Pomohla Vam operace?

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
pejsek
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Pomohla Vam operace?

Příspěvekod pejsek » 24 bře 2005, 16:46

Jdu na operaci a zajimalo by me, jestli Vam nekomu pomohla ve smyslu, ze ted mate pokoj...Vim, ze resekce neni reseni, ale jsem v ted v klidovem stavu a doktori jsou presvedceni,ze ted je pro me operace nejlepsi reseni, ze je velka sance mit pak klid...Diky vsem za reakce...
janaf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janaf » 29 bře 2005, 07:22

Mam crohna 12 let. Ted jsem byla poprve na operaci 11/04 a prozatim mam klid. Pistel na mocaku, ktera se zvetsovala a uz jine reseni nebylo, zkusila jsem pred tim vsechno. Zasivali mi mocak a brali kus postizene casti streva. Vim, ze u Crohna clovek nikdy nevi, kdy a jak se zase objevi. Nezbyva nez doufat, ze to bude dobry :o)
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 24 dub 2005, 17:06

Já jsem byla na operaci před 3 tejdny. Cítim se teď jak v ráji - zjistila jsem, že opět můžu spát na břiše, jíst skoro všechno aniž by mi pak chytaly děsný křeče...akorát únava je tady pořád. :-( Ale to zase přikládam pooperačnímu stavu. Ale připrav se, že tak 4 dny po operaci budeš naprosto odepsaná/ý. Pomalu jsem ani nevěděla o světě. Osm dní jsem byla na paranterální výživě a pak už mi dávali pomalu papat a to si člověk připadá jak v ráji. Jinak jsem zatím slyšela, že lidi po operaci mívaj klid. Vím o jedné paní, která o Crohnovi dalších deset let nevěděla - a to nejedla ani prášky!!! Mně teda prášky nechali všechny...prý jako prevenci, aby se ten svinskej Crohn nevrátil.
Myslela jsem si, že se operaci vyhnu, ale teď jsem moc ráda, že jsem šla - primář, co mi operoval, prej řek mamče, že jsem měla ošklivej nález - píštěl, kvůli kterej mi v břiše sešívali na dalších čtyřech místech.
Držim Ti palečky, obrň se hlavně trpělivostí a připrav se na nějakou tu bolest...ale věř (stejně jako já), že ta bolest bude vykoupená klidem, kterej nás čeká...
Janka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Janka » 28 dub 2005, 13:40

Oli,
obdivuju, s jakym prehledem a pohodou to pises. Ja se tyto dny klepu jako ratlik, mam pistel na kterou mne nepomohl ani Remicade a zitra to budu konzultovat s chirurgem. Mam hrozy strach, protoze jsem cetla, ze to nepomaha. Operaci,bolest pro nic za nic jsem zazila uz nekolikrat, nez mne prisli na Crohna.
bibi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bibi » 29 dub 2005, 21:59

Syn má Crohna 6 let,teď momentálně leží na JIP.Rok bral jen Pentázu před měsícem nastalo zhoršení průjmy,nechutenství,únavnost atd.však to znáte..vyhrotilo se to až tak,že měl potíže s dýcháním a skolaboval-skončil na plícním a teď na té JIPCE.Zjistili mu píštěle,abcesy a dva pseudotumory.Dnes jsem se dozvěděla,že mu to budou pod CT odsávat,doktor dokonce říkal něco o ozařování..Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost????
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 07 kvě 2005, 17:45

Jani,
to není co obdivovat...ono když to má člověk za sebou, tak to cítí jinak, než když na to čeká. Já už jsem těch slziček kvůli tej svinskej nemoci vypustila dost a dost. :-((
Doufám, že Ti to u chirurga dobře dopadlo... Ten lék vůbec neznám, u mě ani nevěděli, že tu píštěl mám - přišli mi na ní až na sále.
Jinak jsem byla teď na kontrole u internisty a vysadil mi Pentasu. Nechal mi jen na Imuranu a věří, že to bude dobrý... Tak budu věřit s nim... :-))
DRŽ SE!!!
Slayer
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Slayer » 09 kvě 2005, 08:59

Mě teda operace pomohla asi na dva roky, no a pak se to znova vrátilo. Podruhý by mě už na operaci nedostali.
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 17 kvě 2005, 09:59

Slayer: tak jasně, že to neni nic příjemnýho...taky bych to nerada absolvovala znova. :-((( A jaký máš problémy? Strejný jako předtím? :-/
Jarda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jarda » 17 kvě 2005, 14:01

Slayer: tak jasně, že to neni nic příjemnýho...taky bych to nerada absolvovala znova. :-((( A jaký máš problémy? Strejný jako předtím? :-/

Jarda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jarda » 17 kvě 2005, 14:19

já jsem byl na dvou operacích. Po první jsem měl klid asi 3 roky, po druhé necelých 5 let a teď mě s největší pravděpodobností čeká další. Co se týče obtíží, jsem na tom jako na začátku. Po operaci jsem si vždy myslel jak jsem vyléčen a pak stačila trocha stresu a měl jsem to všechno zpátky. Ale, těch pár let po operaci je perfektních a navíc.... u každého doba klidu probíhá individuálně
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 17 kvě 2005, 21:40

Ahoj, je to opravdu všechno individuální, potkala jsem v čekárně mladou slečnu s Crohnem a byla hrozně nešťastná, daly jsme se do řeči a řekla mi, že je měsíc po operaci a po třech týdnech se jí to zase rozjelo. Člověk neví, jakým způsobem povzbudit a uvědomila jsem si, jak moc si kolïkrát stěžuju a může být mnohem mnohem hůř.
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 18 kvě 2005, 08:43

Ty jo, tak to jste mě moc nepovzbudili... Já si myslela, jak jsem zdravá... :-((((
Slayer
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Slayer » 18 kvě 2005, 13:19

Slayer: tak jasně, že to neni nic příjemnýho...taky bych to nerada absolvovala znova. :-((( A jaký máš problémy? Strejný jako předtím? :-/


Když se to vrátilo, tak jsem na tom byl podobně jako před operací. Zase nějaká ta stenóza a tak. Teď už je to naštěstí v klidu, ale ne zásluhou doktorů.
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 18 kvě 2005, 17:44

Ahoj,
ja byla na operaci pred ctyrmi lety. Pred operaci jsem brala pentazu a entocort, ale stav se nezlepsoval. Asi 6 tydnu po operaci jsem mela mensi obtize ale diky rychlemu zvyseni davky entocortu se zlepsilo. Postupne jsem entocort vysadila. Pri kolonoskopii nejake male nalezy v miste siti jsou, ale citim se dobre, krev. vysledky take dobre. Beru jen pentazu. A musim se pochlubit, pred 8 mesici se mi narodila holcicka!
Takze ted hodnotim operaci jako pro me dobre reseni, ale kdovi, co bude dal....Drzim vsem palce, aby strivka nezlobila a pripadne operace pomohly
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 19 kvě 2005, 09:01

Stana: Tak to k holčičce moc gratuluju! Určitě to psychicky moc pomůže a člověk nemá čas přemejšlet nad svou nemocí... Držím palce, ať vše jde dál jen a jen dobře!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 hostů