operace?

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 02 pro 2004, 14:20

Byla jsem u léčitele, který mi sdělil, zajímavý poznatek: že k němu nepřišel žádný pacient s crohnem, který by kouřil. Že nezná pacienta, který by kouřil a měl crohna. Jak to vidíte crohňáci, kouříte??(já totiž sama taky nekouřím)
Macík
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Macík » 02 pro 2004, 15:11

Myslíš, že kouření nějak pomáhá? Kouřim osm let a to dost. A asi tak stejnou dobu mám Crohna. Mám z toho dost špatný pocit, ale nějak mi nejde přestat. Snad mě ještě spasí těhotenství.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 02 pro 2004, 15:16

Mam kamose kterej ma crohna a huli docela dost a uz mel tolik operaci ma vyvod nekolik pisteli a perforaci streva, ze si myslim, ze to snad ani priznive pusobit nemuze.
ghiv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ghiv » 02 pro 2004, 17:33

to ja kdyz mi poprve delali enteroklyzu tak sem skoro umrel jak sestricka stourala asi pul hodky sondou v nose nez se trefila kam potrebovala.

Kdyz mi to delali podruhe, byl jsem stestim bez sebe, dosly jim sondy a taxe mi hrozne omlouvali a zeptali se jestli sem schopnej to vypit. Vypil sem hrnek barya, chutna to jak takovej trosku hnusnejsi jogurt.

UZ ZADNY SONDY!!!

Kdyztak se zkuste zeptat az vam ten rengen budou priste delat jestli to muzete vypit.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 02 pro 2004, 18:14

Operaci jsem ještě naštěstí žádnou neměl,ale těď se mi crohn nějak rozjel.Musel jsem si vzít marodní a užírám se depkama.Nevím jestli kouření pomáhá na crohna,ale myslím si ,že ne.Sám nekouřím,ale kdyby mi někdo potvrdil,že to pomáhá,tak klidně začnu.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 02 pro 2004, 20:21

ghiv: Ja sem na to piti u enteroklyzy ptala. Vysmali se mi a opet mi do nosu spali hadicku...
king11: moje rec, kdyby mi rekli kur a zbavis se toho, sla bych do toho. Prvni operace me ceka nekdy na jare, ale depky se snazim k sobe nepoustet, ani na ne nemam cas, porad nekde neco delam, vykasli se na ne, nenech crohna aby ti kazil zivot!
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 03 pro 2004, 11:21

Werunka:díky za radu,budu se snažit si to nepřipouštět.Jsem rád,že si můžu aspoň o tom s někým popovídat.Koukám,že se bavíte o pěkně ošklivém vyšetření enteroklýze.Jak si vzpomínám,tak mě to dávali hadičku pusou do žaludku a potom přišlo to nejhorší se trefit do svěrače.Taky mě s tím mučili,dokonce čtyřikrát.Trošku vás povzbudím někdo to snáší velice dobře,ale já mezi ně nepatřím.
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 03 pro 2004, 13:05

Ahojky!
Ohledně té Enteroklýzy,já jsem musela polknout hadičku a dost jsem se matrápila,slzy mně tekly proudem a pořád se to vracelo zpáty...protože mám extrémní dávivej reflex.Nosem prý to dávají jen v nejhorších případeh - může to být ještě horší? Pak to bylo pořád povytáhnětě,zasuňte hloub,povytáhnětě - aspoň 15 minut.Pak mně spodem nafukovali jak žábu brrr,něco mně znovu píchli do žíly a ve finále jsem hadičku vyzvracela,tak se hodně zlobili,že mařím vyšetření. připadla jsem si tam jak blbec.po cestě dom se mně udělalo špatně a do dneška nevím jak jsem vlastně došla.Když jsem to řekla své gastro dr,tak se smála.Prý sestři slyšíze to,takový banální vyšetření a paní z toho dělá drama. Nikdo ani muk o tom,že by se to dalo i vypít! Příště se na to zeptám,ale nevím,nevím.Někdy mně to přijde jako- proč jednoduše když to jde složitě. Jsem ráda,že tady o tom píšete. Hana
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 06 pro 2004, 15:13

Ahoj vespolek. Tak mně napadlo,že při Enteroklýze nepolykáme hadičku kvůli té kontrastní látce,ale protože skrz ni do nás vsunou to oko-čočku,která na obrazovce ukazuje jak to uvnitř vypadá.Takže i kdyby nán to dali vypít,tak to nepmůže.Došlo mně to až teď,že to zasunout,povytáhnout a pořád dokola není kvůli té látce.Takže nám to asi nic neulehčí,jedině něco silnějšího píchnout.A tomu dr nejsou nijak naklonění. Ach jo...!!! Ale zase na druhé straně mně to pálí,co?
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 06 pro 2004, 18:04

Ahoj.
Při enteroklýze tou hadičkou dávaj fakt jen tu kontrastní látku a sledují to zvenku, rentgenem. To povytahování je kvůli tomu, že se někdy nemohou dostat za žaludek. Kameru polykáš při gastroskopii. Ale je to jedno, hnusná jsou obě vyšetření:-) Já si na gastro. vynutil analgosedaci.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 06 pro 2004, 20:16

king: Ja vim ze to neni lehky, nekdy je mi pod psa. Tyhle nase potize vyzadujou hrozny omezeni. Na druhou stranu si dycky rikam, ze sou na tom lidi mnohem hur nez my!:) Ale ja teda ziram zes byl na enteroklyze uz ctyrikrat! To je teda des, ja byla 2x a rekla sem si ze uz nikdy vic - ne ze by to bylo tak silene nesnesitelny (i kdyz to taky snasim hodne spatne :-/, ale kvuli te zatezi na organismus - tak dlouho byt pod rentgenovym zarenim je prece hrozne nebezpecny... nojo, ale kdyz to jinak nepujde, asi se tomu priste opet neubranim... nojo, co nadelame!
Macík
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Macík » 07 pro 2004, 21:13

Tak mi právě zatrhli kouření, protože mi nasadili Remicade a cigárka snižují účinnost. Můžete mi někdo vysvětlit, co to vlastně je? Doktor na mě neměl zrovna moc času. Pořád mi slibuje snížení prášků a nic. Včera jsem byla na první infuzi. Jinak kouření prý pomáhá u kolitidy, ale u crohna rozhodně ne. Jinak jak se bavíte o tý enteroklýze, tak to pro mě bylo zatím nejpříjemnější vyšetření ze všech. V pátek jsem byla na koloskopii a po předchozích zkušenostech jsem si řekla o uspávačku a bez problémů mi jí dali. Bylo to bájo-vůbec o ničem nevím. Prý to mám tak pěkný, že už můžu pít a jíst úplně všechno-až na to kouření. Nevíte někdo, jak se ho zbavit. Jsem na deseti denně. Vím, že tady nikdo nekouří, ale neslyšeli jste o něčem zaručeným? A fakt to s tím Remicade nejde dohromady? Já vim-jsem fakt závislák, ale jinak jsem hodná. Mějte se pa :)
Jo a ještě jedna věc-vykašlete se na depky a soustřeďte se na něco pěknýho. Já jsem po operaci, pořád nějaký komplikace, každý den jsem u nějakýho doktora, takže si ani neodpočinu, až se vrátím do práce, tak mě vyhodí, ale jinak jsem spokojený člověk. Mám super kámoše a kámošky a ten můj chlap taky docela ujde. Po tom, co jsem si teď prošla, rozhodně vím kdo a co mi za to stojí. A rozhodně neztrácejte humor, fakt!!! :D
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 08 pro 2004, 10:33

Ahoj! Já taky kouřím a taky asi tolik jak Ty.MámUc a musím říct,že oproti známým s Uc co nekouří jsem na tom podstatně líp. Ale v poslední době mám talky pořád takový myšky,že bych s tím přestala.zaručenej recept na to není.Kolega řekl nekouřím,nekoupil si cigára a po 3 dneh jsme mu nedali ani jedno ani my,protože z nás hodně vytáhl a on prostě nekouří! Vždycky mně to uhrane - jen tak z ničeho nic..!!
Ale zkus řít dr,třeba Ti dá nějaký náplasti nebo něco.Prý jsou dobrý žvýkačky.Myslím,že největší problém je - co s rukama,najednou jsou prázdný...Rozhodně požádej o radu doktora a dej vědět jak jsi dopadla. měj se a vydrž!!!

Hana
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 11 pro 2004, 14:46

Zdar lidi,co je to ta enteroklýza? To je něco speciálního pro crohna?ja mám UC a dělali mi zatím jen kolono a endoskopii...
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 11 pro 2004, 17:28

Zdar lidi,co je to ta enteroklýza? To je něco speciálního pro crohna?ja mám UC a dělali mi zatím jen kolono a endoskopii...

Enteroklýza je vyšetření tenkého střeva rentgenem. Spolkneš tenkou hadičku a tou do tebe lejou kontrastní látku a sledujou rentgenem jak postupuje. Zní to hrozně, ale když jsou tam na tebe příjemný a nespěchaj, tak se to dá zvládnout. Ta hadička má asi 4 mm v průměru.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů