enteroklýza

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
myshak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod myshak » 21 bře 2005, 11:14

A byl tedy někdo z Vás na CT enteroklýze ? kde popíjel konstrastní látku v roztoku ? a bylo Vám špatně ? průjem ? díky
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 23 bře 2005, 13:06

Ja to pila a bylo to jak pit vapno nebo omitku. Vetsi hnus jsem snad ani nepila. Pak jsem se tam slozila. Je jasne, ze po tom je tak 2 dny prujem.
myshak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod myshak » 24 bře 2005, 22:35

neříkej opravdu to bylo tak hnusné ? jééžiš no naštěstí tam zatím nejdu ale asi mě to taky čeká, no a není lepší když to do tebe nelejou tou hadičkou ? no to radši spolykám hadičku a nebudu se tam 2 hodiny tejrat v čekárně a čekárny nesnáším... a kde jsi byla na ty CT entroklýze ? a to je to opravdu tak hnusné ? no to mám radost
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 11 dub 2005, 21:40

v hk me to delali pres hadicku a v praze v letecke nemocnici mi to dali vypit. Predtim mi dali injekci
myshak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod myshak » 25 dub 2005, 18:21

ja jsem byl v jablonci a pil jsem to , nema to vubec zadnou chut je to jako cista voda, potom jsem musel vypit jeste pred vysetrenim takovej kelimek znova, pak sem dostal kanilu a byl pripravenej kontrast do zily ale nakonec ho nedali, jeste mi ale neco jinyho dali ale to ani nevim co to bylo , jinak zadny hadice nic... akorat se to muselo 2 hodiny popijet coz byla nuda ale uteklo to, nejhorsi byl zase jen ten fortrans, dal sjem si jen litr a stacilo to v pohode...akorat to ze sebe nemuzu nikdy dostat takze mam celej den v podstate porad prujem. takze ct entero byla v pohode, akorat jsem pri tom piti lital na wc jak po 5 pivech :-) no ale to je v pohodicce.
Nick
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Nick » 16 dub 2007, 12:34

Dneska jsem byl na enteroklýze na Karláku v Praze na 1. chirugický klinice. Dost jsem se taky bál. Probíhá to takto: znecitlivění jazyku a krku sprejem, pak mi pomalu cpali hadičku tenčí než brčko do krku musel jsem polykat, prskal jsem, slzel jsem, dávil jsem se, když se dostali do žaludku bylo to už dobrý, pak jsem se rúzně natáčel na bok aby to tam lépe lezlo, nakonec jsem si lehnul a hadičku mi zasunuli až do tenkého střeva, to nebolelo, trvalo to asi 10 minut

pak mi napouštěli střeva asi 6 litry tekutiny, trochu to bylo citít jako když se člověk hodně napije, to trvalo asi 20 minut, pak mě několikrát rentgenovali, musel jsem se natáčet na lúžku dle pokynú, mačkali mi střevo, trochu to bolelo, nakonec hadičku vyndali během chvilky

lze po tom normálně jíst a pít, do 15 minut jsem dostal prújem a pak ještě 2x

jo a člověk musí být nalačno a nepít od púlnoci před vyšetřením
Silvi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Silvi » 16 dub 2007, 21:41

no já byla na CT enteroklýze nedávno a bylo to dost husté, kontrastní látka mi už po prvním kelímku zpúsobila pořádnou zimnici, třepala jsem se jak ratlík, pak v tom tunelu jsem měla největší starost udžet to v sobě, naštěstí až doma jsem to s úzpěchem vyzvracela, ještě studené. je ale dúležité napsat, že jsem měla už dlouho zcvrklý žaludek a bylo mi blbě i bez kontr. látky, navíc se bojím stísněných prostor a to sehrálo taky určitě velkou roli. jinak je na tom nepříjemná ta délka, trvalo to dlouho, ale už jsem zažila horší stavy. 8)
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 22 pro 2007, 20:58

Já teda nemam na enteroklýzu nejlepší vzpomínky. Dostal sem jen mastičku aby to tam líp šlo, navíc to tahali nosem, což bylo taky dost nepříjemný. Za chvilku to bylo ve střevě a řikal sem si že to je nakonec celkem v pohodě, jenže ouvej... asi po litru kontrastní látky vyklouzla trubička zpátky do žaludku, takže znova drátek a doktorka se to tam snažila zpátky narvat. Jednou sem si musel odplivnout trochu kontrastní látky co se mi dostala do žaludku a asi po půlhodině marného snažení a mým neskuteščným mukám to vzdala a použila opačný otvor a hadici se vzduchem... Celý den sem nemoh jíst nic jinýho než polívku a při každym nadechnutí sem to cejtil. Nevim nevim, jestli mě tam příště dostanou...:)
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 29 pro 2007, 17:47

Ahoj, tohle nechápu !! Někdo píše pod mým jménem ! Má uvedenou dokonce i mou mejlovou adresu, ale já to nejsem !! Taky asi musí znát mé heslo, když se tam dostal a myslím si, že to není fér! Ať se mně ten kdo to píše ozve a vysvětlí mně to. Díky opravdová Hana
Haasan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Haasan » 15 led 2008, 20:03

Pro mě by byla gastroskopie nejhorším vyšetřením, tak jsem překecal doktora na analgosedaci a tam přímo sestru, aby mi dala vyšší dávku, takže si nepamatuji vůbec nic.
Enteroklýza je vyšetření tenkého střeva pomocí kontrastní látky pod RTG. Nejdříve Vám dají spolknout hadičku o průměru asi 3 mm, která se musí dostat za žaludek. Pak do ní vstřikují kontrastní látku a na RTG sledují, jak postupuje střevem. Celé to trvá tak půl hodiny, záleží na tom, jak rychle dokážete tu hadičku spolknout. Vyšetření vůbec nebolí. Nejhorší je spolknout tu hadičku, pak je vyhráno. Ale není třeba se toho bát. Tu hadičku spolkne každý. Mě se to podařilo, i když jsem předtím nedokázal nikdy spolknout ani malej prášek :)

Nemusí ti strkat hadičku pokud zvládneš vypít patřičné množství kontrastní tekutiny caa 4 l za 2 hod aby ti naplnila tenké střevo je taková nasládlá lepší než fortras ale i tak je to mazec
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bicnellka » 15 črc 2008, 13:00

Ahojky, já jsem taky byla na enteroklýze a za sebe říkám, že to byla opravdu pohoda.. Nechci si tady honit triko, ale vážně jsem to přežila bez větší újmy. Hodně dělalo asi to, že jsem tu hadičku nemusela polykat, ale že mi ji tam strčili nosem. Vím, zní to strašidelně, ale vůbec to nebolí, jen je to nepříjemné. Nemusíte nic polykat a za chvilku to máte až v žaludku a pak už vás čeká jen napouštění a snímkování. Dělali mi to ve fakultce v Hradci Králové, nemůžu si nijak stěžovat, doktor i sestra byli milionoví! Tak papa Bici
rade
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rade » 07 srp 2008, 20:18

Ahoj všem. Taky jsem byla na enteroklýze v Hradci, ale pro mě to bylo jedno z nejhorších vyšetření, dělali mi ji v relapsu a zrovna jsem byla vyživována enterálkou a ještě do toho enteroklýza...fuj. Přístup personálu sice o.k., ale jinak zlatá kolono, to si pěkně prochrním:)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů