související/nesouvisející zdravotní komplikace

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 14 čer 2005, 02:39

Ahoj Hani, ta svalová obrna se projevuje znecitlivěním dolních končetin, začíná to pomalu v prstech u nohou....to když cítím, utíkám domů, jinak se stane, že zůstanu třeba v parku na lavičce nebo v kině - to byla docela legrace:-), pak to přechází do lýtek a stehen, je to postupné a ten stav trvá několik hodin, asi tak 3-5, kdy ležím a nemůžu chodit. Taky jsem si myslela, že chlad může mít souvislost, ale pozorovala jsem to a myslela jsem, že je to třeba z přetažení, ale stávalo se mi to i když jsem celé dny ležela. Kdysi ty stavy byly tak dvakrát do měsíce a te%d už naštěstí méně.
Jo, Hani, už je to dávno, psala jsi, že mi poradíš něco na nespavost:-)), podívej na mně, slušní lidi mají chrnět a já taky brouzdám:-). Měj se.

Někdo tady psal, že odvar z kopřiv pomáhá proti padání vlasů. Připojuju se, toto jediné mi pomohlo a předčilo to různá vlasová tonika a zaručené přípravky. Stačil kopřivový čaj, jeden sáček a padání se výrazně omezilo.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 14 čer 2005, 18:47

Já mám docela špatny očička,momentálně kolem 3,5 dioptrie na každym a začinala jsem před 2 roky s půlkou na levym a tříčtvrtkou na pravym oku.Jinak - klasicky - zada,pobolivaji mě svyly, občas nejaka křeč a velmi velmi moc stolice, klidně i 4x denně, ale to se asi ani nepočítá, že?
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 15 čer 2005, 06:43

Ahoj Sydney, s tou radou na spaní jsem to nebyla já.Je nás tady několik se stejným jménem. Ale co vím,tak pomáhá meduňkový čaj,nebo třezalkový, teplé mléko nebo kakao,taky jsou speciální čaje na klidný spánek...Taky se mně v poslední době stává,ľe jsem unavená,usnu a za nějakou dobu se vzbudím a nemůľu usnout.To pak taky bloudím po baráku,piju teplý kakao a čekám,kdy to zabere a nic.Zkouąím si cvičit na posteli,ľe se unavím a usnu..Je to zvláątní,ale čím jsem unavenějąí,tím větąí je pravděpodobnost,ľe budu v noci alternovat Bílou paní.S těma bolestma v lýtkách to mám jiný.Je to jen v těch lýtkách a jde to do křečí.Moľná to bude něco jako slabý zánět ľil. Kdyby ses dozvěděla něco účinného na to spaní,tak se svěř - myslím,ľe je nás víc co v tom lítáme.Moľná je opravdu tím,ľe jsme přetaľený-to je u nás hned-jenľe v práci by pro malejch dvacet za poledne neměli pochopení.©koda,protoľe by to bylo úplně ideální.Znám to z lázní,kdy si po obědě schrupnu a nespavostí tam rozhodně netrpím. Tak se měj a a» tě ty nohy zlobí co nejmíň!!

Hana
janaf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janaf » 15 čer 2005, 07:40

Ja na nespavost ted uz netrpim jako driv, ale stalo se mi, ze v kombinaci Entizol s Prednisonem (u obou leku to pisou ve vedlejsich ucincich), jsem nemohla spat vubec, bylo to hrozne vycerpavajici, nakonec jsem musela vysadit Entizol. A s Prednisonem uz se to dalo zvladnout. J.
sam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sam » 15 čer 2005, 21:11

Ahoj!
Snažím se probrat všechny zdravotní komplikace, které mám v souvislosti s Crohnem. Kosmetické, řekněme nevýznamné. Vousy díky dlohodobému užívání kortikoidů (12let) mi rostou téměř až pod oči. Stomatologické, dříve jsem neměl téměř žádné problémy, nyní občas váčky, afty na jazyku, rozlamují se mi stoličky, čtyři korunky, plomby kde to jde, kromě předních zubů. Bolesti zad přes zimu, léto díky pohybu, sluníčku a bohatší stravě bez problémů - začal jsem chodit na doporučení mé lékařky do osteologické poradny a tam díky denzitometrii zjistili začínající osteoporózu. Beru na to Kalcium, ale to se bohužel sráží v ledvinách a občas je z toho ledvinová kolika. Oteklé nohy, po delším sezení v práci - s úspěchem používám klekačku. Opuchlý obličej a pořádný "vaky" pod očima - opět díky hormonální léčbě. :D
Některé problémy se snažím řešit spánkem, zaspat bolest pokud to jde. Ono večer to vypadá hůř, než třeba pak ráno. Doporučuji tyto bylinky, které mám ozkoušené: Máta, Meduňka, Řimbaba, Dobromysl, Lípa, Kopřiva. Také doporučuji med (denně alespoň lžíci do čaje), já zbouchám tak 1kg za dva měsíce. Užívání posilujících a relaxačních koupelí (JUST Švýcarsko-oleje), soli do koupele. Pro normálnější trávení užívám kapsle, které se jmenují ACIDOPHILUS, obsahující bakterie, které se ve zdravém střevě normálně vyskytují, nebo kapsle NUTRILON, ty se třeba podávají při léčbě antibiotiky, aby vám nezlikvidovaly střevní flóru. Dobrý je také TEA TREE OIL (JUST Švýcarsko), který užívám rozředěný v medu, čajovou lžičku denně, nebo OLEJ Z 31 LÉČIVÝCH BYLIN. :D
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 16 čer 2005, 08:47

Ahoj! K těm tabletkám Acidophilus - má dr mně je zakázala.Mám UC v klidovém stadiu a říkala,ľe bych si tím hodně ublíľila i v té klidové fázi.Prý se to doporučuje jen u zdravých lidí.U nás uľ ne. Tak nevím...ale radąi je nejím.

Hana
sam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sam » 16 čer 2005, 18:46

Ahoj Hanko!
Díky za radu. To je můj problém, že se snažím udělat pro svoje zdraví (svoji MC) :-)))) co nejvíce a asi ne všechno je dobré. Ode dneška to neberu. A ještě jednou dík.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 16 čer 2005, 18:52

To SAM:No,Tvuj prispevek vypada jak nejaka poradna babky-bylinkářky.Problem je ale v tom,ze ty bylinky ne vzdy delaji uplne dobre.Pises,ze musis calcium a obcas ti to prinese ledv.koliku-nepremyslel jsi treba o tom,ze to taky drazdis tim cajickem z tech vsech vetvicek co si varis?Vis,ja si myslim ze at u UC nebo MC je nejlepsi uzivat co nejmene vsech supelementů,zbytecne tim jinak zatezujes zazivani,jatra,ledviny coz u techto nemoci dost nici uz kortikosteroidy nebo ASA5(Pentasa a jeji kamaradi).Vyzkousej riznout s bylinkama,ber leky,vitaminy,pokud je to nezbytne nutne tak nejake leky proti bolesti ale nic vic.Dovolim si tvrdit ze se ti casem ulevi a spousta problemu ustoupi.
To ALL:Neberte to tak ze neuznavam bylinky ci chci nekoho shazovat,ale ten prispevek mi připadal skutecne jako prehnane uzivani bylinek.Ono mozna pomuze odvar ze salveje na bolave zuby ale myslim ze UC a MC jsou trochu slozitejsi...
sam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sam » 16 čer 2005, 21:04

to: rich.b Ahoj! Neber to tak, ze kazdy den si delam tyhle caje. Ale, to podotykam, je to 12-ti leta zkusenost s bylinkami. To, co delam denne, je ze beru leky na MC. Kdyz jsem nafouklej, tak si uvarim matovej caj, kdyz jsem nachlazenej, tak lipovej caj s medem atd. To si myslim, ze je naprosto normalni a nesupluje to zadnou lecbu. V podstate jsem tim chtel rici, ze je tu take neco jineho co muze pomoci a neni to jen sama chemie.
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 16 čer 2005, 22:05

To SAM:Nepochopeno-chtel jsem jenom vysvetlit to,ze spousta bylinek co jsi vypsal v prispevku muze mit neblahe ucinky na osobu,co ma nadmerne zatizene ledviny a jatra a gastrointestinalni trakt treba leky.A pokud mi zacnes tvrdit,ze kortikosteroidy a ASA5 nemaji neblahe ucinky na GIT,ledviny a jatra,nebudu Ti verit.A mnoho bylinek dava prave temto organum docela zahučet.Btw-zkus se vyhnout slovu pomoci-jsou uz vyzkousene veci jako treba ostropestrec,ktery je schopen regenerovat u kazdeho jaterni tkan,vyrabi se tedy jako lek,tusim ze Essentiale,je to vyzkouseno.Existuje jeste par dalsich veci-do nekterych expectorans se pridava med-podporuje redeni hlenu,napr.Mucosin ale to uz treba nemuzou treba lidi co maji zlucnik-řízlo by to s nima.A je to tady-takova nevinna vec jako je med, sedne Tobe ,nemusi sednout jinemu,popřípadě to pro něj může být výlet do špitálu.A vetsina bylinek muze mit na nemocne lidi treba s UC nebo MC podobne "nevinny" vliv.A dále mi lidske telo prijde docela cenne na to,nez abych na nem delal pokusy jake bylinky sednou a jake ne,jeste navic pak s MCROHN.Proste si myslim,ze takto obecne rady nejsou moc fajn
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 17 čer 2005, 06:46

Ahoj Same! K té osteoporóze - já ji mám taky.Přiąli mně na ni předloni.Mám akutní nebezpečí zlomenin bederní páteře a stehenních kostí - mimo jiné.Mám na to Fosamax,který se jí jednou za týden a je to pěknej driják.Ale prý zabírá nejvíc.No a k tomu mám Caltrate - na recept.Jinak to stojí nějak přes stovku.Jím jeden denně a v den kdy beru ten driják tak ľádný,nemá se to míchat dohromady.To calcium Ti asi moc nepomůľe.Chce to jeątě jiný sloľky kvůli rozpouątění a vstřebávání do organismu.Taky jsem rok brala jen Calcium a výsledek skoro ľádný.Ale myslím si,ľe by Ti měli poradit v osteologické ordinaci.Musí zváľit naąi nemoc a stadium v jakém teď je...Já jsem v klidové fázi uľ několik let a ani ten driják mně nijak závaľně nerozhodil.Jen ta únava je hrozná..!! Ale je to opravdu individuální a je lepąí se poradit. Navíc si myslím,ľe kaľdý z nás tak nějak cítí co můľe a co ne. A kaľdý snese něco jiného. Tak se na to zeptej!! Osteoporóza není ľádná legrace!

Hana
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 04 črc 2005, 06:09

Přeji krásný den.
Tak mám za sebou další ko v poradně a hle-objevil se další problém a dost dobře se neví, zda-li souvisí s MCROHN-po kompletních odběrech mi byl z krve zjistěn inzulinom,t.j. problém s činností slinivky,měl jsem cukr 2.3,což je dle mé lékařky hypoglykémie a lidé co mají cukrovku při této laboratorní hodnotě pry upadají do diabetickeho kóma.No, já zatím žiju,ale co me ted zajímá-nemá někdo z Vás podobný problém?
sam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sam » 06 črc 2005, 10:38

Ahoj!
To rich.b: Ne, o téhle komplikaci nevím. Můj problém je nízká hranice cholesterolu, chudokrevnost (teď to ale není žádné drama) a zuby.
To all: Mám dotaz. Když vás někoho léčili imfliximabem, brali jste jako premedikaci imuran nebo nějaké jiné imunosupresivum? Na imfliximab mám najet začátkem září, ale teď budu dva měsíce brát imuš a celý srpen bych měl jet maximální dávku 200 mg/den.
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 20 čer 2006, 03:16

Ahoj,
tak krome jineho me strasne boli klouby - teda kloub az dolu k litku. Je to strasna bolest. Ted me to probudilo a ja uz tu 2 hodiny narikam a neivm, co s tim. Boli to v klidu i v pohybu - vubec tomu nic nepomha. Auauau. Co s tim? Mam od bolesti skoro slzy v ocich.
To mam asi za to, ze jsem vcera byla nadsena z toho, ze lecba po dvou mesicich konecne zacala zabirat, tak jako abych si nemyslela....
Uz si pripadam jak hypochondr :-(
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 20 čer 2006, 03:18

A z té bolesti už mi nejde ani gramatika...samozřejmě, že lýtko. :oops:

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů