Antidepresiva

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Antidepresiva

Příspěvekod crohnacka » 25 úno 2006, 11:56

Ahoj lidičky, včera jsem byla na kontrole. Měla jsem jít až za 2 měsíce, ale je mi teď hrozně špatně, tak jsem se objednala dřív. A jak to dopadlo? Podle krve jsem na tom líp než minule (dokonce se mi i přes četné krvácení zvedlo železo, klesla mi sedimentace a CRP... - no paradox!).
A teď to, na co se chci zeptat! Napsali mi antidepresiva. Máte nějaké zkušenosti? Užíváte je? Jaké a jak? Zlepšuje to "náš stav" (průjem, bolesti,...)?
Jsem zoufalá - mám pocit, že mi nevěří, že mi je špatně a zařadili si mě do kolonky "blázen". Ale na druhou stranu, trochu mi šplouchá, to jo. Jenom si myslim, že to je z toho zhoršení. Nebo naopak?
Prosím napište! Díky a mějte se lépe
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 25 úno 2006, 18:36

Ahoj,no já sem dřív antidepresiva brala, ale kvůli něčemu jinýmu. Pak mi zjistili UC, napsali mi salofalk a dali mě dohromady asi během dvou tří dnů...ani dokrtoři sami nechápali, že se můj stav tak najednou zlepšil. No ale někde kolem podzimu mě už štvalo to braní antidepresiv, tak sem to bez porady z psychoušem naráz vysadila...prostě ze dne na den. A od té doby je to zas docela pech. Nejdřív průjem, pak křeče, taď krvácení...už asi 5 měsíců furt dokola. Dva dny mám pokoj, pak týden zas lítám na záchod...začínám uvažovat, že až zase dojdu k doktorovi, řeknu mu o ty antiodepresiva...jesi mi je může napsat on, bo k psychoušovi mě už nikdo nedostane !!!!!Možná je to jenom náhoda, nevim, ale je fakt, že problémy mám zase od doby, co sem je vysadila.A taky je fakt, že sem docela nervák...takže když ty svý nervy nemám pod kontrolou, má to pak asi vliv i na tu UC.Nevim no. Jo jinak sem brala Fevarin.Půlku ráno a celej večer.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 02 bře 2006, 16:46

Ahoj, uplne mne prekvapilo, ze jsem tu tohle tema nasla... ja totiz o antidepresivech posledni dobou dost vazne uvazuju, mam v posledni dobe dost tezke depky, ale naprosto neodduvodnene, coz mne desi, driv jsem takova nebyla... mam skveleho pritele, beru sice leky, ale je mi naprosto skvele, v praci taky vsechno v pohode... jen se mi z toho nejak nedari radovat... Nijak jsem si to s nemoci nespojovala, tak jsem se chtela zeptat, jestli s tim mate nejake zkusenosti a jestli vam treba rekli, ze to muze byt spojeno s nasi nemoci... Pro mne je to dost ozehave tema a nejak se mi s tim k doktorum nechce...

Diky.

E.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 02 bře 2006, 18:35

Ahoj holky, já jsem naštěstí nic takového nežažila. Taky jsem nervák, ale při posledním ležení v nemocnici (nervy jako blázen, každodenní zvracení v přesnou hodinu a ne a ne to z té hlavy dostat) mě navštívila psychoterapeutka a naučila mě jednoduše relaxovat a odstresovat se. Vypadám při tom občas docela komicky, ale funguje to. Přeju vám co nejmíň nervíků a ať je vám co nejdřív fajn. Ivča
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 03 bře 2006, 20:20

Ahoj,no já si i myslim, že depky můžeš mět úplně klidně z té nemoci. Jakože já sem byla dycky trochu depresivní, ale to je čas od času každej. Teď jeto ale čímdál horší...můj zdravotní stav je stabilně nestabilí...a to je to, co mě štve. Kámoši choděj do hospody, jezdí na hory a já furt jenom hledám výmluvy, jak se z toho vyvlíct. Už mě mají za todální nudařku...a to já nejsem Dycky sem byla aktivní jak hrom, ael teď to prostě nejde. Do hospy nemůžu, protože semtak chudokrevná, že o půl desáté sem schipná vytuhnout na stole...navíc po alkoholu mám dost střevní potíže a pít jenom vodu nebo nějakej džus...když ostatní do sebe lijou jedno pivo za druhym.... :( no a když se plánuje nějaká společná akce, tak to nikdy nemůžu s jistotou říct, jesi někam jedu nebo ne, protože nevim, jakmi bude za dva dny nebo za týden...Všichni mi dokola opakujou, že to nechápou, když sem tak mladá, že si vůbecneužívám a že můj žiovot musí být hrozná nuda...jenže já nemám sílu jim to vysvětlit,protože to stejněnechápou. Dycky řeknou no a co, tak si vezmeš endiaron...No a já si čímdál víc začínám uvědomovat, že to všechno fakt stojí za h***o a z toho mám pak depku...nervy...problémy. Prostě začarovanej kruh...ach jo :(
Ahoj, uplne mne prekvapilo, ze jsem tu tohle tema nasla... ja totiz o antidepresivech posledni dobou dost vazne uvazuju, mam v posledni dobe dost tezke depky, ale naprosto neodduvodnene, coz mne desi, driv jsem takova nebyla... mam skveleho pritele, beru sice leky, ale je mi naprosto skvele, v praci taky vsechno v pohode... jen se mi z toho nejak nedari radovat... Nijak jsem si to s nemoci nespojovala, tak jsem se chtela zeptat, jestli s tim mate nejake zkusenosti a jestli vam treba rekli, ze to muze byt spojeno s nasi nemoci... Pro mne je to dost ozehave tema a nejak se mi s tim k doktorum nechce...

Diky.

E.

Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 05 bře 2006, 20:34

Barunko, mám spíše pocit, že se obklopuješ nesprávnými lidmi. Správní kamarádi by tvé problémy pochopili a neměli by takové poznámky. A copak do hospody se chodí jen pít alkohol a nad nealkem by to pro tebe bylo "o ničem"? No to nemyslíš vážně. Možná jsem podle tebe "stará", ale já si s kamarády do hospůdech chodím poklábosit o všem možném a dobře se pobavit, i když jediná nad nealkem. A myslím, že únava je celospolečenský problém. Možná u nás je kvůli nemoci zvýšená, ale problémy mají všichni. Navíc, když po škole začneme pracovat, starat se o vlastní domácnost, případně o děti... To by položilo i zdravého člověka. Chce to jen zvyknout si. K.
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 06 bře 2006, 10:57

Čau holky (copak, že nám se nepíšou pánové :) ?)! Tak jsem si "zobla" a můžu vám říct, že už nikdy! Stejně mi bolelo břicho, v noci jsem spala (možná spíš teda sr...) na WC a jako bonus docela dobrý "stíhy". Takže usuzuju, že tudy cesta nepovede a doktorovi to řeknu!
PS: Barunka - naprosto tě chápu, jako bych to psala já ;) Nemyslim, že bych se obklopovala "špatnýma lidma", prostě máme jinej svět my. Možná se to někoho dotkne, ale žít jen "mezi svými" - to by asi taky nebylo nejlepší řešení. To my musíme být tvrdší, protože na nás se neberou ohledy, my jsme ti "jiní".
Mějte se co nejlépe!
sly
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sly » 07 bře 2006, 11:47

Ahoj Kocky, s antidepresivama moc zkusenosti nemam, Crohna ale mam, ted zrovna activniho, i kdyz po par dnech na Medrolu je to uz zas v klidu.
Jsem narocnej, mam narocnou praci a ta nekdy vyzaduje trochu stresu nervy a tak. Parkrat jsem si zkusil vzit takovy veci jako "oxazepan" nebo "lexaurin". Sice mi bylo hezky, ale druhej den v praci jsem nebyl schopen si nic zapamatovat, dat dohromady par cisel a tak. Hrozne rychly zmeny z euforie do deprese a naopak.
Lepsi nez nejaky antidepresiva je B-komplex forte, ktery udela dobre a jeste pomaha na anemii.
Jo a uplne nejlepsi je bejt zamilovanej, to mate potom v hlave takovej bordel ze na praci a Crohna nemate nemate cas myslet.
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 07 bře 2006, 12:42

Moje máti bere na blbý nálady Melatonin. Bohužel ČR je tak zaostalá, že tady se to sehnat nedá, a tak si to nechá vozit z Maďarska. Je to vlastně takovej hormon, kterej si člověk produkuje i sám, ale když ho produkuje málo, tak ho může těmahle práškama nakopnout do většího množství...no máti si to chválí moc, večer líp spí, má lepší nálady...jenže já nevim, mě nezabíraly ani ty antidepresiva, takže tohle asi ani nemá smysl. Mimoto sem po těch antidepr. měla dost katastrofický sny...požáry, povodně, tornáda a podobný konce světa...zdálo se mi to každej večer...sny zmizely sotva zmizely prášky...takže myslim, že chemie na psychiku neni zrovna to pravý ořechový. Ale zase je pravda, že sem byla víc společenská a míň přecitlivělá..prostě víc v poklidu. Mám teď brutální dilema, bo zitra du na kontrolu a tak nevim, jesi si mám o nějaký "povzbuzovadlo" říct nebo spolíhat, že někdy bude zase líp. Furt si tak nějak myslim, jesi to jenom neni tim počasim, že už je ta zima dlouhá...
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 21 bře 2006, 12:04

To jsem rada, ze tu nedko zalozit todle tema. V prosinci jsem byla na koloskopii a strevo uplne zdrave a krev taky v poradku. Normalne bych se radovala a skakala do stropu, ale byla jsem spis zmatena. Kazdy den jsem mela teploty, nechut k jidlu, bylo mi na zvraceni, bolesti kloubu, bricha... znate to. Nastesti prujmy ani krev zadne, obcas hlen ale to je asi normalni. Doktor mi predepsal antidepresiva, nizkou davku ale beru to jeste ted. A strasne mi to pomohlo. Dokonce jsem byla asi mesic bez teplot. Ted se zase teploty a unava objevily, ale zatim nic neboli a je celkem fajn, takze dobry.
mate jeste nekdo pozitivni reakce na antidepresiva? Snad tu nejsem jedinej blazen :)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 22 bře 2006, 21:33

Souhlasím se SLY, že když se člověk zamiluje, tím se zlepší naše psychika, tzn. že i naše nemoc, která je prý způsobovaná špatnou psychikou a neustálým stresem. Teorii tedy máme zmáknutou, ale jak být neustále kladně naladěni, abychom byli zdraví ?????????
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 22 bře 2006, 21:35

Ještě dodatek: s antidepresivy já osobně nesouhlasím, jelikož je to další chemie do těla. Už tak většina z nás má svou denní dávku léků, které nám to naše tělíčko neustále zanáší.......
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 24 bře 2006, 11:31

Nejlepší antidepresiva? Ty nový léky jsou na nic, nejlepší jsou modráčkové, datlové, včelky, hajánkové a řada dalších. Modráček je amatyl, datel je seconal, včelka je nembutal, hajánek je jeden z barbiturátů líznutý benzedrinem, demerol je syntetické narkotikum, které má silnénávykové účinky. Po válce v Americe to žrali všichni... :-P


TRENER

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů