Vedlejší účinky

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vedlejší účinky

Příspěvekod Klara » 28 kvě 2005, 19:27

Ahojte , chtěla bych se zeptat, zda pozorujete u sebe nějaké vedlejší účinky léků?
Mě na slunci začali vyskakovat červené flíčky. Na slunce se nemá chodit při užívání kortikoidů,ale já už je pár týdnů neberu.Tak teď nevím jestli mám jít na kožní a nebo na gastro.
Klára
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 29 kvě 2005, 07:04

Klárko,
kortikosteroidy at uz per os nebo ve forme kremu zpusobi par veci a mezi ne mimochodem patri i to,ze jsi ve zvysene mire fotosenzitivni(citlivejsi na slunce).Ja jsem sam zazil po lecbe kortikosteroidy zevni formou (kremy),kdy se mi na slunci delala vyrazka jeste po ctvrtoce od vysazeni.Pokud ti muzu neco poradit-zkus mazat Polysan(michana mast v lekarne),pak jsou tu financne narocnejsi veci a to Panthenol kremy(tusim ten nejlepsi z nich se jmenuje Forte-kolem 80kc) a uplnuje best of je EXCIPIAL LOTIO(asi 3 druhy na ruzne typy pokozky,stoji kolem 130,pokud napise doktor,doplacis cca30 kc) Jedna vec ktera te ale mozna ceka je alespon lokalni nanaseni nejakeho kortikosteroidu v masti na ty nejhorsi mista,pokud to nebudes prehanet,dosahnes pomerne pekne pleti bez cervenych skvrnek
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 29 kvě 2005, 14:54

Hmmm, tak to slyšim poprvý, že se nesmí na slunce... :-(( Já se naopak divim, jak dlouho teď na slunci vydržim, aniž bych se nějak enormně spálila, jak tomu bejvalo dřív... Jsem asi jiná... :-))
Jinak mně, když začli vysazovat prednison, tak mi vyskákali beďaři. :-((
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 29 kvě 2005, 22:04

U prednisonu je to i vpribalovym letaku, ze by se nemelo na slunko, taky nepit zadnej alkohol, nesolit a bla bla bla... clovek by se musel zblaznit aby to vsecko dodrzel, ja byla s prednisonem u more, smazila sem se jak zbesila, aji sme popijeli a nic se mi nestalo! ;)
Jinaxem po tom ale byla silene otekla, hlavne v obliceji, no je to svinstvo...
Silvie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Silvie » 30 kvě 2005, 09:58

Ahojky 8) , o sluníčku mi ani nemluvte. Musím mít neustále na hlavě klobok nebo šátek. Jinak se mi točí hlava jak čert a stejně musím vyhledávat stín, protože se mi na slunci dělá i špatně a to nemluvím o autobusech v létě. Když jsou přecpané lidmi, tak už ani nenastupuju a čekám na další. :cry:
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klara » 31 kvě 2005, 10:00

[quote]
Richi, díky za radu. Hned si nějkou mast koupím. Jedu totiž na týden k moři, tak se bojím co mi to bude dělat tam. Teď , když je zataženo se mi ty skvrnky zase úplně ztratily. K doktorovi jdu až 16.6., tak se zeptám i jeho. Díky ahoj Klára
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 16 čer 2005, 00:06

Chvíli jsem brala Entizol, teď už asi dva roky jen Salofalk 500 (6 tbl denně) a naštěstí nepozoruju žádné vedlejší účinky.
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klara » 17 čer 2005, 11:22

Ahojte, právě jsem se vrátila od moře, které mi úžasně pomohlo. Cítila jsem se fakt skvěle. Horší však bylo, že se mi znovu objevily červené skvrny a to po celém těle. Přes noc trochu zmizely a na slunci se zase objevovaly. Můj doktor mi řekl, že je to asi z Pentasi a na kožním to potvrdili. Dali mi nějaké léky, mast a musím používat výhradně krém s UV 100.Nejlépe nechodit vůbec na slunce.
Tak čus Klára
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 17 čer 2005, 16:36

Klaro,
takze se Ti stav u more zlepsil?
Mam UC a doktori mi rikali, ze bych se slunci a tropickym teplotam vystavovat nemel, ale mne se zatim v horku nepritizilo.

TRENER
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klara » 04 črc 2005, 09:41

Klaro,
takze se Ti stav u more zlepsil?
Mam UC a doktori mi rikali, ze bych se slunci a tropickym teplotam vystavovat nemel, ale mne se zatim v horku nepritizilo.

TRENER
Ano, stav se mi zlepšil. Kožní problémy doma už také zmizely. Takže Claritine, který mi dala kožní na ty skvrny už neberu, jen se mažu 100 UV faktorem a to na obličeji i těle. Nejvíce mi pomáhalo plavání v moři, to bylo skvělé.
Ahoj Klára
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 31 črc 2005, 20:19

ja jsem minulej rok byla dlouho na slunci a brala sjem prednison a pekne jsem se spalila jeste na ramenech mam pihy. Jinak jsem nic nepocitovala a to jsem se opalovala hodne
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 31 črc 2005, 20:21

tak clarítin co ti predepsala kozni neni samozrejme na ucinky z prednisonu ale na alergii- aj ho beru pokazde na jare, kdyz mam sennou rymu. Takze to mas nejakou alergii na 100%
Zdenka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zdenka » 12 srp 2005, 21:11

Bola som pri mori pred 2 rokmi, ale nepila som nic iba mineralku. Slnko som znasala dobre, citila som sa ako zdrava, choroba uplne ustupila, ale uplne mi opuchli clenky , ledva som chodila, myslim, ze to bolo z tepla a reakcia na Pentasu.Prisla som domov a vsetko zmyzlo.A tak isto mam na ramenach pehy od slnka.Ale to obdobie bez prejavou choroby bolo krasne a stalo zato.
pilulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pilulka » 28 srp 2005, 22:28

Ked som ochorel bral som 60mg prednisonu denne.Postupne sa mi znizil na 30mg.Ale moj stav sa vobec nelepsil ba zhorsil a z toho p... prednisonu som bol stale malatny,atd a ani som nepriberal.Tak som ho prestal samovolne brat lekarku som oklamal ze ho berem.Moj stav sa stale lepsi aj bez neho.
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 29 srp 2005, 07:23

Já jsem začala brát v květnu 50mg a teď beru 10mg denně. Za týden jdu na kontrolu na kolonoskopii, ale vidím to bledě, myslím že mně ten prednison taky moc nepomohl, možná ze začátku, co jsem ho brala mně bylo líp, ale nedávno jsem měla angínu a od té doby mě břicho zas pobolívá a tak se děsím toho co mně řeknou. Jinak jeho vedlejší účinky moc nepociťuju, jen jsem přibrala 7 kg. Eva

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů