Cronova choroba po 43letech vyléčena

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
johnny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johnny » 01 zář 2005, 10:26

Ahoj lidi!Jak to tak sleduju,tak v tomhle fóru se to točí kolem jedné osoby,proč ji tak všichni odsuzujete?Protože ji nevěříte,že se dá Crohn vyléčit??Taky se mě tomu nechce věřit,ale znám jednu paní,která se právě zabívá tou slavnou detoxikací(myslím,že to je ta léčba doktora Jonáše)a jednu pacientku už vyléčila. Mimochodem to ICQ Dariny opravdu nějak nefunguje.Vyhledat podle čísla vubec,podle jmena sice ano,ale stejně to nevalí.

Jan Havlík
johnny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johnny » 01 zář 2005, 10:45

Beru to zpátky,všechno jsem to pročetl a jak sem viděl ten odkaz s tou fotkou toho Fiata,tak mně to stačilo.Člověj musí být pozorný. A nesmí být najivní.Ta nemá nic společnýho s detoxikační léčbou doktora Jonáše.Vsadil bych se,že ji to jméno ani nic neříká!!

Jan Havlík
Speedy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Speedy » 15 kvě 2006, 17:22

Ahoj, jen jsem se chtěl přeptat, zda tu není někdo s podobným problémem. Rád bych s ním probral možnosti léčby a zkušennosti v normálním životě. O co se tedy jedná. V prosinci 2005 jsem podstoupil operaci při níž mi bylo odebráno 1,5 metru střeva. Přišel jsem o část tenkého a část tlustého střeva. Vše bylo v důsledku pokročilého stádia Crohnovy choroby. Bohužel se od té doby nemohu zbavit častých průjmů a velmi řídké stolice. Moje otázka tedy zní. Jakým způsobem je v tomto případě možné zhutnit stolici.
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 16 kvě 2006, 17:42

Ahojky Speedy,myslím že máme podobnou situaci a ráda bych si vyměnila zkušenosti a prožitky.Jsem taktéž po operaci,v červenci 2005 mi operovali tenké střevo,brali mi 15cm.Nyní odstupem času musím potvrdit,že operace mi velmi pomohla a momentálně usnadnila život.Ale taktéž se potýkám se stejným problémem jako ty,čili tekutá stolice,čili průjem.Mývám ji jen když sním něco hodně špatného.Ačkoliv to může znít komicky k tužší stolici mi napomáhá 2-4dcl červeného vína,občas i banán.To mám prostě odskoušené.
Jaké ty máš pocity po operaci?Máš pocit,že je to lepší?Šel by jsi do toho znovu?
Přeji Ti mnoho sil a pokud možno už žádný zásah do těla.
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 17 kvě 2006, 15:20

Nazdárek , já jsem taky měla po operaci průjmy, a to pořád. Brali mi 40 cm tenkého střeva od konce, tzn. že i terminální ileum. Tahle část je důležitá,protože se v ní vstřebávají žlučové kyseliny, které v předchozí části napomáhají emulgaci tuků. Pokud se nevstřebávají, dráždí tlusté střevo a na řadu přicházejí průjmy. Já na to beru Questran a funguje to. Doporučuju zeptat se lékaře, jestli jste také tento případ. Může to být i něčím jiným. P.S. moje mamka přejmenovala Questran na Protiser :)
Karlos
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Karlos » 20 kvě 2006, 13:25

Zdravím, taky jsem absolvoval operaci, před měsícem a půl. Vzali mi asi 15 cm tenkého střeva a asi na 40 cm celkem mi dělali plastiku nebo jak se tomu říká a musím říct, že mi operace zřejmě pomohla, cítím se dobře, bez bolestí a stolici mám pravidelnou. Před operací jsem zkoušel jak pes, každý den v bolestech. Chtěl bych s někým podiskutovat o zkušenostech po operaci
Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 20 kvě 2006, 14:46

Ahojky Karlos,velmi ráda si s Tebou vyměním zkušenosti po operaci.Zajímá Tě něco konkrétního?
Já mám jen pár otázeček,zda momentálně užíváš nějaké léky a jak se stravuješ,zda máš širší výběr po operaci než před.
Přeji ještě více slunečných dnů.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 26 kvě 2006, 07:47

Aj, tak to me mrzi, drzim palce at jde vsechno po operaci dobre a hlavne - at uz je to posledni!!!! Dej o sobe vedet!

Zdravicko v pravem slova smyslu...lezim treti tyden ve vfn na karlaku v praze, mam prave 11 den po chirurgii. Resekce cca 15cm terminalniho ilea a nekolik strikturoplastik. Vzhledem k tomu, ze je to ma ctvrta opeace, nic moc. Prujmik jsem se ale taktez rozhodl zabijet questranem..a poprve jsem se v klidu vyspal. Tedy doufam, ze protiser zabere stejne jako mi zabral kdykoliv predtim...Kuba


Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 26 kvě 2006, 19:15

ahoj kubo,
preji brzke uzdraveni, zadne dalsi operace a at se vyspis.

Dnes jsem se ve VFN motala, nevypada to se strevama ruzove. Ale verim, ze ten sraz budem poradat nekde jinde nez v nemocnici. HODNE ZDRAVI

Zdravicko v pravem slova smyslu...lezim treti tyden ve vfn na karlaku v praze, mam prave 11 den po chirurgii. Resekce cca 15cm terminalniho ilea a nekolik strikturoplastik. Vzhledem k tomu, ze je to ma ctvrta opeace, nic moc. Prujmik jsem se ale taktez rozhodl zabijet questranem..a poprve jsem se v klidu vyspal. Tedy doufam, ze protiser zabere stejne jako mi zabral kdykoliv predtim...Kuba


Pavlína
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pavlína » 28 kvě 2006, 09:47

Zdarec Kubo.přeji Ti mnoho sil a více lepších zítřků.Také jsem byla operována na Karláku v Praze a taktéž mi brali 15cm terminálního ilea.
Jak dlouho si Tě tam chtějí nechat?Víš kdo Tě operoval?Mě přednosta kliniky Šváb a Tebe?
Jestli Tě můžu poprosit až budeš kecat a laškovat se sestřičkama,tak moc moc pozdravuj takovou tu silnější,nejsimpatičtější a nejhodnější.Jmenuje se LUCIE Hlavatá-Fridrichová.To jen aby řeč nestála.Pozdravuj ji od Pavlíny z Jindřichova Hradce ona bude vědět.
Jak tam o Tebe pečují,jsou na Tebe hodní?
Dej vědět jak jsi na tom,jsme zvědaví.
Drž se,myslíme na Tebe.
mihava
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mihava » 26 pro 2009, 13:42

Dobrý den,
zdravím všechny. Bohužel patřím také mezi ty, kteří trpí Crohnovou nemocí. Byla mi diagnostikována v prosinci 2007. Operaci jsem žádnou neprodělala. Pouze na mě pan doktor vyzkoušel haldu prášků, nyní jsem těhotná, takže mám udržovací léčbu Azaprine 3-0-0, Clacichew 1-0-0 a Questran 1-0-0. Vše fungovalo v pohodě. Bohužel nyní jsem se od pana doktora dozvěděla, že Questran se přestal u nás vyrábět a žádná náhražka u nás není k dostání. Vyrábí se něco stejného v zahraničí, ale k nám se to prý nedováží. Takže nevím jak celou situaci řešit, protože pokud Questran vysadím je stolice řídká a dosti častá. Vidím, že tady dost z vás Questran užívá, jak jste na tom vy ? Co vám lékař doporučil nebo jak to budete řešit ? Všem děkuji za reakce a přeji krásné svátky a nový rok pokud možno bez průjmů a obtíží !!!
Tommy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tommy » 23 led 2010, 22:00

a na co jsou ty léky? momentálně jsem v klidovém stadiu a taky 3 léky - beru imunosupresivum - Imuran (imunosupresiv je spoustu), protizánětlivou - Pentasu a vápník - Caltrate (ekvivalen ke Calcichew, jen je tam navíc zinek)

přepokládám, že k tomu tvému bude Pentasa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů