nesnesitelna bolest a krece

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
meety
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

nesnesitelna bolest a krece

Příspěvekod meety » 28 říj 2005, 18:22

Dobry den..zajimalo by zda mate nebo zda jste nekdo mel tak nesnesitelne bolesti jako muj bratr. Je ve spitale 2 do tydne a to jen proto, ze ma nesnesitelne krece v brichu ktere se nedaji snes..Mate nekdo zkusenosti s takhle hodne pokrocilim Crohnem? Budu rad za jakoukoli radu! Jeho stav se mi nelibi, nema chut jidlo a neustale jen polika tu spoustu prasku..Mnohokrate vam dekuji, meety
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 31 říj 2005, 09:08

meety, to znam... u mne to bylo tim, ze jsm emela skoro nepruchodne strevo, takze kdyz doslo k ucpani, nasledovaly silene krece, kdy byly pohyby strev normalne videt na brise, zvracela jsem jak alik, a to i vodu, takze dehydratace... hnus. Takze podle mne by bracha mel jit na vysetreni, jestli nema po zanetu to strevo zuzene a pokud ano, nebranit se operaci, mne je po ni naprosto skvele a ty hruzy muzu zapomenout... i kdyz to se asi neda, uplne jsem se ted vzila do sutuace tveho brachy, mne byvalo tak strasne zle, ze jsem se uplne trepala, svijela nejkde na zemi a cekala, az to prejde... No fuj, preju brachovi at je mu brzo lip...
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 01 lis 2005, 12:36

Přesně tak, jak píše evelina. Taky to u mne probíhalo dost podobně. To zúžení by mělo být vidět i na obyčejném rengenu břicha pokud je to takhle hrozné. Hodně štěstí!
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 02 lis 2005, 07:32

Ja jsem mel prvni Crohn atak asi pred rokem-bolesti primo porodní (damy prominou). Mel jsem k dispozici v rodine zdravotnika a lek Tramal(injekce) proti bolesti,musim rict, ze mi to velmi pomahalo. Je myslím důležité vědět, že človek ma na léčbu bolesti právo,myslím si, že pak dá každá nemoc snášet mnohem lépe a hlavně také důstojněji
meety
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod meety » 02 lis 2005, 18:10

Vsem vam moc diky !! Brachovi jsem to vyridil tak doufejme ze z toho neco i lekari poberou...PS:mam pocit ze lekari jsou v teto oblasti hodne zakrneli :-/ ... jeste jednou vsem diky! meety
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 03 lis 2005, 14:00

Ještě chci říci k té bolesti - jednou jsem našla na internetu, že na nějakých stránkách byla vypsána centra pro léčbu bolesti. Pokud jsem to správně pochopila, tak tam se zabývají pouze bolestí jako takovou a hledají správný lék. Řeší např. migrény, bolesti kloubů, břicha, ale i např. bolesti lidí s rakovinou. Taky si myslím, že zbavit se bolesti je i u nás to hlavní. S ní se žije fakt špatně...
meety
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod meety » 04 lis 2005, 20:56

Ahoj Zuzu..vis me slo predevsim odstranit pokud mozno tu pricinu...nejenom bolest...bolest je jen nasledek neceho...tak doufejme ze mu s tim nepruchodnym strevem neco udelaj...blby je to, ze jej to boli i kdyz nic nepozre...no proste je to na *** Fakticky vam vsem moc diky! Urcite vam dam vdet jak to vse dopadne! meety
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 05 lis 2005, 09:42

V každém trochu větším městě exisují centra pro léčbu bolesti. Uplně tak nesouhlasím s tím, že lze vždy odstranit bolest tak, že se řeší její příčina. Já třeba mám u MC děsivé křeče v dolních končetinách, přícina je Mc, ale jediný způsob jak to řešit jsou analgetika. Díky bohu za ně. I když se jim teď v poslední době snažím vyhýbat a často to raději vydržím.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 07 lis 2005, 09:05

Meety, presne, to zuzeni je uz takovy problem, se kterym se jinak nez chirirgicky neda nic delat... jak rikam, ja jsem mela z operace strach, ale bylo to to nejlepsi, co mne potkalo, vyrid brachovi, at se tomu urcite nebrani, v porovnani s tim, co jsme si zazila, byly nejake minibolesti po operaci uplna sranda a pak mi bylo uz jen skvele, ten pocit, ze se clovek muze beze jstrachu najist je k nezaplaceni... Ja jsem od operace 03/05 pribrala 16 kilo (az moc, na muj vkus :)) a jak jsm erekla, nadavam si, ze jsem na ni nesla driv.. no jenze koho by napadlo neverit doktorum, ze :(
paddede
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod paddede » 07 lis 2005, 09:25

Dobrý den, prodělal jsem všechna vyšetření /gastro, kolono, elektro/ a výsledek podezdření na CN. Při kolono mi zjistili že v na konci tenkého střeva mám vřídky a zánět - vzali biopsii ale na hystologii nenašli tu specifickou bakterii která se vyznačuje při CN. Diagnostikován pouze silný zánětlivý proce. Při elektro ovšem zjitili že mám tenké střevo v pořádku a není tam žádné zůžení ani nepotvrdili ten nález z kolonoskopie. Jsem z toho poněkud rozladěn a nevím na koho se mám obrátit..nasadili mi Pentasu a entocor
Jinak mé problémy únava, křečovité bolesti do břicha, řidčí stolice 1 denně a nestrávené zbytky jídla, ale bez krve a bez hlenu. Silný meteorismus. Můžete mi proím poradit zda se skutečně jedná o CN?? děkuji moc nerad bych podstupoval ještě jednou tyto vyšetření
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 07 lis 2005, 11:08

Ahoj,
moc me mrzi ze mas takove potize. tezko ti tady nekdo muze rict, jestli mas crohna nebo ne, to je ti asi jasny. Priznaky na to vypadaji, evidentne mas zanet strev. Ted jsou dve moznosti: bud je to zanet akutni (nejaka bakterie nebo neco), to se vyleci a mas klid. Nebo je to zanet chronicky-Crohn, a mas to na furt. Nechapu jak pises, ze doktori nenasli bakterii co je typicka pro Crohna: pro Crohna je prave typicke, ze zanet NENI zpusoben bakterii, ale je chronicky, z pricin dosud vicemene neobjasnenych.
Vubec, ale vubec se ti nedivim, ze uz ty vysetreni nechces podstoupit znovu. Bohuzel to ale byva nekdy potreba, jeste uvidis. Moje rada (a ver, ze VELMI tezce nabyta) je: napis, odkud jsi, nakontaktuj se na nekoho kdo ma crohna pobliz tveho bydliste a je spokojeny s doktory, a jdi tam. Ja fakt chodila dost dlouho po tech vysetrenich, nez jsem se dostala ke slusnym doktorum. Takze doporucuji najit slusne doktory, kteri ti urci diagnozu najisto a budou te -at uz crohna mas nebo ne - solidne lecit. Ver mi, ze i kdybys mel dojizdet kdovijak daleko, za dobreho doktora, ktery pozna co ti je a umi te lecit, to stoji.
Kazdopadne netruchli, jednak mas porad sanci ze crohna nemas, jednak i kdybys ho mel, neni to zas tak desny, a podle toho co pises to snad bude i lehci forma. Drzim pesti a fakt se ozvi odkud jsi, urcite tady na serveru najdeme nekoho, kdo ti bude moct doporucit dobryho doktora!
Drzim pesti at to dobre dopadne!
Klara
Dobrý den, prodělal jsem všechna vyšetření /gastro, kolono, elektro/ a výsledek podezdření na CN. Při kolono mi zjistili že v na konci tenkého střeva mám vřídky a zánět - vzali biopsii ale na hystologii nenašli tu specifickou bakterii která se vyznačuje při CN. Diagnostikován pouze silný zánětlivý proce. Při elektro ovšem zjitili že mám tenké střevo v pořádku a není tam žádné zůžení ani nepotvrdili ten nález z kolonoskopie. Jsem z toho poněkud rozladěn a nevím na koho se mám obrátit..nasadili mi Pentasu a entocor
Jinak mé problémy únava, křečovité bolesti do břicha, řidčí stolice 1 denně a nestrávené zbytky jídla, ale bez krve a bez hlenu. Silný meteorismus. Můžete mi proím poradit zda se skutečně jedná o CN?? děkuji moc nerad bych podstupoval ještě jednou tyto vyšetření


evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 07 lis 2005, 14:33

Souhlasim s Klarkou, ja jsem se zbytecne trapila skoro rok u mistniho doktora, nez jsem se odhodlala jet ka doktorovi do Prahy (mam to 300 km) a nelituju toho, po rocnim trapeni jsem mela do mesice pokoj... Takze z vlastni zkusenosti muzu doporucit doc .ukáše, vzali mne ez problemu i kdyz nejsem z Prahy... Tady nas jse si pripadala s Cronem jako exot, prislo mi,ze doktor toho vedel asi tolik co ja z internetu a pod., zatimco v Praze se na Crohna fakt specializuji, jezdi na ruzne seminare, sleduji vyzkum ve svete, ucastni se tudii a pod.... Takze doporucuju.
meety
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod meety » 07 lis 2005, 16:36

Ahoj Klarinko,

jak se takove spravnej Crohnak kontaktuje? ;o) No jako fakt...myslim ze mas docela dobrej napad, ale zas tak moc vas asi neni, no ne? :) Jo jinak...zprava pro vsechny ... brachovi se to lepsi..tak snad mu to vydrzi..mejte se crohnaci, meety
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 08 lis 2005, 09:52

No, meety, kdyz jsem poprve slysela svou diagnozu, tak jsem taky myslela ze mam nejakou desne exotickou chorobu, ale ve skutecnosti to neni tak zhavy.
Na kontakt s jinym crohnarem lze s uspechem pouzit tento server: bud forum Odkud kdo je, nebo pres prohledavani clenu fora, vetsina lidi tam ma, odkud jsou.
Nebo zkus tu Prahu - na doc. Lukase mam odobre ohlasy a z cele republiky se tam snad da dostat, ne?
Drzim pesti
Klara
Ahoj Klarinko,

jak se takove spravnej Crohnak kontaktuje? ;o) No jako fakt...myslim ze mas docela dobrej napad, ale zas tak moc vas asi neni, no ne? :) Jo jinak...zprava pro vsechny ... brachovi se to lepsi..tak snad mu to vydrzi..mejte se crohnaci, meety

paddede
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod paddede » 08 lis 2005, 22:01

omlouvám se nechtěně jsem založil nové téma ..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů