Komunikace

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 02 pro 2005, 00:48

No vřele nedoporučuji se nechat ošetřovat od dr. Ševčíkové- každý pacientův problém označí jen za příznak špatné nálady, nefunkční špatně naordinovanou léčbu označí za zcela jistě funkční. Posílá člověka od čerta k ďáblu, ale můžu říct, že zatím mi moc nepomohla. A bacha ještě na jednoho soudruha doktora, který tam pro změnu dělá gastroenterologická vyšetření a to je dr.Hep. Nevím jestli to gastro od něj bolelo proto, že těma šilhavýma očima na to špatně vidí nebo proto, že nepoužívá při tomto vyšetření lokální anestezii jelikož to je dle jeho slov pak moc dlouho trvá, ale je to hovado a agresivní sprostej prevít, který i přes to, že má 20 titulů před i za jménem nemá ve zdravotnictví co dělat!
No Hani, pokud jdi z Brna, tak muzu celkem doporucit internu v Bohunicich. Nevim ke komu by te zaradili, ale vicemene fajn jsou vsichni ktere znam (krome dr. Kunove ci Kunovske ci jak). Zastav se tam a nech se zaregistrovat!


hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 02 pro 2005, 09:26

Ahoj Richi, do Bohunic na gastro chodím.Jsem tam registrovaná od té doby co mi naąli UC. A pořád si myslím,ľe kdyľ k jednomu doktorovi bude chodit několik pacientů se stejnou diagnózou,tak kaľdý bude mít jiný názor,protoľe ke kaľdému má dr jiný přístup nebo co. Co pacient,to názor.Ale o někom se člověk nedozví nic pěkného od nikoho a to je pak opravdu ąpatný.Moľná to opravdu záleľí na momentální náladě (mají taky svoje problémy),ale nemělo by se to na nás odráľet. Vąechno je v lidech. O tom Hepovi jsem to taky několikrát naątěstí jen slyąela. Mně dělal jen jednou ultrazvuk.Seděl vedle lehátka,nohy hozený na stole s PC a nebyl nijak příjemný,ale zase ne ľe by mně nějak deptal.Spíą jako bych tam vůbec nebyla,nebo jako ľe mně dovolil se zúčastnit,ale jak budu zlobit tak mně odtam vyhodí.Někdy mám pocit,ľe bez nás by nás vyąetřili rychleji,přesněji a vůbec líp.S dr Kunovskou jsem se taky párkrát setkala a byla hodná a příjemná. To u té kolonoskopie co zaľila Klárka jsem já zaľila taky,ale s jinou dr.Bolelo to tak,ľe jsem myslela ľe přijdu o hlasivky,jak jsem křičela.Nevím čím to bylo,protoľe to předtím ani potom uľ takovýmhle způsobem nebolelo.Bylo to jako by mně střevama protahovali drátěný kartáč a jeątě s ním točili.Měla jsem atrofovaný sliznice a moľná se to projevuje i na střevech - jinak si to neumím vysvětlit. Neměla jsem dr za zlé tu bolest,nevím jestli by to vůbec mohla nějak ovlivnit, ale ten přístup. Ne ľe by na mně nějak křičela,ale tyironický řeči jak s blbečkem,jako – no tak uľ jste se nám předvedla jak umíte křičet,tak uľ toho nechte/ nebo podívejte se na ni co vyvádí to snad není normáln/ ,tak uľ dost, zkuste se trochu ovládat/ podívejte se co tady předvádí,ona je snad hysterická / víte kolika lidem se to denně dělá a NIKDO tak nevyvádí/ v tomhle se nedá pracovat.. atd. - to si pořád pamatuju.Sice nám něco píchají,ale já to na sobě nijak moc nepoci»uju.Jen se mně na chvilku zamotá hlava.Bolí to a pamatuju si to vąechno.Mám za sebou několik gynekologických operací,takľe břicho samý srůst a střeva zřejmě klikatý jinak neľ mají být...Posledně při kolono mně paní doktorka říkala,ľe po takových operacích se ta kolono u některých ľen ani nedá dělat.Myslím si,ľe proto to tak bolí a kdyľ to čekáte dopředu,tak se asi nějak zatnem, prostě se tak neuvolníme.Jeden známý chodí na kolono jen pod narkózou a povaľují to tam za samozřejmé.Jak tady čtu,tak u dr Lukáąe taky.Vľdycky se tam nějakou hodinu vyspí a vůbec neví,ľe mu něco dělali. Nevím proč to není samozřejmostí, ąetřit pacientům zbytečnou bolest.Proč se k nám chovat jako,ľe jsme slaboąi a nic nevydrľíme. Nejdem na to jednou za ľivot.Úplně stačí to vyprazdňování.



Hana
vvveronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vvveronika » 12 pro 2005, 16:41

ahoj lidi, tak já se připojim k nepříjemným okolnostem kolona. 2.12.jsem byla na kolonoskopii v břeclavi- byla jsem uz po 3.,ale zatim to bylo nejhorší a nejbolestivejší vyšetření co jsem kdy zažila. kdyz jsem cekala a lezela polovyslečena na stole,stihly tam vyšetřit holku na vyšetření žaludku a všechno jsem slyšela ikdyz byla v jine mistnosti. pak jsem dostala jednu injekci, při prvním vpichu mi praskkla žíla a sestra to tam tlačila-ale nenatlačila vše, tak mi to dopichla do vedlejsi žily, trochu se mi zamotala hlava ale bylo to vše, vše jsem slyšela,citila a kdybych si stoupla mužu cvičit. pak za minutku přisla doktorka a2sestry a začlo to. zezačátku se to dalo, ale jak přišlo na záhyby začalo to bolet, když to nějakou dobu nemohla protahnout tak uz to bylo tak nesnesitelny ze jsem zacala plakat a kricet,protože vetsi boloest jsem fakt nezazila!doktorka na me zacala kricet ze to vysetreni dela pro me a mela bych si to rozmyslet,a pokracovala....fakt hruza! ale ja jsem kricela tak ze mi nakonec dali jeste jednu injekci a to uz bylo OK,ale ty keci jakoze v nemecku to delaj bez narkozy a ze ted nikdo nic nevydrzi..a tak....VSECHNO SI PAMATUJU DOSLOVA. pak me pritel oblekl a ja brecela a brecela...dovedete si to predstavit, takovy ponizeni... pak jsem cekala na zpravu a vsechno co tam rikali si pamatuju doslova taky, nastesti mam streva v poradku a mozna mam jen rekca na nejaky prasky, ale fakt tohle uz nechci zazit. hlavne nevim,jak se chovat pred doktorkou. citila jsem se opravdu strasne a jeste ted se z toho dostavam. nejen za vypit ten humus je fakt desny, ale tohle...je fakt moc..
vsechny doktori a sestry, co delaji tyhle vysetreni bych poslala na vsechna vysetreni taky,aby zjistili co to je... mejte se a hlasvne pevny nervy.
Verča
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 12 pro 2005, 16:49

ahoj lidi, tak já se připojim k nepříjemným okolnostem kolona. 2.12.jsem byla na kolonoskopii v břeclavi- byla jsem uz po 3.,ale zatim to bylo nejhorší a nejbolestivejší vyšetření co jsem kdy zažila. kdyz jsem cekala a lezela polovyslečena na stole,stihly tam vyšetřit holku na vyšetření žaludku a všechno jsem slyšela ikdyz byla v jine mistnosti. pak jsem dostala jednu injekci, při prvním vpichu mi praskkla žíla a sestra to tam tlačila-ale nenatlačila vše, tak mi to dopichla do vedlejsi žily, trochu se mi zamotala hlava ale bylo to vše, vše jsem slyšela,citila a kdybych si stoupla mužu cvičit. pak za minutku přisla doktorka a2sestry a začlo to. zezačátku se to dalo, ale jak přišlo na záhyby začalo to bolet, když to nějakou dobu nemohla protahnout tak uz to bylo tak nesnesitelny ze jsem zacala plakat a kricet,protože vetsi boloest jsem fakt nezazila!doktorka na me zacala kricet ze to vysetreni dela pro me a mela bych si to rozmyslet,a pokracovala....fakt hruza! ale ja jsem kricela tak ze mi nakonec dali jeste jednu injekci a to uz bylo OK,ale ty keci jakoze v nemecku to delaj bez narkozy a ze ted nikdo nic nevydrzi..a tak....VSECHNO SI PAMATUJU DOSLOVA. pak me pritel oblekl a ja brecela a brecela...dovedete si to predstavit, takovy ponizeni... pak jsem cekala na zpravu a vsechno co tam rikali si pamatuju doslova taky, nastesti mam streva v poradku a mozna mam jen rekca na nejaky prasky, ale fakt tohle uz nechci zazit. hlavne nevim,jak se chovat pred doktorkou. citila jsem se opravdu strasne a jeste ted se z toho dostavam. nejen za vypit ten humus je fakt desny, ale tohle...je fakt moc..
vsechny doktori a sestry, co delaji tyhle vysetreni bych poslala na vsechna vysetreni taky,aby zjistili co to je... mejte se a hlasvne pevny nervy.
Verča

Jedním slovem lze jen říct, že to jsou hovada!!! To už i v Bohunicích, na které trochu nadávám to není takovej děs...
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 12 pro 2005, 19:31

Hlavně si prosim tě z toho nedělej hlavu. Kdyby šla na kolo ta tvoje doktorka tak by si určitě nechala píchnout těch injekcí aspoň pět.
Když jsem byl na kolo já tak mne začal vyšetřovat doktor bez injekce. tak jsem se ozval jestli by mi nemohl něco píchnout. Koukal sice udiveně, ale je to moje tělo a když mne to nemusí bolet tak proč toho nevyužít bolesti si užijeme docela dost. No než to , ale sestra nachystala tak stejně začal. Kdybych, ale předtím nebyl na kolo tak bych ani nevěděl, že se dá něco píchnout
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 13 pro 2005, 08:34

No, Veru, kdyz to ctu, je mi jako bych to sama znovu zazila pres kopirak. Fakt to bylo presne stejny, pripadala jsem si jako nejvetsi debil a hyster. Ach jo. Taky mam trochu despekt k okresnim spitalum, i kdyz samozrejme muzou byt vyjimky. Takze proste: divna nejsi ty, divni jsou doktori, kteri se tvari ze to neni horsi nez odber krve! Navic ten pristup nesnasim, ze te klidne nechaji lezet polonahou, bavi se mezi sebou co bylo na obed, mezi reci ti strci hadici do pusy nebo jinak, ze:-) nekteri jsou fakt desni...
ahoj lidi, tak já se připojim k nepříjemným okolnostem kolona. 2.12.jsem byla na kolonoskopii v břeclavi- byla jsem uz po 3.,ale zatim to bylo nejhorší a nejbolestivejší vyšetření co jsem kdy zažila. kdyz jsem cekala a lezela polovyslečena na stole,stihly tam vyšetřit holku na vyšetření žaludku a všechno jsem slyšela ikdyz byla v jine mistnosti. pak jsem dostala jednu injekci, při prvním vpichu mi praskkla žíla a sestra to tam tlačila-ale nenatlačila vše, tak mi to dopichla do vedlejsi žily, trochu se mi zamotala hlava ale bylo to vše, vše jsem slyšela,citila a kdybych si stoupla mužu cvičit. pak za minutku přisla doktorka a2sestry a začlo to. zezačátku se to dalo, ale jak přišlo na záhyby začalo to bolet, když to nějakou dobu nemohla protahnout tak uz to bylo tak nesnesitelny ze jsem zacala plakat a kricet,protože vetsi boloest jsem fakt nezazila!doktorka na me zacala kricet ze to vysetreni dela pro me a mela bych si to rozmyslet,a pokracovala....fakt hruza! ale ja jsem kricela tak ze mi nakonec dali jeste jednu injekci a to uz bylo OK,ale ty keci jakoze v nemecku to delaj bez narkozy a ze ted nikdo nic nevydrzi..a tak....VSECHNO SI PAMATUJU DOSLOVA. pak me pritel oblekl a ja brecela a brecela...dovedete si to predstavit, takovy ponizeni... pak jsem cekala na zpravu a vsechno co tam rikali si pamatuju doslova taky, nastesti mam streva v poradku a mozna mam jen rekca na nejaky prasky, ale fakt tohle uz nechci zazit. hlavne nevim,jak se chovat pred doktorkou. citila jsem se opravdu strasne a jeste ted se z toho dostavam. nejen za vypit ten humus je fakt desny, ale tohle...je fakt moc..
vsechny doktori a sestry, co delaji tyhle vysetreni bych poslala na vsechna vysetreni taky,aby zjistili co to je... mejte se a hlasvne pevny nervy.
Verča

hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 13 pro 2005, 11:23

Ahoj.jen bych chtěla říct,ľe je dobře ľe to tady tak rozebíráme. Aspoň vím,ľe i jiní měli stejné problémy.Pořád jsem měla tendenci hledat chybu v sobě.Kdyľ se to vezme logicky,tak máme pravdu my.Ale kyľ je člověk v ordinaci nebo na stole a dr tvrdí suverénně něco jiného a sestra mlčí (asi jí nic jiného nezbývá),tak si člověk připadá hned menąí a horąí a opravdu přemýąlí o tom,ľe chyba je v něm.A to jak někdo psal,ľe neví jak se pak na dr příątě tvářit,je taky pravda.Já jsem zjistila,ľe jsem sice uvnitř v opozici a připravená trvat na svém(musím vědět co cítím,ne?),ale jinak...stačí říct V©ICHNI to snáąí dobře a V©ICHNI jsou na tom hůř a nevyvádí...a ty pohledy,někdy aľ útrpné...Přece jen se svěřuji znovu s problémem a dozvím se,ľe "se s tím musím naučit ľít"...kdyby měli vąichni takové výsledky krve jako já,tak by byli ą»astní...I kdyľ si myslím,ľe by se to dalo aspoň trochu řeąit a zlepąit,tak nepochodím.Asi chci moc. Protoľe nemám urputné průjmy a ani jsem nikdy neměla (mám UC),tak musím mít aspoň nějaký nepříjemný problém,abych si tu nemoc uľila nebo co. No aspoň ale vím,ľe i jíní mají podobné zkuąenosti a není to jen můj výmysl. Přála bych nám,aby se to zlepąilo,aspoň u těch vyąetření.

Hana
vvveronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vvveronika » 03 led 2006, 14:19

Díky všem za podporu. Fakt mě to vyšetření vyvedlo z míry. Vím, že nejsem jediná a vím,že jsou na tom lidi hůř. příuznávám že bolest snáším dost patně,ale co je moc je moc... takže DÍKY VÁM VŠEM JE MI LÍP....
Verča
PS: přeju všem hodně zdraví a šťastný Nový rok!!!bez bolestí!!!!
CrohnGirl
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod CrohnGirl » 08 led 2006, 00:08

Ahoj,
Jsem ráda, že tu řešíte vyšetření, někdy jsou to fakt zážitky... Mně ze všeho nejdřív dělali sogmoideoskopii, a to při plném vědomí, bez jakéhokoliv umrtvení. To bylo v době, kdy jsem o existenci nějakého pana Crohna neměla nejmenší potuchy a myslela jsem si, že se mi prostě a jednoduše z nějakého záhadného důvodu udělaly hemoroidy. Vyšetření bylo do hloubky 45 cm u zde často zmiňovaného primáře Lukáše, který je bezpochyby odborník na slovo vzatý a nechci, aby to nějak vyznělo proti němu. Nicméně co si budeme povídat, když máte bolavý konečník a k tomu ještě luxusní trhlinku, tak vás bolí i sebemenší pomyšlení na ona místa, natož dvě cesty hadicí do téměř půlmetrové hloubky... Pak jsem o tom ale mluvila s jedním známým lékařem, který se nesmírně divil, že mi nedali ani lokální umrtvení, a pro příště jsem byla poučená! Ve střevě bylo vše (zdánlivě) v pořádku, ještě se tam přišel podívat další lékař a vtipkoval, jak mám krásně růžovou sliznici a že takový kompliment mi určitě ještě žádný muž nesložil. Mně takové věco nevadí, i když chápu, že někomu by to mohlo připadat nevhodné... Někdy jsem dokonce ráda, když si lékaři při vyšetření řeknou něco mimo téma, pomáhá mi to zapomenout na to nepříjemné, co se se mnou děje. Ale zpátky k vlastním vyšetřením: po té gigmoideoskopii jsem nemohla ani vstát, jak jsem měla nafouklé a bolavé břicho, ale naštěstí tam byla hodná sestřička, která ze mě ten vzduch za pomoci malé hadičky doslova vypustila, čímž mě zachránila před okamžitým zešílením bolestí. Pak jsem se naučila bránit - už jsem nikomu nedovolila vyšetřovat mi konečník, když to tak strašně bolelo, a když jsem měla jít na kolo(no), tak jsem si předem vymínila, aby mě při tom uspali! Taky jsem poprosila, aby mi udelali gastro i kolo v jeden den - bylo to docela naročné, nejdřív se mnou letěli na gastro a pak honem honem do vedlejší vyšetřovny, uspat a vyšetřit, ale krásně jsem se z toho vyspala a ušetřila jsem si trápení! Nechci být simulant, ale když pominu bolesti, které nám působí Crohn sám o sobě, a vzpomenu si jen na to, jak bolelo odebírání vzorků z aftů, které se mi udělaly v puse, a jak mi bylo zle při asi hodinu a půl trvajícím "napouštění" na enteroklýze (nebojte, moje "mrska" MC-spolupacientka tam byla ani ne dvacet minut!), tak si říkám, že pokud to je možné bez rizika, tak se musíme bolesti vyhýbat, jak jen to jde! A je to skutečně tak, jak tady někdo už psal: lékaři vám řeknou všechno, ale ne sami od sebe - musíme se holt ptát a vytáhnout z nich i to, co říct moc nechtějí! (Já osobně si píšu na papírek seznam otázek, které na ně vybalím na příští kontrole! :-P :evil: Ještěže skleróza nebolí! 8) )
Seminarka Werunčiné kamarádky už bude teď s koncem semestru nejspíš odevzdaná, ale byla bych pro, abychom tu ve sdělování zkušeností a zážitků pokračovali i dál. Snad jsem vás k smrti neumořila, jak jsem se rozepsala!
Hodně zdaru, těším se na vaše příspěvky,
C.G.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 09 led 2006, 08:05

Ahoj,
Jsem ráda, že tu řešíte vyšetření, někdy jsou to fakt zážitky... Mně ze všeho nejdřív dělali sogmoideoskopii, a to při plném vědomí, bez jakéhokoliv umrtvení. To bylo v době, kdy jsem o existenci nějakého pana Crohna neměla nejmenší potuchy a myslela jsem si, že se mi prostě a jednoduše z nějakého záhadného důvodu udělaly hemoroidy. Vyšetření bylo do hloubky 45 cm u zde často zmiňovaného primáře Lukáše, který je bezpochyby odborník na slovo vzatý a nechci, aby to nějak vyznělo proti němu. Nicméně co si budeme povídat, když máte bolavý konečník a k tomu ještě luxusní trhlinku, tak vás bolí i sebemenší pomyšlení na ona místa, natož dvě cesty hadicí do téměř půlmetrové hloubky... Pak jsem o tom ale mluvila s jedním známým lékařem, který se nesmírně divil, že mi nedali ani lokální umrtvení, a pro příště jsem byla poučená! Ve střevě bylo vše (zdánlivě) v pořádku, ještě se tam přišel podívat další lékař a vtipkoval, jak mám krásně růžovou sliznici a že takový kompliment mi určitě ještě žádný muž nesložil. Mně takové věco nevadí, i když chápu, že někomu by to mohlo připadat nevhodné... Někdy jsem dokonce ráda, když si lékaři při vyšetření řeknou něco mimo téma, pomáhá mi to zapomenout na to nepříjemné, co se se mnou děje. Ale zpátky k vlastním vyšetřením: po té gigmoideoskopii jsem nemohla ani vstát, jak jsem měla nafouklé a bolavé břicho, ale naštěstí tam byla hodná sestřička, která ze mě ten vzduch za pomoci malé hadičky doslova vypustila, čímž mě zachránila před okamžitým zešílením bolestí. Pak jsem se naučila bránit - už jsem nikomu nedovolila vyšetřovat mi konečník, když to tak strašně bolelo, a když jsem měla jít na kolo(no), tak jsem si předem vymínila, aby mě při tom uspali! Taky jsem poprosila, aby mi udelali gastro i kolo v jeden den - bylo to docela naročné, nejdřív se mnou letěli na gastro a pak honem honem do vedlejší vyšetřovny, uspat a vyšetřit, ale krásně jsem se z toho vyspala a ušetřila jsem si trápení! Nechci být simulant, ale když pominu bolesti, které nám působí Crohn sám o sobě, a vzpomenu si jen na to, jak bolelo odebírání vzorků z aftů, které se mi udělaly v puse, a jak mi bylo zle při asi hodinu a půl trvajícím "napouštění" na enteroklýze (nebojte, moje "mrska" MC-spolupacientka tam byla ani ne dvacet minut!), tak si říkám, že pokud to je možné bez rizika, tak se musíme bolesti vyhýbat, jak jen to jde! A je to skutečně tak, jak tady někdo už psal: lékaři vám řeknou všechno, ale ne sami od sebe - musíme se holt ptát a vytáhnout z nich i to, co říct moc nechtějí! (Já osobně si píšu na papírek seznam otázek, které na ně vybalím na příští kontrole! :-P :evil: Ještěže skleróza nebolí! 8) )
Seminarka Werunčiné kamarádky už bude teď s koncem semestru nejspíš odevzdaná, ale byla bych pro, abychom tu ve sdělování zkušeností a zážitků pokračovali i dál. Snad jsem vás k smrti neumořila, jak jsem se rozepsala!
Hodně zdaru, těším se na vaše příspěvky,
C.G.
Mnooo-otázka- když už tady bereš ty postupy při vyšetřeních tak nějak paušálně, řekni mi- co si předtsavuješ pod pojmem "uspat"? To si spousta nově příchozích lidí s mc a uc tady může špatně vysvětlit jako CA a to specialně jen kvůli kolonu není moc ok. Nebo je to analgosedace? Nebo te jen pořádně připlácli Dormicem?
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 12 led 2006, 15:55

Mě při posledním kolonu píchli něco uklidňujícího. Strašlivě to pálilo až k rameni, ale je fakt, že jsem potom necítila vůbec žádnou bolest a z vyšetření si pamatuju každou minutu (je to divnej pocit se na obrazovce dívat na vlastní střeva - ale už vím jak můj crohn vypadá :) )
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 led 2006, 19:26

me pichaj oblbovak.Clovek pri tom zapomene ze ho to bolelo, kdyz to boli pripichnou vam, aby jste to zapomneli. Celou dobu jsem kecala se sestrenkou a pak si pamatuju jen chvilky.
No ten kdo ma penize, a kamose anesteziologa, tak ho klidne uspi. Jde o to ze jim to neproplaci pojistovna. Myslim ze to stalo 2 tisice- ale clovek si vse musi sehnat sam.
Ten oblbovak ale neni spatnej, kdyz clovek zapomene, ze mu neco delali

Vetsinou, kdyz neco pali, tak to propichli zilu, ale kdyz mi pichali na uspani tak to me bolelo silene- zalezi co pichaj. Na jedne operaci me to taky nebolelo
Sim-crohn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sim-crohn » 18 úno 2006, 22:04

No tak ja mam zkusenosti s obvodni doktorkou takove,ze kdyz mi bylo 10 let tak mi bylo porad hodne zle a kdyz jsem sla k doktorce tak mi rekla ze to prejde,ze jsem neco snedla,mamka se,ale nastvala a rekla ji,jestli by mi laskave nemohla vzit odbery,tak se uracila,a den pote nam volala at okamzite prijedu,ze musim jit do nemocnice,ze mam nizky hemoglobin..no hruza,s doktorkou z gastra mam,ale velice dobre zkusenosti,vzdy mi vyhovi,poradi a je mila a myslim si,ze chce pro kazdeho pacienta jen to nejlepsi a take pro to dela vse!!!
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 28 úno 2006, 14:02

No já myslim, že obvoďáci sou doktoři dost na houby...podle mě jsou jejich zkušenosti a znalosti naprosto nulové. Nemají ani snahu se nějak víc vzdělávat, přitom i lékařství jde docela kupředu. Oni jsou pořád u těch svých paralenů a kapek do nosu. Jednu dobu sem jich doma měla tolik, že bych to mohla prodávat (no nekecám). Mátě se pak nasrala, že mám jít za mudr ať mi veme krev. Ta na mě hleděla jak na simulantku a prej, že aby měla maminka klid,tak mi tu krev veme...zjistila že mám mononukleózu...ani to s ní nehlo. Nějaká dieta nebo tak něco vůbec nehrozilo. NApsala mi omluvenku z těláku na 14 dní... :) Když jsem k ní loni šla zelená jak sedma, podviživená a táměř sem lezla po čtyřech, že mám asi střevní chřipku či co, tak mě vyhnala, že už nejsemjejí pacient, že je mi už 20, ať to teda zkusim u jiné mudr pro dospělé. Tam sem se asi hodinu kroutila v čekárně a mudr mi pak řekla, že má plno, že mám smůlu a mám hledat jinde. Myslela sem, že se rozbrečím. POtřebovala sem mimojiné ještě potvrzení do školy, že jsem ze zdravotních důvodů nemohla dojít k přijímačkám...pak se teda velmi nerada slitovala anapsala mi něco na způsob endiaronu. Druhej den sem se doplazila na přijímačky, pár dní na to sem byla na brigádě...ten jako endiaron nezabral a asi 3 týdny sem měla akutní UC, zase sem se musela vnutit aspoňna odběry. Ctěná mudr si užívala dovolené, tak mi to napsala sestra a když pak viděla výsledky, tak se málem poskládala, že prej nechápe, jak můžu ještě existovat. Poslala mě jako akutní případ na internu, kde byl jen doktor púřes diabetes. Byl zkalenej jak hovado (to taky nekecám...viděla semten pohled a následně se mi poštěstilo nahlédnout i na zásoby v ledničce) nebyl schopnej slova a už vůbec ne sepsat nějakou zprávu. Víceméně sem mu to celý nadiktovala. úprotože jsem si už dřív něco o UC zjistila, jelikož jsem tušila, že se mě tato choroba vzhledem k těm příznakům týká :) Pak už to bylo docela v poho...jako vyšetření a tak. Teďka si mě vzal do parády primář, takže pohoda. Ale když jim řeknu, že si myslim, že to mám z mlíka a celkově z laktózy, taky na mě hleděj jak na cvoka, co si to vůbec dovoluju sama si určovat diagnózu...ale i tak si to furt myslim, bo jako děcko sem měla po přestupu na sunar takový průjmy, že už mě pohřbívali...a teď mi stačí dát si jogurt a běžim na záchod...Jinak má obvoďačka jeneschopná mi předepsat i blbej salofalk, když mi dojde. Prej že by správně neměla, ale že teda udělá výjimku,když to tak potřebuju, ale až pudu na kontrolu, ať si nechám napsat tam...to by mě vážně neneapdlo. Takže jak říkám, obvoďáci jsou totální odpad doktorstva...chuj, je lepší se jim vyhýbat :)
Baruna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Baruna » 28 úno 2006, 14:12

Jo jinak jak píšete o té koloskopii, tak to ste teda někteří dost borci, že ste to dali bez umrtvení. Mě stačila na živo rektoskopie a braní vzorků tkáně...chuj, koloskopii mi primář zařídil v takovým tom přispaným stavu. Píchli mi něco do ruky, dali mi masku nejspíš s rajčákem a pak si pamatuju jenom to, že na mě mluvila sestra kde mám věci a já sem jí kecala cosi o tom, že dom pudu až se vyspim, že pro mě přijde kámoška až ju prozvonim. Strašně sem se u toho chlámala...ta sestřička taky...a já pak víc, když se mě po pár minutách znovu zeptala, kde mám věci, že před tím sem jí na to nějak neuměla odpovědět :) Koloskopie v tom přispání je fakt docela zábavička...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů