narkoza nebo obdoba u enteroklyzy?

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
czeky
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

narkoza nebo obdoba u enteroklyzy?

Příspěvekod czeky » 01 dub 2004, 20:19

ahoj, jsem tu novej, a moc zdravim vsechny...

rad bych se zeptal, uz jsem si precetl, ze kolonoskopie jde pod plnou narkozou, coz je vazne fajn, ale co enteroklyza? je mozny to nejak "prospat". diky moc, za par dni me to ceka oboje. nebo da se oboje vysetreni sfouknout behem jedne narkozy? diky a diky
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 02 dub 2004, 20:36

Ahoj,
enterokl. se dělá pod částečnou narkózou, takže cca za 3 h jsi relativně v pohodě.

Dejvid
czeky
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod czeky » 03 dub 2004, 07:37

Ahoj, diky moc za informaci, castecnou narkozou myslis analgosedaci, nebo jen nejakej oblbovak, pamatujes si neco?, dava se to pred zavedenim te trubice do krku, nebo potom? Me rikaji, ze to prej nejde vubec... Dik, zdenek
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 07 dub 2004, 19:23

ahoj,
já si žádnou částečnou narkozu nepamatuju, ale je pravda, že do krku mi stříkli sprej na znecitlivění, tak jsem tu hadičku měla v krku za chviličku. Pak se píchne injekce kontrastní látky a nsleduje asi 1/2h rentgen.
Zdraví Andrea
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 16 dub 2004, 20:50

Ta narkóza u enterokl. se provádí jen u neklidných pac. Jinak Ti stříknou do krku Xylokain na umrtvení a zavedou malou trubičku do duodena a pouští do tebe kontrast. l. - je to baryová suspenze s nějakýma příměsema, myslí, že tam je i metylcelulóza apod.

Není to nic hrozného, alespoň v mém případě.

Dejvid
lucky
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucky » 17 dub 2004, 09:36

Co bych za ten Xylokain dala. Mně teda nedali vůbec nic. Fuj....
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 19 dub 2004, 08:47

Ahoj! S tím fuj teda souhlasím! Do krku mně sice cosi trochu šplíchli,ale hadičku jsem polykala se slzama v očích a dost se pořád vracela.Běhen rentgenu to bylo pořád zastrčte hadičku dál,povatáhněte,zastrčte,povatáhněte..Pak mně ještě spodem nafukovali.Začlo se mně pomalu stmívat,tak mně dr píchl cosi do žíly a pokračovalo to až do té doby,kdy jsem celou milou hadičku vyzvracela.Byla jsem z toho úplně na dně,sotva jsem stála na nohách,ale stejně mně klidně poslali po svých domů.O té cestě psát nebudu,nebylo to nic příjemnýho - ale nic mně nezajelo,takže konec dobrý....Něco takovýho,že jde nějaká narkóza se mně nikdo ani nezmínil.Prý se to musí vydržet! Od té doby se bojím,že mně tam zase pošlou a modlím se ať tam už nikdy nemusím.

Hana
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 19 dub 2004, 14:53

Ja jdu na enterotodleto az za dva tydny, ale dneska mam za sebou gastroskopii a vubec to nebyla takova hruza, jak mi vsichni rikali. Proste mi do krku strikli ten sprej, pak mi dali takovy naustek mezi zuby, zavedli do krku hadici, doktor mi rekl at dvakrat polknu, ja sem to udelala a byla tam :) No a kdyz jsem s eptala na enteroklyzu, tak mi rikal, ze je to v podstate to same, jen hadicka do zaludku, kterou mi tam vstriknou tu latku, a pak rentgeny... takze uz z toho takovy strach nemam. Nebo pri tom provadi jeste neco jineho?
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 20 dub 2004, 14:27

Ahoj!
Ja s enteroklyzou az takove problemy nemam. Kdyz me striknou sprej, tak mam hadicku v sobe za chvilicku. Bez nej to ale nejde, nejak nemam sliny, abych to odpolikala.
Nejhorsi ale pro me je, ze kdyz jsem po tom predchozim projimadle, tak kdyz se do me ta tekutina dostane, tak mam proste prujem. Byla jsem na tom 2x a vzdycky jsem to musela predcasne ukoncit... i kdyz se to uz stejne blizilo ke konci.
Nejhorsi ale je, ze pak potrebuju minimalne hodinu stravit na WC, coz ale nejde, protoze ho maji primo na tom pracovisti a museji delat dalsi pacienty. Takze se sbalim a jdu na vedlejsi oddeleni kde je nejaka ortopedie nebo co a okupuju zachod. No trapas. A to me pak ceka jeste 4 hodinova cesta domu prazskou MHD a vlakem.
Takze samotne vysetreni se da v pohode prezit, horsi co prijde pak... (aspon u me)
Pevne nervy! Andrea
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 26 dub 2004, 15:24

Tak dneska mam za sebou enteroklyzu - kdyz to srovnam s gastroskopii, kdy mi strikli do krku ten sprej, tak to bylo bez umrtveni trochu neprijemnejsi, ale na druhou stranu ta trubicka je nesrovnatelne uzsi, tak to neni az zase takova hruza... Fakt se to da vydrzet, clovek na to nesmi moc myslet a da se to prezit...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů