Paddede

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 12 pro 2005, 14:25

a neda mi to a jeste musim neco pripsat. Nekoukej na doktory jako na Bohy, kteri dobre vi co delaji. Delaji to, co je naucili na skole. A tam zase zavisi na tom, kdo je uci...Pak maji samozrejme i osobni zkusenosti, ale me prijde lepsi rada jednoho cloveka s Crohnem - toto mi pomohlo - nez jakejkoli doktor. Trochu se v univerzitnim prostredi pohybuju a vim o cem mluvim.


No, tvrdíš tady , že nějaké odvary z řimbaby můžou nahradit léky a být obrovskou pomocí. Kdyby tomu tak skutečně bylo, nechápu, proč by pak byly takove věci, jako je hormonální léčba a další podobné věci vůbec potřeba. To, že se pohybuješ v univerzitním prostředí ještě neznamená, že jsi nesmrtelná a že na Tebe fungují odvary z kořínku nějak jinak než na kteréhokoliv jiného člověka. V Tvém případě by se spíš dalo uvažovat o psychické příčině, t.j. že na Tebe účinkují bylinky placebo-efektem. Jinak souhlasím s Michalem , že jako doplněk to není špatná věc, ale jako hlavní terapaie JE TO NEMYSLITELNÉ!!!
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 13 pro 2005, 08:03

Ojoj, muzes mi prosim presne preposlat tu pasaz meho prispevku, ze ktere odvozujes, ze navrhuji odvar z rimbaby jako plnou nahradu hormonalni lecby? Omlouvam se jestli jsem se spatne vyjadrila, ale muj nazor plne vystihuje predchozi Michaluv prispevek: o pricine teto choroby se vi prd, takze i ta lecba je jen symptomaticka. Jinak nesmrtelna se necitim, BTW zadny bylinky v soucasny dobe nekonzumuju, jen Budenofalk a Pentasu:-) jen bych zkratka kazdeho kdo to s nimi zkousi nezavrhovala jako adepta na vlastnorucne zapricinenou stomii;-)
Jinak mam stejnou zkusenost jako Michal: co jsem dostala Crohna, tak za celych sest let mi bylo nejlip 14 dni v Rumunsku, na konzervach a instantnich polivkach splhajici po horach. A to predtim se mi to doma tak zhorsilo, ze jsem malem nejela. A po par dnech v Rumunsko-absolutni klid a pohoda. Nechapu to, a verim ze je dalsi spousta veci s touhle chorobou, ktery nechapu jak fungujou. A mezi nima muzou, ale nemusi byt i ucinky nekterych bylinek. That is all k tomuto tematu;-)
a neda mi to a jeste musim neco pripsat. Nekoukej na doktory jako na Bohy, kteri dobre vi co delaji. Delaji to, co je naucili na skole. A tam zase zavisi na tom, kdo je uci...Pak maji samozrejme i osobni zkusenosti, ale me prijde lepsi rada jednoho cloveka s Crohnem - toto mi pomohlo - nez jakejkoli doktor. Trochu se v univerzitnim prostredi pohybuju a vim o cem mluvim.


No, tvrdíš tady , že nějaké odvary z řimbaby můžou nahradit léky a být obrovskou pomocí. Kdyby tomu tak skutečně bylo, nechápu, proč by pak byly takove věci, jako je hormonální léčba a další podobné věci vůbec potřeba. To, že se pohybuješ v univerzitním prostředí ještě neznamená, že jsi nesmrtelná a že na Tebe fungují odvary z kořínku nějak jinak než na kteréhokoliv jiného člověka. V Tvém případě by se spíš dalo uvažovat o psychické příčině, t.j. že na Tebe účinkují bylinky placebo-efektem. Jinak souhlasím s Michalem , že jako doplněk to není špatná věc, ale jako hlavní terapaie JE TO NEMYSLITELNÉ!!!

Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 13 pro 2005, 08:14

jo a Richi, moc by me zajimal tvuj nazor na zminovany placebo efekt. Vezmeme jako priklad treba toho Crohna a rimbabu, uz tady tak pekne o tom diskutujeme, pricemz v tomto pripade budeme predjimat rimbabu jako neco co je pri lecbe Crohna uplne naprd. Takze, zacnes pit rimbabovy odvary, a tvuj stav se zepsi, predpokladejme ze pocet stolic se snizi na polovinu a bolesti ustoupi. Jak bys to komentoval? Jedna se podle tebe skutecne o upravu stavu, nebo jen docasne vylepseni jako nasledek silneho psychickeho vypeti, treba jako kdyz chromy zacne chodit na nejake te lecitelske show, ale jakmile vzruseni opadne, zase je na voziku? Cili myslis ze placebo efekt muze skutecne dlouhodobe zlepsit stav, nebo jen docasne potlacit symptomy?
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 13 pro 2005, 08:17

ojoj, to nebyl Michaluv prispevek, ktery jsem chtela zminit jako ze s nim souhlasim, ale ten od King11, omlouvam se za nepozornost.
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 15 pro 2005, 15:16

Ahoj všem.
Taky si myslím že bylinky jako doplňek jsou fajn.
Ale také mě tady zaujalo to že popisujete jak Vám bylo fajn u moře.
Letos v létě jsem jela na dovolenou do Egypta. Doktor mi to hrozně rozmlouval a říkal ať neblbnu že to je tak pokus o velkej průšvih. Já si nedala říct a jela. I když před dovolenou jsem měla velké bolesti a poslední den kdy nám večer letělo letadlo jsem to už pomalu vzdávala a nechtěla nikam jet. Nakonec jsme se s přítelem domluvili že kdyby byl nějaký problém tak mě šupem pošle domů.
Řeknu Vám že těch 14 dnů bylo super. Vůbec jsem nevěděla o žádné nemoci jen když jsem si ráno a večer brala prášky tak jsem si vzpomněla. Zajímalo by mě proč velké vedra a vůbec jiná strava tak pomáhají. Máte někdo další takové zkušenosti?
Všem sílu bojovat přeje Terka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 15 pro 2005, 21:32

Zdravim vás,
po dlouhé době jsem se sem podívala a musím říct, že se nestačím divit, jak jste to tady rozjeli...
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 16 pro 2005, 09:52

Trochu jsem tady rozpoutala nepříjemnou diskuzi, ale musím souhlasit s ostatníma. Nikdy jsem nenapslala, že neberu předepsané léky a piji jen bylinky. Zkusila jsem to pouze jako doplněk stravy a zelený jíl piji jen jeden den o víkendu, je dobrý v tom, že se ze mě dostanou všechny škodlivé látky. A to člověk pak pozná. Takže mě mrzí, že se tady nepříjemně diskutuje, ale opravdu jsi to Richy trochu přehnal.
a neda mi to a jeste musim neco pripsat. Nekoukej na doktory jako na Bohy, kteri dobre vi co delaji. Delaji to, co je naucili na skole. A tam zase zavisi na tom, kdo je uci...Pak maji samozrejme i osobni zkusenosti, ale me prijde lepsi rada jednoho cloveka s Crohnem - toto mi pomohlo - nez jakejkoli doktor. Trochu se v univerzitnim prostredi pohybuju a vim o cem mluvim.


No, tvrdíš tady , že nějaké odvary z řimbaby můžou nahradit léky a být obrovskou pomocí. Kdyby tomu tak skutečně bylo, nechápu, proč by pak byly takove věci, jako je hormonální léčba a další podobné věci vůbec potřeba. To, že se pohybuješ v univerzitním prostředí ještě neznamená, že jsi nesmrtelná a že na Tebe fungují odvary z kořínku nějak jinak než na kteréhokoliv jiného člověka. V Tvém případě by se spíš dalo uvažovat o psychické příčině, t.j. že na Tebe účinkují bylinky placebo-efektem. Jinak souhlasím s Michalem , že jako doplněk to není špatná věc, ale jako hlavní terapaie JE TO NEMYSLITELNÉ!!!


[/quote]
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 19 pro 2005, 08:18

No tak zde máš můj názor- v létě jsem byl u moře na dovči- vše bylo v klidu, žádná honička, slunečník na pláži, pohoda. Crohn+ problémy z něho plynoucí=0. Pak návrat zpět domů, do práce a všechno bylo v háji- bolesti břicha, ekzém, křeče v nohách. Ať si tedy kdo chce co chce říká, je to z dost velké části o psychice. A zde se dostáváme k jádru pudla- pokud si někdo vsugeruje, že mu pomáhá pití roztoku bahna nebo chlemtání vývaru z něčeho zeleného, tak mu to zcela jistě pomáhá spíš jen psychicky než nějakým zázračným účinkem těchto věcí ze země vytažených... Kdosi tu někde ještě polemizoval nad tím, jak vlastně vznikají léky a tvrdil, že je vše původně z bylinek a ne že to umíchá nějaký chemik. Já sice zrovna z chemie neměl vždy za výbornou, ale docela by mě zajímalo, z čeho se dá třeba umíchat kortikosteroidní hormon- že by právě z té řimbaby???:-) Můj názor na věc- bylinky jako supelement- přijatelné. Ale proplachovat se jednou týdně komplet nějakým bahnem je sebevražda. A všem co na sobě tyto pokusy dělají lze jen vzkázat, že zdraví máte jen jedno a až si jej tímto laborováním na sobě sama pořádně zničíte, bude už na návrat k Pentase a Prednisonu pozdě. Pak si můžeš už jen napustit plnou vanu odvaru z řimbaby, přimíchat trochu toho zázračného jílu a utopit se v tom. PS: Nediv se ale pak třeba doktorům, že když se jim vrátíš touto svoji samoléčbou pěkně zhuntovaná s prosíkem zpět, že se k tobě budou chovat tak jak budou. Já být doktor tak už tě ani nechci ošetřovat, seš totiž něco na způsob sebevraha a hazardéra. PS2: Výše uvedené zkušenosti jsou také částečně čerpány ze zkušenosti z jedé poměrně velké onkologické kliniky v Brně, kde se také našlo už dosti takto "moudrých" jedinců bylinkářů, včetně bláznů, kteří vyměnily chemoterapii oxaplatinou za injekce kyseliny askorbové, jelikož jim to poradil bylinkář-léčitel. Buďto to skončilo nevratnými škodami a nebo taky nejhůř- bradou vzhůru...
jo a Richi, moc by me zajimal tvuj nazor na zminovany placebo efekt. Vezmeme jako priklad treba toho Crohna a rimbabu, uz tady tak pekne o tom diskutujeme, pricemz v tomto pripade budeme predjimat rimbabu jako neco co je pri lecbe Crohna uplne naprd. Takze, zacnes pit rimbabovy odvary, a tvuj stav se zepsi, predpokladejme ze pocet stolic se snizi na polovinu a bolesti ustoupi. Jak bys to komentoval? Jedna se podle tebe skutecne o upravu stavu, nebo jen docasne vylepseni jako nasledek silneho psychickeho vypeti, treba jako kdyz chromy zacne chodit na nejake te lecitelske show, ale jakmile vzruseni opadne, zase je na voziku? Cili myslis ze placebo efekt muze skutecne dlouhodobe zlepsit stav, nebo jen docasne potlacit symptomy?

keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 22 pro 2005, 12:33

Ty mě očividně vůbec nevnímáš. Jasně jsem napsala, že NEPŘESTÁVÁM BRÁT LÉKY, BERU JE DÁL A DOKUD JE DOKTOR NEVYSADÍ, BUDU BRÁT I NADÁLE. Tak nevím o co Ti jde. Navíc jsem se radila s gastroenterologem a pokud budu brát léky dál, tak mi bylinky ani jíl rozhodně nemůžou uškodit. Tak nevím, proč mě pořád osočuješ, že léky neberu. Nejdřív si to přečti, než začneš reagovat. Omlouvám se, že jsem taková, ale už mě fakt nebavíš.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 25 pro 2005, 19:06

Ty mě očividně vůbec nevnímáš. Jasně jsem napsala, že NEPŘESTÁVÁM BRÁT LÉKY, BERU JE DÁL A DOKUD JE DOKTOR NEVYSADÍ, BUDU BRÁT I NADÁLE. Tak nevím o co Ti jde. Navíc jsem se radila s gastroenterologem a pokud budu brát léky dál, tak mi bylinky ani jíl rozhodně nemůžou uškodit. Tak nevím, proč mě pořád osočuješ, že léky neberu. Nejdřív si to přečti, než začneš reagovat. Omlouvám se, že jsem taková, ale už mě fakt nebavíš.

Položme si otázku- umíš číst? Je tu jeden malý problém- trpíš totiž imunoalteračním onemocněním střev a je tedy více jak důležité zachovávat dobrou a kvalitni střevní mikrofloru a oprav mě pokud se mýlím, že se nalít nějakým bahnem a vy**** se z podoby k zdravé a kvalitní mikrofloře rozhodně nepřispívá...
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 25 pro 2005, 20:37

Btw- který gastroenterolog????
Ty mě očividně vůbec nevnímáš. Jasně jsem napsala, že NEPŘESTÁVÁM BRÁT LÉKY, BERU JE DÁL A DOKUD JE DOKTOR NEVYSADÍ, BUDU BRÁT I NADÁLE. Tak nevím o co Ti jde. Navíc jsem se radila s gastroenterologem a pokud budu brát léky dál, tak mi bylinky ani jíl rozhodně nemůžou uškodit. Tak nevím, proč mě pořád osočuješ, že léky neberu. Nejdřív si to přečti, než začneš reagovat. Omlouvám se, že jsem taková, ale už mě fakt nebavíš.

Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 27 pro 2005, 17:50

Teda tady je ostrá diskuze :-)
Neblázněte. Všeho s mírou, jak léků, tak bylinek. Já když mám dobré stavy, tak se s lékařem domluvím, a místo jeho preventivních dávek si navrhnu poloviční. Vždycky to schválí a říká, že nemá smysl se cpát takovým množstvím léků. A bylinky? Věř a vírá tvá tě uzdraví. Na druhé straně, bylinky, příroda...proč ne. Co tě nezabije, to tě posílí. Třeba čaje můžu. Tak už se nehádejte a každý si "ordinujte", co uznáte za vhodné.
Katka
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 06 led 2006, 08:01

Mudr. Veselý, jestli tě to zajímá. Je z Teplic. A když jsem byla v nemocnici, tak tam mi alternativní medicínu dokonce doporučili. Mají s tím dobré zkušenosti. Tak než někoho odsoudíš, tak si nejdřív ověř fakta.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 07 led 2006, 07:18

A to je co za proutkaře? Až ti to poradí třeba Mudr.Lukáš z Prahy, Mudr. Dítě nebo Mudr. Prokopová z Brna, můžeme dát o tom řeč . Jinak když s tím ten Tvůj úžasný pan dokokotor tak úžasně svělé zkušenosti, proč o tom nepublikuje nějaké materiály? Zpravidla když se něco osvědčí, napíše se o tom práce. Btw-co se nějakého publikování týče, tak po Tvém úžasném lékaři není nikde ani čárka, takže s tím jeho mastičkařením (pokud mě teda jen nekrmíš) to asi nebude tak slavné...

Mudr. Veselý, jestli tě to zajímá. Je z Teplic. A když jsem byla v nemocnici, tak tam mi alternativní medicínu dokonce doporučili. Mají s tím dobré zkušenosti. Tak než někoho odsoudíš, tak si nejdřív ověř fakta.

CrohnGirl
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod CrohnGirl » 07 led 2006, 23:10

Ahoj,
Skoro váhám, zda se mám vůbec do této bouřlivé diskuze zapojovat... Myslím, že by nám opravdu všem nejvíce pomohlo, kdybychom byli co nejvíc v klidu a pohodě... K lékařům mám důvěru a poslouchám na slovo, ale ještě nikdy jsem od nich neslyšela, že bych se měla vyhýbat alternativní medicíně! A třeba právě proto, jak blahodárně bylinky působí na rýmu či zmiňované hemoroidy (těmi totiž můj Crohn začal), jsem ochotná věřit, že mi jako DOPLNĚK mohou pomoci třeba i s Crohnem. K žádnému bylinkáři ani léčiteli nechodím - někteří jsou určitě bezvadní a jiní budou bezpochyby jen prachobyčejní šarlatáni, to nechci posuzovat -, ale občas si udělám heřmánkový nebo mátový čaj a tento týden jsem začala pravidelně každý den pít odvar z jihoamerické rostliny Uňa de Gato (tedy kočičí dráp, latinsky Uncaria tomentosa, jinak se jí také říká Vilcacora, pokud byste to někdo chtěl taky zkusit - další informace se dají snadno najít na netu). Nevěřím na zázraky, ale s Crohnem bojuju na všech frontách! :evil:
Ještě bych se chtěla zeptat, zda někdo nechodíte na nějakou "terapeutickou skupinu". Sestra žije v Německu a tam existují takové terapie, kdy se pacienti s MC scházejí a sdělují si zkušenosti - podobně jako tady v diskuzním fóru. Zatím jsem u nás nic podobného neobjevila, ale třeba jen špatně hledám... :)
Tak se všichni držte a neděste se víc, než je nezbytně nutné!! ;)
C.G.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů