píštěl

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

píštěl

Příspěvekod Jitka » 29 led 2006, 15:28

Tak došlo s píštělí i na mě , v prosinci jsem absolvovala operaci, jelikož mi najednou přes noc bez jakýchkoliv dřívějších příznaků natekla a rozbolavěla pravá půlka(hýždě). Okamžitě tentýž den jsem byla na sále- operovali mi to konečníkem, avšak druhý den to bylo opět bolestivé a nateklé, takže následovala druhá operace - řez vedle konečníku, ze kterého jde stále,i když už slebě, stále nějaký hnis, takže rána je stále oevřená.....Teď jsem byla na RTG vyšetření - fistulografii (teď si nejsem jistá jestli to je správný název), prostě píštěl-dutinu naplní kontrastní látkou a zrengenují. Naštěstí to nekomunikuje-není propojené s tl. střevem. Jako alternativu na postupné zahojení doktoři mluví o "elastické ligatuře", mám z toho obavy, protože to je běh na dlouhou trať(prý 2-3měsíce). Máte s tím někdo zkušenost???Pa pa, přeju všem pěkný den a hlavně to zdraví!!!!
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 28 úno 2006, 09:56

Ahoj. Taky jsem měla tady tento problém. Natekla mi hýždě a už se to nedalo vydržet tak mi to rozřízly. Dlouho jsem tam měla malý otvor ze ktorého pořád něco teklo. Nakonec asi po roce se můj doktor (proktolog) rozhodl taky pro elastickou ligaturu. Měl sice výměnu názorů s gastroenterologem o nevhodnosti tohoto zákroku, ale já jsem ho nakonec přesvědčila že do toho chci jít. Protáhnou tam takovou gumičku která to špatné tlačí před sebou. První dny po operaci to bylo nepříjemné ale potom ta gumička byla pořád volnější. Sem tam mi ji přítáhli a asi za 4 týdny najednou odpadla. Od té doby mám klid. Jediná nevýhoda je že po tom zůstane jizva, prý se to po píštěli hodně jizví, ale mám klid a to je důležité. Takže přeju mnoho zdaru a určítě to zkus nic to není :-)))
Pa Terka
Tak došlo s píštělí i na mě , v prosinci jsem absolvovala operaci, jelikož mi najednou přes noc bez jakýchkoliv dřívějších příznaků natekla a rozbolavěla pravá půlka(hýždě). Okamžitě tentýž den jsem byla na sále- operovali mi to konečníkem, avšak druhý den to bylo opět bolestivé a nateklé, takže následovala druhá operace - řez vedle konečníku, ze kterého jde stále,i když už slebě, stále nějaký hnis, takže rána je stále oevřená.....Teď jsem byla na RTG vyšetření - fistulografii (teď si nejsem jistá jestli to je správný název), prostě píštěl-dutinu naplní kontrastní látkou a zrengenují. Naštěstí to nekomunikuje-není propojené s tl. střevem. Jako alternativu na postupné zahojení doktoři mluví o "elastické ligatuře", mám z toho obavy, protože to je běh na dlouhou trať(prý 2-3měsíce). Máte s tím někdo zkušenost???Pa pa, přeju všem pěkný den a hlavně to zdraví!!!!




[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů