Kolono

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kolono

Příspěvekod rich.b » 04 kvě 2005, 21:16

Tak jsem tu nova dusicka mezi vami-mam cerstve diagn. M.Crohn a mam problem-tim je kolono.Byl jsem objednan ale po predchozim zazitku s gastro,kdy mi doktor zaziva rozedrel do krve cely koren jazyka a o krku radeji ani nemluvim,se mi do tohoto vysetreni ani moc nechtelo.Zadal jsem o analgosedaci ale bylo mi receno,ze tu mi daji az se to nepovede beznou cestou.Dormicum na me pusobi asi jak tabletka stilnoxu na stado slonu-klidne bych potom i odjel autem.Takze co mam delat?Mam se snad necim priplacnout sam?I kdyz tu moznost mam (inj.Apaurin,Prothazin)moc se mi do toho nechce-neni toto snad povinnost doktoru udelat vysetreni tak,aby pro pacienta bylo co nejmene traumatizujici?Nemate nekdo zkusenosti s nejakou ambulanci v Brne,kde kolono v analgsedaci provedou bez reci?Predstava Fortransu a nezdareneho vysetreni se mi vubec nelibi,to radeji umru...Jinak nekdo s Crohnem z Brna?Rad bych zasel na kafco,pokecat a taaak.+420776188177 :)
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 07 kvě 2005, 08:43

Ahojky,
jojo, ja su z Brna:) chodim do Bohunic k doc. Zborilovi. Kolono mi tam delali myslim tak trikrat, pokazde(!) mi pichli zakladni davku a kdyz sem zacala hodne upet a kricet, pridali dalsi. Bohuzel se obavam, ze to bylo Dormicum, tak to by ti asi nepomohlo, mne taky moc ne, i kdyz si min pamatuju... ale strasne zalezi na tom, KDO tu kolono dela. Nekdo je na reakce pacienta citlivej, nekdo ma takovy ty debilni kecy jako "to prece musite vydrzet." To teda nemusime!!
werunka
chobajz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chobajz » 11 kvě 2005, 19:23

To muzu potvrdit, ze velice zalezi na tom kdo to dela. Na kolonu jsem byl uz nekolikrat a jednou dokonce uplne bez oblbovaku.
Kdyz mi je daji tak jim celou dobu vykladam vtipy. Jednou na ne asi nemeli naladu tak to slo bez toho. Nebylo to nic prijemneho, ale docela to slo.
Takze kdyz tady ctu ty katastroficke zazitky docela me to prekvapuje.

Ale reci jako: to prece musite vydrzet mi neprijdou na miste. Nejsme ve stredoveke mucirne!!! No, ni?
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 12 kvě 2005, 19:51

Myslim ze taky zalezi kterou cast streva mas postizenou a jak moc. I ja sem mela jednou kolono bez oblbovaku, bylo to nekdy v zacatcich, strevo bylo este skoro v poradku a taky sem si rikala, ze to neni tak zly, ale pak bylo.. muj strejda byl na kolono jen tak, preventivne, jakoze prevence rakoviny tlustyho streva po padesatce a vedl pitomy reci jako "na tom nic neni" a podobne, mela sem chut mu jednu vrazit! Jasne ze kdyz v tech strevech nic spatnyho a nemocnyho nema, nemuze ho tam nic bolet.. a taky mame asi kazdej jinej prah bolesti, to asi taky hraje roli. Neprijemny je to kazdopadne asi vsem, bleee :x
chobajz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chobajz » 13 kvě 2005, 14:38

Absolutně jsem nechtěl říct, ze je to super, a že se divím jak to někoho může bolet.
Každý to vnímá jinak. Ale právě, že to střevo mám v docela katastrofickém stavu. Můj doktor mi vždycky vykládá co zrovna dělá a ukazuje mi to na obrazovce. Vždy řekne teď to bude bolet víc, teď míň atd. A nemám na to nějaké hororové vzpomínky.
Za 14 dní jdu znova a k někomu jinému. Tak pak budu moct srovnat.
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 14 kvě 2005, 20:32

Ahojda, já v Brně studuju a chodím do Vojenský k p.doktoru Hégyimu. Kolono jsem tam měla zatím jen jednou a dělal mi ho nějakej jinej (takovej mlaďák:) Píchli mi nevím co, ale byla jsem při vědomí a vůbec to nebolelo (akorát ta sestra mě nějak blbě píchla, takže mě potom bolelo to;) Doktoři vcelku v poho, ale ta sestra, co si k ní chodím pro recepty mi pije krev... :x
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 16 kvě 2005, 20:41

Já jsem byla na kolonoskopii 2x, naštěstí to bylo vcelku v pohodě, sami se nabídli že mně něco píchnou a podruhé jsem jim řekla ať mně toho dají víc a neměli nic proti, chodím taky do Brna k doc. Zbořilovi, ale vím všchno jen krátce, takže jsu z toho všeho ještě taková nerozkoukaná, ani přesně nevím jestli mám Crohna nebo kolitidu, každej doktor tvrdí něco jinýho, tak asi se uvidí až časem, tak nevím.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 17 kvě 2005, 08:24

Cau evulko,
tak to ses v nejlepsich rukach, zboril je dobrej, v Brne rozhodne nejlepsi! A ze nevis jesi je to kolitida nebo crohn, tim se netrap, vyjde to nastejno:) Kdyby ses chtela na cokoli zeptat nebo tak, klidne pis na mejl, muzem zajit v Brne treba nekam na kafco!
werunka
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 24 kvě 2005, 18:06

Lidi já vám nevím, že si to někteří tak užíváte :) Kolonoskopie je humus, mně jí dělali jednou, jen do části tlustého střeva, odmítli mi dát jakýhokoliv oblbováka, přesto, že jsem podepsala papír, kde byl uvedenej. Ne že by to bylo něco strašnýho, bolestivý je hlavně nafukování střeva.. Nicméně mě na nic podobnýho už nikdo nedostane! Chodila jsem na břevnovskou polikliniku - MUDr. Raif, nic konkrétního vyšetřením nezjistil, nijak mi nepomohl, léky nepomohly.. Existuje i alternativa - novinka, polykací tableta se zabudovaným fotopřístrojem, která fotí průběžně celý trávicí trakt. Byl jste na tom někdo? Máte nějaké zkušenosti?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů