Pásový opar a crohn....co s tím??????

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pásový opar a crohn....co s tím??????

Příspěvekod Administrator » 30 zář 2001, 16:21

Možná to patří do vedlejších projevů, možná ne. Ale asi si to zaslouží vlastní kapitolu. Crohna mam diagnostikovaneho cca 10 let. Behem nich byly provedeny 3 tezke chirurgicke zakroky (resekce, strikturoplastiky). Po priblizne dvoulete remisi, se objevil maly relaps. Lekar mi tedy zmenil na zaklade klinickych nalezu lecbu s 3x1 Entocort + 3x2 Pentasa na 3x1 Budenofalk + 3x2 Pentasa + 2x1 Ciprinol (1mesic), pichane zelezo a B12. Antibiotikum bylo nasazeno pro caste teploty, unavove stavy ap...asi:-). Po dobu uzivani antibiotika se muj stav vyrazne zmenil k lepsimu. Opadly unovove stavy, bolesti bricha, dokonce jsem pribral na váze. To vse bylo podporeno zlepsenou zivotospravou...prace max. 10hodin spanek min. 8-10 hodin, kvalitni vysoce proteinova vyziva ap. Avsak cca 3 dny po vysazeni antibiotika Ciprinol, se muj stav rapidne zhorsil. Behem jednoho dne jsem upadl do naprosteho fyzickeho utlumu. Prospal jsem az 15 hodin denne, pravidelne vyskocila teplota na cca 38dgC. Vzapeti se mi v oblasti hrudi a zad objevila neprijemne svedici a bolestiva vyrazka puchyrkoviteho charakteru. Nejprve jsem se domnival, ze jde o reakci na dlouhodobe uzivani antibiotika, v cemz' me lehce utvrdila i sestricka meho osetrujiciho lekare (dluzno podotknout, ze me vyzvala k navsteve kozniho lekare). Ale muj stav se nelepsil. K lecbe puchrku jsem pouzil prirodni antiseptikum Tee Tree Oil, po kterem mi mokvajici puchrky krasne zaschchly. Bolesti hlavy, unava a teplota vsak pretrvavaji.
Dnes mi, zcela nahodou diagnostikoval muj pribuzny, lekar, pasovy opar. Vzhledem k pridruzenemu onemocneni se moc nadsene netvaril, a ja se tedy take netvarim. Tak jsem honem splasil par informaci o prubehu lecby, perspektivach...no nic moc, chci rici, zadna velka radost, zda se..
Tak se chci zeptat. Nemate nekdo z vas zkusenost s timto onemocnenim???? byl bych moc vdecny za kazdou informaci....zdravim vas, P.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 05 říj 2001, 22:54

Ja osobne jsem nikdy pasovy opar nemela, ale nase kamoska, co u nas tedka bydlela, ho prave vychytala. A bylo to ze stresu. Brala nejaky prasky na bolest, mazaly jsme to nejdrive tekutym pudrem a potom gencialkou, zahojilo se to behem mesice do pohody. Pichali ji B12. V podstate na to nic neni. Akorat se to musi hlidat, aby se to dobre zahojilo a nepopraskalo to. Zadna namaha, poceni, spina. Tea Tree Oil je rozhodne dobry napad. Linda
Josef Svoboda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Josef Svoboda » 08 říj 2001, 09:17

Měl jsem pásový opar asi před rokem. Nevěděl jsem, co to je, šel jsem na kožní, ale zkušená doktorka to ihned rozeznala. Dostal jsem nějaké mazání, když jsem se zmínil, že mám Crohna, tak i nějaké antibiotikum a injekci B12. Léčil jsem si to asi měsíc, nemohl jsem ležet na zádech, ale jinak to příliš nebolelo. Myslím, že to bylo z nadměrné námahy (pár dní před onemocněním jsem celé odpoledne lítal po městě a sháněl jednu knížku).
Josef Svoboda
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 08 říj 2001, 20:39

Tak tyden utekl jako voda...muj obvodak me poslal na kozni, ale ja si samoindikoval navstevu na gastru. Dobre jsem udelal. Memu osetrujicimu se vubec nezdali ty vysoke teploty co opar provazely a chtel me polozit na par dni do spitalu na kapacky. Po mych protestech vsak zjistil, ze existuje i nahradni reseni, nez si nechat kapat nejaka anitivirotika primo do zily. Ty tablety se jmenuji Herpesin a patri do skupiny Aciklovirotik (fakt je tam mekke i :)). Pro lidi postizene snizenou vstrebatelnosti ze streva a snizenou imunitou jsou k dispozici po a400mg, jinak a200 mg. Uzivaji se tyden po ctyrech hodinach. Pojistovna hradi.
Puchrky jsou temer vyhojene, teploty opadly, jen ta bolest podel postizeneho nervu obcas pretrvava. Ale to muze byt pry na dlouhe lokte. Jinak pro kronisty dulezite info, neni dobre tuto nemoc podcenovat, a pripadne horecnate stavy, bolesti hlavy ap., je treba urychlene lecit (do 72 hodin od propuknuti priznaku). Zanedbani muze zpusobit napr. zanet mozkovych blan. Tak zatim vse. A diky za reporty. P.
jita
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jita » 15 říj 2001, 00:08

přispívám taky svou troškou do mlýna. Před 2 roky, když mně konečně zjistili Crohna, se mně objevil taky opar. Jenže jinde než v pase nebo na puse. Bylo to trošku níž. Doktorka to hned odhadla, nasadila taky Herpesin. Existuje i v infuzi. Trvalo to docela dost dlouho než se mi to zahojilo, myslím si, že k tomu zahojemé taky pomohly velké dávky Prednisonu.
Chce to být v klidu a hlavně v teple.
Tak tyden utekl jako voda...muj obvodak me poslal na kozni, ale ja si samoindikoval navstevu na gastru. Dobre jsem udelal. Memu osetrujicimu se vubec nezdali ty vysoke teploty co opar provazely a chtel me polozit na par dni do spitalu na kapacky. Po mych protestech vsak zjistil, ze existuje i nahradni reseni, nez si nechat kapat nejaka anitivirotika primo do zily. Ty tablety se jmenuji Herpesin a patri do skupiny Aciklovirotik (fakt je tam mekke i :)). Pro lidi postizene snizenou vstrebatelnosti ze streva a snizenou imunitou jsou k dispozici po a400mg, jinak a200 mg. Uzivaji se tyden po ctyrech hodinach. Pojistovna hradi.
Puchrky jsou temer vyhojene, teploty opadly, jen ta bolest podel postizeneho nervu obcas pretrvava. Ale to muze byt pry na dlouhe lokte. Jinak pro kronisty dulezite info, neni dobre tuto nemoc podcenovat, a pripadne horecnate stavy, bolesti hlavy ap., je treba urychlene lecit (do 72 hodin od propuknuti priznaku). Zanedbani muze zpusobit napr. zanet mozkovych blan. Tak zatim vse. A diky za reporty. P.
Josef Svoboda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Josef Svoboda » 15 říj 2001, 13:32

Po dvou letech si nejsem uplne jist, co jsem na pasovy opar bral, ale s nejvetsi pravdepodobnosti to byl taky Herpesin, tedy zadna antibiotika. Za mystifikaci se omlouvam.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti