Život

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Janula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Život

Příspěvekod Janula » 28 úno 2006, 15:13

Ahoj lidi,prošla jsem to tu snad všechno,ale nenašla jsem nic o tom,jak zvládáte normálně fungovat.Mám Crohna a nastoupila jsem nedávno do práce zhruba 48 týdně jako každý jiný.K tomu jsem ještě vdaná,takže se starám o byt a manžela.Samozřejmě mám i pár koníčků.A začínám toho mít dost,únava,zapomínání a věčně bez nálady.Nechápu,jak bych měla jednou vychovávat ještě děti.Vy to zvládáte??

Janula
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 28 úno 2006, 17:59

Ahoj, mám UC od února 2001.Pracovala jsem na poště, bydlíme s rodiči v rodinném domku s velkou zahradou a dost zvířátky.Jsem vdaná, mám skvělého muže a 2děti.V práci jsem to celkem zvládala,dá se říci přeháněla,nechtěla jsem, aby na mě brali ohledy(po pravdě,ikdybych chtěla,bylo by mi to houby platné),prostě jsem tam zůstávala déle,jen aby bylo všechno v pořádku.Musím říct,že práce mě opravdu bavila.K lékaři jsem to vždy odkládala,když už jsem šla,tak jsem už hrozně krvácela,v práci jsem to vždy nějak přežila a doma trávila většinu času na WC.No, byla jsem pitomá...Jak jsem dopadla? Loni mi přiznali plnou invalidku,což mě hrozně sebralo,nečekala jsem to,práce mě bavila,připadala jsem si najednou hrozně zbytečná.Letos mi důchod potvrdili na další rok,jsem víc v klidu,když něco nejde, tak to nejde,nepřepínám se(což je na mě vidět,pěkně přibírám,paní doktorka má radost...).Našla jsem si domácí práci(mizerně placenou,ale jsem trochu užitečná a můžu ji dělat, když je mi dobře),baví mě ruční práce, tak oplítám celou rodinu, vyšívám,čtu.Hlavně jsem ráda,že máme děti,protože jinak bych se přes veškeré aktivity doma zbláznila.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 02 bře 2006, 13:11

Kdy ti přiznali invalidní důchod? Na co se ptají? Já že jdu ke komisi, jelikož už jsem si taky požádala o inv. důchod. Takže jsi to měla na rok a potom se to posuzuje znova??? Pěkný den všem přeji...
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 02 bře 2006, 16:49

Muzu se zeptat, ten duchod vam navrhl vas lekar nebo jste si o nej zazadaly samy??? Mne je ted dobre, takze to neni muj pripad, jen mne zajima, jak moc zle vam bylo a za jakych okolnosti vam ho priznali?!?! Pred rokem mi totiz byvalo tak zle, ze jsem v praci skoro nefungovala a nikoho z doktoru duchod ani nenapadl, tak mne zajima, podle ceho to posuzuji a tak... Diky. E.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 02 bře 2006, 18:26

To Janula: Ahoj Janulo, já mám Crohna už skoro 10 let. Teď momentálně se snažím o co nejrychleší remisi :D . Mě hodně pomohlo si všechno naplánovat. Ostatní si ze mě dělají srandu, ale prostě to jinak nejde. Nemám zrovna nestresovou práci, zůstávám hodně přesčas a doma mě čeká skoromanžel. Když se cítím hodně unavená, tak si dám 2 týdenní kůru konzymu Q10 a jsem potom jako "nastřelená" :clown: . Nedělej si z toho těžkou hlavu a zapoj do domácích prací taky manžela (a ty si odpočiň). Hodně zdaru. Ivča
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 02 bře 2006, 22:58

O důchodu mluvila doktorka už dřív,ale já jsem odmítla.Ale v r.2004 jsem byla 2měsíce doma na jaře,pak jsem si postavila hlavu a šla do práce(jak mi je 1den lépe,usoudím,že jsem zdravá),celé léto jsem se snažila,po 7.letech jsme jeli na dovolenou,tak jsem to dětem nechtěla pokazit,ale bylo to neštěstí,celou dobu jsem hodně krvácela,měla průjmy,WC bylo společné na chobě,já vstávám brzy,myslela jsem,že tam nikdo nebude,ale ouha...No,nic "hrozného" mě nepotkalo, ale jak na mě ostatní ženský koukaly, že už jdu zase... V září jsem šla na nemocenskou,nelepšilo se to, takže mi obvodní lékařka řekla,že podá žádost k posudkové komisi(s tím,že mi buď prodlouží nemocenskou,která může být jen rok,nebo mi na chvíli dají částečný důchod).Proto mě to taky tak sebralo,když mi řekli,že mám plný,nečekala jsem to.Na posudkové lékaře všichni,s kterými jsem mluvila,nadávají,ale na mě byli moc hodní,nemůžu si stěžovat.Jen se mě zeptali,co mi je,ale stejně mají všechno vypsané v žádosti,řekli mi, na co si mám dávat pozor,že to nejde vyléčit...A pak mi sdělili,že se dohodli,že mi dají plnou invalidku-i to měli připravené.Loni v únoru mi to dali na rok,letos v lednu jsem byla na přezkoušení a pan doktor říkal,že za rok nemusím,že až to bude potřeba,zavolají si mě.To je asi všechno...Já vím,že mi je doma líp,ale práce a lidičky mi moc chybí:(
Janula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janula » 03 bře 2006, 13:57

To Ivana:Ahoj,co je Q10?Plánuju taky a taky se mi smějí,ale když pak vysvětlím,co dvě cesty do obchodu znamenají,každého smích přejde.Tak jsem pořád samý seznam a papírek.K tomu ID.Já mám částečný zhruba 4 roky.Gastroenterolog napsal doporučení do nálezu pro obvodního a ten podal žádost.Ke komisi jsem šla asi 4 měsíce na to.Paní doktorka byla moc hodná,řekla,že Crohna se nikdy nezbavím a že je škoda,že v mém věku mi nemůže dát plný ID.Za ty 4 roky jsem tam byla pak ještě jednou, popovídali jsme,co je nového a šla jsem.

Janula
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 03 bře 2006, 15:05

To Janula: Q10 je koenzym Q10. Tady je něco málo co jsem našla na netu: Koenzym Q10 je látka blízká vitaminům, a ta je nepostradatelná pro energetické hospodaření všech buněk. Bez koenzymu se zpomalí přenos energie, čímž se brzdí veškeré metabolické procesy v buňce, proto je vhodné jeho pravidelné doplňování.
Přípravek Koenzym Q10 vám dodá energii pro pravidelnou činnost srdce, chrání vás před civilizačními chorobami včetně rakoviny, působí proti stresu a únavě, zmírňuje projevy stárnutí, zvyšuje fyzickou aktivitu organismu a významně snižuje riziko, že onemocníte některou z chorob, které přicházejí v pokročilém věku. Je účinný v počátečních stadiích paradentózy a nemoci dásní a má vysokou antioxidační účinnost (příjem antioxidantů z potravy je omezený).

Já ho kupuju od firmy Hema-Bion, 30 mg a balení 30. tabletek stojí něco přes stovku. Ivča
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 03 bře 2006, 20:41

Aha...tak je to z toho. Já sem totiž byla úplně na nervy z toho, že sem furt tak unavená, baz nálady, nevýkonná...myslela sem si, že to mám z UC, ale tyky sem si myslela, že si to jenom vsugerovávám. No tak asi ne. Snad mě to brzo přejde. Protože sem byla dycky strašně aktivní a furt sem něco dělala a teď to skoro nejde. A to mě hrozně vytáčí, si pak připadám že sem k ničemu. Studuje VŠ, dělám brigády jako hosteska, chodim cvičit a pomáhám doma...a na nějaký kulturní život..jako jít občas někam pokecat s kámošema už nemám sílu. Docela mě to štve!!! Chtěla bych zvládat všechno a být pořád vpohodě, ale je to těžký...snad mě to brzo přejde...třeba je to jenom jarní únava :)
Janula
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janula » 09 bře 2006, 10:14

Já mám vyzkoušený Bkomplex, maličko mi pomohl na únavu i depky. A pak je taky dobré udělat si radost, něco hezkého si koupit nebo jít do kina a pak na dobré kafe do cukrárny, to ti zaručeně tu zamračenou náladu zvedne. Moje kamarádka má roztroušenou sklerózu, a když to spolu probíráme, tak jsme zjistili, že má vlastně Crohna v hlavě. Zajímavé je, že jí lékařka automaticky píše nějaké přírodní léky-antidepres., protože má mít dobrou náladu a nepozorovat se a nerozebírat se apod. Myslím, že něco takového by nám taky bodlo. Dobrou náladu Janula.
Cipralex- je to!

Janula
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 09 bře 2006, 13:26

Ahoj, rozepsali jste se o doplňcích, které užíváte. Já teď užívám druhý měsíc Nutrolin B (1tbl denně hodinu před jídlem), což je směs vitamínů B plus Lactobacillus acidophilus. Mám to od lékařky doporučené na podporu imunity a mám si dát 2 měsíční kůru potom 2 měsíce pauzu a opět 2 měsíce užívání. Nutrolin stojí kolem 80,- Kč a v balení je jich 20. Myslím, že při nastávajícím jaru se taková kůra hodí a cena je také přijatelná.Trochu mě zarazil výrobce je to Made in India. :D Zkoušela jsem i Lactobacila samotného 1 hod. před hlavním jídlem a dobrý méně nadýmání lepší trávení ovšem vyšší cena. :) Ahoj Helena
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 09 bře 2006, 19:13

Tak sem dala na vaše rady a zazásobila sem se B-komplexem... :)
Jinak jsem z toktora ještě vydyndala předpis na Mutaflor...prej to pomáhá na průjmy a upravuje to střevo. Je to takovej lepší Lactobacilus...mudr mě dokonce pochválil, že sem tak informovaná a řikám si o takovýhle méně známý prášky.. :D Jinak se na to ale hrubě doplácí...tfuj...a to sem ještě doplácelai na Slofalk, který býval bez doplatku...no je to hnůj to naše zdravotnictví, ale co už.. :x lactobacilus jsem baštila kdysi dřív, ale právě jsem z toho měla dosti problémy...jakože nadýmání atd. tak sem to radši vysadila..uvidim, co se mnou udělá ten MUTaflor..snad nějak nezMUTuju :D

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů