Koloskopie - HELP

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 25 dub 2005, 20:03

Ahojda všem,

zítra jdu na kolonoskopii... Bumbám Fortrans... Poprvé... Předtím jsem pil vždycky jen nějakou sůl v lahvičce, která měla objem cca 2 dcl. Fortrans je fakt vrcholem hnusu!!! Končím s pitím druhého sáčku a chystám se na třetí. ten asi celý nedopiju...

Ten F...... mě inspiroval. Hledal jsem na netu firmu, která vyrábí léky a našel jsem http://www.ferring.cz/. Píšou tam mimo jiné:
Společnost Ferring-Léčiva, a.s. dokončila rozšíření výrobních a skladových prostor v Jesenici u Prahy. Stomilionová investice mimo jiné umožnila zahájení výroby dvou nových produktů určených pro léčbu zánětlivých střevních onemocnění: Pentasa enema a Klyx, přípravek pro čištění zažívacího traktu. Osmdesát procent z jesenické produkce bude vyváženo do Japonska....

Setkal se někdo s tím přípravkem KLYX???
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 27 dub 2005, 07:57

Kolonoskopie jednoznačně není nic úžasného, ale pití Fortransu se dá "zpříjemnit". Minule jsem si do toho namíchala Tang. Bylo to sice sladký jak cumel, ale dalo se to pít. Zkoušela jsem citronovej a pomerančovej. Ten druhý moc nedoporučuju. A když se to pije po čtvrtlitrech, tak se to dá. Bez Tangu už ani ránu. Přeju hodně zdaru.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 13 kvě 2005, 22:05

Ahoj všichni, tak už to mám za sebou, dělali mi kolonoskopii minulý týden, opatřila jsem si tu sondu a Fortrans jsem zvádla bez problémů. Při vyšetření mě uspali, probudila jsem se sice ještě na sále a všechno bylo ve mně, ale necítila jsem žádnou bolest.
Takhle by to mělo být pokaždé, jsem šťastná jako blecha. Držím palečky všem.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 17 kvě 2005, 14:30

Tak me taky delali tu kolonoskopii. Pozvala jsem si tam sestrenku a jeste jednu holku- budou z toho dleat maturitu. Mela jsem poprve malo oblbovaku a normalne jdem koukala sina streva a povidal si s holkama. Doktor se se mnou odmital bavit- zasterelit ho je malo, ze si prej nic pamatovat nebudu. Pamatovala jsem si vse.
Bolelo me to hodne v klickach, to vzdycky prifouk a to pekne bolelo. Musela jsem byt do klubicka, aby me to nebolelo. Ale jinak v pohode a stervo mam prej zahojene
vvveronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vvveronika » 27 kvě 2005, 12:40

prý existuje lék,který není hnusný jak fortrans- jmenuje se X-PREP, ale nic vic o tom nevim a co vy? diky verca
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 27 kvě 2005, 14:50

No prej je toho asi jen 2 dc, chutná to jak kafé, ale nevím jistě jeslti je to ten x-preb, znám ještě jedno, ale vím určitě že ten x-preb nesmí ti co mají Crohna, je to jen pro ty s ulcerózní kolitidou.
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 03 čer 2005, 10:05

Ahoj! X-Prep znám. Chutná to jak likérová čokoláda nebo tak něco a je to fakt dobrý.Dolaďuju to jeątě Yallem,ale nikdy nejsem vyprázdněná k naprosté spokojenosti vyą. lékařky.Mám UC bez průjmů,spíą naopak a asi to nestačí.Ale vľdy mně vyąetří. Fortrans je asi nejlepąí,ale dostávám se po něm do ąoku.Mám intoleranci laxativ.

Hana
danka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod danka » 04 čer 2005, 14:29

prý existuje lék,který není hnusný jak fortrans- jmenuje se X-PREP, ale nic vic o tom nevim a co vy? diky verca
Ahoj, mám Crohna, ale naštěstí v klidu. Loni jsem absolvovala kolonoskopii a na vyprázdnění jsem použila X-PREP. Nedá se to s Fortransem ani srovnat, zcela bez problémů jsem to vypila, při Fortransu po 2 locích zvracím. Myslím, že jsem byla i dobře vyprázdněná, protože jsem už den předem nic nejedla, jen pila. Ten dvoudenní hlad mi ale za to utrpení při Fortransu určitě stál. Někde jsem četla, že se to u Crohna nedoporučuje, protože to snad stimuluje zánět, ale já neměla problém. Budu-li muset zase na kolonoskopii, jdu do X-prepu, pokud i ho výslovně nezakážou. Ahoj Dana
rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 05 čer 2005, 14:34

XPREP-no v pribalaku sice stoji ze ho nesmi pouzit lide s mcrohn ale popravde si myslim,ze nam s crohnem skodi snad kazde projimadlo...Jinak nevyhoda xprepu je nejvice v tom,ze pokud den dva pred pouzitim clovek neji jen lekhou netucnou stravu,nemusi se uplne vyprazdnit a pak ho ceka dle slov me osetrujici lekarky hadejte co-FORTRANS :x Ja tedy osobne davam radeji prednost XPREPU a par dni pred papat jen lehci jidla.Jinak ho nehradi pojistovna,stoji kolem 100 korunek ceskych
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 06 čer 2005, 09:26

Ahoj,ten X-Prep Ti stačí samotný? Uľ se ničím nedočią»ujeą? á mívám jeątě Yall a stejně to není úplný.Taky jím dva dny dopředu větąinou jogurty.

Hana
vvveronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vvveronika » 06 čer 2005, 10:52

tak ten X-prep určitě vyzkouším- při další brzké příležitosti. v.
mějte se všichni líp než vám je :)
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 08 čer 2005, 10:25

Ahoj,
to máš asi pěkně blbýho doktora, když se s Tebou nebaví. Já to mám VŽDYCKY bez oblbováků a on-line přenos na obrazovce i s komentářem od lékaře. Někdy se chodí dívat i medici, samozřejmě po mém souhlasu.
Nic příjemného to není, ale dá se to. Když to bolí, tak mi sestra zatlačí na břicho a pomůže tomu a taky si mě u toho někdy z levého boku otočí na záda.
Já bych vyměnila doktora, pokud se s Tebou odmítal bavit.
Měj se, Ivča
Tak me taky delali tu kolonoskopii. Pozvala jsem si tam sestrenku a jeste jednu holku- budou z toho dleat maturitu. Mela jsem poprve malo oblbovaku a normalne jdem koukala sina streva a povidal si s holkama. Doktor se se mnou odmital bavit- zasterelit ho je malo, ze si prej nic pamatovat nebudu. Pamatovala jsem si vse.
Bolelo me to hodne v klickach, to vzdycky prifouk a to pekne bolelo. Musela jsem byt do klubicka, aby me to nebolelo. Ale jinak v pohode a stervo mam prej zahojene

skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 08 čer 2005, 10:28

Tobě fakt píšou X-prepp? Já na to doktora neukecala, prý ta příprava není dostatečná. Takže stále otrocky piju Fortrans. Je hnusnej dost, ale taky jsem si už za ty léta zvykla. V počátcích jsem kopala do pračky a nadávala jak dlaždič. Teď už to zvládám bez nadávek :-)))
Ivča
XPREP-no v pribalaku sice stoji ze ho nesmi pouzit lide s mcrohn ale popravde si myslim,ze nam s crohnem skodi snad kazde projimadlo...Jinak nevyhoda xprepu je nejvice v tom,ze pokud den dva pred pouzitim clovek neji jen lekhou netucnou stravu,nemusi se uplne vyprazdnit a pak ho ceka dle slov me osetrujici lekarky hadejte co-FORTRANS :x Ja tedy osobne davam radeji prednost XPREPU a par dni pred papat jen lehci jidla.Jinak ho nehradi pojistovna,stoji kolem 100 korunek ceskych

rich.b
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod rich.b » 10 čer 2005, 15:01

Toto je vzkaz pro ty,co jdou na kolono poprve.Neni se ceho bat.Uz jen vyprazdneni-pri trose píle se da vyprazdnit s X-prep a asi litrem Fortransu-to tedy stacilo me a to vazim asi 83kg.Dale pak byla potreba injekce Tralgitu pred vysetrenim-tim padem uz o neco veselejsi jsem dosel do cekarny,s asi 40 min zpozdenim jsem byl vyvolan.Pak ty krasne kalhoty na kterych chybi latka v oblasti kde zada ztraceji sve slusne jmeno.Poté jsem ulehl,dostal dormicum i.v.,byl jsem jeste o neco vic v klidu.Na levem boku pocalo vysetreni.Po asi prvnim zahybu strev jsem se musel presunout na zada a za asistence sestry,ktera mi tlacila na bricho v oblasti,kudy endoskop prochazel,pokracovalo vysetreni dal,cestou zpet vzorky a 20 minut uteklo jak voda.Paradoxne nejhorsi mi prisel ten stav plynatosti pote ale i ten po nekolika hodinach odeznel,podrobnosti zde radeji nebudu popisovat :oops: Tudiz-da se rict ze pokud mate dobrou premedikaci(opiat s hypnotikem,napr.tralgit a dormicum) coz ale nezamenovat s analgosedaci) pred vysetrenim a lekare-cloveka(ne zadne hovado),tak je kolono snesitelne vysetreni ktereho se neni potreba nejak silene bat,popripade uvadet telo do celk.anestezie,to uz je opravdu zbytecne.
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 14 čer 2005, 22:28

Drahé a drazí spolupacienti,
mam UC a taky dotaz stran kolonoskopie.
Samotné vysetrení není az takové utrpení, Fortrans se sebezaprením vypiju - ale - tohle zákerné projímadlo mi opakovane způsobilo velké zhorsení krvácení, takze behem pár dnů musím na kapacky, neboť seru více krve nez prijmu tekutin. Proto ho uz odmítám.
Má nekdo podobnou zkusenost?


TRENER

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů