související/nesouvisející zdravotní komplikace

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

související/nesouvisející zdravotní komplikace

Příspěvekod Leptospiroza » 31 kvě 2005, 20:10

Vyskytly se vám nějaké zdravotní komplikace v souvislosti s MC nebo UC? (můžou s tím souviset křeče ve svalech, křečové žíly?)
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 01 čer 2005, 09:58

Ahoj Leptospirózo!
Jo, komplikace se u mě bohužel vyskytly a daleko víc mě otravují než samotná kolitida. Dokonce mi jedna doktorka říkala, že má pac. a ta má pouze vedlejší projevy tohoto onemocnění. Já mívám bolesti kloubů, hlavně v zimě, bero na to Surgam nebo Aulin, což je větší svinstvo, ale lépe zabírá, protože je silnější. Druhá komplikace, která mi více znepříjemňuje život je autoimunitní zánět štítné žlázy a hyperfunkce štítné žlázy, který mi zjistili před dvěma roky. Projevuje se to rychlým pulsem, nervozitou, třesem a křečemi končetin, pocením. Příznaků je daleko více uvádím jenom ty, které se mě týkaly. Terapie byla taková, že jsem měla vyloučit jód ze stravy a upravilo se to. Jenže teď po dvou letech se to znovu z neznámé příčiny aktivovalo a MUDr. mi řekla, že to souvisí s kolitidou a špatnou imunitou se kterou bohužel nic neudělají. Princip je v tom, že tělo nerozezná cizí od vlastního a vyrábí proti vlastní tkáni protilátky a vytváří zánět. Myslím si, že v podstatě je to taková vnitřní forma sebepoškozování.
Teď beru antihormon Tyrozol 10 mg a za měsíc jdu na kontrolu, tak uvidíme. Co mě štve, že možná nebudu moc jet k moři. MUDr. mi to řekne až za měsíc.
:)
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 02 čer 2005, 20:42

Ahojky, po zjištění UC se objevily také bolesti kloubů, které dříve hodnotili jako revma a dneska tomu říkají svalová obrna:-)), začal se mi zhoršovat zrak a nejhorší je únava a pak už jsou to takové drobnosti, kterým ani nevěnuju pozornost. Hanka
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 03 čer 2005, 09:57

Ahoj! Jak se Ti ta "svalová obrna" projeuje? Já mám revmatoidní artritidu a navíc mně bolí lýtka a jde to aľ do křečí. Pořád si říkám,ľe je to třeba z nějakýho průvanu,ale spíą ne. olí mně to někdy i večer v klidu v posteli .

Hana
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 05 čer 2005, 13:26

Je možné, že souvisí s užíváním prednisonu zhoršování zraku? Přikládala jsem to svému věku, ale nezdá se mi, že to jde tak rychle, že na čtení si musím brýle brát( zhoršování během 2-3 měsíců). Dále mě více padají vlasy...??? Mějte se všichni pěkně a hlavně buďte co nejvíc zdraví....ahojky.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 05 čer 2005, 14:22

To JT:Ten zrak nevim,nevim,ta alopecie (padani vlasu) je vic jak mozne ,ze je to Prednisonem.Jen mi prijde divne, ze se uz ve vetsi mire nepouziva namisto Prednisonu novejsi budesonid,ktery ma daleko mene nezadoucich ucinku ale lecebne ucinky stejne jak prednisonum.
To ALL:Ja sam mam desne bolesti od kolen dolu,uplne krece.Ibalgin,surgam,aulin a dalsi podobne by se u MCrohn nemely vubec uzivat,na to pozor,strevu to nedela vubec dobre.Ja sam jsem dostal ALgifen kapky ale ucinek nic moc.Takze se to snazim vydrzet a kdyz je nejhur,mam v rodine zdravotnika a dostanu injekci Tralgitu,nic me pak neboli ale jsem z toho desne "sjetej" coz mi docela vadi.Jinak vazne pozor na ty veci proti bolesti podavane per-os(usty), clovek si muze dost ublizit.I kdyz ty bolesti byvaji dost casto nesnesitelne takze chapu, ze spousta lidi sahne po tom co ma zrovna doma...
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 06 čer 2005, 07:36

Ahoj, mam dotaz... nedavno mi u zubare zjistili dva zanety u korene a oba zuby musi ven - zubar mi rikal, ze u Crohna muzu mit problemy s pripadnym implantatem, ze s poruchou iminity by telo nemuselo ten implantat prijmout... Meli jste nekdo podobny problem? Nechce se mi kvuli mustku nechavat si zbrousit a umrtvi dalsi 4 zuby, tak implantaty by pro mne byly reseni... Poradte... Diky. Eva
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 06 čer 2005, 20:20

Ahoj já mám taky vedlejší příznaky hlavně problémy s očima - mám už přes rok v oku zánět myslím že se to jmenuje episkleritis a doktorka mi řekla ať počítám s tím že se mi to bude nejspíš vracet a má pravdu protože za poslední rok to mám už potřetí. A taky mě pálí oči za rok se mi zhoršil zrak skoro o dioptrii. Taky asi před dvěmi lety se mi udělala boule na noze má to hrozný název - myslím že eritromadonosum nebo tak nějak. Podle mého doktora je to k MC a léčila sem to Medrolem. Obnášelo to být tři týdny doma s nohou nahoře. Nic moc.
Naštěstí to se nevrátilo. Mějte se Jana
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 08 čer 2005, 00:34

Mě právě poslední měsíc bolej nohy, klouby, a hlavně lýtka - vypadá to jako křeč, většinou večer v klidu v posteli.

Další je únava - včera jsem prospala celých 15 hodin.

Tachykardie - prý to souvisí s colitidou.

Připadám si střídavě jako hypochondr a chcípák.. :-P
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 08 čer 2005, 00:39

to Jitka:

vlasy většinou padají z nedostatku železa (což může být způsobeno zánětem, ztrátou krve...) Po pár týdnech doplňování železa (kapsle) se to většinou upraví.

Oplachuj si hlavu odvarem z kopřiv a nech si napsat nějakou podpůrnou vodičku, případně doplňující vitamíny a určitě se to zlepší.

Může to být asi i nějaký vedlejší účinek léků, jak píšou nahoře, to je pak asi nejlepší prokonzultovat s doktorem.
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 08 čer 2005, 17:56

Byla jsem včera na kontrole a podle krevních testů se mi vůbec nevstřebává B 12. Když jsem se ptala jaké jsou příznaly tak mi doktor říkal že: únava, bolest nohou až křeče a problémy s neosrým viděním. Což je všechno pravda, jen jsem to přikládala něčemu jiného. Budu dostávat injekce B12 pět měsíců každých 14 dní jednu. Snad se to srovná. Myslel si že je to laboratorní chyba, člověk má mít hodnotu v těle cca 250 až 850 a já měla méně než třicet. Vtipné. U Crohna při postižení termálního ilea to bude asi častý tak bacha na to. Mějte se Jana
Marika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Marika » 08 čer 2005, 19:04

Lékaři mi diagnostikovali UC teprve nedávno, takže toho ještě moc nevím. Ale je fakt, že poslední dobou mě děsně bolí lýtka a při chůzi do kopce i klouby. Někdy se musím zastavit a odpočnout, jinak bych tam snad ani nedošla. A nejhorší je to večer a ráno, to mě kolikrát ty křeče probudí ze spaní :( .
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 10 čer 2005, 11:19

Ahoj,

já mám těch vedlejších příznaků taky spoustu. Bolavý záda, to je asi klasika. Křeče mám taky, záleží to na tom, jak můžu zrovna jíst. Mívám je hlavně v rukách a v prstech. Pomáhá mi brát tabelety s magnesiem.
A jinak občas mě bolej kyčle tak, že mám fakt problém se otočit v posteli, ale většinou mi stejně nezbyde nic jinýho, než to rozchodit.
Taky mě přád bolí hlava, ale skoro rok jsem brala kortikoidy, tak si radši nechám prohlídnout oční pozadí. Mohlo by to být od toho.

Tak se držte, čau Vjerka
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 13 čer 2005, 06:15

To Jitka:Padani vlasu-dobre reseni je vlasova voda Alpicort forte k tomu tablety Ca+Mg+Zn(vapnik horcik zinek)
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 13 čer 2005, 08:20

Ahoj, tak vidim ze s ezubama u asi noikdo kompliakce nemate, no ale mam dalsi dotazek... pred trema mesicema po operaci mi delali testy na B12 a vyslo to pry dobre, ale ted mam pocit, ze se neco deje, strasne mi zacaly padat vlasy a mam porad "koutky", kterych se nemuzu zbavit ani zobanim Bkomplexu, coz mi vzdycky zabralo, byvam dost unavena... Rikala jsme si ze na mne jen vlezl ajarni unava, no ajle mame cerven aporad je tu :), tak se chci zeptat, jestli nekdo mate podobne problemy...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 114 hostů