Nemocnice na Karlaku

Nemocnice zrovna nemilujeme, přesto tam musím trávit dost času. Víte o skvělém lékaři nebo pracovišti? O někom, kdo vám pomohl? Podělte se a pomáhejte. Zkušenosti z nemocniční léčby, způsoby - na co si dát pozor.
Newli

Nemocnice na Karlaku

Příspěvekod Newli » 09 lis 2003, 01:06

Jake mate prosim zkusenosti s VFN na Karlove namesti? Telefonicky jsem se ted objednaval (prechazim do Prahy). Skoncil jsem u Mudr Kechlera, prizemz ta sestricka se do toho telefonu tvarila, ze ji vylozene otravuji !!! Nemate nekdo nejake zkusenosti ? Diky
Bunda

Příspěvekod Bunda » 10 lis 2003, 21:20

Ahoj Newli,
na Karláku mám jen ty nejlepší zkušenosti, dokonce i sestřičky jsou super.
Záleží ke komu přesně jdeš, ale nejspíš to bude doc. Lukáš??
Chodím různě po pražských nemocnicích na praxi a řeknu Ti, že Karlák patří ke skoro nej., ale ony vvšechny nemocnice v Praze nejsou z zahození.

Dejvid
Newli

Příspěvekod Newli » 11 lis 2003, 20:45

Nu tak uvidime, zatim mam jen zkusenosti s objednacimi lhutami (dlouhe!) a s vysetrenim ve VFN - nikoliv poliklinice (spise negativni, ale nikoliv vyznamne) ... jak pisu jsem u nejakeho Krechlera (nikoliv Lukase).
Andre

Příspěvekod Andre » 19 lis 2003, 16:15

Já osebně mám také s poliklinikou na Karláku a zvlášte s Doc. Lukášem ty nejlepší zkušenosti, i když se na to dívám tak trochu z druhého břehu.
Andre

Příspěvekod Andre » 19 lis 2003, 17:01

Osobně se domnívám na základě svých znalostí biochemie a metabolismu, že Lanvis je účinnější ale zároveň trochu nebezpečnější než Imuran, takže se s ním musí opatrně. Je to na poměrně dlouhé vysvětlování takže zkrátka:
Účinou látkou Imuranu je azathioprin, který s v těle rozkládá na merkaptopurin a ten vstupuje do metabolisnu purinů kde z něj vznikají dva aktivní metabolity-thioguanin a methylmerkaptopurin.
Účinou látkou Lanvisu je už přímo thioguanin, takže jeho účinek by něl nastupovat dříve a výrazněji. Problém je že pokud v těle chybí enzym thiopurinmethyltransferasa, který jej detoxifikuje (asi 3 promile populace) může způsobit rychlý konec, ale to se týká i Imuranu. Kromě toho z Lanvisu nevzniká methylmerkaptopurin, který sice má mírné imunosupresivní účinky, ale ve větším množství poškozuje játra.
Já ty metabolity pro doc. Lukáše stanovuju a poznám kdo bere Lanvis a kdo Imuran. Zatím jsem ho našel jenom u pacientů z Karláku, tak nevím.
Bunda

Příspěvekod Bunda » 19 lis 2003, 22:33

Je tu stále řeč o Karláku, ale neléčíte nebo nemáte zkušenosti s léčbou na Bulovce??
Tam je prý profesor, který se se svým týmem zabývá právě léčbou Crohna a zánětů.

Dejvid

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti