

[quote]
Ahoj Baru,ja beru medrol 5 tydnu a hodne mi pomohl. Ale minulej tyden se mi zacaly vracet potize, tak jen tise doufam, ze to nebude pokracovat. Beru 16mg/denne. Zacinala jsem na 40 mg. Trosku jsem pribrala,oblicej mam kulatejsi nez obvykle a objevilo se akne. No doufam, ze mi to co nejdriv vysadi...nemelo by se to brat dlouhodobe, to jsem se docetla v nejake chytre brozurce o glukokortikoidech. Zatim ahoj. Marťa


ježiš marti,neděsmě, nechci přibrat už ani deko :x ale doufám, že 5 týdnů to brát nebudu...protože 11. října du na kontrolu a když se to jen trochu zlepší, vyzkouší na mě primář nějaký nový lék, co se teď vyvyjí a prej ho takhle testuje už asi 18 lidí a zatim dobrý. podmínka ale je, že musím být v remisi nebo alespoň nastupující remisi..tak doufám, že to klapne. nechcu bejt jak měsíční krajina.. :cry:
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 14 zář 2006, 19:13

pokud Ti ty kortikoidy vysadi,tak bud jenom rada...ale mam dojem,ze se to musi vysazovat postupne...zalezi asi na tom,kolik mg tedka beres....hlavne at ti ta kontrola dopadne dobre a at novej lek zabira :) nevis o tom leku neco vic? ja jdu 6.10. na kolo a gastro,tak jsem zvedava,co mi konecne zjisti...posledni zaver je ten, ze nemam UC ani MC, ale jeste jakejsi jinej nespecifickej strevni zanet,jehoz nazev si nepamatuju, protoze byl moc dlouhej :) ale koncilo to pankolitida :) ono je to stejne jedno, ma to stejny priznaky a leci se to stejne...zatim pa pa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 15 zář 2006, 07:26

no já teď beru jen jednu tabletku ráno, to je mám pocit takovejch nějakejch 16 mg...osbně si myslim, že to neni moc, jen aby to v takovym množství zabralo...o tom léku novym toho moc nevim, ale někde na netu se to dá najít.třeba budu mít štěstí a povede se mi dostat se do remise a pak vám řeknu co a jak. jinak ta tvá pankolitida, to je mám pocit vesměs to stejný jak UC, akorát relapsy sou docela náročný - jakože velká chudokrevnoist..mám pocit, že něco takovýho sem k tomu četla..tak ať kolo i gastro dopadne dobře! 6.10. to je ale pěkně za dloouho...
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 17 zář 2006, 11:48

no jo, je to za dlouho, uz se nemuzu dockat :)nejvic se tesim na fortrans!!!! tobe taky hodne stesti pri zkouseni noveho leku,potom nam dej vedet, jakej to je zazrak :) pa pa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 18 zář 2006, 18:27

děcka eště budu otravovat s tim medrolem. jak řikáte, že ste po tom ztloustli - nepatrně, bylo to takový to opuchlý ztloustnutí z toho, že se víc zadržuje voda, nebo takový to ztloustnutí z toho, že ste měli furt hlad... ? páčto já od té doby co to beru mám FURT HLAD...šílenej´. 24 hodin denně mi kručí v břichu - to se mi nestává..takže se zatim úspěšně držím a nejim víc než předtím, ale bojim se, že to nevydržim dlouho, ale kdybych věděla, že když to vydržim, že po tom medrolu nepřiberu, tak se obrním vůlí jak ocelovej drát a nepovolim :) ale jestli budu jenom opuchlá a odulá z toho zadržování vody a nějaká dietka mi nepomůže, tak to teda potěš klobás...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 19 zář 2006, 11:50

Baruna - nevim, jak Medrol, ale po Prednisonu (taky kortikoidy) jsem měla obojí - šílenej hlad a i zadržování vody. Jenže já žrala, takže jsem přibrala asi 17 kilo. No a po vysazení mi zbylo jen asi 3 navíc a to jsem byla spokojená;)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 19 zář 2006, 13:20

tak to jo,hlad se da nejak zvladnout,když se zabejčim,tak to vydržim se nepřežírat..dokonce mi už pár lidí zahlásilo, že sem prej nějak zhubla..úlet, ale to přijde. zadržování vody asi neovlivnim - snad jen omezit sůl a chodit třeba do sauny :) tak to všechno vyzkoušim, mám z tloušťky trochu fobii :)
díky a pa pa
Aleš LBC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aleš LBC » 20 zář 2006, 12:58

hele holky, že vy nás trochu taháte za nohu? já vás viděl v tý schránce, takový pěkný hubeňoučký...

:-)))
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 20 zář 2006, 15:02

:) no to bejvavalo...na te fotce sem eště před UC... :) no ale děcka teda nevim čim to je, ale sem tejden na kortikoidech a mám kilo dole :) je to normální? vim, že sem s tim úděsná, ale ten příbalovej leták je mojí noční můrou...takže to hrozně řešim..takhle by to mohlo pokračovat dál :) tak papa a když už mluvíš o těch fotkách, jaktože tam ta tvoje ještě není ????????!!!!! :)
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 20 zář 2006, 15:22

hele holky, že vy nás trochu taháte za nohu? já vás viděl v tý schránce, takový pěkný hubeňoučký...

:-)))
Co se týče mě - na foto mám cca 50kg, ta obrovitá špekoška, co tu o ni píšu, měla 63kg (do špitálu mi dovezli s cca 45kg). Takže asi tak...;)
Helinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helinka » 24 zář 2006, 19:13

Ahoj holky, ja jsem moc nezrala, ale presto jsem za tri mesice s prednisolonem ztloustla 15 kilo. Jsem z toho na nervy - na zadech a na brise mam vodu a v ksichte akne, jaky jsem nemela ani v puberte. Taky mi strasne padaj vlasy. Ted jsem na 7,5 mg a nehodlam zvysit, i kdyz uz mam zase prujmy. Stavkovala jsem u doktora a ten ted bude hledat jine vychodisko. Prednisolon je nejlevnejsi kortizon, kterej navic pusobi v celem tele a taky tam dela paseku. Na strevo je extra Budesonid, ale nevim, proc ho hned nepredepisujou.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 25 zář 2006, 09:26

no já zatim ťukám jak nejvíc to de, váha neroste, díky bohu, akné trošilinku jo,ale v únosné míře a vlasy mi padají tak jak dycky...možná trochu víc, ale to svádím na podzim :) no jinak mi medrol zatim (zase maximálně ťukám) pomohl od krvácení, průjem trochu je, ale potlačuju to hylakem a codeinem...příští týden du na kontrolu a jen se modlim, bych byla ok,abych mohla najet na ty nový léky, do té doby se budu opatrovat jak jen to jde, i když mám teď noční brigády, ale zatim to zvládám já i UC...tak jen doufám, že se něco nepodělá :) no a dneska sem chtěla jít zapařit na koncert..asi pudu, ale nebudu moc tancovat, ať se mi "nenatřásá" střívko a nelekne se a nezačne zase zlobit :) takže tak, ale je pravde, že pokud to není nezbytně nutné, tak se těch kortikoidů chci co nejdřív zbavit, i když ty příznaky vedlejší se dají zatim vydržet, tak prostě je to přeci jen chemie a nechci, aby se mi to v těla nějak ukládalo...fuj :) takže všem hodně sil a lepšící se zdravotní stav!!!!!!!!!!!! a držte palce ať sem do příštího týdne OK a můžu prubnout ten novej vyvíjející se zázrak :)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 26 zář 2006, 07:05

děcka, já sem taková krááááva, že bych si nejradši naliskala a nakopala do zadku a uškrtila a nevim co všechno...včera si tady pochvaluju jak se mi stav lepší a debil největší sem se zase nechala zmátnout chvilkovým zlepšením a šla sem na koncert, kde sem samože nevydržela stát jen tak v koutě..maximálně sem se bavila, ale moje UC už míň a opět o sobě začla dávat vědět!bych brečela, jaká sem pinda, že sem někam lezla a nezůstala doma, fňuk...sem neponaučitelná, pitomá a mohla sem bejt v pohodě, ale ne, musim to všechno pos**t nějakym koncertem, kde sem opět chtěla držet krok s ostatníma...achjo, sem z toho smutná...ale neměla bych být, páčto pak to bude ještě horší, takže namontovat úsměv, neřešit to a tvářit se, že je všechno ok...chicht...no moc to nejde...takže zase od začátku...
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 08 říj 2006, 12:59

Nevíte kolik se doplácí za entocort a pentasu na Karláku v nemocnici?
Díky za odpověď

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů