léky

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
monyca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monyca » 11 říj 2006, 13:26

Ahoj lidicky, kdyz je tu rec o lecich, tak bych mela pro vas jednu dobrou vec.Na jare to se mnou zase trosku zamavalo a tak mi pritel na netu nasel jedny prirodni leky a je to primo na Crohnovu nemoc,no samozrejme jsem se poradila se svym doktorem nez jsem to zacala jist. A divila jsem se fakt mi to zabira!!!Rekl mi, ze me to nevyleci, ale urcite pomuze.Beru to uz par mesicu a nevim co je prujem a boleni bricha jako pred tim.Kdyby mel nekdo zajem poslu materialy na prostudovani.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 11 říj 2006, 21:48

Ahoj monyco-určitě mám zájem se na to podívat,tak jestli můľeą mi to poslat budu rád.Můj mail T.Baca@seznam.cz
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 12 říj 2006, 12:11

Ahojda drazí, tak sem včera byla na kontrole. doktor konstatoval, že už jsem v emisi, nicméně opatrně s tím, takže jak sem se těšila, že začnu vesele dlabat ovoce a zeleninu, tak NE :( taky sem nadhodila to s těma novýma lékama. dal mi k tomu nějaký materiály na prostudování, a´mám se rozhodnout jestli to teda chci podstoupit..no asi už rozhodnutá sem,myslim, že tím nic nezkazím, že tím pomůžu třeba i jinejm a navíc mi mudr řikal, že s těmahla lékama je šance na udržení remise o 30% vyšší než s obyčejnou pentasou..takže do toho jdu, nejdřím alemusim postupně vysadit medrol..už sem na půlce, za 14 dní to bude 1/4 denně..jen se bojim toho, aby se mi po vysazení medrolu zase nevrátil relaps :o to by mě naštvalo! na kontrolu jdu 7.11. a to bych měla absolvovat nějaký vyšetření jakože krev atd. a pak už bych měla nafasovat ten zázrak :)
no a další věc co mám na srdci je, že sem se v autoškole seznámila s nějakou paní, ktará je původem z belgie - sem si jela jen iudělat řidsičák, páčto tam je to moc drahý. no nějak se o té mé chorobě dozvěděla a nabídla mi, žemi pošle nějaký info z belgie, neboť její známý má crohna a v belgii na to prý existují i nějaká homeopatika. tak sem souhlasila, protože mě to dosti zajímá. no samože bych to nejdřív konzultovala s lékařem, ale aspoń bych měla co konzultovatanavíc je dobré vědět, co za léky sepoužívá jinde...takže tak...
držte se a mějte se kuááásně
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 12 říj 2006, 14:54

Baruna - to je dobre ze uz je ti lepe. Drzim palecky, at to vydrzi co nejdele.
Chci se zeptat o jakych novych lecich se zminujes? Ze by konecne neco zazracneho ucineho? Na konferenci to teda nevypadalo, ze by ten vsevylecujici lek uz meli :( , ale ja stale doufam, ze na neco brzo prijdou a my vsichni pak uz bedem zdravi. Jak ja se na tu chvili tesim... 8) .. to jsem se nejak zasnila. Tak zase zpet na zem a dlabat prasky :(
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 13 říj 2006, 06:45

Rézi: no není to lék, kterej ti vyléčí UC nebo MC - tenhle je teda na UC, ale spípš jen napomáhá udržet remisi - jako heslo k tomu doktoři užívají "Nenechte nemoc znovu vzplanout" to asi mluví za vše. mysllim, že dokud nenajdou příčinu těchhle chorob, tak nenajdou ani lék...když neví co potlačit, nemůžou vědět jak..takže si budem muset asi ještě chvilku počkat...když budu v remisi, kklidně to čekání vydržím :) ale nevzdávám to, protože kámoška měla zdánlivěnevyléčitelnou žloutenku B a během dvou let na to našli lék a už je úplně zdravá a dokonce už ani neni riziko, že by to mohla šířit dál a nebo nemohla mít děti - prostě ten bacil z ní úplně vyhnali, takže třeba z nás traky jednou vyženou ty naše "potvory" :) No a název léku bohužel nevím, protože v tom papíře, co sem dostala k prostudování, je to psaný jako nějakáý písmenka a čísla - nějaká značka či co.ale jesi to má fungovat, tak je mi úplně jedno, jak se to jmenuje :) tak papa
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 12 lis 2006, 10:48

Ahoj vsichni, ve ctvrtek jsem uplne vysadila kortikoidy ( medrol ) a uz od stredy mam bolesti(nekdy dost nesnesitelny) a prujmy...pres den i v noci. Nevim,jestli to neni jen prechodne po vysazeni nebo jestli bych radej nemela zajit do nemocnice, at se to nerozjede...je to to samy v bledemodrym jako pred kortikoidama. jinak beru pentasu a asacol. Nemáte někdo podobné zkušenosti???Zas abych v nemocnici zbytecne neotravovala...a taky mam strach,ze si me tam zase nechaj...Diky za odpovedi
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 12 lis 2006, 16:22

Marti, já teda nevim, ale medrol sem vysadila už před týdnem a kus a zatim teda dobrý...no jo, nechodim na záchod jednou, ale dvakrát, občas třikrát, ale bolesti, krvácení nebo něco takovýho zatim nic - ťuky ťuky na co se jen dá! takže nevim, ale být tzebou, asi bych se šla ukázat do nemocky, ať ví, že to neni úplně košér a třeba ti ten medrol v nějakým mini množství zase daj..viš co, radši dřív a být za hysterku než pozdě a být za hrdinku na nesprávným místě..viš jak..já osobně, jak už chodim na wc i večer, tak vim, že je to zlý, protože to neni normální. takže kdybych byla ve tvý kůži, asi bych to nenechala jen tak. jinak já sem po tom vysazení medrolu jak praštěná pytlem přespalici-spim snad 12 hodin denně a i tak mi to nestačí a migrénách trvajících i 3 dny v kuse ani nemluvim :( pa pa a drž se a dej vědět jaks to pořešila a hlavně jak to dopadlo!!!!!
martinique
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martinique » 13 lis 2006, 15:02

Ahoj Baru,tak jsem tam dneska rano sla, CRP mam 70, takze jsem zpet na kortikoidech ( 16mg/den) a mam k tomu nově jeste imuran....A to jsem mela dneska jet do Brna na zapocet,ale v takovym stavu se na to nedalo ucit a hlavne bych tam ani nedojela. No skola ted musí zase chvíli počkat! Tak papa
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 13 lis 2006, 19:50

jažiši chuděro!!!!to je mě tě maximálně líto!!!! pamatuju,jaks tady psala, jak se cítíš fajn, že už aji do hospy zajdeš a teď zase tohle! no kortikoidy rychle zabíraj, tak brzo snad už budeš zase v pohodě!i s tou školou tě lituju,já sama nesnáším, když musím něco zameškat a mám z toho nervy, a ty ještě propásneš kvůli te za****é nemoci zápočťák! no fakt s tebou soucítím! hlavně se zase dej brzo do kupy. držim pěsti ať je to co nejdřív a hlavně ať ti pak ten spravenej stav vydrží nejlélpe napořád!!!!!! drž se!!!!
Ahoj Baru,tak jsem tam dneska rano sla, CRP mam 70, takze jsem zpet na kortikoidech ( 16mg/den) a mam k tomu nově jeste imuran....A to jsem mela dneska jet do Brna na zapocet,ale v takovym stavu se na to nedalo ucit a hlavne bych tam ani nedojela. No skola ted musí zase chvíli počkat! Tak papa

Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 15 lis 2006, 09:07

Ahojda děťata! tak sem dneska konečna nafasovala ten novej lékovej zázrak, jak sem o něm kdysi psala! Ráno sem si byla vyzvednout krabici, ve které je dávka na 3 měsíce...želbohu nevim,jak se tato věc jmenuje, páčto se to nikde nepíše - asi proto, že se to teprvá testuje. no ale teda málem sem se posadila smíchy, když sem viděla, jak polopatě to peo nás někdo přichystal. to byste nevěřili, je to jak nějaké leporelo. sou tam namalovanýá sluníčka u denních dávek a měsíčky u těch večerních a ještě je u dne i noci jedna celá dávka navíc, kdyby se něco ztratilo :) no mazec. a takový leporelo je na každej týden jedno - bože, takovýho odpadu, stačilo to dát do obyč.krabičky jak jsou jiný léky..no co už. jinak se berou dva malý bílý prášky a dva modrý dlouhý tobolkový ráno a totéž asi i večer - to jsem ještě neviděla...ale asi to tak bude.takže tak no.to jenom, bych informovala o novinkách :) zatim papanec a držte se!
zdruf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdruf » 16 lis 2006, 14:39

Zdravicko,

Potreboval bych nejakou radu... Mate tu nekdo zkusenosti s pistelema a abscesy? ja osobne uz mel par abcesu a pistele na zadku :/ tam je to fakt prijemne. Ale je to fakt divne - me se to tak po tydnu strida tyden poho a tyden peklo. Byl sem uz na 4 operacich te pistele, no spis vydrenovani toho abscesu na zadku, ale po pul roce se vzdycky vratili skoro na tom samem miste? Doktorum uz moc neverim, uz si se mnou tak pohravaj 4tym rokem. Chteli mi i brat tluste strevo ze je v hajzlu a voala sem se jim na to pred 2 rokama vyprd a sel radsi do remikadu (kdyz sem nemel ten absces jen pistel - pry to na to je) a strevo je naprosto v poho o crohnovi z tehle strany vubec nevim, jen ta posrana pistel... pomalu uz prestavam realne fungovat, nema nekdo nejakou radu nebo neco? Jsem svolny ke vsemu. :|
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 16 lis 2006, 15:33

Moc ti asi neporadim:(, ale ver, ze nejses sam, kdo ma abscesy nebo pistele u konecniku. Taky se mi postestilo je mit, letos v cervnu jsem prodelal operaci - vydrenovani chronickeho abscesu a "excize zevnich usti pistele" (citace dle zpravy:). Remicade jsem po operaci odmitl. Po cca 2 mesicich se mi opet zacala tvorit nova pistel, teploty. Dostal jsem antibiotika Ciphin a vypada to, ze se to ted drzi. Pistel se uklidnila a neprojevuje se. Nekde jsem cetl, ze pistele, abscesy je nutny prolecit antibiotikama... Pokud by se znova u me otevrela, tak se Remicadu nevyhnu.
A je taky dost mozne, ze se to zlepsilo, co jsem cast starosti nechal uplne odplavat...;) Tak at se ti to taky zlespi!
Cormi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Cormi » 22 lis 2006, 14:14

Ahoj, v průběhu letošního roku mi byla zjištěna ulcerózní kolitida... Beru Salofalk s dávkováním 2-0-2. Od 17. října trpím teplotami (bez dalších příznaků). Před tdnem jsem byl u doktora a ten mi napsal Entizol s dávkováním 1-0-1. Léky na teplotu nezabírají a zítra jdu na kontrolu. Setkal jste se někdo s léky Entizol v souvislosti s UC nebo Crohnem?
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 22 lis 2006, 15:36

Ahoj, v průběhu letošního roku mi byla zjištěna ulcerózní kolitida... Beru Salofalk s dávkováním 2-0-2. Od 17. října trpím teplotami (bez dalších příznaků). Před tdnem jsem byl u doktora a ten mi napsal Entizol s dávkováním 1-0-1. Léky na teplotu nezabírají a zítra jdu na kontrolu. Setkal jste se někdo s léky Entizol v souvislosti s UC nebo Crohnem?

Taky jsem bral Entizol, mel jsem teploty a absces. Teploty mi to snizilo o stupen a neco - tak na 37,5. po operaci teploty vymizely, ale Entizol jsem bral dal. V srpnu opet teploty bez jinych problemu, tak mi misto Entizolu dali Ciphin (atb) 500 mg 1-0-1 a jsem - tuky, tuky, tuk - bez problemu...
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 24 lis 2006, 12:50

to Cormi: já jsem brala Entizol, když se mi před několika lety rozjel Crohn a udělala se mi píštěl. Je to lék, který má vymlátit případnou infekci ve střevě. Bohužel vymlátí taky veškerou zdravou mikroflóru, doporučuju pak zkusit jogurty nebo laktobacilus nebo Hylak, samozřejmě radši po domluvě s lékařem. Teď na jaře,když C. zas začal rozjíždět, mi chtěla dát doktorka Entizol, ale když jsem jí řekla, jaké jsem po něm posledně měla průjmy, tak mi místo toho dala Normix, což jsou antibiotika a bylo to o něco lepší, ale tu mikroflóru to poničí taky.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 hostů