Doktoři

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 07 úno 2005, 17:04

Anniko a Lenko,

moc vám držím pěstičky, přeju hodně zdraví a nekonečně dlouhou dobu klidového období. Hory si moc užijte, moc si tu pohodu zasloužíte. Na horách je krásně, voňavý sníh, příjemný mrazík, super sjezdovky...Katka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 07 úno 2005, 19:21

Ahoj Anniko,

koukám, že je to konečně lepší !!!:) To je super, už bylo na čase. Nebojte, teď už to bude určitě dobrý, na začátku vždycky chvíli trvá, než se najde účinná terapie.
Pěkně si ty hory užijte, já už se taky nemůžu dočkat. Ještě dvě zkoušky a pak hurá..:)

Mějte se
Vjerka
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 13 úno 2005, 23:17

Ahoj Katko a Vjerko, jste moc hodné, hory nám dopadly super, Anice je zatím dobře,už má Prednison snížený ze 40 na 20 mg a doufám, že zítra doktor zase o trošičku sundá. Je jí skvěle,celý týden byla na lyžích a na snowboardu a já s ní. Už jsem ani nečekala, že to bude vůbec možný. Ani nebyla unavená,byla jak zdravá, akorát ji někdy trošku zabolelo bříško,ale minimálně. Jsem šťastná,zítra půjde po dlouhé době do školy,tak snad to zvládne. Po Prednisonu fakt přibrala,ale za tu úlevu to stojí. Taky jsem s ní byla na dětské psychiatrii a doktorka jí dala antidepresiva,že to při této nemoci dobře pomáhá. Tak nevím přesně,jestli má dobrou náladu z toho,že jí je dobře nebo po práškách,asi po obojím. Ještě otázka, za jakou dobu se dá vysadit Prednison úplně, je lepší ho brát déle pro průběh nemoci nebo se vysazuje hned po vymizení problémů ??? Všem přeji, ať je vám co nejlépe a cítíte se skvěle. Lenka
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 15 úno 2005, 17:14

Mila Lenko,
je skvele ze je male lip. Ja jsem brala Prednizon 2 roky, postupne snizovani davek, pak vysazeny. Ono to ma dost vedlejsich ucinku, ale zase to pomaha. Myslim, ze bezne se lekari pokousi postupne ho vysadit jak jen to jde a dat nejake jine kortikoidy s mensim mnozstvim vedl. ucinku, ja ted beru Budenofalk. Takze az se mala trochu zveti a bude delsi dobu O.K., asi zacnou postupne snizovat davky. Osobne doporucuji pozor na zuby-po Prednizonu se mi trochu zacaly kazit koreny. Jinak drzim palce!
Klara
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 15 úno 2005, 18:47

Ahoj všichni. Tak už taky patřím mezi Vás. Na crohna mi příšli před půl rokem. Začalo to abcesem a pak píštěl. Zatím to celkem jde. Nemám téměř žádné potíže až na tu píštěl. Taky ale nevím co mě vůbec čeká. Chodím do Ostravy k dr. Fojtíkovi. Je celkem fajn. Napište někdo co mě čeká. Jestli se to zhorší a tak. Díky
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 16 úno 2005, 13:10

Ahoj všichni. Tak už taky patřím mezi Vás. Na crohna mi příšli před půl rokem. Začalo to abcesem a pak píštěl. Zatím to celkem jde. Nemám téměř žádné potíže až na tu píštěl. Taky ale nevím co mě vůbec čeká. Chodím do Ostravy k dr. Fojtíkovi. Je celkem fajn. Napište někdo co mě čeká. Jestli se to zhorší a tak. Díky
Ahoj Terko,
to se asi presne neda rict, co te ceka. Ja mam Crohna 5 let (od 18ti), mela jsem hodne problemy, bolesti, prujem, klouby, vyrazka. Ale zase zadny abces ani pistel jako ty. Muzu se te zeptat, co beres za leky?
Celkove bud rada, ze ti neni spatne. Pokud budes brat poctive leky, urcite budes dal v pohode. Ja mam zkusenost, ze nejhorsi je stres. Kdyz jedu na 14 dni na hory, taham bagl a jim konzervy, jsem uplne O.K., ale jakmile me dlouhodobe neco trapi, hned se zhorsim. Takze ber leky, nestresuj se a drz se, s touhle nemoci se da v pohode zit.
Ozvi se brzy, jak se to vyviji!
Klara
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 17 úno 2005, 15:28

ja beru na pistel prednison a entizol. Mam bohuzel tu pistel chronickou a asi se jim to nepodari zahojit. Kdyz je akutni, tak se to da praskama spravit, ale ja ji mela 2 roky a tekl mi z toho hnis a nikdo se na to nekouknul. V te dobe me nenapadlo, ze je to pistel, mysleal jsem si ze je to nejaka zanicena folikula- vlasova cibulka. Jen mi to na gynde rozrli a vymyckali hnis a kdyz jsem mela mesicky, tak se mi to zanicovalo a docela to bolelo. Ted, kdyz se s tim uz lecim pul roku, tak se to zlepsilo, ze z toho nic netece a obcas se to tam ma tvrde, kdyz se to zapari.
Jinak to delaji chyrurgicky, kdyz ti ta pistel treba vleze to pochvy nebo mocaku. Ja jsem s tim byla poslana na fistulografii- strikli mi do toho kontrastni latku a pak na rentgenu videli, jak je velka. Nastesti mi s tim nic nedelali, ale chteli, ale rikali, ze bych mohla mit pak nejake problemy, ze kdyz mi to nevadi, tak mi to delat nebudou
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 17 úno 2005, 15:34

Ahoj Lucinko,
pokud beres Prednison, mela bys byt v pohode, dost to pomaha. Jak rikam, s pisteli nemam zkusenosti, snad se to uplne zahoji. Kazdopadne ti drzim palce!
Klara
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 18 úno 2005, 17:01

Ahoj Klárko! Díky za odpověď. S tím stresem máš pravdu. Měla jsem celkem dost velké problémy v práci a tím to vlastně všechno začalo. Teď jsem doma na nemocenské a je to mnohem lepší. Ze začátku jsem brala Salofalk, ale potom mi bylo hrozně špatně a pořád jsem zvracela. Doktorka, která mě léčila mi řekla že to časem přejde a prý si mám zvykat. Ale nic nepřešlo. Bylo to čím dál horší a navíc mě začala hrozně pálit žáha. Bylo to hrozné. Od bolesti jsem se už nemohla ani napít. No a tak jsem se naštvala a našla si jiného lékaře. Ten jak mě uviděl tak se mě málem lekl. Dostala jsem pentasu a prednison. Ten jsem naštěstí brala jenom měsíc a potom kdy jsem už málem snědla celou rodinu tak mi ho doktor vysadil. Teď jsem relativně v pohodě. Minulý týden mi operovali tu píštěl. Dali mi tam nějakou gumičku a pak se to prý zahojí. Zatím to vypadá dobře tak doufám že se toho navždy zbavím. A co ty. Máš také nějaké problémy. Jinak taky držím palečky a ať se moc a moc daří. Tak ahoj Terka
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 18 úno 2005, 23:45

Tak zase všechno špatně,týden pohody na horách zkončil a jsme už týden zase tam, kde na začátku. Anika má zase krvavý průjem i při 20 mg Prednisonu a začalo to hned v pondělí, nevím jestli je to tím, že šla po dlouhé době do školy, ale asi nějaký stres to obnášelo. Teď budem do pondělí čekat a když se to nezlepší tak do nemocnice na kapačky, doktor ji nechce Pradnison zvedat na víc než 20 mg a proto prý nemocnice. Je to fakt hodně blbá nemoc, když už to vypadá tak nadějně, najednou se to otočí a začne to nečekaně znovu. Snad jí to brzy zase zastaví. Lenka
RENBADA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RENBADA » 21 úno 2005, 15:07

ja beru na pistel prednison a entizol. Mam bohuzel tu pistel chronickou a asi se jim to nepodari zahojit. Kdyz je akutni, tak se to da praskama spravit, ale ja ji mela 2 roky a tekl mi z toho hnis a nikdo se na to nekouknul. V te dobe me nenapadlo, ze je to pistel, mysleal jsem si ze je to nejaka zanicena folikula- vlasova cibulka. Jen mi to na gynde rozrli a vymyckali hnis a kdyz jsem mela mesicky, tak se mi to zanicovalo a docela to bolelo. Ted, kdyz se s tim uz lecim pul roku, tak se to zlepsilo, ze z toho nic netece a obcas se to tam ma tvrde, kdyz se to zapari.
Jinak to delaji chyrurgicky, kdyz ti ta pistel treba vleze to pochvy nebo mocaku. Ja jsem s tim byla poslana na fistulografii- strikli mi do toho kontrastni latku a pak na rentgenu videli, jak je velka. Nastesti mi s tim nic nedelali, ale chteli, ale rikali, ze bych mohla mit pak nejake problemy, ze kdyz mi to nevadi, tak mi to delat nebudou

Ahoj Lucinko,
ja mam podobny problem, pistel mam uz 5 let, prodelala jsem 5 operaci, ktere mi pomohly, ale uplne mi pistel nezmizela. Obcas z ni tece hnis, ale kdyz vynecham sladkosti, tak je to v poho. Zkousela jsem pit koprivu+svedske kapky, fakt to pomahalo, ale bohuzel jsem u toho nevydrzela. Nemam pevnou vuli. Melo by se to pit kazdy den asi pul roku! Jinak momentalne na doktory kaslu, prevazuju si to sama doma, jelikoz pokusnyho kralika nikomu delat nebudu. Hodne psychicky mi pomohl jeden doktor, kterej mi sdelil, ze zna pana, ktery s touto pisteli dochazi na prevazy uz pres 20 let!!!....Ty mas tu pistel s necim propojenou???
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 23 úno 2005, 10:08

nemam
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 26 úno 2005, 11:48

To máš pravdu,já mám píštěl taky už asi 5 let a nemá cenu si pořád stěžovat.S tím oni nic neudělají.Já mám docela štěstí,že ten hnis mi z toho vytéká velice málo.Je to velikej problém u crohna a nevyléčitelnej.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 10 bře 2005, 20:59

Ahoj lidicky,
ja jsem si s pisteli taky dost uzila, operace s hadickou mi nepomohla, uz jsem to tu nekolikrat popisovala. Ale myslim ,ze mi pomohla Remicade, uz mam tak 2 roky klid, jen kdyz mam hodne velke prujmy, tak se to trochu podrazdi. To si pak delam sedaci koupele z hypermanganu aby se to desinfikovalo a mazu to mastickou Betadine nebo nejakou antibiotikovou a za chvili to prejde.
Zkuste se zeptat vaseho doktora na Remicade, mohlo by to pomoct i na Crohna!
Zdravim, Andrea
Helena 2
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena 2 » 16 bře 2005, 14:01

cus, ja sem z Prahy a rikam:jedine doc. Lukas...je to odbornik a spicka sveho oboru...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů