enteroklýza

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
matejb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod matejb » 07 dub 2004, 20:31

Ahoj, Fresubin je tzv. enterálna výživa. Je to nápoj nahradzujúci potravu, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny, proteíny, sacharidy a lipidy. Fresubin sa vyrába v rôznych príchutiach, čokoládový celkom dobre chutí. Ale okrem Fresubinu existujú aj rôzne iné ent. výživy, napr.: Nutrodrink, Ensure..atď
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 22 dub 2004, 21:03

[quote]
Ahoj, Fresubin je tzv. enterálna výživa. Je to nápoj nahradzujúci potravu, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny, proteíny, sacharidy a lipidy. Fresubin sa vyrába v rôznych príchutiach, čokoládový celkom dobre chutí. Ale okrem Fresubinu existujú aj rôzne iné ent. výživy, napr.: Nutrodrink, Ensure..atď


Ježíš fuj, nutridrinky....měla jsem jgurtový a bylo to k nevydržrní, pila jsem jeden celej den,...asi jako fortrans....pomoc
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 23 dub 2004, 06:24

Ahoj! Nemám s drinky žádné zkušenosti.Prý se po nich dost přibírá.To bych zrovna nemusela,mám váhu tak akorát,ale někdy mám stavy,kdy do sebe nemůžu nic dostat.Pořád mám chuť jen na něco tekutýho nebo "mokrýho".Např.kompot atd. Předem díky za odpovědi.

Hana
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 23 dub 2004, 09:24

ano, po nich se opravdu pribira...maji to predepsane treba anorektickya cpou to nich...obsahuje totiz vsechny potrebny hodnoty, ale mne to nechutná, no nevim:/
tomsun
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tomsun » 24 led 2005, 21:58

ahoj ,
napište mi někdo prosím,jak probíhá enteroklýza ,jak dlouho trvá a jestli je bolestivá.Mám za sebou koloskopii,bylo to příšerné.Gastroskopie
byla o něco lepší.Právě mi diagnostikovali Crohna.Je mi 48 let.Je tu někdo,komu na to přišli přibližně v mém věku?A takové problémy jako máte Vy lidičky,já rozhodně nemám.Nebo to mě teprve čeká?Přijali mě do nemocnice pro bolesti žaludku a břicha,nemohla jsem nic sníst.Byla jsem hrozně slabá.Měla jsem akorát vysoké leukocyty.Měl někdo podobné problémy?Napište prosím...
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 07 úno 2005, 22:08

Pro mě by byla gastroskopie nejhorším vyšetřením, tak jsem překecal doktora na analgosedaci a tam přímo sestru, aby mi dala vyšší dávku, takže si nepamatuji vůbec nic.
Enteroklýza je vyšetření tenkého střeva pomocí kontrastní látky pod RTG. Nejdříve Vám dají spolknout hadičku o průměru asi 3 mm, která se musí dostat za žaludek. Pak do ní vstřikují kontrastní látku a na RTG sledují, jak postupuje střevem. Celé to trvá tak půl hodiny, záleží na tom, jak rychle dokážete tu hadičku spolknout. Vyšetření vůbec nebolí. Nejhorší je spolknout tu hadičku, pak je vyhráno. Ale není třeba se toho bát. Tu hadičku spolkne každý. Mě se to podařilo, i když jsem předtím nedokázal nikdy spolknout ani malej prášek :)
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 10 úno 2005, 07:58

Taky jsem byla na enteroklyze. Mam crohna 3 roky, a byla jsem hned na zacatku, kdyz mi vse zjistovali. Dalo se to. Me dalo akorat problemy spolknout tu hadicku, je to jako brcko, tak jsem si to nestrcila rovnou do krku, ale po obvodu zubu. Lezite polonazi na studenem stole. Trva to takpul az 3/4 hodky, podle toho jak ta latka leze dolu, aby byla v celem streve. a u toho vas budou monitorovat.
Neni to nejhorsi, pro me asi bylo gastro horem, gastro spodem-tedy kolonoskopie ani ne, u te jsem byla dobre oblbla, ikdyz si vse pamatuji.
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 10 úno 2005, 10:19

Při enteroklýze jde hlavně o psychyku. Pokud je personál nepříjemný, tak je dost těžké to spolknout. Na mě celou dobu mluvili a nechali mě pokusit se to asi 10 krát spolknout, než se to konečně povedlo. Jen je trošku zvláštní pocit když ležíte na tom stole a najednou se celý stůl naklání o 90 stupňů. :) Jinak celou dobu se tam bavili o případech z minulého dne, takže to rychle uteklo.
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 15 úno 2005, 23:56

Enteroklyzu moc rada nemam, dela mi problem polykani. Mnohem lepsi mi prijde zavadet hadicku nosem. Zni to drasticky, ale prijde mi to opravdu lepsi. Nevim, jestli se nekomu z vas taky stava, ze se hadicka nemuze dostat na zacatek tenkeho streva, zkrouti se jinak. To mi pak museji hadicku vytahnout trochu zpet, zase znovu napolykat, trva to docela dlouho. Zalezi hodne na personalu, jednou jsem narazila na mladeho doktora, byla to hruza, radsi nepopisovat.
Stephan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stephan » 17 bře 2005, 01:22

Ja mam Crohna cca 10let, a pokud sem bez potizi tak na enteroklyzu chodim pravidelne 1 za rok. Nejvetsi problem je asi ta prvni faze zavadeni hadicky, vetsinou se mi krouti v zaludku a proste se spatne zavede primo do tenkeho streva, ale zvladnout se da vsechno. Ted sem po chirurgickem zakroku, a po dobu lecby v nemocnici sem mel zavedenou sondu nosem, zda se mi to taky vice prijatelnejsi nez pusou...
myshak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod myshak » 19 bře 2005, 16:11

Měl bych jet na enteroklýzu do jablonce. ám teď bohužel úraz ramene a tak jsem to odložil.. Všichni píšete, že musíte polykat hadičku. Já mám jít na CT enteroklýzu. a mám mít sebou 1,5 litru neperlivé vody a snad mi do toho dají tu kontrastní látku a já to budu 2 hodiny popíjet. to se pak už žádná hadička nezavádí ? no to bych si jí snad nechal zevést a bylo by to rychlejší ne ? nemám rád čekání :-) jjaké to vyšetření je ? je po tom nějak špatně ?
Newli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Newli » 19 bře 2005, 20:43

Cau, byl jsem na enteroklyze dvakrat - jednou jsem hadicku polykal a jednou mi ji zavadeli nosem. Vysetreni je to prijatelne (vyrazne lepsi nez gastroskopie nebo koloskopie). Na prvni dojem mi polykani hadicky prislo lepsi, ale mel jsem pak vetsi problem ji v sobe bez problemu nechat. Zavadi nosem probihalo v dobe, kdyz jsem mel nabeh na rybu, takze to nebylo prijemne, ale pak uz to bylo docela dobre. Rekl bych, ze nebyt rymy, je nos asi lepsi varianta. Po vysetreni samotnem jsem mel prujem (pri prvnim vysetreni jsem byl bez pripravy a to jsme chytl tezky prujem .. cca 2 h, pri druhem jsem mel pripravu jako a koloskopii a pak ten prujem nebyl tak strasny). Nejhorsi je tedy asi ta priprava (pokud je) ... mej se
myshak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod myshak » 19 bře 2005, 22:30

Cau, byl jsem na enteroklyze dvakrat - jednou jsem hadicku polykal a jednou mi ji zavadeli nosem. Vysetreni je to prijatelne (vyrazne lepsi nez gastroskopie nebo koloskopie). Na prvni dojem mi polykani hadicky prislo lepsi, ale mel jsem pak vetsi problem ji v sobe bez problemu nechat. Zavadi nosem probihalo v dobe, kdyz jsem mel nabeh na rybu, takze to nebylo prijemne, ale pak uz to bylo docela dobre. Rekl bych, ze nebyt rymy, je nos asi lepsi varianta. Po vysetreni samotnem jsem mel prujem (pri prvnim vysetreni jsem byl bez pripravy a to jsme chytl tezky prujem .. cca 2 h, pri druhem jsem mel pripravu jako a koloskopii a pak ten prujem nebyl tak strasny). Nejhorsi je tedy asi ta priprava (pokud je) ... mej se

No tak to se tedy nedivím tomu průjmu pokud do tebe nalejou jenom tekutiny... no já mám mít sebou ten litr a půl vody a budu to tam nekde 2 hodiny předem popíjet. to se teda netěším... a pak na CT možná že je lepší ta hadička. No to mě teda čekají věci , doufám že stihnu dojet domů protože to mám celkem daleko. dá se jet autem ? No mám mít přípravu fortransem :-((( to je teda pěkně nechutnééé
Newli
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Newli » 20 bře 2005, 09:12

No jak rikam, kdyz jsem byl pred vyprazdneny, tak ten prujem nebyl tak strasny, takze dojet by asi slo. Kazdopadne doporucuji radsi hodinu ci dve po vysetreni v nemocnici poseckat nez to resit nekde na trase :-) ... ale zda a jak moc to modifikuje 1,5 litru vody - tezko rict, ale spise bych rekl, ze to muze byt horsi. Zlom vaz!
Klara
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klara » 21 bře 2005, 10:20

Ahoj, já jsem byla na enteroklýze zatím jen jednou. Měla jsem přijít jen nalačno, čili žádná velká příprava. Zavedení hadičky trvalo asi 10-15 minut. Ze začátkujsem se nadavovala, ale pak už to bylo dobré, jen jsem hodně slintala.Pokud bych měla hodnotit nepříjemnost vyšetření od nejméně nepříjemného po nejvíce pak je to u mě tahle:gastroskopie, enterolýza, koloskopie.
Tak zdar
Klára

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů