léky

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Jamalla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

léky

Příspěvekod Jamalla » 31 kvě 2006, 08:09

Nemáte někdo zkušenosti s Neurolem.sem na nich závislá

Koubová
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 01 čer 2006, 11:14

Ahoj doplácel jsem na Pentasu 91 kč na krabičku,to ještě chápu.Na entocort mi tam naskočilo 1526 kč za 5 krabiček.Nakonec mi to dali zdarma,ale musel jsem si vyslechnout politickou situaci a jak je pan ministr zdravotnictví špatný.Doplácí se za tyto léky i v lékárně na Karláku?Díky za odpověď
bett
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bett » 01 čer 2006, 11:53

Nevím jak Entocort jelikož ho teď neberu, ale za Pentasu se v lékárně na Bulovce doplácí 31,- Kč.
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 01 čer 2006, 12:41

Tak já tento týden platila ve Dvoře Králové za Pentasu 168,-Kč.Bohužel nemám možnost ji brát jinde.
čertík
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod čertík » 01 čer 2006, 19:56

Ahoj Dani! Pokud někdy náhodou zabloudíte směrem na Náchod, tak tam je lékárna, ve které doposud nedoplácím za Pentasu ani korunu. Dokonce ani za Entocort a další léky, které na Crohna beru. Když budeš mít zájem vysvětlím Ti, kde to je. Ať se Ti daří co nejlépe. Pa
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 06 čer 2006, 19:06

Ahoj, tak za Entocort klyzma jsem na Karlaku platila asi do 20 Kč/krabici.
Jen me ted dosti nemile překvapil doplatek na Fortrans. Sice byl doplatek jen 22 Kč, ale doplácet na takovej hnus .....(promiňte za ten výraz ale prave to do sebe leju)
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 07 čer 2006, 13:45

Tak jim v lékarně řekni,že na takovej hnus nedáš ani korunu.Radši si to doma vyrobíš! :)
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 04 črc 2006, 17:51

Ahoj,tak jsem v pátek prožila šok,což neprospívá ani UC a ani miminku v bříšku.Šla jsem si do lékárny ve Dvoře Králové pro Entocort,připravena platit necelou stokorunu jako na jaře a ouha!Chtěli po mě 1880,-Kč. Ještě že existují tak hodní lidé jako Čertík,která mi poradila lékárnu v Náchodě,kde to bylo bez doplatku.Sice nevědí,jak to bude u nich od srpna (v jiných lékárnách už od července),ale to se uvidí...Taky to šlo u Vás taky tak nahoru?
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 05 črc 2006, 12:56

děcka, mám asi blbej dotaz, ale doktor mi vyhrožuje kortikoidama na UC..bo salofalk ani při dvojnásobné dávce nezabíra. tak sem se chtěla zeptat, jak moc vleký svinstvo to je..jako kvůli vedlejším účinkům a jaká je pravděpodobnost, žemě to hodí do remise za kratší než krátkou dobu :) protože já už sem fakt nas***á na to, jaká sem ve 21 letech troska. včera sem bala na fesťáku a musel asem odjet o dva dna dřív, protože mi bylo hafo zle,byla sem unavená ataktak sem lezla..už nicnevydržim. dřív sem pařila na festivalech prakticky bez přestávky, teď sem po dvou kapelkách byla totálně odrovnaná :( sem zoufalá a aby se to zlepšilo, sem ochotná udělat cokoli..dřeba brát i ty kortikoidy..tak prosim napište, jesi je nějaká pravděpodobnost, že se to zlepší...
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 08 črc 2006, 12:24

Svinstvo to je, ale zase to fakt zabírá (aspoň teda mně jo). Záleží kolik bys brala mg/den. Vedlejší účinky jsou docela nehezký (je mi jako tobě, takže tě možná trochu chápu ;) ). Já jsem byla celá oteklá (hl. v obličeji), ochlupacená a nenažraná (přibrala jsem 17 kg!!! - určitě jsem pár kg potřebovala, ale todle???). Akné se zbavuju ještě teď - 2 roky poté. To bylo nejpříšernější a nic na to nezabíralo... Jo a padaly mi vlasy. Vevnitř to pak je blbý na kosti - tvoří se osteoporóza. Na druhou stranu jsem měla hovínka (pardon) jako "zamlada", byla "hyperaktivní", že mi "normální" lidi ani nestíhali a věčně happy. Nu, jenže pak se to vysadilo (to se musí mooooc opatrně!) a jsem tam, kde předtim (a možná ještě hůř)... Toť mé zkušenosti!
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 08 črc 2006, 14:27

Ahojky všem,naprosto souhlasím s "Crohňačkou" měla jsem naprosto stejné nežádoucí účinky,jako ona.Do písmene!
Kortikoidy sice pomohou střevu,ale nadělají takové paseky okolo,že je z toho člověk psychicky hotovej a to samozřejmě dobře není.Já jsem brala 25mg Prednisonu,byla jsem nateklá jako balón,přibrala jsem asi 14kg,měla jsem chlupatý obličej i tělo, a měla jsem obličej samé akné a o tom co následovalo po úplném vysazení,to bylo psychické týrání,začali mi neskutečně padat vlasy,bojovala jsem s tím přes půl roku.Při sebemenší snaze snížit mi dávku Prednisonu,se Crohn rozlobil a stav se zhoršil,až jsem musela jít na operaci,protože jsem brala dlouho vysoké dávky.Teď to bude rok co mě operovali a na pár častých průjmů,bolestí břicha třeba při dietní chybičce,si nemohu ztěžovat.
Tak to byla zase má zkušenost s kortikoidy.Přeji mnoho fyzických i duševních sil.
dodo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod dodo » 09 črc 2006, 10:14

Ahojky všem,naprosto souhlasím s "Crohňačkou" měla jsem naprosto stejné nežádoucí účinky,jako ona.Do písmene!
Kortikoidy sice pomohou střevu,ale nadělají takové paseky okolo,že je z toho člověk psychicky hotovej a to samozřejmě dobře není.Já jsem brala 25mg Prednisonu,byla jsem nateklá jako balón,přibrala jsem asi 14kg,měla jsem chlupatý obličej i tělo, a měla jsem obličej samé akné a o tom co následovalo po úplném vysazení,to bylo psychické týrání,začali mi neskutečně padat vlasy,bojovala jsem s tím přes půl roku.Při sebemenší snaze snížit mi dávku Prednisonu,se Crohn rozlobil a stav se zhoršil,až jsem musela jít na operaci,protože jsem brala dlouho vysoké dávky.Teď to bude rok co mě operovali a na pár častých průjmů,bolestí břicha třeba při dietní chybičce,si nemohu ztěžovat.
Tak to byla zase má zkušenost s kortikoidy.Přeji mnoho fyzických i duševních sil.
Ahojte všichni.Moje zkušenost s kortokoidy je asi následující.Po pěti letech konzumace 3x2 Asacol a 3x2 Budenofalk mi doktor změnil terapii na 20 mg Prednisonu s postupným snižováním na 10 mg a k tomu 3x3 Pentasu.Beru to asi 10 dní a NECÍTÍM ZLEPŠENÍ!To snad není možné.Přibrat bych potřeboval,tak uvidím jestli se to podaří,na akné už jsem si zvykl a nějaký ten chlup na těle navíc snad přežiju.Hlavně netrpělivě čekám na remisi.Jinak pokud jde o únavu,souhlasím s Bárou,ty tam jsou doby kdy jsem prokalil víkend.Ale o tom život není.
Hodně štěstí všem a kdyby měl někdo zkušenoti za jak dlouho to zabere,prosím o info.
Vláďa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 09 črc 2006, 14:16

no tak to nééééééééééééé!!!!!!! tloustnu i po salofalku, takže nějakých dalších 14-17 kg navíc teda nechci!!!a akné..no sem ráda, že sem vylezla z puberty a přešlo mě to...a když to stejně nepomáhá ???!!! na co ty kortikoidy teda sou??!!na dve věci že..no kdesi sem četla názor nějakýho lékaře, že nasazení kortikoidů je jen výraz lékařské bezmocnosti...takže to do mě nikdo nedostane..zkusim eště chvilu počkat, třeba si UC dá říct a zase se trochu stáhne..a navíc, když vidim ty nehorázný doplatky co za to chcou..no to padám do mrákot, za chvilu bych byla na mizině...ne ne, salofalk nevyměnim ani za nic :D děkuju, že ste mi vašema zkušenostma pomohli vyřešit dilema..
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 09 črc 2006, 18:47

to dodo: Vydrž! Neni to hned! Záleží na dávce - já měla 60 mg prvních 14 dní, pak 40 asi 6 týdnů atd. Uvidíš - třeba než odpovíš, už na tom budeš líp :)
to Baruna: Nechtěla jsem tě vyděsit, jen jsem ti chtěla říct to, co doktoři většinou přejdou beze slova... Pokud je ti ale fakt blbě, neblbni a nech si je napsat. Asi je taky rozdíl co (většinou ale teda předepisujou Prednison - i já jsem ho měla). Myslím, že Entocort má minimum "vedlejšáků". Jo a mimochodem - já když jsem to brala, tak bych propařila 4 dny a noci v kuse, jak jsem byla nabitá :-P No ale vtip byl v tom, že jsem byla tak ošklivá, že jsem nevylejzala z baráku, když to nebylo nutný :oops:
No nic, pak napište, jak jste dopadli.
Zdravim!
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 13 črc 2006, 22:07

ahoj. tak moje nynejsi zkusenosti s kortikoidy jsou takoveto: Brala jsem Medrol 48 mg, ten bohuzel nezabiral, tak jsem presedlala na Prednison po tom se UC trochu zlepsilo a pro jistotu jsem jeste sla infuze Remicade. Ted uz mi je dobre, kortikoidy snizuju uz jsem "jen" na 20 mg prednisonu.
A vedlejsi ucinky? mesickovy oblicej, bolesti kloubu, unava - ale to bylo spis od UC nez od prasku, cerne chlupy v obliceji, akne, mam strasne chute a porad papam, jo a dalasi vedlejsi ucinek je, ze se nedokazu na nic soustredit - tedy na uceni - nedokazu si nic zapamatovat.
Nevim jestli mi pomohl ten Remicade nebo Prednison, kazdopodne jsem rada ze se dostavam do remise a nejakej opuchlej oblicej ci akne me prijde jako prkotina.

Hlavni je byt zdravej nebo se tak aspon citit.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů