Crohn + Antikoncepce

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 19 lis 2004, 14:56

Moje tchýně je sestra na gyn. Ta Depo Provera je vhodná pro ženy, které už nechtějí mít děti. Asi má dost vedlejších účinků. Nejlepší je fakt asi pánská ochrana. Ta nezatěžuje játra ani nic jiného. Říká se, že kondomy jsou míň spolehlivé, ale tento způsob ochrany využíváme 8 let a v pohodě. A co pesar? Máte s tím někdo zkušenost?
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 21 lis 2004, 00:18

no nevim, ja uz kondomum prilis neverim, praskl nam...a to byly naky drahy z bordelu:)))prej...
Macík
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Macík » 22 lis 2004, 18:12

Netušila jsem, že by antikoncepce mohla nějak škodit. Beru jí už deset let, z toho asi sedm let beru Mercilon. Můj gastro nemá žádné výhrady a nepřestala jsem ji brát ani před a po operaci. Nemám s ní vůbec žádné problémy-s váhou nebo s pletí. Jak by se mohly jinak projevit?
Dík Mates
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 29 lis 2004, 17:09

ničí se tím játra. Jinak se to neprojeví.Může se pak stát, že prášky, které bereš, pak budeš muset vysadit, protože jaterní testy budou špatné. S těma práškama , co berreš nemám zkušenosti, tak asi tolik neškodí játrum.
lenyy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lenyy » 07 pro 2004, 13:00

Mám Crohna 17 let,používala jsem Cilest,který ale po nasazení Prednisonu přestal fungovat.Jinak tělísko mi lékař zakázal,že je to nebezpečné-takže nemohu ani hormonální ani mechanickou antikoncepci.Protože dítko mám a jiné mít nemohu,chtěla jsem sterilizaci,ale doktor odmítl mnohokrát řezané břicho proto operovat,nakonec se nechal sterilizovat manžel a je to vyřešené.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 08 pro 2004, 00:09

Myslím, že už jsem to tady někde psala, už tři roky beru Exluton - je určen pro kojící matky, obsahuje jen malé množství hormonu a není to estrogen, nemám žádné vedlejší účinky a jsem spokojená. H.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 04 bře 2005, 09:09

Antikoncepci jsem dlouho nepoužívala, ale když jsem chtěla začít(na doporučení gynekologa kvůli velice nepravidelné menstruaci) a zeptala se pro jistotu na gastro, důrazně mi ji doktor nedoporučil, že by to mohlo začít zlobit. Tak teď nevím. Poradíte mi někdo, která horm.antikoncepce je nejšetrnější???
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 07 bře 2005, 16:06

Ahoj, tak jsem se na to ptala a je to tak , ye kdyz pouzivas tablety, je to daleko horsi nez kdyz pouzivas jinou antikoncepci. Jakakoliv hormonalni antikoncepce jde pres jatra. Treba napalsti jsou setrnejsi, ale drazsi. Prej okolo 900Kc na tri mesice
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 10 bře 2005, 18:36

Ahojky. Před zjištěním crohna ( mám ho něco přes 5let ) jsem brala antikoncepci. Na gastru mi to ale důrazně zakázali a stále jsou proti tomu. Což mi tak trochu vadí. Ale teď ( vlastně už asi 3roky ) mám špatné jaterní testy, tak bych to ani nemohla. Nejvíc mi vadí, že s tím na gastru nechcou nic dělat. Mám strach, že z toho bude něco horšího a že mi pak ani nedovolí otěhotnět. Beru imuran a pentasu a kvůli imuranu a příp. těhotenství jsem byla na vyšetření na genetice ( poslal mě tam doktor z gastra ) a bohužel mi řekli, že je tam zvýšené riziko, že bych mohla mít postižené dítě. A to jen kvůli imuranu. Ten bohužel nemůžu vysadit, protože když jsme to zkoušeli, tak jsem zkončila na kapačkách ve špitále. Mimčo bych hrozně moc chtěla ( už mi bude brzy 27let ), tak mám hrozný strach. No, snad to bude v pořádku jak otěhotním. A k té injekci, jako antikoncepce. Ptala jsem se na to své gynekoložky a ta mi řekla, že mi to nedoporučuje, vzhledem k tomu, že jsem ještě neměla děti. Prý bych mohla přijít o menses a už bychom to pak nemuseli upravit tak, abych měla pravidelný cyklus a mohla otěhotnět. A že není pravda, že to nemá vliv na játra. Budu jí věřit, protože mi to pak nezávazně na ni řekl i jiný gynekolog. Pa
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 10 bře 2005, 20:40

Ahoj,
jeste existujou ruzne cipky a gely, ktere nici spermie. Ty cipky stoji asi 100 a je jich tam priblizne 6 nebo 8. Zeptejte se v lekarne, neni to na predpis. Zadne vedlejsi ucinky,
zdravim, Andrea
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 12 bře 2005, 19:13

[Lucinko: vyčetla jsem tu, že se jedná o náplastě ERU, či jsou ještě jiné? Kam se lepí, jak často a jak je to se sprchováním či koupáním a jaká je spolehlivost????Mám moc otázek, co...Předem díky za odpovědi, hezký den přeji všem.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 bře 2005, 12:34

ahoj Jitko. Myslim ze naplast je na tyden a klidne se s tim muzes koupat. Lepi se to na rameno, ale vic se dovis na http://www.antikoncepce.cz
Ja je nepouzivam. Mame kondomy
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 20 bře 2005, 17:13

Ahoj všem. Já jsem teď dostala nabídku od svého gynekologa ať zkusím nitroděložní tělísko mirena. Je to na 5 let. Z toho tělíska se uvolňuje hormon levonorgestel přímo do dělohy. Stojí to 6000. Kdykoliv během 5 let se to může vyjmout a ihned otěhotnet. Je to prý velmi šetrné neboť se to nestřebává přes žaludek ani střeva. Tak nevím ale kamarádka to má a je velmi spokojená. Tak zatím ahoj všem.
Katty
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katty » 19 říj 2010, 16:40

Ahoj, taky se podělím o své zkušenosti. Používám už rok a půl náplasti EVRA, cena je dnes asi kolem 1000 Kč na tři měsíce. Tím, že se ale hormony vstřebávají do kůže tak to obchází trávicí trakt a je to pro "nás" šetrnější a účinnější...resp. účinnost nezávisí na nějakých trávicích poruchách. Tabletky jsou z tohoto důvodu pro lidi s CrCH celkem riskatní. Náplasti se neodlepují, ten týden opravdu vydrží. Jediná nevýhoda je fakt ta cena...a taky jsem z toho měla ze začátku strach protože jsem nevěřila, že mě nějaká náplast ochrání před otěhotněním :-)...kdyby měl někdo nějaké dotazy, tak napište, ráda odpovím ...
oweczka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oweczka » 09 pro 2010, 20:40

Ahoj, já jsem před půl rokem byla gynekologem informována o vaginálních kroužcích Nuvaring. Nechala jsem si nějaký čas na rozmyšlenou. Teď je to třetí měsíc, co je užívám a vše je OK. Výhoda je u toho, že hormony se uvolňují postupně, že se to všechno děje mimo trávící trakt a že nemusíte každý den myslet na tabletku nebo každý týden na náplast.. kroužek je zavedený po dobu tří týdnů a pak následuje klasická 7mi denní pauza. Nevýhodou se mi zdá snad jen ta cena - cca 900,- na tři měsíce. Jinak jsem s tím zatím spokojená.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů